skionline.pl

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Najdłuższe trasy

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Pytanie Najdłuższe trasy

Witam wszystkich forumowiczów. W tą zimę mam zamiar zorganizować wyjazd w alpy i rozglądam się po internecie który ośrodek wybrać. Z pośród tych co zdążyłem przeglądnąć to średnia długość trasy wynosi ok 1200-2000m. Gdzie można pojechać żeby znaleźć trasy powyżej 3000m?

długością sie nie sugeruj te trasy sie łączą wiec niewiec nie patrz ile maja długosci, a po 2 tam jest pełno tras w kazdym z ośrodków więc na nude narzekac nie będziesz, ja polecam maddone di capiglio, hermagor-nassefeld, rejon Cavalese a gdzie masz w planach jechac ? włochy austra? szwajcaria??
    ...Born to be wild...

Komentarz

Zamieszczone przez grzes-krk Zobacz posta
      Witam wszystkich forumowiczów. W tą zimę mam zamiar zorganizować wyjazd w alpy i rozglądam się po internecie który ośrodek wybrać. Z pośród tych co zdążyłem przeglądnąć to średnia długość trasy wynosi ok 1200-2000m. Gdzie można pojechać żeby znaleźć trasy powyżej 3000m?
      Cześć..

1. A dlaczego ma być dłużej niż 2000 m ?

2. Tak jak napisał Bugajson: wiele tras łączy się i chyba w większości ośrodków można znaleźć zjazd na ok.5, 7 i więcej km.

i wciąż mnie interesuje, dlaczego mają być tak długie ? :-))))

Pozdrawiam

Komentarz

Zwierze sie ze najbardziej mi pasi jak trasa ma 1500-2000 metrow.

Oczywiscie jak ma 6 km to jest ta zaleta ze mozna na 3 razy a wyjazd wciaz ten sam
        Chroń kolana, wzmacniaj nogi... nie bierz z bykiem się za rogi.

Komentarz

wiesz np w hermagor nassefeld jest trasa o ile dobrze pamiętam co ma ok 8km tylko taką trase to robi sie z paroma pit stopami, trasy łączą sie wiec nie sugeruj sie tyym co jest w necie narysowane na mapkach bo to sam planujesz sobie trase mowisz 2km to policz odcinki z samej gory na sam dol i z pewnoscia wyjdzie wiecej niz 2km a tak wogole to życze udanego szusowania
          ...Born to be wild...

Komentarz

Zamieszczone przez bugajson Zobacz posta
            wiesz np w hermagor nassefeld jest trasa o ile dobrze pamiętam co ma ok 8km tylko taką trase to robi sie z paroma pit stopami, trasy łączą sie wiec nie sugeruj sie tyym co jest w necie narysowane na mapkach bo to sam planujesz sobie trase mowisz 2km to policz odcinki z samej gory na sam dol i z pewnoscia wyjdzie wiecej niz 2km a tak wogole to życze udanego szusowania
            ta sama jako pierwsza przyszła mi do głowy :-)))))))

tylko w cieplejsze dni na dole jest gulasz...

Komentarz

Trasa Panoramica w Aprice. 6 km ciąglego zjazdu, z kilkoma naturalnymi wirażami i mistrz widokiem.

Komentarz

Bery gulasz to mało powiedziane, ja byłem pod koniec lutego i yyyyyyyyy taki nosal 2 muldy na 1m

dobra koniec off topa piszmy w temacie bo sie burd** robi
                ...Born to be wild...

Komentarz

no to jeszcze jedno pytanie pomocnicze:
                  Kiedy chcecie jechać ?

Komentarz

.....Gdzie można pojechać żeby znaleźć trasy powyżej 3000m?
                    Powiem tak: ze świeczką szukać ośrodków narciarskich(w Alpach) gdzie nie ma tras o takiej długości...
                    "SB jest doskonałym moderatorem, ponieważ to człowiek o niezwykłym sercu, roztropności i wrażliwości. Ponadto, jako że może pochwalić się ogromną wiedzą z zakresu sprzętu narciarskiego i ośrodków narciarskich w Polsce i za granicą zawsze chętnie służy pomocą i dobrą radą. Nie zachowuje swojej wiedzy tylko dla siebie - dzieli się nią hojnie ze wszystkimi."
                    To napisałam ja Kasia Dumpling Zębowa Wróżka

Komentarz

SB ma rację. Z resztą jak jedziesz w miarę dziarno nie rekreacyjnie to te trzy kilometry trza i tak brać z pit stopami lub z pauzami jak kto woli.
                      Teraz to już i na nartach się da

Komentarz

HEHE no chyba ze zrobisz dobrze letnie przygotowanie do sezonu wtedy łykasz na raz,a wracajac do tematu cos nam sie grześ nie oddzywa
                        ...Born to be wild...

Komentarz

Możesz nie szukać w Alpach bo i tu w Polsce też się coś znajdzie, m.in. "Lolobrygida" w Szklarskiej Porębie ma coś około 4,5 km i niemal tyle samo wynosi zjazd z Małego Skrzycznego na Solisko albo (i więcej) na Czyrną (o ile nie przegrodzona). Z Pilska też dałoby się coś b. długiego sklecić a licząc Goryczkowy z Kasprusia + dojazd do Kuźnic to też w kilosach liczyć.
                          Jak pisał Sławek ze świecą szukać w Alpach coś krótkiego

P.S. Najlepsze są trasy o parametrach SG czyli jakieś 1500 m i przewyższenie circa 250 m

Komentarz

Zamieszczone przez Robalek Zobacz posta
                            i zjazd z Małego Skrzycznego na Solisko albo (i więcej) na Czyrną (o ile nie przegrodzona). Z Pilska też dałoby się coś b. długiego sklecić

P.S. Najlepsze są trasy o parametrach SG czyli jakieś 1500 m i przewyższenie circa 250 m
                            Robalek pojechales po bandzie z tym małym skrzycznym co do dlugosci ok ale ta trasa juz nie istnieje a co do parametrow tras to jak najbardziej sie z Tobą zgodze bo trasy o podanych przez Ciebie parametarch są chyba pod względem frajdy najbardziej przyjazne
                            ...Born to be wild...

Komentarz

Zamieszczone przez bugajson Zobacz posta
                              Robalek pojechales po bandzie
                              No nie po bandzie a po metrach
                              A w Szczyrku byłem ostatnio w 2002 (więc kurna skąd mam wiedzieć co i jak ???)

Swoją drogą faktycznie koleś zniknął i te pisanie jest takie o niczym.
                              No i trochi smutnawo jest .
                              Może przeczyta, w końcu siem zapytywowywał ?.

pzdr

Komentarz

partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
                              www.trentino.plskionline.tv
                              Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
                              Pracuję...
                              X