skionline.pl
+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Dobór rozmiaru buta narciarskiego

Początkujący
    Reputacja

Dziękuję
    3
    Otrzymał 1 podziękowanie za 1 post

Dobór rozmiaru buta narciarskiego

Witam, jak sie przelicza te rozmiary butów narciarskich?? Jeżeli mam zwykłego buta rozmiar 41 to jaki powinien być narciarski? coś około 27??

PS. Jak jest dlugość wkładki w butach o rozmiarze 29,5 290mm czy 315mm?
    Ostatnio edytowane przez wnusiu ; 12-01-2011 o 19:22

Stary wyjadacz
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja

Dziękuję
    580
    Otrzymał 265 podziękowań
    za 133 postów
    Zdjęć
    76
    Cześć,
    Tu masz przykład: http://w548.wrzuta.pl/obraz/powieksz/5MXFyuXuWSx

Nie chcesz chyba kupić buta przez internet bez jego przymierzania ?
    Każdy ma inną stopę i każdy but leży inaczej.

Najpierw przymierz identyczny but gdzieś w sklepie, a później ewentualnie kupuj na necie ten sam rozmiar.
    Hidden Content
    ---
    Madonna di Campiglio, Passo Tonale, Marilleva, Ponte di Legno, Presena lodowiec, Folgarida, Katschberg, Aineck, Grosseck-Speiereck, Fanningberg

Początkujący
    Reputacja

Dziękuję
    3
    Otrzymał 1 podziękowanie za 1 post
    W sklepie mam zamiar kupić, dzięki za tabelę, mam jeszcze pytanie czytałem gdzieś, że połowa w rozmiarze buta np 27,5 nie różni się w długości wkładki od 27 tylko jest szerszy a w tabeli jest jednak o połowę większy. Podczas przymierzania butów długo mam w nich chodzić w sklepie aby się dobrze rozgrzały?

Stary wyjadacz
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar miraz
    Dziękuję
    248
    Otrzymał 158 podziękowań
    za 75 postów
    Zdjęć
    1
    Ja w tym sezonie kupiłem buty... na początek poczytałem wszystkie posty i artykuły dotyczące mierzenia butów. Potem odrysowałem stopę na kartce papieru i zmierzyłem długość i szerokość stopy.
    Kolejny etap to przymiarka różnych modeli butów o pożądanej dł 26,5 oraz szerokości 100mm ; Lange , Rosii , Nordica, Salomon , Atomic... po wstępnym mierzeniu najbardziej przypadły mi Atomic Hawx ... pierwsze odczucie ...jak domowe kapcie, nic nie obciera,nic nie uciska , but doskonale pasuje , super trzyma , no i dobrze opina w kostce ( 10 minut w sklepie)
    wiec kolejny etap zamówienie przez internet i odbiór...
    następnie próby w domu na sucho i tu po pierwszej godzinie lekkie mrowienie... luzuje troche klamry i siedze dalej , i tak kilka godzin na sucho i but na nodze rewelacja...wiec pora na stok...
    Po 2 godzinach czuję lekkie mrowienie ale muszę byc twardy wiec dolne klamry popuszczam i dalej ... Po pierwszym całym dniu jest ok - brak obtarć i dobre samopoczucie
    Kolejny wypad i tutaj rewelacja buty jak domowe kapcie , stworzone dla mnie

Jedyny minus to trochę nogi zmarzły... wiec planowana inwestycja w te cudowne skarpety z merynosów ))

Wiec mierzyć , mierzyć rożne modele no i nie żałować kasy na buty...))

Stara gwardia
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar kmarcin
    Dni na nartach
    20
    Dziękuję
    1,048
    Otrzymał 855 podziękowań
    za 208 postów
    Wnusiu mierz 26 max 26,5. A zależnie od szerokości stopy i wysokości podbicia dobierz sobie konkretną markę i model buta. I pamiętaj, żeby mierzyć oba buty jednocześnie, a nie np. lewy tecnica a prawy salomon. Kilka dni temu intensywnie wybierałem dla siebie buty i kupiłem http://www.skionline.pl/sprzet/buty-...3-90,3957.html I rozmiar 26,5 właśnie. A stopę mam szczupłą i z niskim podbiciem. No i co gorsza lewą stopę minimalnie szczuplejszą w kostce i podbiciu niż prawą (to akurat myślę, że skutek poważnego skręcenia stawu skokowego, które kiedyś miałem).

+ Odpowiedz w tym wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów