skionline.pl

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Warunki narciarskie 09/10

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Bończa Zobacz posta
    Mam jeszcze pytanie do Ciebie ravick i może do Skier'a - jakbyście porównali Jurgów do Bachledovej pod względem narciarskim? Z góry dzięki za opinie.
    Wywołany do tablicy stawiam się gotowy do odpowiedzi Mam nadzieję ravick, że się nie obrazisz bo w dużej części podpiszę się pod Twoja wypowiedzią:

Zamieszczone przez ravick97 Zobacz posta
    Jak dla mnie w Jurgowie najciekawsza jest i najfajniejsza jest 3....
    Jak dla mnie też...

Zamieszczone przez ravick97 Zobacz posta
    Odpowiednikiem jej w Bahledovej jest czarno-czerwona także trójeczka. Przyjemna z reguły nieobłożona trasa o podobnej charakterystyce, no może bardziej jednostajnie nachylona. Długość wg. informacji netowej obu tras taka sama... Jeśli chodzi o pozostałe trasy w Bachledovej to 1 niebieska zdecydowanie do odpuszczenia, nie dość, że bardzo wolne krzesło to są to po prostu góry i doliny poprzetykane płaskaczami o niezbyt dużej szerokości.
    Mam dokładnie to samo odczucie, wyjechać tym krzesełkiem raz i podreptać te 30 metrów pod górkę do nowego krzesełka. Na koniec z konieczności raz niebieską zaliczyć
    Ja byłem w Bachledowej 30.12.2009, wówczas nie było jeszcze dużo śniegu. I większość tras faktycznie jakaś wąska?? Orczykami po stronie nowego krzesełka nie jeździłem, bo były jeszcze zamknięte... Muszę się tam wybrać przynajmniej jeszcze raz, ale w momencie kiedy warunki już będą lux. Wówczas będę mógł być w 100% obiektywny. Na ten moment jest to dobra alternatywa dla podhalańskich ośrodków ze względu na ilość osób...(dużo mniejsze kolejki). Trochę drożej, ale pojeździć się da.
    www.recevent.pl

Komentarz

• słowacja

Wczoraj byłam na Słowacji - Dedowka. Warunki naprawdę dobre, wyłączając sypiące w twarz, jak się dobrze przycelowało, armatki. Ale widać korzystają z mrozu co by narobić śniegu na gorsze dni. Ludzi nie aż tak dużo więc obyło się bez kolejek. Trochę lodu na trasie i sypkiego śniegu ale naprawdę fajnie się szusowało. Tylko mróz siarczysty, dzieci mi wymiękły pół godziny przed końcem jazdy
      A, i póki co działa niestety tylko Dedovka pozostałe wyciągki (Laliky, Marguska) niestety nie ale licze że do przyszłego weekendu dosypie i będą wszystkie czynne.
      Pozdrawiam

Komentarz

• Raport ze Świętokrzyskiego - kolejny stok - Sabat Krajno.

Obiecałem kilka słów skrobnąć na temat kolejnego ośrodka w Górach Świętokrzyskich...
        ...ośrodkiem tym jest Sabat-Krajno.

http://www.sabatkrajno.pl/

Odbyłem tam dwa wypady by moja ocena zarówno warunków, jak również przygotowania całego ośrodka do sezony była bardziej obiektywna.

Wypad pierwszy - Sylwester 2009 - godzina od 12 do 16.
        Wypad drugi - 2 styczeń 2010 - godzina 18 - 21.

Zacznę od warunków śniegowych:
        - w Sylwestra jak na moje oko ok 5-10 (wyciąg talerzykowy) do 30 cm śniegu na stoku - strona internetowa podawała troszkę większe wartości. Intensywne opady śniegu spowodowały, że zmrożony śnieg po odwilży został przykryty niewielką powłoką puchu.

Czynny - jeden wyciąg.

- 2 styczeń - śniegu na trasie zjazdu znacznie więcej ok 50 cm, 5-15 cm na trasie wyciągu...tak niewielka ilość chyba była spowodowana olbrzymią ilością narciarzy i brakiem stosownej opieki nad tą częścią stoku po jakiej wciągani są narciarze na górę.

Czynne - dwa wyciągi.

Kilka słów na temat modernizacji, którą się chwalono przed sezonem.
        Widoczny pas trasy, z której została wybrana ziemia, dół trasy- widoczne podwyższenie terenu w górnej części stoku - przy zejściu z wyciągu.
        Tak więc, sama góra i sam dół zostały nieco poprawione - nie jest to moim zdaniem duża zmiana.
        Część środkowa stoku wydaje się być wogóle nie ruszana - a to moim zdaniem spory błąd.
        Po umiarkowanie średnim spadku w górnej części górki, w strefie środkowej, przy słabych warunkach śniegowych (Sylwester) - narciarze z nieprzygotowanymi nartami do sezonu (brak smarowania) zwyczajnie zatrzymywali się - tak płasko ???!!! Dlaczego nie zniwelowano niewielkiego fragmentu wypłaszczonego i kilku metrów, które jest wręcz delikatnym wzniesieniem a nie spadkiem?
        Pozostaje to dla mnie zagadką.

Właściciel chwalił się również uruchomieniem w tym sezonie tzw oślej łączki - by oczyścić stok z osób uczących się w dolnej partii wzniesienia.
        Miejsce jest wydzielone - nic poza tym. Nie działa ani wyciąg, ani nikt nie zadbał by ośnierzyć tą "nowość" - wytłumaczeniem jest to, że w ośrodku ogólnie jest bardzo mało śniegu na głównej trasie (najmniej jeśli chodzi o region) - jak widać dzisiaj na kamerze - trwa nadal dośnieżanie - stok w dniu dzisiejszym czynny od 15.

Kolejna sprawa. Długość zjazdu.
        Na stronie internetowej podawana jest ok 1 km.
        ...w Krajnie stawiałem swoje pierwsze narciarskie kroki...a było to...bardzo dawno temu...
        Przeprowadzona modernizacja oczywiście wydłużyła tą górkę...ale jak na moje oko - nie więcej niż o 50m.
        Kiedyś na stronie podawana była długość ok 740m (moim zdaniem wówczas była zawyżona)...tak więc obecnie właściciel najwyraźniej sobie w wyimaginowany sposób dodał ponad 20% jego długości.

Podsumowując:
        - warunki śniegowe biorąc pod uwagę inne ośrodki w regionie - najsłabsze,
        - mimo modernizacji - stok nadal bardzo płaski,
        - wyciąg ośla łączka - nie działa - to powoduje, że w dolnej partii stoku jest bardzo wiele osób uczących się i podchodzących, co nie jest najbezpieczniejsze dla pozostałych narciarzy,
        - karczma nadal fatalna - kolega, z którym pojechałem stał 45 minut w kolejce by kupić hod doga z mikrofalówki dla swojej malutkiej córeczki...
        - w sobotę proponuję przyjechać w godzinach wieczornych 19-20...wcześniej bardzo dużo narciarzy i kolejki.

Więcej razy najprawdopodobniej nie pojadę w to miejsce...narciarz, który trochę lepiej jeździ na deskach - po prostu się tu nudzi...prędkości osiągane na stoku nie pozwalają w pełni na carwingowe szaleństwo...
        -------------------------------------------------------------------------
        W niedzielę od godziny 9.30 do ok godziny 12 - pobyt w Bałtowie.

http://www.szwajcariabaltowska.pl/

Stok przygotowany wyśmienicie.
        Warunki doskonałe - śniegu doskonale wyratrakowanego ponad 100cm.
        Właściciele - nie próżnowali w mroźne noce i cały czas "strzelali" z armat - hałdy śniegu między dwoma wyciągami talerzykowymi.

Strasznym minusem weekendu w Bałtowie - olbrzymie ilości narciarzy.
        5 zjazdów w ciągu pierwszych 40 minut...6 zjazdów w ciągu następnych niemal 2 godzin... - potem się poddałem.
        W normalny - powszedni dzień w ciągu 2,5 godziny zjeżdżam ok 25 razy.
        --------------------------------------------------------------------------

Podsumowując ostatnie dni w Regionie...na nartowanie najlepiej wybrać się w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych.

--------------------------------------------------------------------------

Kolejnym ośrodkiem narciarskim z Centralnej Polski jaki zamierzam przetestować w najbliższym czasie jest ponoć najdłuższy i najlepszy (posiada czteroosobową kanapę) zjazd z Góry Kamieńsk - okolice Bełchatowa.

http://gorakamiensk.eu/

...jak tylko wrócę - zdam relację.
        Ostatnio edytowany przez marboru; [ARG:4 UNDEFINED].
        Sezon 2008/09 - 18 dni na nartach
        Sezon 2009/10 - 39 dni na nartach
        Sezon 2010/11 - 26 dni na nartach
        Sezon 2011/12 - 27 dni na nartach
        Sezon 2012/13 - 58 dni na nartach
        Sezon 2013/14 - 34 dni na nartach
        Sezon 2014/15 - 47 dni na nartach
        Sezon 2015/16 - 31 dni na nartach

Moja jazda na You Tube (film dostępny jedynie na kompach)

Komentarz

• Mam pytanko czy był ktoś ostatnio na Słowacji w GRUNIKY SIHELNE . Na ich stronie są cenniki z zeszłego sezonu a aktualizacje mają z 17.12.2009 . Jakie są tam ceny tak mniej więcej czy opłaca się tam jechać i do której godziny są czynne wyciągi . Dzięki za informację pozdrawiam.
          www.blks.onward.pl

Komentarz

• A propos pogody na podhalu nie bede sie rozpisywała bo juz pisał wojtus81, natomiast moge dodat ze ani w Jurgowie ani na Rusin ski nie ma lodu i wogole brak ludzi;-)

Komentarz

• Szczyrk, Golgota

W ostatnią niedzielę byłem w Szczyrku na Golgocie. W skrócie powiem tak: dużo ludzi, czynne tylko dwa wyciągi, a warunki na trasach nie najlepsze. Dużo lodu i kamieni. Więcej napisałem tutaj http://www.skionline.pl/forum/showth...0282#post90282
              http://www.youtube.com/user/Szymonidius
              http://picasaweb.google.pl/Szymonidius

Komentarz

• A na północy zima,http://www.nartynapomorzu.pl/
                Jutro pojadę sprawdzić
                Nie zawsze mów co wiesz,ale zawsze wiedz,co mówisz

Komentarz

• Slowacja,Strbske Pleso

Warunki z okresu sylwestrowego.
                  Warunki dobre,sniegu na uruchomionych trasach przyzwoicie.. po 12 czasem pojawial sie lodzik.. praktycznie bez kamieni/przetarc.jak ktos sie uparl to znalazl :| rano twardo,szybko,pozniej troszke bardziej sypko(sztuczny snieg spychany przez niewprawne osobny zmienial sie w piaskowe muldki,ale bez tragedi. ilosc osob po 12 niedoprzyjecia ! tragedia!!! zarowno w kolejce do wyciagu jak i na trasie! wiecej o wyjezdzie: http://www.skionline.pl/forum/showth...0307#post90307
                  Speeeedwavee !!!

Komentarz

• INFO:
                    w dniach 9 stycznia oraz 7 luty i 21 luty 2010 roku Nowa Osada jest zamknięta - tylko na zaproszenia
                    Musisz przestać się starać. Nie próbuj być lepszym, nie próbuj być szybszym. Jedź dla czystej przyjemności. Jedź tak wolno, jak ci się podoba, i rób co chcesz, byle tylko dobrze się bawić

Komentarz

• Zamieszczone przez mysiauek Zobacz posta
                      INFO:
                      w dniach 9 stycznia oraz 7 luty i 21 luty 2010 roku Nowa Osada jest zamknięta - tylko na zaproszenia
                      Miejmy nadzieję, że napada naturalny do tego czasu i nam NO nie będzie potrzebna.

Komentarz

INFO:
                        Przecież 9. stycznia jesteś na Słowacji
                        skionline.pl - FOR ALL SKI LOVERS - skionline.tv - trentino.pl - poludniowytyrol.pl
                        ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                        Carezza, Baqueira - Beret, Sextner Dolomiten, Silvretta Montafon, Sierra Nevada, Port Aine, Vallter2000, Masella, Espot, Soeden, Stubai lodowiec, Madonna di Campiglio, Andalo, Seiser Alm/Alpe di Siusi, Val Gardena, Folgaria, Lavarone, La Molina, Bad Kleinkirchheim, Zell am see, Kaprun, Zilllertal, Hintertux, Fugen, Seefeld, Obergurgl, Grandvalira, ankogel-Mallnitz, Moeltaller, Lienz, Sillian, Alta Badia, Kronplatz, Plose, Maso Corto, Folgarida, Marileva, Pinzolo, Whistler, Islandia, Obereggen, Val di Fiemme, Val di Fassa, Val di Sole, Tonale, Pejo, Axamer Lizum, Pitztal lodowiec, Kaunertal lodowiec, Serfaus Fiss Ladis, Wengen, Muerren, First, Zermatt, Saas-Fee, Grindelwald, Engelberg Titlis, Les Diablerets, Samnaun, Portes du Soleil, Marmolada, Arabba, Cervinia, Alta Valtelina, Bormio, Livigno, Madesimo, Santa Caterina, Piancavallo, Monte Bondone, San Martino di Castrozza, Passo Rolle, Alpe Cermis, Alpe Lusia, Passo Lavaze, Presena lodowiec, Klausberg, Solda, Speikboden, Semmering, Gerlitzen, Goldeck, Heiligenblut, Innerkrems, Katschberg, Nassfeld, Latemar, Turracher Hoehe, Bad Gastein, Bad Hofgastein, Sportgastein, Dachstein lodowiec, Flachau, Fieberbrunn, Kitzbuehel, Obertauern, Wagrain, Zauchensee, Hauser-Kaibling, Reiteralm, Achensee, Ahorn, Alpbachtal, Brixental, Skiwelt, Eggalm, Finkenberg, Gerlos, Hochfuegen, Ischgl, Mayrhofen, Rastkogel, Zillertal Arena, Val Thorens, Les Menuires, Chamonix, Avoriaz, Les Contamines, Megeve, Aprica, Falcade, Alba - Ciampac, Belvedere, Pozza di Fassa, Falkert, Sheffau, Steinplatte, Hochzillertal, Penken, Hochgurgl, St.Jakob im Defereggental, Steinberg am Achensee, Zugspitz Arena, Alpendorf

Komentarz

INFO:
                          szkoda...jestem do 6.02 w Wiśle

Komentarz

• Sihelne-Gruniki

Byłem tam dzisiaj.
                            Warunki śniegowe przyzwoite,stok wyratrakowany dobrze.Nie bardzo dobrze a dobrze bo jest zbyt mała warstwa śniegu.
                            Niestety ślad pod orczykiem jest zupełnie nie wyrównywany w jakikolwiek sposób.Przypomina to nie fale Dunaju lecz raczej sztormowe fale na Bałtyku.
                            Na miejscu jest bufet ale niestety nic do zjedzenia na ciepło nie serwują.
                            Jakieś ciasteczka typu Prince-Polo się znajdą.
                            Poprosiłem o herbatę dostałem słodką wodę o smaku malinowym.
                            Piwa pod dostatkiem .
                            Czekolady na gorąco nie ma.Nawet nie wiem czy jest wino grzane.

Jak będzie zimno to niestety nie bardzo jest gdzie i nie bardzo jest czym się rozgrzać.

Komentarz

• Zamieszczone przez JC Zobacz posta
                              Przecież 9. stycznia jesteś na Słowacji
                              Widzisz jak się poświęcam !

Zamieszczone przez Figo Zobacz posta
                              No to mnie zniechęciłeś ..
                              Spróbujemy do białej farmy podjechać może grupowo? Tzn ja tam będę właśnie jechał na obiad z domu a Wy pewnie ze slalomu I spotkamy się na miejscu
                              Musisz przestać się starać. Nie próbuj być lepszym, nie próbuj być szybszym. Jedź dla czystej przyjemności. Jedź tak wolno, jak ci się podoba, i rób co chcesz, byle tylko dobrze się bawić

Komentarz

• Zamieszczone przez Figo Zobacz posta
                                Jakieś ciasteczka typu Prince-Polo się znajdą.
                                Poprosiłem o herbatę dostałem słodką wodę o smaku malinowym.
                                Piwa pod dostatkiem .
                                Czekolady na gorąco nie ma.Nawet nie wiem czy jest wino grzane.

Jak będzie zimno to niestety nie bardzo jest gdzie i nie bardzo jest czym się rozgrzać.
                                w tym temacie to gospodarz Sihelnego jakoś jeszcze nie czują bluesa , a szkoda

Komentarz

partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
                                www.trentino.plskionline.tv
                                Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
                                Pracuję...
                                X