PDA

Zobacz pełną wersję : Raport śniegowy 07/08

Strony : [1] 2

Bończa
22-01-2008, 14:39
Wpisujcie co u Was się dzieje w kwestii opadów śniegu:

Zakopane, 22.01.2008, godz. 14.45 - burza śnieżna !!!:D

lokiec3
22-01-2008, 15:06
Brodnica Kujawsko Pomorskie do południa padał.... deszcz. Teraz słoneczko.
Pozdrowienia.
Jeszcze 9 dni i szus, szus, szus........

Robalek
22-01-2008, 15:11
Gdańsk - w ciągu dnia były opady słabego deszczu i deszczu ze śniegiem.
Teraz godz. 15.10 bez opadów, zachmurzenie duże z przejaśnieniami.

JC
22-01-2008, 17:10
W Bielsku pada śnieg!

wojtus81
22-01-2008, 17:26
w Mikołowie narazie sie ochłodziło i pada deszcz

mysiauek
22-01-2008, 18:04
w Mikołowie narazie sie ochłodziło i pada deszcz

Sosnowiec,Katowice -> ŚNIEG !

bobic
22-01-2008, 18:13
Warszawa - godzina 18.12 - padal snieg, ale juz po opadach i jest zielono.

MB
22-01-2008, 18:27
w Schladming sypie śnieg!:D

widzę w TV:D :D

1973marcin
23-01-2008, 09:05
w białce spadło ok 30 i dalej sypie:) :)

Ramone
23-01-2008, 09:43
Cieszyn -> biało
PS. Dłuższa nieodecnośc spowodowana była pobytem w Monte Bondone ; ) Ale o tym później.

Bończa
23-01-2008, 10:19
Wygląda na to, że zima powróciła - u mnie -5, śnieg prószy, armatki pracują;

mysiauek
23-01-2008, 11:14
Nawet GAT w Korbielowie zaczął nasnieżać. Ciekawe czy zdążą ...

Boogie
23-01-2008, 12:26
Wrocław słoneczko zielona trawka i na termometrze +5:D

ARI
24-01-2008, 23:45
Na trasie Mikołów - Łódź - Poznań - Mikołów - ciepło i miejscami lekkie opady deszczu

Andi
24-01-2008, 23:53
dzis bylem na PILSKU - poniezej MIZIOWEJ na 5 kamienie zjazd w dól tylko na kolejce - bierzcie zwykłe deski bo carvingów szkoda

MB
25-01-2008, 07:29
a nóżek to nie szkoda?

co to potrafią zrobić z wiązadłami takie wystające kamienie......auuuu:eek:

wero6
25-01-2008, 09:13
wczoraj po pracy bylem w rabce zaryte ,warunki doskonale,sniegu -na trasie-sporo,warunki doskonale ,mimo 0 -rowej ,tloku nie bylo /12 ludzikow,/po 30 zjezdzie odczulem syndrom windziarza i wrocilem zatloczona zakopianka /21/do domu,podkreslam zatloczona gdyz widac,ze na skoki juz jada kibice z kraju i nie tylko

wero6
25-01-2008, 21:53
dzisiaj po pracy kolejny wypad do Zarytego i totalny szok,piekny stok,pogoda marzenie i nas dwoch na calym stoku,wspanialy wyjazd i az trudno uwierzyc,ze w tym czasie w Bialce ludzie mdleja w kolejkach

hucu
25-01-2008, 22:12
dzisiaj po pracy kolejny wypad do Zarytego i totalny szok,piekny stok,pogoda marzenie i nas dwoch na calym stoku,wspanialy wyjazd i az trudno uwierzyc,ze w tym czasie w Bialce ludzie mdleja w kolejkach

A może twój post powinien brzmieć następujaco(choc chciałbym sie mylić)
''Dzisiaj do pracy kolejny wypad do Zarytego(jak od dwudziestu juz lat)....
..i nas dwóch na całym stoku - ja,kóry wypuszczam orczyki i kolega na górze,który je odbiera...:D :D :D

wero6
25-01-2008, 22:30
A może twój post powinien brzmieć następujaco(choc chciałbym sie mylić)
''Dzisiaj do pracy kolejny wypad do Zarytego(jak od dwudziestu juz lat)....
..i nas dwóch na całym stoku - ja,kóry wypuszczam orczyki i kolega na górze,który je odbiera...:D :D :D

wpadnj to bedziesz mial okazje ,podam CI orczyk a kolega cie zwiezie,sprawisz tym samym ,ze poraz pierwszy od 20 lat zobaczysz stok i pokazemy ci narty,bedziesz mial o czym pisac

hucu
25-01-2008, 23:03
Mam nadzieje,że uda mi sie dotrzec na dół na własna ręke.Przeciez od dwudziestu lat nie widziałem nart i stoku więc bede w ''relaksach'' i jakos na dól sobie poczłape:D
Chyba za bardzo emocjanalnie do tego podszedłes.Na koncu były trzy''buzki , które ewidentnie swiadczą,że to humorystyczny,może troche kaśliwy komentarz.Tak sie złozyło ,że Twoje dwa pierwsze posty dotyczyły Zarytego.
Nie twierdze,że nie jest tam fajnie.Ale może miałes okazje poczytac watek o ''ciuszkach''slower,w którym pierwsze skrzypce grali kolesie aktywni wyłacznie w tym temacie.Tak zauwazłem twój post o Świeradowie zatem mam nadzieje błędnie wziąłem Cie za kolejnego darmowego reklamowicza.
Fajnie,że wpadłes ale naprawde nie masz powodu to nerwacji.;)

A wracając do tematu kolegi to jezeli bym sie zgodził na to,żeby mnie zwiózł to kto zostanie na górnej stacji przy orczykach?:D

SB
25-01-2008, 23:13
Chłopaki nie jedziemy tam jak 2 ludzi na stoku to musi warunków nima, bo jak by były to 200 najmniej by było!!

wero6
25-01-2008, 23:50
Mam nadzieje,że uda mi sie dotrzec na dół na własna ręke.Przeciez od dwudziestu lat nie widziałem nart i stoku więc bede w ''relaksach'' i jakos na dól sobie poczłape:D
Chyba za bardzo emocjanalnie do tego podszedłes.Na koncu były trzy''buzki , które ewidentnie swiadczą,że to humorystyczny,może troche kaśliwy komentarz.Tak sie złozyło ,że Twoje dwa pierwsze posty dotyczyły Zarytego.
Nie twierdze,że nie jest tam fajnie.Ale może miałes okazje poczytac watek o ''ciuszkach''slower,w którym pierwsze skrzypce grali kolesie aktywni wyłacznie w tym temacie.Tak zauwazłem twój post o Świeradowie zatem mam nadzieje błędnie wziąłem Cie za kolejnego darmowego reklamowicza.
Fajnie,że wpadłes ale naprawde nie masz powodu to nerwacji.;)

A wracając do tematu kolegi to jezeli bym sie zgodził na to,żeby mnie zwiózł to kto zostanie na górnej stacji przy orczykach?:D

zadnej nerwacji, tylko humor ,dzieki za odpowiedz ,zaryte osiagam w35 minut jazdy i to juz jest adrenalina ,wybor z rozsadku,super warunki malo ludzi,mozna poszalec co zapewne w czasie gdy wiekszosc narzeka brzmi co najmniej dziwnie ale tak jest,staram sie jak najwiecej jezdzic na nartach i jak do tej pory byl to 32 wypad w tym sezonie/6x zaryte/ pozdrawiam jutro by nie prowokowac raport z innej gorki

wero6
26-01-2008, 20:59
dzsiaj bylem w ZA......woi,cieplo,gora dobra srodek wiosenny ,dol dobry.wiaterek calkiem fajny,po 18 wracajac zaczepilem o Z....... wiecie zreszta gdzie,fajnie bylo.a tuz po 20 dwa zjazdy w kasinie wielkiej,ludzi malo warunki takie sobie,snieg tzw.kasza.pozdrawiam :)

SpeedySpeedy
26-01-2008, 22:48
U mnie bardzo ok. niestety wracam w czwartek

http://beavercreek.snow.com/mtn.report.asp

i modlę się o śnieg

S

bobic
26-01-2008, 23:14
Hej Speedysppedy.
Nie mów, że tam akurat jesteś ? ;)

Maria
26-01-2008, 23:37
Nie chcę się włączać do przycinków, ale już od dawna miałam ochote wygłosić tu pean na cześć Zarytego. Co do osiągania go w 35 min i adrenaliny, to może nie, jadę tam godzinę spokojnie, po 20 latach praktyki takie "osiągnięcia" mi nie imponują. Ale i tak dojazd krótki i wygodny, osiągalny na krótki wypad parogodzinny. A stok - marzenie. Zawsze przygotowany, dobry parking, miło. I PUSTO, zupełnie niezrozumiale, bajecznie PUSTO. Jak już są ludzie, to zawsze tacy, co wiedzą, co robią na nartach! Może tyle, że krótki, ale za to ładnie nachylony. Ceny b. przyzwoite. Można jeździć właściwie co dzień, i dobrze poćwiczyć. Żeby nie było nieporozumień, nie jestem reklamiarzem, to po prostu mój ulubiony stok, jeden z dwóch - bezpretensjonalny i b. przyjemny. Drugi - to mało znana Jastrzębia koło Ciężkowic - takie troszkę mniejsze Słotwiny (po drodze do Krynicy, ale 40km bliżej, w pięknych lasach); b. szeroko, dobre nachylenie, nie ma snobów, za to wszystko, co trzeba, łącznie ze świetną kiełbasą z rusztu, b. sympatycznie. Ludzi też mało - to główne kryterium, którym się kieruję.
Pozdrawiam
Maria

hotrok
27-01-2008, 00:05
Rabka-Zaryte, zgadzam sie z przedmowczynia.
Malo luda, stok dobrze przygotowany no i dosc przyzwoite ceny.
Dosc sensownie pochylony stok na ktorym mozna sobie poszalec.
Zeby tak byl jeszcze dwa razy dluzszy:)
Ale nie mozna miec wszystkiego na raz :p

wero6
27-01-2008, 12:44
Ludzi też mało - to główne kryterium, którym się kieruję.
Pozdrawiam
Maria
dziekuje za potwierdzenie "prawdy"o Polczakowce wRabce Zarytym ,mam jednak pytanie czy wyciag w jastrzebiej byl czynny w tym roku?.jezeli mozesz powiedzic cos na ten temat bardzo prosze o informacje,pozdrawiam i jeszcze jedno pytanie godzine jedziesz z jakiej miejscowosci?

Maria
27-01-2008, 20:15
Jastrzębia była czynna w tym roku, chyba do wczoraj. Dziś pojawił się komunikat, że wyciąg zamknięty, czekają na śnieg. No, mam nadzieję, że nie będą długo czekać. Byłam w Zakopanem, a tam regularna kurniawa! To może iw Jatrzębi coś spadnie. Tam byłam jakiś już miesiąc temu, i było fajnie.

Godzinę jadę spod domu, w pobliżu centrum Krakowa. Nawet w sporym ruchu, ale bez żadnych hormonów. A ty?

wero6
27-01-2008, 20:58
Godzinę jadę spod domu, w pobliżu centrum Krakowa. Nawet w sporym ruchu, ale bez żadnych hormonów. A ty?[/QUOTE]

hormonow nie biore,mezczyzni nie musza,miasto to samo,czas dojazdu inny ale to dla sportu w szeroko pojetym znaczeniu,dzisiaj mialem 4 wesela i pogrzeb wiec dzien nie nalezal do calkiem straconych,zaleglosci odrobie ,te imprezy ,spiesze z wyjasnienim to nie zawodowo lecz tylko towarzysko,co gorsze jeszcze konca nie widac a jutro wiekszosc bisiadnikow przenosi impreze na stok, mam jednak nadzieje ,ze skonczy sie w knajpce na gorze,jak przezyje to zamelduje.pozdrawim wszystkich co na deskach

hucu
27-01-2008, 21:52
W Zakopanem śniegu sporo.Harenda,Nosal,szymoszkowa wszystko hula.Dzisiaj akurat byłemw Witowie gdzie sniegu też naprawde sporo.Chyba nawet ciut za dużo.Zameldowałem się koło 13-tej i do 17-tej cały czas nabieżąco. Niestety warunki dalekie od idealnych.Dużokopnego śniegu i sporo muld ale z racji łagodnego nachylenia do przejechania.Wiieczorem zajrzałem pod Nosal i wygląda tak jakzwykle o tej porze.Muldy po pachy i garstka kamikaze. Jutro od rana Harenda.Mam nadzieje,że w lepszych warunkach.generalnie całe popołudnie i wieczór sypało.Teraz niewielki mróz wiec rano powinno być si. Zreszta napisze jutro.

Ps.

Azmadan
28-01-2008, 10:05
Klimczok... ->> Błatnia

wczoraj śnieżyca...
i hmm zaspy tak na 50cm...

MB
28-01-2008, 10:16
a co Ty Azmadan szukałeś na Błatniej i Klimczoku YETI:p

jeśli nawet istnieje to w większych górach:D

Azmadan
28-01-2008, 10:33
opisane w dziale Polska :-P

Boogie
28-01-2008, 10:52
och jakie piekne słonko we wrocławiu a wczoraj napi*** takim gów*** z nieba że szok a dzisiaj bezchmurnie i +3 :)

wero6
28-01-2008, 17:30
Jutro od rana Harenda.Mam nadzieje,że w lepszych warunkach.generalnie całe popołudnie i wieczór sypało.Teraz niewielki mróz wiec rano powinno być si. Zreszta napisze jutro.

Ps.[/QUOTE]

pozdrawiam i obowiazkowo powrot przez Zaryte

wero6
28-01-2008, 17:36
serdecznie pozdrawiam wszystkich w Krynicy na jaworzynie jest przyzwoicie ,snigu dosc ,kolejki znacznie mniejsze od tych na wschodniej granicy ,obsluga pracuje nalezycie

MB
28-01-2008, 19:42
opisane w dziale Polska :-P

a może by tak linka staremu zaznaczyć;)

hucu
28-01-2008, 20:30
Byłem dziś od 9-tej na stoku i niestety sztruksiku nie zastałem:( :( .Warunki zdecydowanie średnie.Cały dzień hulało 8 armatek i wygląda to tak,że chłopcy chcą zmagazynować jak najwięcej śniegu i ratraki zostały w garażu.
Najdłużej wytrzymała trasa najbliżej krzesła ale po 13-tej przyjemność z jazdy malała z każdym skrętem.Jutro z rana chyba rodzinnie Małe Ciche a w srode Nosal.

Ps.wero6 na Zaryte raczej nie zajade,ale wydaje mi sie,że znam tą górke.Jakieś trzy lata temu pojechałem do Kasiny ale z racj ,że nie było tam nartowania pojechałem w strone Zakopca i mijając coś w Rabce zostałem.Ale nie pamiętam co to było.Było caałkiem sympatycznie.

hotrok
28-01-2008, 20:51
W odroznieniu od Harendy w Laskowej sztruksik, warunki miodzio. Twardy stok, malo ludzi i jazda super. Zona mnie ze stoku sciagnac nie mogla.
Na minus - chodzace armatki, ktore zasypywaly gogle tak ze trzeba sie bylo zatrzymywac zeby je przetrzec. Ale to duperela jest w porownaniu do tego jak sobie mozna bylo posmigac dzisiaj.

1973marcin
28-01-2008, 21:30
Byłem dziś od 9-tej na stoku i niestety sztruksiku nie zastałem:( :( .Warunki zdecydowanie średnie.Cały dzień hulało 8 armatek i wygląda to tak,że chłopcy chcą zmagazynować jak najwięcej śniegu i ratraki zostały w garażu.
Najdłużej wytrzymała trasa najbliżej krzesła ale po 13-tej przyjemność z jazdy malała z każdym skrętem.Jutro z rana chyba rodzinnie Małe Ciche a w srode Nosal.

.
jesli mozesz to podjedź na górna stacje i najpierw zobacz jak stok wyglada zanim kupisz bilety bo tam często to co jest na stronie napisane mija się bardzo mocno z prawdą :) wiem to z autopsji niestety:mad:

Maria
28-01-2008, 23:09
hormonow nie biore,mezczyzni nie musza,miasto to samo,czas dojazdu inny ale to dla sportu w szeroko pojetym znaczeniu

Uff, a już myślałam, że nie będę musiała dawać upustu moim belferskim skłonnościom, tymczasem muszę dołożyc jeszcze te feministyczne, męczy mnie to...

Jeżeli jedziesz 35 min. z Krakowa (nie podajesz konkretnego miejsca, załóżmy nawet, że z Opatkowic), dla adrenaliny, to tak czy siak oznacza, że nie jedziesz bezpiecznie. Duża część drogi prowadzi przez obszar zabudowany. Szukać adrenaliny na takich drogach, czy to rzeczywiście "szeroko pojęty sport"? Rozumiałabym takie sformułowanie u 20-latka... Adrenalina, ryzyko - pojęcia wcale nie wyłącznie męskie, potrzebny dalszy komentarz? Ale ryzyko OK, tyle że własnym kosztem, nie przypadkowych np. przechodniów. Statystyki wypadków w Małopolskim ("rekordowa" ilość ofiar wśród pieszych) biorą się właśnie z takiego pojmowania sportu... Cóż, żeby się nie nudzić na drodze, staram się czasem wymanewrować takich sportsmenów. B. rzadko mi się nie udaje:D (zwłaszcza jeśli droga trudniejsza), i hormonów też brać nie potrzebuję, ale cóż, mam na tyle rutyny, że z nijakim przypływem adrenaliny się to nie wiąże, bo robię to na pewniaka. No, i korzyść z samotnej jazdy - mogę sobie wymruczeć dowolne komentarze o cudzej technice jazdy - jak przystało narciarzowi, nie wytracam prędkości na zakręcie, a za dyshonor uważam przekroczenie linii środka szosy.

Cóż, dałam się sprowokować. Ale jeśli te uwagi ciebie nie dotyczą, to po co te przechwałki o czasie i adrenalinie?

wero6
28-01-2008, 23:26
Uff, a już myślałam, że nie będę musiała dawać upustu moim belferskim skłonnościom, tymczasem muszę dołożyc jeszcze te feministyczne, męczy mnie to...

Jeżeli jedziesz 35 min. z Krakowa (nie podajesz konkretnego miejsca, załóżmy nawet, że z Opatkowic), dla adrenaliny, to tak czy siak oznacza, że nie jedziesz bezpiecznie. Duża część drogi prowadzi przez obszar zabudowany. Szukać adrenaliny na takich drogach, czy to rzeczywiście "szeroko pojęty sport"? Rozumiałabym takie sformułowanie u 20-latka... Adrenalina, ryzyko - pojęcia wcale nie wyłącznie męskie, potrzebny dalszy komentarz? Ale ryzyko OK, tyle że własnym kosztem, nie przypadkowych np. przechodniów. Statystyki wypadków w Małopolskim ("rekordowa" ilość ofiar wśród pieszych) biorą się właśnie z takiego pojmowania sportu... Cóż, żeby się nie nudzić na drodze, staram się czasem wymanewrować takich sportsmenów. B. rzadko mi się nie udaje:D (zwłaszcza jeśli droga trudniejsza), i hormonów też brać nie potrzebuję, ale cóż, mam na tyle rutyny, że z nijakim przypływem adrenaliny się to nie wiąże, bo robię to na pewniaka. No, i korzyść z samotnej jazdy - mogę sobie wymruczeć dowolne komentarze o cudzej technice jazdy - jak przystało narciarzowi, nie wytracam prędkości na zakręcie, a za dyshonor uważam przekroczenie linii środka szosy.

Cóż, dałam się sprowokować. Ale jeśli te uwagi ciebie nie dotyczą, to po co te przechwałki o czasie i adrenalinie?
no to mi sie oberwalo,ale prowokacja si powiodla post wcale wcale a z tymi hormonami to nie wierze

wero6
31-01-2008, 16:32
w gorach kochani zima wcale nie jest do bani,sniezek proszy,mrozik lekko szczypie w uszy,smigac jest az milo i nie zal ,ze sie tu zbladzilo,miejsca nie podaje gdyz dzieki temu prawie sam po stoku gazu daje,dla ulatwienia dodam ze w gorcach jest taka pogoda

MB
31-01-2008, 17:37
w gorach kochani zima wcale nie jest do bani,sniezek proszy,mrozik lekko szczypie w uszy,smigac jest az milo i nie zal ,ze sie tu zbladzilo,miejsca nie podaje gdyz dzieki temu prawie sam po stoku gazu daje,dla ulatwienia dodam ze w gorcach jest taka pogoda

no nomalnie egoista:D :p

a Ty wero jesteś np.... ,hm.....np.

Lubomierz?
a może Szczawa?

dawaj,dawaj gdzie jesteś.
gdziekolwiek byś nie był to tam są orczyki no bo gdzie w gorcach krzesło?
a ja tam gdzie same orczyki nie pojadę.

wero6
31-01-2008, 18:51
no nomalnie egoista:D :p

a Ty wero jesteś np.... ,hm.....np.

Lubomierz?
a może Szczawa?

dawaj,dawaj gdzie jesteś.
gdziekolwiek byś nie był to tam są orczyki no bo gdzie w gorcach krzesło?
a ja tam gdzie same orczyki nie pojadę.

nie lubomierz to i nie szczawa choc i tam przednia zabawa ,skansen to narciarski i twardziela trzeba by jezdzic tu i niczego sie nie bac ,krzeslo choc zabytkowe tez sie tutaj kreci lecz szybkoscia swa odbiera checi,jedyne milutkie to,ze miejsce cichutkie,Orkan tutaj tworzyl przed laty,osrodek swoj kombinat mial bogaty,wszystko to minelo o wszystkim zapomniano i jeslis ciekawy jak drzewiej bywalo przybywaj do Koninek smialo

MB
31-01-2008, 19:13
no nie godoj żesz wierszy bo dziś jeszcze nie pierszy a jedynie trzydziestypierwszy

już jest mi znana lokalizacja Koninek

no i masz jeszcze jeden kłopot, jak tam jest nawet to archaiczne krzesło to już tam jadę tym bardziej,że zdarza mi sie jeździć do Zabrzeży.

wero6
31-01-2008, 22:08
no nie godoj żesz wierszy bo dziś jeszcze nie pierszy a jedynie trzydziestypierwszy

już jest mi znana lokalizacja Koninek

no i masz jeszcze jeden kłopot, jak tam jest nawet to archaiczne krzesło to już tam jadę tym bardziej,że zdarza mi sie jeździć do Zabrzeży.

klopot to zaden a i milo bedzie gdy jeszcze jeden do szalenstw przybedzie,za wyjatkiem ciszy i widokow brak tu szczegolnych urokow ,trasa jest taka sobie ,naostrz narty i kask wez sobie.choc to trzydziestypierwszy to dzien to szczegolny przypomniec racze jedzac paczka za spotkanie ze starym nart wyjadaczem

szarlotka
01-02-2008, 21:34
Pozdrowienia dla wszystkich od nowicjuszki...,
mam nadzieję na info na temat aktualnych warunków na Kasprowym, wybieram sie tam w niedziele, może ktos pomoże....please
szarlotka

Bończa
01-02-2008, 21:49
Kolej aktualnie jest: NIECZYNNA silny wiatr - info ze strony pkl.
tel. do Kuźnic - 182014510, czasami powiedzą prawdę o warunkach.
Poza tym www.pkl.pl - można zajrzeć, ale informacje, szczególnie w niedzielę podawane są z opóźnieniem.

szarlotka
01-02-2008, 22:11
Wielkie dzieki,
będę sprawdzac, moze przestanie wiać!!!
Bo sloneczko ma byc...., zatem pogoda wymarzona na Kasprusia.
pozdr szarlotka

Bończa
01-02-2008, 22:25
:) tak, w niedzielę po sobotnich opadach śniegu ma być słońce, ale z pogodą, jak z ...

to ja
01-02-2008, 22:46
Śniegu za wiele nie spadnie, ale mróz będzie trzymał całą noc i troszkę niedzielnego przedpołudnia, więc może być nie źle... chyba, że iCM nie trafił.

Bończa
02-02-2008, 14:50
Sobota w Zakopcu: od 12 tej sypie śnieg, temp. w okolicach 0; na Harendzie warunki trudne, ale da się fajnie pojeździć; Kasprowy działa wszystko, warunki pogodowe - mgła, 105 cm śniegu, warunki narciarskie - dobre, temp. -6.

to ja
02-02-2008, 14:59
U mnie za oknem 4.4, deszcz przestał padać. Popatrzyłem na góry: od 750-800 m trochę przybieliło drzewa.

mysiauek
02-02-2008, 17:09
Wisła - wyjazd za darmoszkę od pracodawcy więc nie było co wybrzydzać.

Po 12 jeździło się po białej wielkiej kupie z elementami kolorystycznymi: Brąz, Czerń ... Deszcze napierd@#% także od dołu ... i baaaaaaaaaaardzo powoli przechodził w śnieg... za wolno jak na moją wytrzymałość.
Z ciekawostek: instruktor na WC SC uczący jeździć "ześlizgiem" całkiem już zaawansowanego narciarza. Mam nadzieję, że facet właśnie to zamówił ...

Za wróciłem przez Salmopol i tam dosłownie wszystko zasypane !!

Homar
02-02-2008, 18:19
u mnie pada calutki dzionek... cudowna pogoda ale ustrzyki i magura sie trzymają mocno ! :)

Bończa
03-02-2008, 10:20
Niedziela w Zakopanem:
Nosal od 9-tej - temp. -4, słońce, trasa przygotowana - twardo, sztruks, ludzi niewiele, trochę przetarć u samej góry, które można spokojnie ominąć.
Kasprowy, który widzę z okna wygląda bajka - wszystko chodzi.

Homar
03-02-2008, 13:44
Rzeszów - piękne słoneczko pare chmurek na błękitnym niebie, 2 stopnie niestety na plusie ale ma być w nocy mrozio :) :) :) słyszał ktoś wogóle czy jakieś większe przejawy zimy nas czekają w najbliższym czasie?

wero6
03-02-2008, 18:26
to byla piekna niedziela snieg rewelacja ,slonce,temperatura w sam raz,akumulatory przeladowane,jezeli jutro tez tak bedzie to nie ma co trzeba wracac w gory

1973marcin
03-02-2008, 21:19
dzisiaj byłem w wiśle jaworniku stok kiczera za hotelem stok, poraz drugi odwiedziłem ten wyciąg (ostatnio 2 lata temu) i jeśli chodzi o pzrygotowanie trasy to nic się nie zmieniło znowu było bardzo źle, mimo że śniegu mają bardzo dużo ludzi w śladowych ilościach to górka w stanie fatalnym (może jak bym przyjechał od 8 to bym pojeździł ale byliśmy z dziećmi 8lat i 1,5 roku także udało mi się dojechać na 11.30) a teraz do rzeczy: na całym stoku leży skorupa twardego śniegu i tam gdzie jest odkryta to jazda jest rewelacyjna niestety widać ją tylko we fragmentach a reszta jest pokrtya sypkim i mokrym czymś usypanym w muldy (podobnie jak na opisywanym małym cichym), poza tym jest wąsko i drogo, :(

Bończa
04-02-2008, 10:55
to byla piekna niedziela snieg rewelacja ,slonce,temperatura w sam raz,akumulatory przeladowane,jezeli jutro tez tak bedzie to nie ma co trzeba wracac w gory

Niestety - w nocy halny, temperatura w poniedziałek o 11-tej - +7, pochmurno;

JC
04-02-2008, 11:43
Wieje Halny, temp. +8

bobic
04-02-2008, 11:48
Ja tam myślę, że już po zimie:cool:

JC
04-02-2008, 14:14
Ja tam myślę, że już po zimie:cool:
Nie siej defetyzmu! W czwartek w Bielsku ma padać śnieg!

bobic
04-02-2008, 14:16
Wiesz Jacku, trele morele, popada, popada i co ? I na drugi dzień, będzie piękna, ciepła, zielona WIOSNA :D

Grunt, że za granicą jest w miarę ok. Choć na razie i tak się nie wybieram.

Ambro
04-02-2008, 14:24
Ja już nie liczę na prawdziwą zimę w polsce. Lepiej od razu planować wypady za granice. Teraz w Gdańsku mam czyste niebo, super słońce i temp. na plusie.:confused:

MB
04-02-2008, 14:26
Wieje Halny, temp. +8

powrócił!
już myślałem,że o azyl w gebelsowie poprosiłeś:rolleyes:

a co do pogody to "bajkopisarz" jak Go nazywam,czyli pan Zalewski 1-szym programie PR mówił o obfitym śniegu w marcu na wielkanoc

SB
04-02-2008, 14:30
A ja słyszałem na ZETce o 13 w faktach:
W Szczyrku narazie tłoku jeszcze nie ma ale z rezerwacją kwater trzeba się pośpieszyć bo za kilka dni może być już ciężko, Warszafka(dokładnie tak było powiedzane:D ) napewno przyjedzie, co roku przyjeżdżają. Wszystkie trasy naśnieżone,przygotowane przez ratraki.
Potem wypowiadała się turystka(ponoć:D ): tu w Szczyrku jest pięknie kto tu raz przyjedzie, zawsze będzie tu wracał.....

juice
04-02-2008, 15:02
Rzeszów - piękne słoneczko pare chmurek na błękitnym niebie, 2 stopnie niestety na plusie ale ma być w nocy mrozio :) :) :) słyszał ktoś wogóle czy jakieś większe przejawy zimy nas czekają w najbliższym czasie?

Podawali cos w rodzaju dlugoterminowej na TVN meteo; w skrocie ma sie tak:
ten dydzien - do dupy, cieplo z przejawami deszczu momentami;
kolejny tydzien - chlodniej i pogodniej (juz miejscami od so-nd) - w dzien okolice 0 lub maly minus na normalnych wysokosciach; wiec mozna liczyc ze podgorza i gorki jeszcze zimniej + nocka;
kolejny tydzien - mniej wiecej tak samo do dupy jak w biezacym tygodniu;
kolejne tygodnie - calkiem do dupy ale mozna miec nadziejeZa to ta niedziela to byly chyba najlepsze narty w tym sezonie, caly blekit nieba ze sloncem przy malym mroziku i wietrzyku, do tego NA CALKOWICIE NATURALNYM TWARDYM PODMROZONYM SNIEGU.
Na nartach od 9.30 do 15.30, zero kolejki i luzy na stoku na wybranym wyciagu / trasach; z pol godz. przerwa kondycyjna, bo w koncu kac morderca meczyl i meczy :D

Ramone
04-02-2008, 15:34
Dziwne Marcin, bo byłem w sobotę na Kiczerze i pojeździłem wyśmienicie. Fakt, że zawsze stawiamy się tam na 7.45, a stok otwierają o 8.00. Sztruksik był, krawędzie troche przytępione nawet szły dobrze, tylko słoneczka brakowało.
Pozdrawiam ; )

wero6
04-02-2008, 17:35
zachecony rannym sloneczkiem,przerazony cokolwiek temperatura pojechalem rano do lubomierza /gorce/ nie bylo tak fajnie jak w niedziele,temperatura w dolnej czesci trasy spowodowala ,ze snieg topnial w oczach ,gora od polowy stoku swietna,ludzi w sam raz,snieg znika w oczach,zle widac dalszy ciag tego sezonu,obawiam sie ze tez musimy jakiegos swistaka przeszkolic na te okolicznosc niech mowi co ma byc,moze ma ktos takiego?

Bończa
04-02-2008, 22:36
Halny wyje, temp. +4, leje deszcz, śnieg spływa; na razie zapominam o nartach - jedyne pocieszenie, że zazwyczaj po halnym był opad śniegu.
Rano we wtorek sytuacja się zmieniła - lekki mrozik w nocy; na Kasprowym -4, widoczność dobra - także nie jest tak źle.

1973marcin
04-02-2008, 23:26
Dziwne Marcin, bo byłem w sobotę na Kiczerze i pojeździłem wyśmienicie. Fakt, że zawsze stawiamy się tam na 7.45, a stok otwierają o 8.00. Sztruksik był, krawędzie troche przytępione nawet szły dobrze, tylko słoneczka brakowało.
Pozdrawiam ; )

jesli ja się wybieram tylko z córą to też jesteśmy przed 8 ale tu chodzi przecież o to zeby stok był przygotowany cały dzień a nie o godzinie 12 nie nadawał się do jazdy

dziatwa
05-02-2008, 08:49
Wielka Racza. na kamerkach tego niewidac ale po wczorajszym wzroscie temperatury w wielu miejscach (np marguska i laliky ) wyszła ziemia i kamienie:( :mad: .

JC
07-02-2008, 08:15
W Bielsko całą noc lało, ale temperatura spada. Teraz jest +3C.
Widziałem auta ze śniegiem na dachu, pewnie w Szczyrku posypało.
Jak widać na kamerce spadło trochę śniegu :)
http://www.gat.pl/pogoda/solisko.jpg

JC
07-02-2008, 08:18
W Korbielowie ochłodziło się. Temp. - 3C i pada śnieg

http://www.gat.pl/pogoda/kam1.jpg

SB
07-02-2008, 08:20
Patrzyłem teraz chwilę na alpenpanoramę w całych austryjackich alpach sypie i widać po dachach ok 21cm;) świeżego śniegu, u mnie jest 3,4 stopnia, deszcz

pax53
07-02-2008, 08:55
Patrzyłem teraz chwilę na alpenpanoramę w całych austryjackich alpach sypie i widać po dachach ok 21cm;) świeżego śniegu, u mnie jest 3,4 stopnia, deszcz

Maso Corto....15 cm swieżego śniegu:))

Bończa
07-02-2008, 09:17
Pada śnieg, temperatura -1; Warszawa "na farcie leci" - będą mieli udany początek ferii.
Jak już filmiki można wstawiać to tutaj obecny widok (a w zasadzie jego brak) na Kasprowy:
7xpYqXrVhe4

Bończa
08-02-2008, 12:21
Dzisiaj odwiedziłem stacje Czorsztyn Ski w Kluszkowcach. Jest to chyba jedyna stacja, gdzie wyciągi ruszają od 8.00. I tak też było dzisiaj - niewielu nas było o tej godzinie, trasy przygotowane perfect, śniegu bardzo dużo, żadnych kamieni (podczas gdy w okolicy śniegu jest niewiele), także duży szacunek dla ekipy dbającej o trasy.
Dzisiaj, jak prawie codziennie były tam zawody (Homar pewnie opisze, jak było :) ), ale kompletnie nie koliduje to z jazdą dla narciarzy, ponieważ do zawodów jest specjalna trasa (bardzo fajna), na której ustawiane są tyczki. Oczywiście parking free, knajpki, sanitariaty wszędzie.
No, ale żeby nie było do końca tak miło, trzeba powiedzieć o pogodzie, która dzisiaj nie była za dobra - mgła w górnej części tras oraz dodatnia temperatura sprawiały, że trasy już po 9-tej były trudne (kopny śnieg, muldy). Prowadziło to do wypadków - dwukrotnie rano interweniował GOPR (kontuzja kręgosłupa, kolana). No, ale na pogodę i brak mrozu mocnych nie ma. Na pocieszenie wybierającym się dzisiaj w te rejony i do Zakopanego podaję, że temperatura spada i obecnie wynosi -1.
Tutaj krótki film z Kluszkowiec
KF1qwX9FtQo

to ja
08-02-2008, 12:47
Przy okazji podziwiania białego Zakopca i Krupówek pozwoliłem sobie jeszcze raz oglądnąć filmik z plaży! Dupeczka w różowym stroju bardzo mnie zainteresowała i ... szok absolutny!

Homar
08-02-2008, 16:56
Ja na góre wyjechałem o 9.03... widok :O pobojowisko muldy po kolana (stąd te interwencje GOPRu ) Szieg miekki ciężki no i swieży też ... o dziwo i tu duży plus ta traska na której były zawody była czysciutka choć przy 80 numerze z którym jechałem miedzy bramkami było sporo dziur ale nie było zle. Sławek dzwonił o 11 i odrazu mu odradziłem przyjazd tam, ja zaliczyłem zawody ;) i sie zawinelismy do chaty wsumie zjechałem 3 razy + 1 przejazd giganta :D Jak by nie to co przedchwilą przeczytałem od Bończy to nigdy bym nie uwieżył w to że ktoś przygotowywał te trasy bo w godzine tak to rozjezdzić :eek:

P.S jesli na tym filmiku to ten gigant który ja jechałem :D to ktoś sie nie postarał z takim czasem jak sie wyświetlił

Bończa
08-02-2008, 17:07
Ja zakładałem ślad, chyba jeszcze przed 8-mą było i trasy były bardzo dobrze przygotowane. Sam się dziwiłem, jak szybko postępuje ich degradacja, ale temperatura i ilość luda -zawodników, kursantów, klubów dziecięcych i turystów było dzisiaj naprawdę dużo.
Przy okazji - jaki czas miałeś Homar -Bartek Ptak, który zakładał czas miał coś ok. 29 sekund?

Homar
08-02-2008, 17:28
bartuś 29,95 widać klase! a ja 32,10? (pewny nie jestem z tymi setnymi) :( kiepsko ale jechałem z 81 numerkiem baardzo asekuracyjnie po dziurawej trasie ;) 30 byłbym wstanie zjechać tak ocenilismy z kumplami :D widziałeś jak goście przygotowywali narty - PŚ to mało przy nich my z biegu bez smarków i ostrzenia (nie było po co) i wiekszosci wsypalismy ja byłem 8 kolega 10 ;)

Bończa
08-02-2008, 17:32
32 s to dobry wynik - oni(Ptak, Górka) jechali z 90-tymi numerami, wtedy ich czasy były nieco powyżej 30 s. Także relatywnie nieźle - gratuliren!
Ale już kończmy ten wyścigowy wątek, bo to temat warunków pogodowych.

Homar
08-02-2008, 17:41
Dzieki jednak wiem że stać mnie na wiecej bo nie byłem z siebie specjalne zadowolony jak dojechałem na dół, Bartek dostał od takiego 17 latka :o który wykręcił najszybszy czas dnia ;) Górka ? :O Piotrek ? jego tam nie widziałem

Ramone
08-02-2008, 18:12
A z ciekawości, jakie to zawody były?

Homar
08-02-2008, 18:15
Regionalne ;) takie na zaliczenie do Sitn'u przed lub po kursie kwalifikacyjnym :)
Bończa już ogarnąłem temat nie Piotrek (myslałem że chodzi Ci o blizardka :D) a Paweł o nim nie wiele słyszałem ani czytałem poza tym że był MP amatorów.

Bończa
09-02-2008, 14:36
Co Wam będę pisał. po prostu ŻENADA;)
Sami zresztą zobaczcie:
X4cE9UXFhwc

Także ta żenada wyglądała tak: trasy przygotowane perfect, mrozik (w nocy solidny mróz), rano mgła, która rozrzedziła się, w momencie, jak wyciągi ruszyły i słońce.
Takiego nartowania nie pamiętam od dawna, no i jeszcze możliwość obejrzenia Mistrzostw Polski, a dla ski tourowców zmagania w Pucharze Europy. Wszystko to bez kolejek, w fajnej sportowej atmosferze.
Ale warunków generalnie na południu nie ma, jak napisał jeden koleżka wczoraj.;)

Więcej filmików ze startów MP na moim YouTube http://www.youtube.com/rafalboncza

hotrok
09-02-2008, 15:29
Szkoda tylko, ze w Polsce takich Kasprowych nie ma z piec albo nawet szesc.
Wtedy nikt by tak bardzo na nasze polskie pagorki nie narzekal ze warunkow nie ma.:(

leszekjag
09-02-2008, 21:56
Byłem dzisiaj na Julianach w Szczyrku i bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie warunki - lekko zmrożony po nocy świeży śnieg i słoneczko - cudnie- tak do 13 tej;) później już niestety coraz gorzej.

JC
10-02-2008, 08:54
Piękna pogoda, - 2C

juice
10-02-2008, 15:16
Dzisiaj juz relax - spotkanie z ksiedzem przedkomunijne.
Ale pt + so podwojny Spindleruv (Plan + Hromovka), w sumie jakies 60 km w nogach (jazda do poludnia).
Slyszalem na SB (nie mylic ze Slawkiem :D ) jak chlopaki narzekali - na srodkowej kanapie i srodki i doly tras potrafia byc zryte i zmiekczone.
Ale trzeba byc na parkingu o 8 rano (motywator taki ze pobudka o 5.30 rano :eek: ), i przy wyborze odpowienich kolejek i tras jest bezkolejkowo w zasadzie i jezdzi sie po zbitym betonowym sztucznym sniegu (czarno czerwona FIS WC)+ zarabiste slonce. Mozna sie ostro powyginac na maksa z krawedziami. Naprawde bylo cudownie.

Homar
10-02-2008, 20:05
przedchwilą w pogodzie na tvp :eek: :eek: u mnie w nocy -8 !! :D snigu nie bedzię ale ten mróz odrazu sie człowiek lepiej czuje ! :D

hotrok
10-02-2008, 20:23
Od czwartku jakies ochlodzenie zapowiadaja, a co lepsze, ma cos posniezyc na poludniowym-wschodzie kraju:D
Oby sie sprawdzilo bo w lutym to zal nie pojezdzic na nartach:(

wojtus81
10-02-2008, 20:32
wszyscy na to czekamy jak na zbawienie

Bończa
10-02-2008, 20:40
Od czwartku jakies ochlodzenie zapowiadaja(

Na Podhalu jest już -5, a ma być niżej w nocy. Widzę, że w Białce armaty już włączyli.

juice
10-02-2008, 20:42
Od czwartku jakies ochlodzenie zapowiadaja, a co lepsze, ma cos posniezyc na poludniowym-wschodzie kraju:D
Oby sie sprawdzilo bo w lutym to zal nie pojezdzic na nartach:(

No tak sie wlasnie sklada stety / niestety ze kolejny rok macie na wschodzie temperature srednio nizsza o jakies 4-5 stopni. To daje wam x razy wiecej szans na lokalne lepsze nartowanie niz biednym rodakom na zachodzie :(
Chcialem w tym sezonie wystartowac na tyczkach i wszystkie lokalne zawody odwolane jak na razie.
Ale oczywiscie szczesc Wam ....... i na zdrowie :)

Robalek
10-02-2008, 20:48
To daje wam x razy wiecej szans na lokalne lepsze nartowanie niz biednym rodakom na zachodzie :(

Tia, a tu w Gdańsku dzisiaj było + 11 stopni a mieszkamy niby na dalekiej północy:cool:

hotrok
10-02-2008, 20:55
No tak sie wlasnie sklada stety / niestety ze kolejny rok macie na wschodzie temperature srednio nizsza o jakies 4-5 stopni. To daje wam x razy wiecej szans na lokalne lepsze nartowanie niz biednym rodakom na zachodzie :(
Chcialem w tym sezonie wystartowac na tyczkach i wszystkie lokalne zawody odwolane jak na razie.

No rzeczywiscie masz racje. Taka brutalna rzeczywistosc;)
No to przeprowadzka na wschod i szanse na nartowanie sie wyrownuja.

juice
10-02-2008, 20:56
Tia, a tu w Gdańsku dzisiaj było + 11 stopni a mieszkamy niby na dalekiej północy:cool:

Dzieki Robalek za pocieszenie - zapomnialem o jeszcze bardziej pechowych rodakach niz jak :)
U mnie caly dzien jeden blekit niebia ze sloncem i okolo 13.30 + 3-4 st.
Takze w bardziej gorzystych gorkach i na stokach pewnie spoko.

Homar
10-02-2008, 21:13

Ja jestem z południa własciwie południowego wschodu a z 11 zawodów jakie miałem w planie wystartowałem w 2 ;) a reszta ? ni bedzie ?

Bończa
11-02-2008, 08:00
Zima w pełni, -8, słońce, widoczność w Tatrach znakomita.

wojtus81
11-02-2008, 08:41
na śląsku również -5 słońce świeci tylko śniegu brakuje

JC
11-02-2008, 09:02
Piękne słońce w Beskidach, temp -4 C

dziatwa
11-02-2008, 10:16
w weekend w zieleńcu tez było ładnie i mimo wolnych dni nie tak duzo ludzi. mało sniegu ale stoki wytrzymuja do wieczora choc krawędzie trzeba miec juz ostre bo jak ludziska zsuną ten sztuczny to zostaje skorupa.

SpeedySpeedy
11-02-2008, 21:47
Chociaż nie wierzyłem w śnieg we Włoszech i już nawet myślałem o wypadzie do Wenecji to jest bardzo OK. Może nie tak jak było w Beaver Creek ale w dzień świeci słońce w nocy śnieżą i mrozi. Trasy przygotowane perfekcyjnie. Ludzi bardzo mało (więc nie przyjeżdżajcie) i tak ma być do końca tygodnia. Ośrodek od 1700 w górę do 2000 a spańsko na 900.

Wyjazd zorganizowany doskonale brakuje tylko WiFi w pokojach ale za to jest super żarcie.

Kładę się spać bo jestem padnięty.

Speedy

wero6
13-02-2008, 00:16
sobota lampa ,niedziela lampa ,poniedzialek lampa ,dzisiaj lampa warunki super lekki mroz,sroda chyba bez zmian pozdrawiam wszystkich i zycze tego miłego bólu kolan i tego zmęczenia,które zapewnia fajny sen a od rana kolejne zjazdy i powrót do domku

Bończa
13-02-2008, 08:21
Teraz -4, jeszcze godzinę temu było -8; słońce; ludziska mocno przemieszczają się z nartami, na parkingu przy rondzie kuźnickim już sporo samochodów. Zapowiada się kolejny dobry dzień dla narciarzy.

bobic
13-02-2008, 08:38
Chociaż nie wierzyłem w śnieg we Włoszech i już nawet myślałem o wypadzie do Wenecji to jest bardzo OK. Może nie tak jak było w Beaver Creek ale w dzień świeci słońce w nocy śnieżą i mrozi. Trasy przygotowane perfekcyjnie. Ludzi bardzo mało (więc nie przyjeżdżajcie) i tak ma być do końca tygodnia. Ośrodek od 1700 w górę do 2000 a spańsko na 900.

Wyjazd zorganizowany doskonale brakuje tylko WiFi w pokojach ale za to jest super żarcie.

Kładę się spać bo jestem padnięty.

Speedy

Speedy, to ty?
http://www.szkolazdrowia.com.pl/galeria/albums/ravascletto%202008/normal_ravascletto_narty_snowboard_%281%29.JPG

JC
14-02-2008, 10:40
W Beskidach pochmurno, mgła i pada drobny śnieg

Bończa
14-02-2008, 11:03
Spadł bardzo drobny śnieg, ale chyba szykuje się większy opad. Temp. od -3 do -1; Pochmurno, na Kasprowym mgła;

juice
14-02-2008, 13:04
No mrozik w gorkach jest;

Ale cholera zapowiedzieli ze caly dzionek i kawalek nocy ma sypac sniegiem, a jak na razie mala bryndza w tym wzgledzie, ledwie zapruszylo przez moment :confused:

Homar
14-02-2008, 15:44
U mnie sypie !!!!!!!! :D:D cudowny widok!!

hotrok
14-02-2008, 15:48
U mnie sypie !!!!!!!! :D:D cudowny widok!!

U Ciebie, czyli mam rozumiec ze w Rzeszowie :confused:

Homar
14-02-2008, 15:51
Dokładnie tak ! :) ale wydaje mi sie że jest około 0 bo sypie a na ziemi nic nie ma :( ale sam widok tych płatków jest cudowny :D

SpeedySpeedy
14-02-2008, 20:18
Speedy, to ty?
http://www.szkolazdrowia.com.pl/galeria/albums/ravascletto%202008/normal_ravascletto_narty_snowboard_%281%29.JPG

A no ja na przerwie, niestety jutro koniec i do Polski. Twardo jak cholera i bardzo szybko, ale za to do hotelu jest traska ok 4 km. Nogi wchodzą w tułów. Narty firmy F sprawdzają się dobrze a spodnie firmy D spaliły sie na tyczkach. Jest kilka fajnych fotek na slalomie.

Speedy

Ps. Zdjęcie chyba od mojego nadwornego fotografa

Homar
14-02-2008, 20:26
Jesli ta firma od spodni i na De o której myśle to na tyczki to nie najlepszy pomysł :D choć moja kurtka również D. ma może 3 4 slady od tyczek a przejachała ich z 1,5 tysia ? Spodni z tej firmy nie mam wiec nie wieem ale mam Nordblanca Iguany i Spydera(:D:D) i wszystko popalone wiec jak narazie nie ma nic co by dało rade! :D

bobic
14-02-2008, 21:37
Da...e to te spodnie ;)

Ambro
14-02-2008, 23:05
Wracając do tematu pogody i śniegu. Wyszedłem przed chwilą na dwór a tu ku memu zdziwieniu sypie grat a później zaczęło prószyć śniegiem.:eek: Oczywiście od razu to się topi ale pomyślałem że skoro u mnie sypie to u was możliwe że też coś zima się przebija ?;)

Homar
14-02-2008, 23:11
u mnie przedchwila waliło sniegiem jak głupie :) niedawno przestało i wszystko jest przykryte 3/4 cm warstwą białego cudoooooooooownego sniegu !!!!! :)

lokiec3
15-02-2008, 07:11
Brodnica -2C, 3 cm, świeżego, suchego.:D

wojtus81
15-02-2008, 07:33
Mikołów -6 śniegu brak:(

Bończa
15-02-2008, 08:04
Zawodnicy sobotnich zawodów "lecą na farcie"!
W Zakopanem poważna zima - -7, śnieg sypie.

Ambro
15-02-2008, 08:28
U mnie się poprawiło, temperatura spada i wszędzie utrzymuje się 4 cm warstwa śniegu :) No już myślałem że to nie możliwe a teraz jest nadzieja że zima powróci. ;)

Robalek
15-02-2008, 09:00
No już myślałem że to nie możliwe a teraz jest nadzieja że zima powróci. ;)

No faktem jest że w Gdańsku zrobiło sie tak ślicznie bialutko:) tyle że temperatura jest kiepska, bo w okolicach zera:(

Rano w telewizji oczywiście podawali że pogoda sie w całej Polsce pogarsza, he, he, he, komu pogarsza temu pogarsza.

NAM ŚNIEGU NIGDY DOSYĆ

wojtus81
15-02-2008, 10:27
w Mikołowie temp teraz -3 i sypie :)

JC
15-02-2008, 11:18
W nocy w górach popadało, a teraz pada także w Bielsku

Boogie
15-02-2008, 12:07
a we wrocławiu jak to we wrocławiu pikne słoneczko 3stopnie na + a sniegu nie widział tu od yyyyyyyyyy yyyyyyyyyyyyyy 20stego grudnia:)

juice
15-02-2008, 15:09
Miedzy 6 - 7 rano byly nawet lokalne sniezyce chwilowe, ale takie pitu pitu - przestalo stopnialo teraz slonce.
Pada sztucznym sniegiem - Spindler - 3 dol - 7 gora (2 godz temu) + mala wichura na pysk :)
Ale uwaga - dzis Niedzwiedz nie chodzila kanapa bo z tamtej strony za mocno wialo.
Snieza chyba wszystkie armatki (lub prawie)

Bończa
16-02-2008, 07:09
Burza śnieżna!!! temp. -10; trochę martwię się o dojeżdżających na zawody skionline.pl

JC
16-02-2008, 07:33
Burza śnieżna!!! temp. -10; trochę martwię się o dojeżdżających na zawody skionline.pl

Teraz już nie pada

Kasprowy zamknięty! Wieje

Bończa
16-02-2008, 07:49
Tak, JC mnie wyręczył - minęło pół godziny i po burzy, a nawet przejaśnienia się pokazują, także zapowiada się dobry dzień dla nart. Wiatr ma słabnąć w ciągu dnia.

lokiec3
16-02-2008, 09:17
Brodnica. Słupek na -5, śniegu na 10 cm. po południu mały Jaś narty na nogi i trening.
Pozdrawiam.

Homar
16-02-2008, 17:17
Dzis bylem na zawodach w GoGołowie ;) -10 wiaaatr:(i 20 cm swieżego sniegu!!!!!! :) cuudo ! od południa przestało sypać i wyszło słoneczko!

Bończa
16-02-2008, 17:45
Nie wiem gdzie ten Twój GoGo jest, ale warunki miałeś identyczne, jak my na Harendzie. A może to był klub gogo w Zakopcu?:)

Homar
16-02-2008, 17:51
:D nie to było 60 km od mojej wioski ;) niestety strasznie żałuje że nie mogłem przyjechać na Harende ale te zawody były ważniejsze no i transport był a do zakopca dostać sie - "pewien" problem! Licze na obszerną relacje ;)

Bończa
17-02-2008, 08:00
Dzisiaj piękne słońce od rana, temp. -14, Kasprowy widoczny doskonale, ale coś nie mogę dojrzeć jeżdżących wagoników - może być wiatr u góry. Jednak wszystko działa.

hotrok
17-02-2008, 21:04
Odwiedzilem dzisiaj Krynice.
Po ostatnich opadach sniegu piekna, sniezna, mrozna zima.
Bylem na Slotwinach. Sporo luda ale spokojnie da sie jezdzic bez kiszenia w kolejkach.
Super przygotowane stoki, mroz przez caly dzien, sloneczko - pogoda jak z bajki.
Zima (snieg) trzyma tak do Nowego Sacza, potem im bardziej na polnoc tym bardziej wiosennie.

Bończa
18-02-2008, 08:10
Dzisiaj ponownie śnieg zaczął padać! Po wczorajszym słonecznym dniu, dzisiaj jest pochmurno, temperatura -4; kolejny dobry dzień na narty.

JC
18-02-2008, 08:12
Pada śnieg, temp. -1

hotrok
18-02-2008, 09:07
W Malopolsce (Bochnia, Krakow) snieg, pada dosc mocno.:)

SKIer
18-02-2008, 09:40
W Malopolsce (Bochnia, Krakow) snieg, pada dosc mocno.:)

... z tym mocno to bym nie przesadzał, przynajmniej w Krakowie :) Poprószyło bardzo delikatnie, ledwo się zabieliło a temperatura ok 0'C.

wojtus81
18-02-2008, 09:53
Mikołów drugie pietro -3 snieg troche popruszyl zrobilo sie bialo

SB
18-02-2008, 10:00
Tak se Was czytam strzelacie raportami w koło mnie i zastanawiam się czy to czasem nie jest tak że widzicie to co byście chcieli widzieć ob u mnie śniegu żadnego nima- a rano na drajsacie widziałem że w Alpach śnieg jest i to w sporych ilościach:).....i pogoda jest:).....i trasy przygotowane:).....:)

RACECARVERR
18-02-2008, 10:16
U mnie sypie na godzine 10,15 Sławek a widziałes na Bahamas snieg????
ja też nie i temu u Ciebie nie ma sniegu:D

Boogie
18-02-2008, 10:50
we wrocławiu +3 a śniego od wojny nie widzieli.... qrw** co za miasto zeby nawet tak ciutke bialo sie zrobiło eh;/

szparaa
18-02-2008, 12:42
A u mnie w stolicy piwa na jednym mierniku temperatury mam +1,6 na drugim + 2,5 a na trzecim najstarszym 0 :D i tak od czasu do czasu leniwie spadnie kilka płatków śniegu... Ale trawa zrobiła się troszke biała;)

MB
18-02-2008, 14:47
bo ten śnieg co to go SB nie widzi to spadł w Grecji
a te niektóre "malakijas" nie mają ogrzewania w domach:(
współczuję:eek:

w tej chwili lecą białe płatki i plac przydomowy robi się biały
ale jak tylko przestanie sypać to ta biel zniknie
myślę jednak,że w górach to troszkę może przybywać
jak spadnie z pół metra to na Skrzyczne jadę;)

P.S.
nie pytajcie co to malakijas bo to coś brzydkiego w Grecji i nie powiem głośno:p

Homar
18-02-2008, 14:50
Sławku ja widze co widze nie to co chciałbym widzieć :D o to dowód Rzeszów godzina 14.20 :) to białe na ziemi oraz dachu to snieg jest go z 10 cm :)

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/img/cbd53d64014f4524faaddeafad4db354/t18022008.jpg

MB
18-02-2008, 14:53
bo Rzeszów to on już se blisko Grecyji leży no:D

Homar
18-02-2008, 14:54
:D Biegun zimna, już wiecie z kąd macie snieg w polsce :D dymnie i wszystko co spada w rzeszówku leci do was :D :)

Boogie
18-02-2008, 17:55
nio i tam w BB Figo ma fes pola i do niego ciepie, a tutaj do wrocka to chyba łupież jakiś tylko :o no ale śniegu tu nie ugoscisz chyba bo na termometrze +5 a pogodynka w regionalnej pada ze we wrocławiu od polowy tygodnia.........12 stopni, tosz to kur** w kapielowkach zaczne chodzić i sie kremem 30stka smarować zeby sie nie spiec:D

wero6
19-02-2008, 16:48
w gory mosci panowie tam zima nie odpuszcza,sniegiem zawiało,troszke pomroziło jezdzi się az miło

pax53
19-02-2008, 17:55
Byłem dzisiaj na Julianach w Szczyrku i bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie warunki - lekko zmrożony po nocy świeży śnieg i słoneczko - cudnie- tak do 13 tej;) później już niestety coraz gorzej.

zgadzam się...ja wróciłem z Wisły w niedzielę...i właściwie jezdziłem do Szczyrku na Juliany...przez tamten cały tydzień było na tą wiosne tej zimy bardzo przyzwoicie...szczególnie trasa nr.10 i 11 Golgota choć ok 13-stej staszne muldy...sporo parapetów:(....bardzo fajnie jezdziło sie na Czechach w Bukovcu...może nie powalała długościa trasa czerwona,ale przygotowana super,oswietlona,parking free....karnet 2 godzinny 23 pln...bez kolejek na orczyku...no i rewelacyjny gorący pies w barku za.....2 pln!

Bończa
21-02-2008, 07:59
Obecnie temperatura -1 stopień, pochmurno z przejaśnieniami; w nocy był jeszcze spory mróz, ale idzie ocieplenie wraz z wiatrem; na razie warunki na Kasprowym i na innych stokach są bardzo dobre.

Bończa
21-02-2008, 21:04
Odpowiadając na pytanie rikirik o pogodę w weekend na Kasprowym, tak mówią maszyny, jak na zdjęciu.
Ja od siebie dodam, że zbliża się wiatr i opady deszczu, które już się zaczęły. Temperatura jest obecnie na plusie. Wszystkie te informacje dotyczą Zakopanego.
Na Kasprowym może być zupełnie inaczej - może padać śnieg i temp. poniżej 0.
Jutro rano zobaczymy.
Ja w każdym razie umówiłem się na jutro na tenis :)

Homar
21-02-2008, 21:11
haha a ja jutro jade slalom xD... na wodzie? u mnie jest dodatnia od wtorku :D ? Napisze jutro jak było jak powróce :D

wojtus81
21-02-2008, 21:49
homar to ty moze lepiej kapok zaloz na ten slalom:D

rikirik
21-02-2008, 23:31
dzięki
z tym tenisem to rzeczywiście niezły pomysł

JC
22-02-2008, 08:51
W Bielsku ciepło i mokro. Temp. +5 i pada lekki deszcz :(

Bończa
22-02-2008, 09:38
Temperatura +5, kropi deszcz, pochmurno z przejaśnieniami, ludziska jeżdżą na nartach mimo to :) ;
na Kasprowym z komunikatu godz. 7 - temp. -3, wiatr 12m/s, kolej kursuje, wyciąg w Gąsienicowej kursuje, w Goryczkowej nie kursuje.

MB
22-02-2008, 15:00
po dzisiejszym dniu na Skrzycznem mogę napisać,że tam jest na
razie koniec
śnieg znika w zastraszającym tempie,po prostu ginie w oczach
ratraki nie mają już na co wyjechać
może jeszcze ze dwa dni Fisówką do Dolin ,ale krajami,boczkami bo środkiem przetarcia
wrzuciłem do galerii 5 zdjęć takich zachęcających,wrzucę jeszcze 5 z najgorszymi miejscami będziecie więc mieli jakiś obraz najbardziej prawdziwy
temp +4 na dole a na szczycie nie wiele mniej rano powyżej 1000mnpm było w minusie ale w miarę upływu czasu ocieplało się

Homar
22-02-2008, 18:21
:D ja wrociłem ze slalomika haha jazda po czymś przypominającym snieg +7 stopni? wszystko mokre i dziury choć nie takie wielkie jakich sie spodziewałem... ;/ ale ogólnie ciekawie było :) walka ale najpierw o utrzymanie sie a puzniej o czas :D

wojtus81
22-02-2008, 18:46
to pochwal nam sie homar jak ci poszlo w tych wilgotnych warunkach:confused:

Homar
22-02-2008, 18:55
kieeeeepsko - 6 ;/

szparaa
23-02-2008, 06:36
Wróce do tematu choć może to juz nie raport śniegowy bo śniegu juz nie widze:mad:
Do Tychów przyszło to co zapowiadali że przyjdzie:mad: +8,4stC i do tego wieje ze całą chałpą trzęsie:eek:

Bończa
23-02-2008, 08:10
Pogoda "pod psem" , temperatura +5, wiatr, lekki deszcz.
Kasprowy - nic nie chodzi, wiatr 22 m/s
Godz. 11 - zmiana, jak to w Tatrach nastąpiła dość szybko.
Temperatura obniżyła się - teraz +2, przejaśnienia ze słońcem, także całkiem dobre warunki na narty, wiatr jeszcze dmucha czasami, ale słabnie.

MB
23-02-2008, 09:21
wiedziałem ,że pogoda w górach potrafi zmieniać się radykalnie
ale żeby aż tak:eek:
wczoraj byłem w Szczyrku śnieg znikał,zresztą widać to na fotkach w galerii
a dzisiaj
w tym momencie na TVN -nie "panienka z okienka" w bezpośrednim przekazie ze Szczyrku stojąca w strugach deszczu mówi,że warunki śniegowe w całym Szczyrku są dobre
i zachęca żeby śmiało brać deski i jeszcze jechać do Szczyrku by pośmigać na nartach:p;)
o co tu chodzi?

wojtus81
23-02-2008, 11:21
to masz teraz dowód Figo jak media nas okłamują dobrze ze mamy nasze forum i nikt z telewizja nas w konia nie zrobi

Homar
23-02-2008, 12:11
u mnie 8 stopni :( bez chmurne niebo - "wiater" ;/ i tak lepiej jak jest taka pogoda niż 2 i pada deszcz ;/

hotrok
23-02-2008, 13:39
w tym momencie na TVN -nie "panienka z okienka" w bezpośrednim przekazie ze Szczyrku stojąca w strugach deszczu mówi,że warunki śniegowe w całym Szczyrku są dobre
i zachęca żeby śmiało brać deski i jeszcze jechać do Szczyrku by pośmigać na nartach:p;)
o co tu chodzi?

Normalna propaganda:mad:
Nie wszyscy czytaja nasze forum i pewnie sie dadza nabrac i rzeczywiscie pojada sobie pojezdzic na nartach w Szczyrku w "dobrych warunkach":eek:

JC
23-02-2008, 14:15
wiedziałem ,że pogoda w górach potrafi zmieniać się radykalnie
ale żeby aż tak:eek:
wczoraj byłem w Szczyrku śnieg znikał,zresztą widać to na fotkach w galerii
a dzisiaj
o co tu chodzi?

Spotkałem ekipę TVN24 na Salmopolu!

Ale co się chłopaki dziwicie? Przecież jak ktoś przyjedzie z Warszawy i nie widział śniegu od .... miesięcy to wszystko na nim zrobi wrażenie!

SB
24-02-2008, 13:14
Dzisiaj rano oglądałem Alpenpanoramę na 3SAT i muszę powiedzieć że w niektórych ośrodkach wygląd tras nie napawa optymizmem i te temperatury wszędzie dodatnie, miejscami nawet do 12 stopni między 8 a 9 rano to co jest w południe:eek:.
Nawet na lodowcach było powyżej zera, jedynie na Tuxie na 3250m było -2

Bończa
24-02-2008, 13:44
Nie pisałem dzisiaj bo co tu pisać - w cieniu 14 stopni. Kasprowy wygląda pięknie w słońcu, ale śnieg ginie w oczach.

Juniormat
24-02-2008, 16:58
Czy w takim razie ten sezon narciarski w Polsce właśnie dobiega końca ??? To mój pierwszy post na tym forum (btw pozdrawiam wszystkich użytkowników Skionline) i szkoda, że okoliczności przyrody są tak mało sprzyjające. Jako poczatkujacy zastanawiam się czy warto jeszcze czekać na "powrót zimy" (kilka mroźnych nocy) w polskich górach czy też definitywnie zapomnieć o nauce w tym sezonie??
Interesuje mnie głównie opinia użytkowników na temat ewentualnej wizyty na Jaworzynie Krynickiej w przyszłym tygodniu.
Dzięki za informacje
pzdrw:)

hotrok
24-02-2008, 20:53
Chociaz dzis smigalem juz na szosowce i bylo mi goraco w lutym:eek:
Nart jednak nie chowam z nadzieja ze jeszcze w tym sezonie bedzie sie dalo pojezdzic:)

juice
24-02-2008, 22:10
Dzisiaj rano oglądałem Alpenpanoramę na 3SAT i muszę powiedzieć że w niektórych ośrodkach wygląd tras nie napawa optymizmem i te temperatury wszędzie dodatnie, miejscami nawet do 12 stopni między 8 a 9 rano to co jest w południe:eek:.
Nawet na lodowcach było powyżej zera, jedynie na Tuxie na 3250m było -2

Na to co pisza - pokazuja na Tux-ie tez trzeba brac mala poprawke. W kazdym razie lodowiec sie sporo odslonil w trakcie ostatnich paru dni a temperatura byla szokujaco wysoka. Sczegoly w bardziej wolnej chwili :)

SpeedySpeedy
24-02-2008, 22:26
W weekend w Zieleńcu było OK. Do 11 jazda a później kasza i tłum ludzi. Temp. 8 st, słońce i śnieg

S

Bończa
25-02-2008, 20:59
W nocy ma być mróz. Myślę o nartach jutro - chyba Kasprowy. Ktoś dołączy?

juice
25-02-2008, 21:30
Ja bede z Toba ... duchem - na tyle moge sobie pozwolic :)

pablo_duch
26-02-2008, 12:18
Zima odchodzi na dobre,w gorach widze ostatnie szanse na ochłodzenie w ten weekend a pozniej bedzie chyba gorzej<cieplej>chociaz cos wspominaja ze w marcu ma cos wrocic,ale nie wiedza co:cool:

mysiauek
26-02-2008, 13:24
Zwykle w połowie marca na Pilsku były dwa najlepsze weekendy do jeżdżenia.W pierwszy sypało na maxa i było mega dużo puchu na już uleżanym starym śniegu. W drugim tygodniu już nikt nie przyjeżdżał i były pustki bo wszędzie bardzo ciepło a nad Miziową nadal suuuper waruneczki - tylko że miękko.

Ja tam na luzackie pojezdżenie jadę w czwartek na www.strednica.sk ewentualnie mamy w planach wyskoczenie na Łomnicę :)

Bończa
26-02-2008, 16:13
Goryczkowa - rano beton - po nocnych mrozach trasa zmrożona na maxa. Później, z każdym zjazdem słoneczko robiło swoje i było najpierw bardzo fajnie, później mniej. Generalnie warunki można ocenić na dobre +. Są też przetarcia, ale jak to na Kasprowym - duuużo placu, aby je ominąć. Na Gąsienicowej nie jeździłem, bo rano mieli awarię wyciągu, później ok. 10 ruszył. Z góry było widać, że trasa jest dobrze przygotowana i twarda.
Wiał wiatr, ale nie przeszkadzało to w jeździe.
Nartostrada - warunki dobre, bez przetarć, dojazd do Kuźnic.

4kwiaty
26-02-2008, 22:57
Tatrzańska Łomnica - warunki dobre tylko na wysokości ponad 1700m npm. Można pojeździć na Łomnickim Stawie, krzesła chodziły. Jeszcze pod koniec tygodnia można było zjechać na dół (ale nie na własnych nartach:) ) Działał też wyciąg na dośnieżanych Jamach. W Żdiarze stok dośnieżany, warunki "od biedy". Dobre warunki w Serbskim Plesie tylko dużo ludzi. W Starym Smokowcu idealna górka dla dzieci Jakubowa Luka świetnie przygotowana śniegowo. Gdy wyjeżdżaliśmy w sobotę było +5 i wszystko płynęło.:(

JC
27-02-2008, 08:33
LEEEEJJJJEEE!:eek: temp +7

lokiec3
27-02-2008, 08:52
Coś mi sie zdaje, że sezon narciarski w Polsce skończy się w tym roku wcześniej niż w zeszłym. Jak to dokładnie było rok temu to nie pamiętam. Może ktos wykopie jakieś statystyki?

mysiauek
27-02-2008, 09:33
Tatrzańska Łomnica - warunki dobre tylko na wysokości ponad 1700m npm. Można pojeździć na Łomnickim Stawie, krzesła chodziły. Jeszcze pod koniec tygodnia można było zjechać na dół (ale nie na własnych nartach:) ) Działał też wyciąg na dośnieżanych Jamach. W Żdiarze stok dośnieżany, warunki "od biedy". Dobre warunki w Serbskim Plesie tylko dużo ludzi. W Starym Smokowcu idealna górka dla dzieci Jakubowa Luka świetnie przygotowana śniegowo. Gdy wyjeżdżaliśmy w sobotę było +5 i wszystko płynęło.:(

:)
Dla mnie OK - pojeździmy sobie na Łomnicy.
A mowiać o Ździarze piszesz o Bachledovej czy o Strednicy ?

lokiec3
27-02-2008, 10:07
Słuchajta ludzie!!!!!!!! Dwie zimy były do bani. Za prawdę powiadam wam sezon 08/09 zapowiada się zaj.....ście. Jestem tego w 100% pewien. Dlaczego? Bo Indianie (czytaj leśniczy) zorganizowali mi na przyszłą zimę już 15 m3 drewna opałowego i jeszcze przywiozą. A przez ostatnie dwie zimy spaliłem góra po 10 m3. Więc głowy do góry jest nadzieja.:D :D

wojtus81
27-02-2008, 15:04
jka tak bedzie to sam ci dowioze kilka m3:D

Maria
27-02-2008, 21:44
Coś mi sie zdaje, że sezon narciarski w Polsce skończy się w tym roku wcześniej niż w zeszłym. Jak to dokładnie było rok temu to nie pamiętam. Może ktos wykopie jakieś statystyki?

Z tym końcem to wcale nie było tak najgorzej. Do początku maja były naprawdę dobre warunki na Kasprowym - rano twardo, ale dobrze przygotowany stok, naprawdę. Koło 10-11 zaczynało się robić miękko, ale jeździć się dało - powiedzmy, jak na Tuxie w lipcu ;) (przynajmniej kiedy tam byłam o tej porze roku). Słońce i śnieg - najpiękniejsze, co może być. Właściwie sezon skończyłam chyba 8 maja, bo wtedy zamknięto kolejkę. Śnieg był jeszcze potem, i żałowałam, że nie miałam sprzętu turowego, bo byłoby fantastycznie. Ale w tym roku już mam, uchacha! :D Będę szukać spłachetków jak długo się uda. Na stronie Topru jest info, że śniegu w Tatrach jeszcze całkiem, całkiem. A ma dopadać. Jak w marnym zeszłym roku poleżało do czerwca, to i w tym poleży, amen.:cool:

A, właśnie, Łomnica też czeka.

Bończa
28-02-2008, 11:13
Dzisiaj rano w Tatrach było -9! Dużo ludzi skorzystało z dobrych warunków na Kasprowym - na parkingu przy rondzie sporo samochodów. W nocy spadło trochę śniegu, teraz słonecznie i temperatura od 1 do 3 stopni. Na wszystkich stokach w okolicy jazda trwa.

mysiauek
28-02-2008, 11:26
Dzisiaj rano w Tatrach było -9! Dużo ludzi skorzystało z dobrych warunków na Kasprowym - na parkingu przy rondzie sporo samochodów. W nocy spadło trochę śniegu, teraz słonecznie i temperatura od 1 do 3 stopni. Na wszystkich stokach w okolicy jazda trwa.

Kurcze zeby tylko nie padał deszcz jutro i pojutrze.

juice
28-02-2008, 11:50
Kurcze zeby tylko nie padał deszcz jutro i pojutrze.

No wlasnie drapie sie po glowie od wczoraj, bo pt-nd pokazuja umie ze ma padac tak pol na pol.
I nie wiem jak sie te polowy i gdzie rozloza :confused:

JC
29-02-2008, 07:08
Kraje środkowej i zachodniej Europy przygotowują się na całą serię bardzo gwałtownych zjawisk pogodowych związanych z orkanem Emma. Chociaż w tej chwili ośrodek niskiego ciśnienia przemieszcza się na południe od wybrzeży Islandii i aby dotrzeć nad Bałtyk ma do pokonania jeszcze ponad 2 tysiące kilometrów, to służby pogodowe prawie we wszystkich krajach wydały już ostrzeżenia. Pierwsze nad drodze orkanu znajdą się Wielka Brytania i Irlandia, gdzie podczas porywów wiatru przekraczających 100 km/h będzie bardzo obficie padać. Szczególnie groźna aura będzie miała miejsce w Szkocji. Największe uderzenie wiatru spodziewane jest na Wyspach począwszy od dzisiejszego popołudnia. Wieczorem wiatr zacznie się gwałtownie wzmagać w Holandii, Belgii i północnej Francji. W nocy z piątku na sobotę (29.02/1.03) wiatr będzie przekraczał 100 km/h. Lokalne służby pogodowe wydały ostrzeżenie nie tylko przed wiatrem, ale również przed powodziami wywołanymi przez sztorm na wybrzeżach oraz przed burzami z gradem. Szczególnie dotyczy do Holandii, gdzie jeśli sztorm będzie bardzo silny, to zamknięty zostanie port w Amsterdamie. W drugiej połowie nocy zacznie wiać w Niemczech. Wczoraj Niemiecka Służba Pogodowa (DWD) wydała ostrzeżenie dla całej północnej połowy kraju przed wiatrem osiągającym 115 km/h, w porywach na terenach górzystych do 135 km/h. Ogłoszono 5 stopień w 7-stopniowej skali zagrożenia pogodowego. Tak wysokiego stopnia zagrożenia nie ogłaszano na tak wielkim obszarze Niemiec od stycznia ubiegłego roku, czyli od czasu orkanu Cyryl. Najwyższy stopień zagrożenia ogłoszono tymczasem w sąsiedniej Austrii, gdzie wiatr może przekraczać 120 km/h, a w górach 150 km/h. Przed wichurami, burzami i ulewami meteorolodzy ostrzegli mieszkańców Węgier. W ciągu najbliższych godzin podobne ostrzeżenia wydadzą służby pogodowe w Czechach, na Słowacji oraz w krajach północnej części Bałkanów. Nasz portal wydał szczegółowe ostrzeżenia dla Polski już wczoraj około południa, natomiast informacje o możliwych wichurach w weekend publikowaliśmy już od ubiegłej niedzieli (24.02). Nikt nie chce przeżywać powtórki z orkanu Cyryl, który w wielu krajach Europy pozbawił życia 53 osoby i poczynił jedne z największych spustoszeń w historii europejskiej meteorologii. www.twojapogoda.pl

lokiec3
29-02-2008, 07:16
Jeżeli ktoś z was oglądał program na National Geografic Cannel o 9 wieczorem "6 stopni" niech to skomentuje bo mi ręce opadają. Za 40 lat nie będzie gdzie nartować. A swoją drogą zadziwiające jest to jak cieniutka jest równowaga naszego systemu. A takie zjawiska jak w poście JC powyżej niestety będą miały coraz częściej miejsce.

peszkod
29-02-2008, 08:42
Cykliczność zmian warunków pogodowych na ziemi jest faktem, czy my mamy na nie jakiś wpływ? Pewnie taki sam jak dinozaury.
Faktem też jest, że nikt na ziemi nie potrafi przewidzieć ze stuprocentową pewnością jak będzie wyglądała pogoda za tydzień w danym rejonie. Pitolenie co będzie za czterdzieści lat, jest tylko i wyłącznie wróżeniem z fusów. Równie dobrze można rzucić kostką, a prawdopodobieństwo trafienia prognozy za czterdzieści lat będzie takie samo jak wieszczy z programu "6 stopni"

lokiec3
29-02-2008, 09:19
Cykliczność zmian warunków pogodowych na ziemi jest faktem, czy my mamy na nie jakiś wpływ? Pewnie taki sam jak dinozaury.
Faktem też jest, że nikt na ziemi nie potrafi przewidzieć ze stuprocentową pewnością jak będzie wyglądała pogoda za tydzień w danym rejonie. Pitolenie co będzie za czterdzieści lat, jest tylko i wyłącznie wróżeniem z fusów. Równie dobrze można rzucić kostką, a prawdopodobieństwo trafienia prognozy za czterdzieści lat będzie takie samo jak wieszczy z programu "6 stopni"

Nie wiem czy dobrze się rozumiemy. Chodziło w programie o przyrost średniej temperatury na naszym globie i skutki z tym związane. Jeśli chodzi o przyczynę to faktycznie może być to cykliczność. Z ta tylko różnicą, że naturalna cykliczność nie ma tak dużego tempa jak obecnie szybko wzrasta średnia temperatura na Ziemi. Dinozaury żyły odległe tysiące lat temu. Epoka lodowcowa nie nastąpiła w ciągu 50 lat, ale proces spadku średniej temperatury trwał znacznie dłużej. Więc ja bym tak nie lekceważył tego procesu.
A tak na marginesie spadek średniej temperatury na ziemi o 6 stopni spowoduje właśnie epokę lodowcową. Ale by było nartowania do oporu.:D

peszkod
29-02-2008, 11:43
Z ta tylko różnicą, że naturalna cykliczność nie ma tak dużego tempa jak obecnie szybko wzrasta średnia temperatura na Ziemi.
Na czym opierasz swoja tezę ? Jakie badania potwierdzają, że nigdy wcześniej temperatura na ziemi nie miała takich samych lub większych przyrostów niż w XX i na początku XXI w. Przykład Grenlandii świadczy, że nie tak dawno szybkie ocieplenie następowało, tak jak i oziębienie ( karczmy na środku Bałtyku).
"Więc ja bym tak nie lekceważył tego procesu. "
Jest mi to obojętne, ponieważ ludzie na te procesy nie mają żadnego wpływu, co ma nastąpić, czy chcemy czy nie, nastąpi.
Chyba, że wierzysz ekipie Gora i innym specjalistom od straszenia, i wyłudzania kasy.

Taki pseudo-naukowiec musi ciągle dowodzić że coś nam grozi i tylko on (guru sekty) może nas uratować.
Gdyby większość "naukofcóf" nagle oświadczyło że freon nie ma wpływu, przyroda nie jest zagrożona a globalne ocieplenie jest naturalnym zjawiskiem, kasa na badania przestałaby płynąć.
Kilkaset tysięcy posadek przestałoby istnieć.

lokiec3
29-02-2008, 12:36
Peszkod chciałbym żebyś miał rację, że globalne ocieplenie to naturalny proces cykliczny i zaniedługo będzie chłodniej. Jednak musisz przyznać, że nasza cywilizacja w XX wieku tak dynamicznie się rozwinęła, że nie ma ch...a wpływ na ekosystem to ma i to wcale niemały (zwłaszcza inżynieria chemiczna). Ja tam nie jestem przeciwnikiem postępu raczej jego zwolennikiem. Weź pod uwagę to, że 150 lat temu nikt nie eksploatował tak naszej planety. Jednak wszystko należy robić z głową i myśleć o tym jakie to będzie miało następstwa.
PS: A jakby to ode mnie zależało to na każdej górce pow. 200m długości byłby przymus postawienia wyciągu narciarskiego.:D
Pozdrawiam.

peszkod
29-02-2008, 13:03
P. Jednak wszystko należy robić z głową i myśleć o tym jakie to będzie miało następstwa.
.
Co do tego absolutna zgoda.:)
Oczywiście, że działalność człowieka ma wpływ na ekosystem, lecz w porównaniu do jednego dużego wybuchu wulkanu te 150 lat o których piszesz to małe miki.
Takie krowy wypierdzą więcej CO2 niż człowiek jest w stanie wyprodukować, i co zlikwidować bydełko?
Dbajmy o przyrodę, ale nie dajmy się zwariować, chorym eko-terrorystom.

Bończa
29-02-2008, 16:49
Ratownicy TOPR wyruszyli na pomoc dwójce turystów, którzy utknęli na szlaku na Kasprowy Wierch.

Do centrali TOPR koło godz. 15 w piątek zadzwonili turyści, którzy wybrali się na Kasprowy Wierch. Na szlaku między Myślenickimi Turniami a szczytem Kasprowego stracili orientację.

Nad Tatry nadciągnęła mgła. Widoczność jest bardzo ograniczona. Turyści są wychłodzeni i boja się iśc dalej albo zawrócić.

Na pomoc turystom wyruszyli ratownicy. Szybko odnaleźli zaginionych turystów i doprowadzili ich na szczyt Kasprowego, skąd na dół zjechali kolejką linową.

źródło: Tygodnik Podhalański

juice
29-02-2008, 16:54
Dbajmy o przyrodę, ale nie dajmy się zwariować, chorym eko-terrorystom.

Na to juz niestety troche za pozno -wszyscy sie w tym szalenstwie pograzyli, najczesciej nie od tej strony co trzeba.
Taki cyrk bedzie jeszcze jakies 10-15 lat, zanim klimat zacznie sie ochladzac i dojdzie do kolejnego zlodowacenia.

KAMYKI
29-02-2008, 23:24
Kto z Was widział "An inconvenient truth Al Gore" i jakie jest Wasz pogląd nt. poruszony w tym filmie?

marcus
01-03-2008, 00:04
Kto z Was widział "An inconvenient truth Al Gore" i jakie jest Wasz pogląd nt. poruszony w tym filmie?

Jestem z wykształcenia hydrografem i klimatologiem , troszkę się w temacie orientuję . Pan Gore jest politykiem i biznesmenem . Wnioski Gora są co najmniej dyskusyjne . Całą tą dyskusję należałoby poprzedzić solidnym wykładem z klimatologii historycznej , kosmologii , paleontologii itd. Po liżnięciu podstaw możemy dyskutować . W znanym nam okresie historycznym ( opisanym lub zbadanym innymi metodami ) interwły zimne i ciepłe następowały po sobie na przemian od " zawsze " i główny wpływ na to miała nasza gwiazda i położenie względem niej naszej planety . Działalność gospodarcza człowieka DZISIAJ jest w stanie wywrzeć 3% wpływ na parametry kilmatyczne . Ja osobiście przychylam się do opinii tych uczonych którzy twierdza że cała chucpa wokół przyczyn ocieplenia ma podłoże polityczno - pieniężne , mozna na strachu nieżle zarobic . Prawda jest taka że nikt nie jest w stanie przewidzieć co się stanie za 50 lat . Moze być ciepło lub zimno i tyle a paradoks polega na tym ze ocieplenie pośrednio może doprowadzić do nagłego oziębienia klimatu , wręcz do następnego zlodowacenia .

lokiec3
01-03-2008, 07:30
Marcus jeżeli masz rację to jeszcze pojeździmy na nartach no nie....:D

Bończa
01-03-2008, 10:22
Dzisiaj mocno wieje w Zakopcu. Nie chodzi Kasprowy, Witów.
Jeźdżą w BT, MC, Nos, Har, Szymo, ale jest to raczej "siłówka".
Temperatura ok. +6. Spodziewany jest jeszcze silniejszy wiatr, tak jak JC napisał - jakowaś Emma ma zawitać.
Oby później był opad śniegu, bo inaczej będą problemy z jazdą na nartach.

MB
01-03-2008, 10:28
u nas w B-B pogoda ohydna
zaciągnięte niebo,i pada deszcz nie jest to ulewa ale pada dość solidnie
na szczęście nie wieje tak jak zapowiadali,ale to chyba dopiero przed nami

temp. +9

Homar
01-03-2008, 11:18
u nas w B-B pogoda ohydna
zaciągnięte niebo,i pada deszcz nie jest to ulewa ale pada dość solidnie
na szczęście nie wieje tak jak zapowiadali,ale to chyba dopiero przed nami

temp. +9

rzeszów identycznie :(:(

hotrok
01-03-2008, 11:23
W Bochni nie dosc ze cieplo i leje to jeszcze niezle wieje.:(

szparaa
01-03-2008, 12:34
Emma dotarła do Tychów!:eek: Burza, grad, wiatr aż mi relacje w Eurosporcie przerywa!!:mad:

Hiv
01-03-2008, 13:10
Czyli gdzie jeszcze w marcu warto jechać pojeździć? Leży gdzieś jeszcze śnieg i jest mroźno?

mysiauek
01-03-2008, 19:59
Czyli gdzie jeszcze w marcu warto jechać pojeździć? Leży gdzieś jeszcze śnieg i jest mroźno?

W Białce nie było dzisiaj mroźno ale stok wyglądał bardzo porządnie jak na tą pogodę. Gdyby przyszło koło zera to można by się wybrać. Ale w tą pogodę ...
Siedzę i piję grzane wino :)

Bończa
01-03-2008, 21:49
Teraz śnieżyca u mnie i 0 stopni. Zobaczymy, jak rano będzie.
Rano zastałem piękna zimę - spadło kilka-kilkanaście cm śniegu i dalej pada. Temperatura w okolicy 0. W górach mocno sypie, tak więc o sezon na Kasprowym możemy być spokojni.

JC
02-03-2008, 08:57
Pada słaby deszcz +3, w górach słaby śnieg -2

SB
02-03-2008, 10:28
A co z tą Emmą była już czy będzie dopiero, a może szczęśliwym trafem ominęła moją wiochę, mógł bym przypuszczać że coć przespałem ale z wykresu na mojej staci meteo wynika że najmocniej wiało ok 21:30: prędkość wiatru 8,6 m/s a szczyt prędkości czyli podmuchy 15,3 m/s potem to już było tylko mniej, teraz jest 5,9 m/s i szczyt 7,8 czyli można powiedzieć że jednostajny wiatr.

ciekawe czy Emmy Castorama nie wymyśliła bo im OSB zbywa:D

Bończa
02-03-2008, 10:41
Rzeczywiście - też myślałem, że stwierdzenie marcusa z poprzednich postów: "można na strachu nieźle zarobić" ma tutaj zastosowanie.
U mnie też ten wiatr wiał słabiutko, w porównaniu do często silnych halnych.
A co to jest OSB?

hotrok
02-03-2008, 10:56
Boncza, Ty to jestes nieobiektywny jezeli chodzi o sile wiatru.
Te wszystkie halne zaburzyly Twoja wrazliwosc na mocniejsze podmuchy.;)

Chociaz przyznam , ze rzeczywiscie jakos strasznie u mnie tez nie wialo.
Media tez swoje zarabiaja na takich wydarzeniach.

MB
02-03-2008, 11:06
A co to jest OSB?

OSB to płyta wiórowa budowlana stosowana m.in. do zabezpieczania dużych okien i witryn

jak wieje halny to wtedy jest prawdziwy sajgon
mieliśmy duże szczęście
ale przez Wiedeń i Budapeszt nieźle pociągło

http://fakty.interia.pl/galerie/swiat/szalenstwa-emmy/zdjecie/duze,702532,1,268

SB
02-03-2008, 11:19
A co to jest OSB?

Bończa przejdź się na spacer w sylwestra na zakopiańskie Krupówki tam wtedy ponoć zabijają wszystkie witryny sklepowe płytą OSB i wcale nie przed halnym :eek::eek:

Bończa
02-03-2008, 11:21
Znam, znam:) Ja w te dni to raczej z domu się nie ruszam, chyba, że saniami, bo koni się boją:)

Homar
02-03-2008, 11:30
Rzeszów ładuje sniegiem z deszczem :( ładuje i wieje nie wiem ile jest stopni wg onetu 5'. AA no i nie wiem jak dla mnie wczoraj u mnie na wiosce wiaaaało dość sensownie może to dlatego że nie mam jakiegoś pkt odniesienia jak halny i to tylko moje złudzenia :D

JC
04-03-2008, 08:40
Słońce, umiarkowany wiatr, świeży śnieg -2C

Bończa
04-03-2008, 09:15
Powróciła zima! Spadło parę cm śniegu, słońce. Na Kasprowym już 140 cm, -11 stopni. Sporo ludzi wybrało się na górę - będą mieli dobry dzień. Na razie jednak wieje u góry i wyciągi chyba nie chodzą.

MB
05-03-2008, 07:12
sypie to może za dużo powiedziane
prószy..... w każdym razie na placu przed domem robi się białawo
temp.+2

wiadomość z ostatniej chwili::D
mój pies goni cały biały,choć normalnie jest innej maści, to chyba jednak już sypie a nie tylko prószy

JC
05-03-2008, 08:42
Intensywne opady śniegu, -2C, warunki dobre

juice
05-03-2008, 08:52
Psa na sprawdzanie grubosci pokrywy snieznej nie mam ;) ale jest mrozik (ok -3-6 w gorkach) i pruszy i dosniezanie.
Weekend wyglada coraz lepiej :)

szparaa
05-03-2008, 13:18
Temp +2, pada śnieg, duże płatki:) mój kot chodzi jest narazie naturalnego koloru;)

juice
05-03-2008, 13:37
He, he - szwagier ma konia, moze jego wypuszcze jako sniegowego testero - sprawdzacza :D

MB
05-03-2008, 13:41
Intensywne opady śniegu, -2C, warunki dobre

a ja rano pomyślałem JC wrócił do Bielska :D a On dalej w Zieleńcu

Bończa
05-03-2008, 14:59
Rano o 9-tej twardo i równo; w nocy armaty dosypały śniegu i wszystkie słabe punkty zostały pokryte i zmrożone; temperatura cały dzień w okolicach -3 do -2; do 11 tej słońce i stosunkowo mało ludzi; od 11 tej pada śnieg - zima na całego; bardzo dobry narciarski dzień.

Bończa
06-03-2008, 07:08
Piękna zima! Temperatura -10, słońce.
Na Kaspprowym -14, 142 cm śniegu; kolej - napisało, że będzie czynna od 10 tej?

pablo_duch
06-03-2008, 08:10
Marzec a tu zima pokazała na co ją stać:) sypie,wszedzie nasniezaja...Az kusi zeby wsiasc w auto i jechac w gory:)
lepsze warunki sa nawet w Szklarce niz te co zastalem miesiac temu....
Zazdroszcze kazdemu co leci poszusowac na nartach i deskach...

MIŁEJ ZABAWY:)

lokiec3
06-03-2008, 08:12
Jak ja bym pojechał na nartyyyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!!

pablo_duch
06-03-2008, 08:17
Ja mieszkam w Poznaniu , ale kusi mnie normalnie zeby urlop w robocie wziasc i poleciec na dwa dni chociaz:)))))
Ale ..........
no własnie ale-kasy brak :(:(

mysiauek
06-03-2008, 09:16
Ale ..........
no własnie ale-kasy brak :(:(

Kasa jest, czasu nie ma ...

pablo_duch
06-03-2008, 09:26
Kasa jest, czasu nie ma ...

hmmm...to sie uzupełniamy-ja czas mam wiec :))) mozeesz byc moim sponsorem hehehhee:D pozdro

mysiauek
06-03-2008, 15:49
hmmm...to sie uzupełniamy-ja czas mam wiec :))) mozeesz byc moim sponsorem hehehhee:D pozdro

Hmmm :) nie lubię chłopców :P
A wnioski z Twojej wypowiedzi pozostawiam innym - cokolwiek bym napisał, Jacek wytnie :D

juice
06-03-2008, 16:24
Hmmm :) nie lubię chłopców :P
A wnioski z Twojej wypowiedzi pozostawiam innym - cokolwiek bym napisał, Jacek wytnie :D

Mozna wiec wywnioskowac ze lubisz dziewczeta, i tu na sponsoring jestes otwarty :D

pablo_duch
07-03-2008, 08:56
Z tym sponsorem to zart oczywiscie:D
heheheh ale dzis chyba po pracy wsiadew auto i pojade na weekend na nartki gdzies....:cool:

lokiec3
07-03-2008, 09:01
Z tym sponsorem to zart oczywiscie:D
heheheh ale dzis chyba po pracy wsiadew auto i pojade na weekend na nartki gdzies....:cool:

Ty tez musisz mnie w****ać!!!!:mad:

Boogie
07-03-2008, 09:17
lokiec tez cie znarwuje:P jade zaraz do Francji na tydz:D

SKIer
07-03-2008, 09:47
ja się wybieram zaraz po weekendzie, niestety tam gdzie jadę śniegu nie ma nawet zimą :( ale mam nadzieję spróbować jazdy na nartach po pustynnych wydmach... :p wygląda na to że całkiem fajnie może być:

http://www.youtube.com/watch?v=0-qCC-C_QvY&feature=related

... coś mi się znowu nie chce filmik wkleić, podaje zatem link

lokiec3
07-03-2008, 09:48
lokiec tez cie znarwuje:P jade zaraz do Francji na tydz:D

To te piwo co jestem ci winien za obejrzenie kurtki ci stary za kare przepadło:D

mysiauek
07-03-2008, 12:29
Mozna wiec wywnioskowac ze lubisz dziewczeta, i tu na sponsoring jestes otwarty :D

Oczywiście !! :D

JC
07-03-2008, 12:31
Koniec rozmów nie na temat!

nexcom
07-03-2008, 12:43
Szczyrk Juliany czy jak kto woli pośrednia i golgota 8 rano -2C sztruksik betonik słoneczko aż miło

na julianach tylko prawa strona ale bosko

UWAGA ! jutro 8 marca zawody > wyciagi V i IX i trasa 10 zostaną wyłączone z ruchu.

Bończa
07-03-2008, 13:43
Tak wygląda teraz Kasprowy.