JC

Administrator
 • Zawartość

  9775
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  267

JC last won the day on 1 Styczeń

JC had the most liked content!

Reputacja

37609 Excellent

O JC

 • Ranga
  Weteran
 • Urodziny 14.04.1966

Informacje osobiste

 • Imię
  Jacek
 • Miejscowość
  Bielsko-Biała
 • Strona WWW
  http://www.skionline.pl
 • O mnie
  Twórca skionline.pl i miłośnik nart ...

Sprzęt narciarski

 • Narty marka
  Nie mogę!
 • Buty marka
  Nie mogę!
 • Wiązania
  Nie mogę!
 • Kije
  Nie mogę!
 • Gogle
  Nie mogę!

Umiejętności

 • Styl jazdy
  Zależy od nastroju
 • Poziom umiejętności
  8
 • Dni na nartach
  0

Ostatnio na profilu byli

54786 wyświetleń profilu
 1. Fajnie było się spotkać. Maciek jak zwykle niezawodny. O nartach napisze sam, więc nie będę niczego sugerował, chociaż opinię wyrażoną na stoku znam :). Ze swojej strony napiszę tylko, że narty były bardzo dobrze przygotowane do testowania. Co na twardym stoku od razu zostało zauważone. Długości bardzo zbliżone do nart na jakich ja jeżdżę i Maciek, więc porównanie będzie bardziej wiarygodne. Warunki zmienne. Rano równo i twardo, następnie potworzyły się odsypy i większe miejsca z odsłoniętym "gipsem", czyli twardym ubitym śniegiem - lodu nie było
 2. Od dzisiaj na Kasprowym otwarta jest Goryczkowa. Szczegóły >> Aktualne warunki i kamery na Kasprowym
 3. A gdzie towarzystwo z okolicy Andrychowa? Panowie pojawicie się? Będzie też Klimkus z rodziną.
 4. Po ilości wpisów wnoszę, że nikt nie jest zainteresowany przetestować sprzęt Fischera w niedzielę?
 5. Przypuszczam, że z tym może być ciężko. Ale zapytać mogę, czy mają tury do testów.
 6. Miło mi poinformować, że dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Fischer w Polsce, mam możliwość udostępnić forumowiczom do testów narty i buty. W niedzielę na Czarnym Groniu zainteresowani będą mogli przetestować: - narty Fischer Progressor F19 - długość 177 cm - narty Fischer RC4 The Carve DTX - długość 171 cm - buty Fischer RC Pro TMS 120 - rozmiar 27,5 - buty Fischer RC Pro TMS 100 - rozmiar 27,5 - buty Fischer RC Pro TMS 100 - rozmiar 26,5 Czy ktoś jest zainteresowany? Proszę wpisać się poniżej. Na Czarnym Groniu będę czekał ze sprzętem od 10 rano.
 7. Kolejny raz przyszedł czas na ocenę polskich stacji narciarskich i wybranie tych najlepszych. Zachęcam Was do głosowania na Wasze ulubione ośrodki
 8. Trochę mieszasz pojęcia. Co ma górka do jakości oferowanej przez stację? Górka może mieć i 100m, a stacja może być wzorcowa! Chodzi o infrastrukturę, zaplecze itd. I odwrotnie, co z tego, że na Pilsku jest jedno z najlepszych miejsc na narty. Przez to wcale ON Pilsko nie będzie najlepszym ośrodkiem. O Białce też tak pisano, że to kiepska stacja bo nie ma gór. Oczywiście, nie ma tam wielokilometrowych tras, ale stacja jest najlepsza w Polsce i jak pokazali właściciele nawet "bez gór" można otworzyć najlepiej działający biznes narciarskich w kraju.
 9. Ale tu nie chodzi o gloryfikowanie BSA, tylko o docenienie tego co oferuje. Stacja jest praktycznie kompletna, co nie jest jeszcze standardem w Polsce. Zakładam, że wkrótce taki poziom będzie w Słotwiny Arena oraz w Kasinie. Jestem pewien, że SON, jak Białka przed kilku laty, też wyznaczy wysokie standardy dla stacji narciarskiej. I o to w tym chodzi. A jak jest coś bardzo dobre jak BSA, to dlaczego o tym nie rozmawiać i nie stawiać za wzór do naśladowania?
 10. A z tym nie będę polemizował, bo to twój wybór, co lubisz jeść. Ja tylko chciałbym przytoczoną kiełbasę, czy smaczny bigos zjeść w komfortowych warunkach, na prawdziwym talerzu, metalowymi sztućcami, w ciepłym i czystym lokalu. Natomiast zwrócę Ci uwagę, że w Alpach i nie tylko jest teraz taki trend, że na stokach jest coraz więcej restauracji. Takie są oczekiwania klientów.
 11. Oczywiście. Tak samo pisałem swego czasu o Białce, która jest najlepszą stacją narciarska w naszym kraju.
 12. Białka w Polsce zaliczana jest do dużych stacji i jest najlepszą stacją narciarską w Polsce, co nie znaczy, że ma najdłuższe, czy najstromsze trasy. Uważam, że jeżeli Słowacy zrealizują wszystkie swoje plany, to SON wyjdzie na pierwsze miejsce wśród polskich stacji narciarskich, a cały Szczyrk będzie znowu stolicą narciarstwa w Polsce
 13. Wczoraj pierwszy raz odwiedziłem Karczmę Złoty Groń zlokalizowaną przy górnej stacji kolei na Złotym Groniu. I tu bardzo miłe zaskoczenie. Smacznie, czysto, ciepło, miła obsługa. Bardzo pozytywne wrażenia. Oby takich miejsc było więcej na naszych stokach.
 14. Dlaczego szkoda, że dużo inwestuje? Przecież tego wszyscy chcemy, aby polskie stacje miały alpejski poziom. Kolejki... to chyba oznaka tego, że stacja jest atrakcyjna dla klienta? Ceny - trzeba się do nich przyzwyczaić, bo takie będą lub wyższe, wynika to z rachunku ekonomicznego. " jadłodajnie są wszedzie" i tu się z tobą zgodzę - właśnie "jadłodajnie". A czy tego oczekujemy? Wczoraj byłem w Karczmie Złoty Groń przy górnej stacji na Złotym Groniu, jest restauracja w BSA to są miejsca (nareszcie) jakie chciałbym, żeby były przy każdym stoku.
 15. I tu będę z Tobą polemizował. Jak infrastruktura nie wyróżnia tej stacji? Moim zdaniem nie ma w Polsce lepszej, małej stacji narciarskiej, a należy pamiętać, że w przyszłym sezonie dojdzie jeszcze jedna, czarna trasa. Oczywiście możemy polemizować w temacie, czy trasy w BSA są "lepsze" czy "gorsze" niż np. na Skolnitym, ale infrastrukturą BSA bije wiślańską stację na głowę i na razie nie ma w Polsce drugiej stacji, która może z BSA rywalizować (moja opinia). W momencie, kiedy wszystkie zaplanowane inwestycje zostaną tutaj skończone, nazwałbym BSA "stacją kompletną". Więc pisanie, że "Takich stacji w PL jest masa (większość)", to chyba gruba przesada. Ja tej masy nie widzę.