skionline.pl
+ Odpowiedz w tym wtku
Poka wyniki od 1 do 9 z 9

Wtek: Sprzt Narciarski Dla Osb Niepenosprawnych

Pocztkujcy
    Reputacja

Doczy
    Dec 2010
    Skd
    Meribel
    Dzikuj
    0
    Otrzyma 2 podzikowa
    za 2 postw

Sprzt Narciarski Dla Osb Niepenosprawnych

Poruszyem wasnie ten temat gdy od wielu lat zajmuje sie szkoleniem narciarskim osb nipenosprawnych i bardzo chtnie doradze i odpowiem na wszelkie pytania zwizane z doborem wlasciwego sprzetu dla osb niepenosprawnych oraz mozliwociami uprawiania tego fascynujcego sportu(kady rodzaj niepenosprawnoci, np: amputacje, uszkodzenia rdzenia kregowego, mzgowe poraenie dziecice, dystrofia miesniowa, zesp downa i wiele innych).
    Dodam tylko, ze wsppracuje z najlepszymi producentami specjalistycznego sprzetu narciarskiego - dla osb pragnacych kupic mono-ski, bi-ski .... kompleksowo realizuje zlecenie. Sprzet jest dobierany "na miare" indywidualnie do kazdej osoby oraz jej potrzeb, osobiscie przeprowadzam szkolenie. Oczywiscie sprzet posiada gwarancje, jest zrobiony z najwyzszej jakosci materialow i posiada najnowsze rozwiazania wsparte wieloletnim doswiadczeniem w z tej dziedzinie.
    Prosze o pytania
    Pozdrawiam, Dominik

2. Uytkownicy, ktrzy podzikowali Active Therapy za tego posta:

Mario (28-12-2010)

Pocztkujcy
    Reputacja

Doczy
    Dec 2010
    Skd
    Meribel
    Dzikuj
    0
    Otrzyma 2 podzikowa
    za 2 postw
    Ponizej dla lepszego zobrazowania zalaczylem link do youtube - mono-ski.

http://www.youtube.com/user/ActiveTh.../0/8yywKxEp30Q

Pozdrawiam, Dominik

Reputacja

Doczy
    Jan 2011
    Skd
    Caa polska
    Dzikuj
    0
    Otrzyma 0 podzikowa
    za 0 postw
    Super , wida e wiele si ostatnio dzieje w temacie narciarstwa niepenosprawnych. Napisz co wicej o tych kursach i o sprzcie, gdzie s prowadzone, w jakich terminach , jaki koszt itp. Tak samo o sprzcie, czy jeste producentem czy poredniczysz w sprzeday? Widziaem te na stronie Startu e maj swoj ofert , no i jeden z naszych paraolimpijczykw produkuje sprzt: http://start.org.pl/nowosc,310,kursy...w-karpaczu.php Fajnie e ta dyscyplina rozwija si w polsce.

Pocztkujcy
    Reputacja

Doczy
    Dec 2010
    Skd
    Meribel
    Dzikuj
    0
    Otrzyma 2 podzikowa
    za 2 postw
    Witam, jak na chwile obecna prowadze indywidualne szkolenia narciarskie (ciezko zebrac jednolita grupe narciarska pod wzgledem rodzaju niepelnosprawnosci oraz stopnia). Na przelomie marzec/kwiecien organizuje kurs mono-ski dla osob sredniozaawansowanych i zaawansowanych, nastawiony na poprawe techniki oraz wzrost samodzielnosci.
    Jezeli chodzi o sprzet narciarski, jestem przedstawicielem firmy TESSIER - renomowanego producenta sprzetu sportowego dla osob niepelnosprawnych na caly Swiat. Posiadam w sprzedazy szeroka game roznych modeli - przeznaczonych dla osob poczatkujacych jak i zaawansowanych (az po zawodnikow startujacych w zawodach miedzynarodowych, duzo zawodnikow startowalo na ostatniej paraolimpiadzie uzywajac wlasnie mono-ski z Tessier). Jest to sprzet przeznaczony dla osob z kazdym rodzajem niepelnosprawnosci - od stopnia nieznacznego az po znaczny, uniemozliwiajacy samodzielne funkcjonowanie w zyciu codziennym.
    Juz kolejny rok wspolpracuje z Tessier. Uzywalem przez wiele lat sprzetu pochodzacego od roznych producentow i wybralem wlasnie Tessier - super jakosc, zaawansowanie i technologia, kilkuletnia gwarancja na czesci, bardzo funkcjonalne.
    ZApraszam do odwiedzenia mojej strony www.activetherapy.eu i prosze o pytania a z checia na nie odpowiem.

Pozdrawiam, Dominik

Pocztkujcy
    Reputacja

Doczy
    Dec 2010
    Skd
    Meribel
    Dzikuj
    0
    Otrzyma 2 podzikowa
    za 2 postw
    Ponizej zamiescilem fotke mono-ski w akcji - wlasnie jeden z modeli Tessier.

Pozdrawiam, Dominik
    Ostatnio edytowane przez Active Therapy ; 07-01-2011 o 16:53

Pocztkujcy
    Reputacja

Doczy
    Dec 2010
    Skd
    Meribel
    Dzikuj
    0
    Otrzyma 2 podzikowa
    za 2 postw

Sprzt narciarski dla osb niepenosprawnych

Mono-ski firmy Tessier w akcji. W razie pytan bardzo chetnie udziele wszelikich informacji.

Kliknij obrazek, aby uzyska wiksz wersj

Nazwa:	3. Scarver mono-ski in action.jpg
Wywietle:	2
Rozmiar:	90.0 KB
ID:	1693

Pozdrawiam, Dominik

Reputacja

Doczy
    Feb 2011
    Skd
    Jaworzno
    Dzikuj
    0
    Otrzyma 0 podzikowa
    za 0 postw
    Witam, klania sie Piotr mam 37 lat i od lat poszukuje nart dla siebie. Jestem niepelnosprawny czyli mam zanik miesni w lewej nodze, czworoglowy i dwuglowe odwodzace i przywodzace, czworoglowy praktycznie w calosci nie dziala.
    chce sie nauczyc jezdzic na nartach probowalem juz na desce, bo nart nie utrzymam

myslalem o snowblade ale boje sie ze tez nie utrzymam
    potrafie chodzic dlatego szukam jakiejs opcji na stojaco, potrafie biegac ale chce zjezdzac.
    sam nauczylem jezdzic moja zone i dzieci biegajac z nimi po stoku ale chce sam jezdzic i nie wiem jak to mozna zrealizowac. problem w tym ze lewa noga nie ma sily by skrecac i utrzymywac narte czy deske.

czy mozecie mi Panstwo pomoc i cos doradzic.
    pozdrawiam Piotr

Stary wyjadacz
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar Przemek
    Doczy
    Dec 2010
    Skd
    Tychy
    Dzikuj
    177
    Otrzyma 173 podzikowa
    za 118 postw
    Cytat Zamieszczone przez neverhood Zobacz posta
    Witam, klania sie Piotr mam 37 lat i od lat poszukuje nart dla siebie. Jestem niepelnosprawny czyli mam zanik miesni w lewej nodze, czworoglowy i dwuglowe odwodzace i przywodzace, czworoglowy praktycznie w calosci nie dziala.
    chce sie nauczyc jezdzic na nartach probowalem juz na desce, bo nart nie utrzymam

potrafie chodzic dlatego szukam jakiejs opcji na stojaco, potrafie biegac ale chce zjezdzac.
    sam nauczylem jezdzic moja zone i dzieci biegajac z nimi po stoku ale chce sam jezdzic i nie wiem jak to mozna zrealizowac. problem w tym ze lewa noga nie ma sily by skrecac i utrzymywac narte czy deske.

pozdrawiam Piotr
    Niestety nie jestem w stanie pomc, ale sprbuj napisa na priva do Acitve Therapy, skoro si w tym specjalizuje, a moe nie zaglda zbyt czesto na forum.
    Trzymam kciuki, eby mg pojedzi z Rodzink

Pocztkujcy
    Reputacja

Doczy
    Dec 2010
    Skd
    Meribel
    Dzikuj
    0
    Otrzyma 2 podzikowa
    za 2 postw
    Cytat Zamieszczone przez neverhood Zobacz posta

pozdrawiam Piotr
    Witam Piotrze,

Troche ciezko tak doradzic bez zbadania w praktyce na ile faktycznie masz silna lewa noge. Dokladnie, zasugerowalbym najpierw nauke na snowboardzie - silniejsza noga powinna byc w stanie kopmensowac braki w sile miesniowej nogi slabszej. Jezeli juz probowales i nie spelnilo to Twoich oczekiwac nalezy ruszyc w innym kierunku.

Skoro piszesz, ze mozesz chodzic i biegac, to znaczy ze lewa noga nie jest taka slaba. Tak na szybko nasuwaja mi sie 2 mozliwosci:
    1. Jazda na 2 nartach - narty krotsze o minimum 30/35cm od Twojego wzrostu. Snowblade'ow nie polecam gdyz maja za mala plaszczyzne podporu i sa mniej stabilne. Krotsze narty, ale nie snowblade, sprawia ze bedziesz mial lepsza kontrole nad nimi, a jednoczesnie dadza Tobie wystarczajaca plaszczyzne podporu i beda bardziej 'wybaczalne'jezeli chodzi o zbytnie wychylenia przod-tyl. W celu zwiekszenia kontroli nad narta lewa proponuje polaczyc ze soba dzioby obu nart sznurkiem o dlugosci ok 25cm - sprawi to ze narty nie beda sie rozjezdzaly i narta (noga) prawa bedzie kompensowala i kontrolowala narte lewa. Podobne rozwiazanie zastosowalem nauczajac jezdzic na nartach osobe po jednostronnej amputacji konczyny dolnej powyzej stawu kolanowego, ktora jezdzi w protezie na 2 nartach. Jako ze amputacja miala miejsce dosyc wyskoko powyzej stawu kolanowego, kikut jest dosyc krotki i nie jest na tyle silny aby w pelni kontrolowac proteze z dodatkowym obciazeniem - masa buta narciarskiego i narty. Polaczenie obu nart sznurkiem znacznie wplynelo na polepszenie kontroli i jest on kompletnie samodzielnym narciarzem.
    2.Jazda na jednej narcie przy pomocy kulonart. Technika wykorzystywana w nauce osob po amputacji jednej konczyny dolnej, zaburzeniu sily miesniowej lub niedorozwoju jednej z konczyn dolnych. Jezdzisz na nodze silnej, a noga slaba jest lekko podgieta zeby nie cignac po stoku. Rownowage podczas jazdy oraz kontrole w skrecie pomagaja Tobie utrzymac kulonarty - takie specjalne kule z przymocowanymi nartkami u dolu - prosze zobacz moj link na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=IyP-izQUJtU

Mam nadzieje, ze moja odpowiedz chociaz troche Tobie pomogla. Jezeli masz wiecej pytan bardzo chetnie na nie odpowiem lub pomoge w zalatwieniu odpowiedniego sprzetu.
    Pozdrawiam, Dominik

11. Uytkownicy, ktrzy podzikowali Active Therapy za tego posta:

ROSSIGNOL (18-02-2011)

+ Odpowiedz w tym wtku

Tagi dla tego wtku

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
partnerzy www.tui.pl ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorw i Trenerw Narciarstwa PZN Szkoa narciarska STRAMA Wypoyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies