Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

gregre0

Użytkownik forum
  • Liczba zawartości

    706
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Ostatnia wygrana gregre0 w dniu 20 Listopad 2020

Użytkownicy przyznają gregre0 punkty reputacji!

O gregre0

  • Urodziny 30.06.1958

Informacje osobiste

  • Imię
    Grzegorz
  • Miejscowość
    Warszawa

Sprzęt narciarski

  • Narty marka
    Blizard R Power, Atomic SL12, Blizard Quattro RX
  • Buty marka
    Lange RS130
  • Gogle
    kask z szybą

Umiejętności

  • Styl jazdy
    mój własny
  • Poziom umiejętności
    7
  • Dni na nartach
    0

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

gregre0's Achievements

Stary wyjadacz

Stary wyjadacz (4/6)

342

Reputacja

  1. gregre0

    Nassfeld 26-29.01.2023

    Ostatni tydzień spędziłem na Kronplatz'u. Temperatury rano koło 8:00 od -8 do -14 , w najcieplejszej porze nie przebijało 0C. 6 dni lampy. Było bajecznie. Tego mrozu nawet nie czuliśmy, no może nieco rano na szczycie kiedy dmuchnęło (wystarczyła mała rozgrzewka). Za to stok trzymał super cały dzień, nawet po południu zjazd do Olang nie był zmaltretowany. Życzę nie gorszej pogody!
  2. W przeszłości odwiedziłem ten ośrodek kilkukrotnie. Nigdy nie widziałem tak takich pustek!😁😍
  3. gregre0

    Dobór nart - pomoc

    Ja od lat stosuję metodę alternatywną Połóż nartę na dywanie (żeby się nie ślizgała i nie rysowała ślizgów), zapnij buty i wskakuj w wiązania. Niech ktoś stanie na czubach narty, a ty spróbuj czy jesteś w stanie wypiąć/wyszarpnąć but skrętem nogi. Jeśli tak to narta na pewno Ci krzywdy nie zrobi - no, może być tylko za słabo skręcona. W ten sposób sprawdzisz mięśnie/ścięgna/stawy kontra wiązanie.
  4. Załączyłeś też artykuł, który też był oparty na grubych nieścisłościach - co ja skomentowałem. Musze przyznać jednak jedno - nigdy nie słyszałem o jakiejś wytycznej/"normie" mówiącej jak określać (co oznacza) podany promień narty. Jeśli więc w wyniku dalszej dyskusji ktoś dostarczy (udokumentowaną) taką informację, będę wdzięczny.
  5. Przynajmniej w jednym zgadzam się z Markiem. Zamiast teoretyzować, zapinać narty i na stok sprawdzać jakie łuki można na niej wycinać! Teoria związana z promieniem skrętu jest bardzo skomplikowana (bardziej niż to ujęto w artykule). Przede wszystkim, krzywizna krawędzi narty nie jest wycinkiem koła (jak to sugeruje artykuł). Taką krzywą ma być łuk wycięty w śniegu przez nartę, a i to przy założeniu stałej prędkości, stałego za krawędziowania, itd. Nie pamiętam już jaką to krzywą trzeba zapewnić narcie, żeby postawiona na krawędzi i dociśnięta do śniegu siłą odśrodkową, przylegała równomiernie na całej długości (czyli dawała podparcie całą długością krawędzi i wycinała czystą kreskę). I tak, mowa tu o krzywej teoretycznej, bo na rzeczywistą mają wpływ takie parametry jak np: rozkład sztywności narty na jej długości. Producenci do tego dorzucają jeszcze takie atrakcje jak zmienny promień czy rockery.
  6. gregre0

    Góra Kawiarnia

    Szkoda, że nie daliście info o wycieczce w nasze rejony! A tak minęliśmy się o tydzień.
  7. gregre0

    Rowerowe eskapady - relacje

    W miejscu kompresji po zjeździe z górki był głęboki piach. Wpadłem na to z dużą prędkością, przednie koło zaryło, stanęło w poprzek i musiało przyjąć cały nasz impet. Nawet na nim dojechałem do domu, ale obręczy się już nie dało porządnie wyprostować i trzeba było wymienić. Reperkusji zdrowotnych nie było, ale wiesz co było najgorsze? Piach! Wszędzie! Całe spocone ciało (i nie tylko) oblepione piachem. Dziś rano zrobiłem po długiej przerwie tą pętlę. O czasie nie ma co mówić. Głowa i nogi parły do przodu a płuca i serce mówiły dość. Co tu się dziwić - ostatnio jeździłem tylko spacerki z żoną lub po pomarańczowej pętli z psem (na filetowej są za wąskie odcinki, nie ma miejsca na psa biegnącego obok roweru).
  8. gregre0

    Rowerowe eskapady - relacje

    Masz na myśli fioletową w Międzylesiu? Próbowałem Ci dorównać (mimo braku regularnego treningu). Odpuściłem po wylądowaniu twarzą w piachu na zjeździe z górki i wymianie scentrowanego przedniego koła. I to jest coś odnośnie osiągów i wieku. Dopóki zdrowie pozwala i jest regularna praca, wyniki długo można podnosić. Jednak z wiekiem rośnie prawdopodobieństwo jakiegoś "L4" - przerwa, szyba utrata mocy (szybkość wzrasta z wiekiem). Czym więcej krzyżyków na karku tym trudniej się podnieść/przywrócić formę - liczba celów do osiągnięcia rośnie. Z wiekiem wzrasta znaczenie "głowy".
  9. No popatrz, a ja ostatnio do Bałtowa żółwia nawet nie zabrałem - bo to takie pojeżdżenie. Jak widać człowiek głupieje na starość.
  10. Też właśnie zakończyłem takie przygotowanie drogi w jedynie słusznym kierunku. Kolega proponuje odwiedzenie Bałtowa w środę, więc trzeba być przygotowanym.
  11. Czwartek rano czy wieczorem?
  12. Jedna uwaga. Ta śruba ustala siłę docisku (ściskania) buta. Po pierwsze: Przy zmianie (długości) buta trzeba zmienić rozstaw wiązań i sprawdzić, czy się nie zmieniła siła docisku(wystawanie śruby) -but nie musi być idealnie tej długości co podaje skala. Po drugie: Zmiana siły docisku zmienia siły wypięcia - szczególnie przodów wiązań. Skoro poprawiliście/zmieniliście siłę docisku, trzeba od nowa ustawić siłę wypięcia. Oczywiście zakładam, że siła wypięcia była ustawiana na przyrządzie, a nie tylko według skali i tabelki. W tym drugim przypadku poprawne ustawienie siły docisku jest warunkiem niezbędnym, żeby rzeczywista siła wypięcia odpowiadała tej na skali.
  13. Ja również polecam demoteam. Jako ich uczeń nie jestem obiektywny w ocenie, ale przytoczę opinie którą usłyszałem od kolegi z pracy. Zapaleniec nart, po udziale w wielu szkoleniach organizowanych przez co większe szkoły z polski wybrał się na szkolenie demoteamu. Skomentował to: to było pierwsze w pełni profesjonalne szkolenie.
  14. Zupełnie Ci się nie dziwię, bo mam to samo.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...