skionline.pl
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 11 z 57 PierwszaPierwsza ... 91011121321 ... OstatniaOstatnia
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1131

Wątek: Szczyrk - Szczyrkowski Ośrodek Narciarski

Średnio zaawansowany
    Reputacja

Dziękuję
    11
    Otrzymał 5 podziękowań
    za 4 postów
    Dla sympatyków SONu mam dwa karnety 1000 i 2000 punktów.
    Szczegóły:
    http://www.skionline.pl/forum/showth...878#post167878

Wejdzcie na stronę szczyrkowskiego w zakładkę warunki... Jak ma być dobrze jak tam mają prawie 42 st C na Hali Skrzyczeńskiej
    Taki chochlik
    Ostatnio edytowane przez bellodc ; 24-02-2013 o 15:25

Weteran
    ReputacjaReputacja
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar JC
    Dni na nartach
    16
    Dziękuję
    524
    Otrzymał 3,342 podziękowań
    za 1,429 postów
    Zdjęć
    487
    Wczoraj Pilsko dzisiaj Szczyrk Ruszam na narty... biegowe !!!
    Hidden Content - FOR ALL SKI LOVERS - Hidden Content trentino.pl - Hidden Content
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Silvretta Montafon, Sierra Nevada, Port Aine, Vallter2000, Masella, Espot, Soeden, Stubai lodowiec, Madonna di Campiglio, Andalo, Seiser Alm/Alpe di Siusi, Val Gardena, Folgaria, Lavarone, La Molina, Bad Kleinkirchheim, Zell am see, Kaprun, Zilllertal, Hintertux, Fugen, Seefeld, Obergurgl, Grandvalira, ankogel-Mallnitz, Moeltaller, Lienz, Sillian, Alta Badia, Kronplatz, Plose, Maso Corto, Folgarida, Marileva, Pinzolo, Whistler, Islandia, Obereggen, Val di Fiemme, Val di Fassa, Val di Sole, Tonale, Pejo, Axamer Lizum, Pitztal lodowiec, Kaunertal lodowiec, Serfaus Fiss Ladis, Wengen, Muerren, First, Zermatt, Saas-Fee, Grindelwald, Engelberg Titlis, Les Diablerets, Samnaun, Portes du Soleil, Marmolada, Arabba, Cervinia, Alta Valtelina, Bormio, Livigno, Madesimo, Santa Caterina, Piancavallo, Monte Bondone, San Martino di Castrozza, Passo Rolle, Alpe Cermis, Alpe Lusia, Passo Lavaze, Presena lodowiec, Klausberg, Solda, Speikboden, Semmering, Gerlitzen, Goldeck, Heiligenblut, Innerkrems, Katschberg, Nassfeld, Turracher Hoehe, Bad Gastein, Bad Hofgastein, Sportgastein, Dachstein lodowiec, Flachau, Fieberbrunn, Kitzbuehel, Obertauern, Wagrain, Zauchensee, Hauser-Kaibling, Reiteralm, Achensee, Ahorn, Alpbachtal, Brixental, Skiwelt, Eggalm, Finkenberg, Gerlos, Hochfuegen, Ischgl, Mayrhofen, Rastkogel, Zillertal Arena, Val Thorens, Les Menuires, Chamonix, Avoriaz, Les Contamines, Megeve, Aprica, Falcade, Alba - Ciampac, Belvedere, Pozza di Fassa, Falkert, Sheffau, Steinplatte, Hochzillertal, Penken, Hochgurgl, St.Jakob im Defereggental, Steinberg am Achensee, Zugspitz Arena, Alpendorf

Moderator
    ReputacjaReputacja
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar SB
    Dziękuję
    1,556
    Otrzymał 2,264 podziękowań
    za 1,109 postów
    Zdjęć
    689
    Cytat Zamieszczone przez JC Zobacz posta
    Wczoraj Pilsko dzisiaj Szczyrk Ruszam na narty... biegowe !!!
    Aż się boję pomyśleć gdzie może okrutny los Cię jutro rzucić

Weteran
    ReputacjaReputacja
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar JC
    Dni na nartach
    16
    Dziękuję
    524
    Otrzymał 3,342 podziękowań
    za 1,429 postów
    Zdjęć
    487
    Jutro jestem jeszcze w Szczyrku, ale jutro to będę... napiszę jak dojadę.
    Hidden Content - FOR ALL SKI LOVERS - Hidden Content trentino.pl - Hidden Content
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Silvretta Montafon, Sierra Nevada, Port Aine, Vallter2000, Masella, Espot, Soeden, Stubai lodowiec, Madonna di Campiglio, Andalo, Seiser Alm/Alpe di Siusi, Val Gardena, Folgaria, Lavarone, La Molina, Bad Kleinkirchheim, Zell am see, Kaprun, Zilllertal, Hintertux, Fugen, Seefeld, Obergurgl, Grandvalira, ankogel-Mallnitz, Moeltaller, Lienz, Sillian, Alta Badia, Kronplatz, Plose, Maso Corto, Folgarida, Marileva, Pinzolo, Whistler, Islandia, Obereggen, Val di Fiemme, Val di Fassa, Val di Sole, Tonale, Pejo, Axamer Lizum, Pitztal lodowiec, Kaunertal lodowiec, Serfaus Fiss Ladis, Wengen, Muerren, First, Zermatt, Saas-Fee, Grindelwald, Engelberg Titlis, Les Diablerets, Samnaun, Portes du Soleil, Marmolada, Arabba, Cervinia, Alta Valtelina, Bormio, Livigno, Madesimo, Santa Caterina, Piancavallo, Monte Bondone, San Martino di Castrozza, Passo Rolle, Alpe Cermis, Alpe Lusia, Passo Lavaze, Presena lodowiec, Klausberg, Solda, Speikboden, Semmering, Gerlitzen, Goldeck, Heiligenblut, Innerkrems, Katschberg, Nassfeld, Turracher Hoehe, Bad Gastein, Bad Hofgastein, Sportgastein, Dachstein lodowiec, Flachau, Fieberbrunn, Kitzbuehel, Obertauern, Wagrain, Zauchensee, Hauser-Kaibling, Reiteralm, Achensee, Ahorn, Alpbachtal, Brixental, Skiwelt, Eggalm, Finkenberg, Gerlos, Hochfuegen, Ischgl, Mayrhofen, Rastkogel, Zillertal Arena, Val Thorens, Les Menuires, Chamonix, Avoriaz, Les Contamines, Megeve, Aprica, Falcade, Alba - Ciampac, Belvedere, Pozza di Fassa, Falkert, Sheffau, Steinplatte, Hochzillertal, Penken, Hochgurgl, St.Jakob im Defereggental, Steinberg am Achensee, Zugspitz Arena, Alpendorf

Początkujący
    Reputacja

Dziękuję
    3
    Otrzymał 1 podziękowanie za 1 post
    Czy ktoś był dzisiaj/wczoraj w Szczyrku? Jak warunki?

Stary wyjadacz
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar nurek1974
    Dni na nartach
    24
    Dziękuję
    196
    Otrzymał 387 podziękowań
    za 180 postów
    Cytat Zamieszczone przez kwolus Zobacz posta
    Czy ktoś był dzisiaj/wczoraj w Szczyrku? Jak warunki?
    Wczoraj byłem, Bieńkula z kamieniami przed wypłaszczeniem, trasa nr1 zamknięta, na niektórych trasach przetarcia, golgota idealna, ogulnie można bardzo fajnie pośmigać bez zbędnego ryzyka poharatania nart ale nie wszędzie.

7. The Following 8 Users Say Thank You to nurek1974 For This Useful Post:

andy-w (18-03-2013),dembus (18-03-2013),francuz (18-03-2013),fundu (20-03-2013),jata_70 (19-03-2013),kmarcin (24-03-2013),kwolus (18-03-2013),SB (18-03-2013)

Stara gwardia
    Awatar andy-w
    Dni na nartach
    19
    Dziękuję
    810
    Otrzymał 900 podziękowań
    za 194 postów
    Ja także byłem w niedzielę, spotkałem nurka i zamieniliśmy kilka słów przed kasami przy Golgocie.
    Wyjazd byłby bardzo udany, gdyby nie jeden zjazd do Czyrnej. Słyszałem, że są minerały, ale mimo to dałem się skusić koledze (nie nurkowi) na trasę nr 3.
    Do połowy trasy do Czyrnej z Hali Skrzyczeńskiej było świetnie, ale w dolnej części na tej pierwszej szerokiej polanie wpadłem nagle w takie kamienne pole minowe, że o mało nie wybuchłem z wściekłości. Odgłosy spod nart były straszne i wydawało się, że ślizgi oraz krawędzie zostały na stoku. Już układałem w głowie wiązankę do pana R. z żądaniem odszkodowania za sprzęt, ale po oględzinach okazało się, że zniszczenia o dziwo są powierzchowne.
    Nieco uspokojony zaliczyłem jeszcze kilka zjazdów i o 11 ewakuacja z powodu sporych już kolejek w rejonie Suchego i Hali S.
    Na Juliany i Golgotę nie miałem już ochoty.
    Ostatnio edytowane przez andy-w ; 18-03-2013 o 21:36
    pozdrawiam
    Andrzej

9. Użytkownicy, którzy podziękowali andy-w za tego posta:

fundu (20-03-2013)

Początkujący
    ReputacjaReputacjaReputacja

Dziękuję
    3
    Otrzymał 48 podziękowań
    za 9 postów
    Byłem w SON we wtorek 12 marca. Liczyłem, że od tego czasu po takich opadach śniegu poradzili sobie z tą trawą. Jak widać nie bardzo. W czasie mojej wizyty na "2" dało się jechać tylko z lewej strony. Na prawej to nie były przetarcia tylko najnormalniejsza łąka. Podobny problem był na "2" z Małego Skrzycznego(najbardziej stroma część trasy) i na "13". "3" w dolnej części nie próbowałem, ale wyglądało to okrutnie. Być może mieszam "2" z "3", ale jak dla mnie to one w dużej części są wspólne. Jak ktoś miał zamiar poszaleć to mógł się nadziać. Po krótkiej nauce miejsc trawiastych dało się to na spokojnie ominąć. Skoro da się dobrze przygotować "Golgotę" to powinno się dać i inne trasy, ale SON rządzi się swoimi prawami i rzeczy najbardziej oczywiste w innych ośrodkach(śnieg na całej trasie) tutaj są trudno dostępne.

11. Użytkownicy, którzy podziękowali czepek za tego posta:

fundu (20-03-2013)

Stary wyjadacz
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar nurek1974
    Dni na nartach
    24
    Dziękuję
    196
    Otrzymał 387 podziękowań
    za 180 postów
    Na to wszytko jest jeden dobry sposób trzeba zabierać ze sobą narty śrutówki i po problemie, w niedzielę nawet się nie zastanawiałem czy jest trawa czy śnieg z pędu wszędzie łuki wycinałem bez stresu o sprzęt, nawet nie chciało mi się odpiąć nart przechodząc w stronę Golgoty po asfalcie czym też wzbudziłem dziwne spojrzenia i komentarze, o dziwo gdy po 4h popatrzyłem na ślizgi nic się tam strasznego nie stało mogą jeszcze parę wiosen zaliczyć.

pozdrawiam

Początkujący
    Reputacja

Dni na nartach
    12
    Dziękuję
    9
    Otrzymał 14 podziękowań
    za 8 postów

Skrzyczne 16-17.03

Byłem w Szczyrku na Skrzycznym warunki bardzo dobre jeździliśmy w zasadzie tylko na FIS było super kolejki na kotwicy tak max do 10 min ale czasami. Częściej prawie na bieżąco zadowoleni z wyjazdu, szkoda było wracać śniegu na FIS jeszcze dużo a pozatym pada także święta napewno pewne na nartach.

14. Użytkownicy, którzy podziękowali Milzbi za tego posta:

fundu (20-03-2013)

Weteran
    Reputacja
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar MB
    Dni na nartach
    15
    Dziękuję
    1,242
    Otrzymał 1,281 podziękowań
    za 750 postów
    Zdjęć
    272
    natknąłem się na na coś takiego

http://turystyka.wp.pl/gid,11238535,...a_zdjecie.html

oby nasz SzCyrk nie dołączył do tej smutnej listy

Średnio zaawansowany
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacja

Dziękuję
    132
    Otrzymał 148 podziękowań
    za 59 postów
    Witam
    Chodzi mi o tą promocję za złotówkę. Byłem już cztery razy ale zawsze od dwunastej na karnet terminowy popołudniowy. Niech mi ktoś potwierdzi czy teraz będe mógł kupić ten karnet całodzienny za złotówkę

Średnio zaawansowany
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar Andi
    Dni na nartach
    56
    Dziękuję
    54
    Otrzymał 183 podziękowań
    za 75 postów
    Zdjęć
    4
    Podobnie jak SB kocham narty.w szkole średniej jezdzilem tez autobusem do Bieslka i potem przegubowcem do Szczyrku było to w latach 1988. Do dzis nic tam sie nie zmienilo.JA zalozyłem rodzine zbudowalem dom a TAM NIC.teraz na narty jezdzi coraz wiecj kobiet i one pragna kultury mianowicie dużego fajnego parkingu. wygodnej karczmy i WC z pewna minimun sanitarnego. Tego w Szczyrku i na Pilsku troche brakuje. Bylem w Białce i chce rzec że oni poszli do przodu , a Szczyrk idzie ciagle do tyłu.....
    SON zrobil tylko piekna komputerową wizualizację ....
    W Rzykach facet tez ma kase cche inwestowac lecz ma problemy z pewna orgaznizacja ...

Początkujący
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar matei
    Dziękuję
    0
    Otrzymał 149 podziękowań
    za 32 postów
    Cytat Zamieszczone przez Andi Zobacz posta
    Podobnie jak SB kocham narty.w szkole średniej jezdzilem tez autobusem do Bieslka i potem przegubowcem do Szczyrku było to w latach 1988. Do dzis nic tam sie nie zmienilo.JA zalozyłem rodzine zbudowalem dom a TAM NIC.teraz na narty jezdzi coraz wiecj kobiet i one pragna kultury mianowicie dużego fajnego parkingu. wygodnej karczmy i WC z pewna minimun sanitarnego. Tego w Szczyrku i na Pilsku troche brakuje. Bylem w Białce i chce rzec że oni poszli do przodu , a Szczyrk idzie ciagle do tyłu.....
    SON zrobil tylko piekna komputerową wizualizację ....
    W Rzykach facet tez ma kase chce inwestowac lecz ma problemy z pewna orgaznizacja ...
    Trudno się nie zgodzić, poza jednym bardzo istotnym faktem:

"piękna komputerowa wizualizacja" czyli Solisko Arena http://www.soliskoarena.pl to inicjatywa powstała kompletnie poza SONem - palcem się do niej nie przyłożyli. Znają koncepcję, nie mogą jej nic zarzucić poza jednym - trzeba zainwestować!

Zawiera wszystkie ich "plany" odnośnie wyciągów - czyli to co w tym tempie powstanie tam za 45 lat (Golgota,Hala Skrzyczeńska) plan gondoli na Kotarz (wpisany do planu miejscowego - więc teoretycznie możliwy) oraz to czego najbardziej brakuje w Szczyrku czyli całej infrastruktury okołonarciarskiej przy dolnych stacjach, czyli wielofuncyjnego obiektu na samym Solisku- to właśnie to jest istota tej koncepcji.

Opracowanie powstało jako oddolna inicjatywa grupy architektów-narciarzy/snowboardzistów w porozumieniu z burmistrzem Szczyrku, p.Wojciechem Bydlińskim.
    Miało na celu otwarcie oczu wszystkim, w tym władzom SONu i pokazanie potencjału jaki ma Szczyrk nowym inwestorom.

Niestety SON i COS robią wszystkie możliwe ruchy pozorne żeby tylko na poważnie nie inwestować. Siłą nikt nie jest w stanie ich zmusić, widocznie swoje i tak zarabiają i resztę mają w d... - bo po co dogadywać się z innymi i z sobą nawzajem, szukać partnerów biznesowych z dużą kasą, ryzykować, planować na wiele lat? Przecież i tak się dziadowsko bo dziadowsko ale kręci.

Na szczęście już się pojawili/pojawiają nowi inwestorzy w nowych miejscach - na początek góra Beskid.

Fanpage SoliskoArena https://www.facebook.com/SoliskoArena
    na facebooku ewoluuje i na razie pokazujemy to co najlepsze w Szczyrku - czyli góry i wbrew pozorom świetnie przygotowywane trasy (przynajmniej na górze Skrzycznego): - tutaj dowód: https://www.facebook.com/media/set/?...3611786&type=1

mamy ponad 1200 fanów - osób które kochają góry, zimę i wiedzą że Szczyrk na naprawdę potencjał i wierzą że w końcu ktoś coś z tym zrobi.

mała próbka tego co pokazujemy (mamy mnóstwo zdjęć ) na fanpage Solisko Arena na facebooku: genialna trasa FIS na Skrzycznem w ostatnią niedzielę o poranku:

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FIS niedziela.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	87.3 KB
ID:	9886

pozdrawiamy i zapraszamy do polubienia!
    Ostatnio edytowane przez matei ; 22-03-2013 o 10:26

19. The Following 2 Users Say Thank You to matei For This Useful Post:

andy-w (22-03-2013),janek57 (23-03-2013)

Początkujący
    ReputacjaReputacjaReputacja

Dziękuję
    3
    Otrzymał 48 podziękowań
    za 9 postów
    Cytat Zamieszczone przez christofer30 Zobacz posta
    Witam
    Chodzi mi o tą promocję za złotówkę. Byłem już cztery razy ale zawsze od dwunastej na karnet terminowy popołudniowy. Niech mi ktoś potwierdzi czy teraz będe mógł kupić ten karnet całodzienny za złotówkę
    Sprawdzone na 2 karnetach, na których w tym sezonie ani razu nie było karnetu całodniowego. Były albo przed, albo popołudniowe. Za 1zł dostaliśmy na cały dzień(oczywiście 2 karnety). Inna sprawa, że wykorzystaliśmy je tylko do 14:30 bo nie mieliśmy więcej czasu, a i warunki były już później średniawe.

21. Użytkownicy, którzy podziękowali czepek za tego posta:

christofer30 (22-03-2013)

Stara gwardia
    Awatar andy-w
    Dni na nartach
    19
    Dziękuję
    810
    Otrzymał 900 podziękowań
    za 194 postów

Upał

Od kilku tygodni na Hali Skrzyczeńskiej piekielne upały i nikogo to nie rusza w Dyrekcji

Nazwa:	SON temperatura.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	98.4 KB
ID:	9907
    pozdrawiam
    Andrzej

Weteran
    Reputacja
    Awatar MB
    Dni na nartach
    15
    Dziękuję
    1,242
    Otrzymał 1,281 podziękowań
    za 750 postów
    Zdjęć
    272
    Cytat Zamieszczone przez andy-w Zobacz posta
    Od kilku tygodni na Hali Skrzyczeńskiej piekielne upały i nikogo to nie rusza w Dyrekcji

Załącznik 9907
    Andrzej to pewnie był efekt tych wybuchów na słońcu i promieniowanie dotarło centralnie na Małe Skrzyczne.

Stary wyjadacz
    Awatar MAIKEL 1977
    Dni na nartach
    ?
    Dziękuję
    324
    Otrzymał 221 podziękowań
    za 97 postów
    Zdjęć
    52
    Cytat Zamieszczone przez andy-w Zobacz posta

Załącznik 9907
    Nie rusza bo się już zjarali w końcu

Stara gwardia
    Awatar andy-w
    Dni na nartach
    19
    Dziękuję
    810
    Otrzymał 900 podziękowań
    za 194 postów

SON 24 marca

No dobra koniec tego narzekania na ich termometry.
    Dzisiaj moi współnarciarze zadecydowali, że jedziemy do Szczyrku.
    Pierwszy wyjazd wyciągiem 8.10. Mróz minus 12 i pełne słońce.
    Trasy przygotowane perfekcyjnie, zero lodu i minerałów.
    Naturalny ubity śnieg na podkładzie to jest to.
    Jeździliśmy do 12.30 od Julianów po Małe Skrzyczne i warunki do końca były co najmniej dobre. Na Golgocie również.
    Do Czyrnej po ubiegłotygodniowej przygodzie z kamieniami nie odważyliśmy się zjechać.
    Ludzi dopiero od 11 godz. przybyło, że kolejki tak do 5 minut stania, wcześniej prawie na bieżąco wchodziło się, przynajmniej na Julianach.
    Marcowe słońce pięknie świeciło. Normalnie styczniowe Dolomity w Beskidach.
    Kto dzisiaj z własnej nieprzymuszonej woli nigdzie na narty nie pojechał (a mógł) ten trąba.

Nazwa:	20130324_103139.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	97.1 KB
ID:	9915 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130324_103143.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	97.8 KB
ID:	9917 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130324_113348.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	96.5 KB
ID:	9918

Nazwa:	20130324_104402.jpg
Rozmiar:	99.3 KB
ID:	9920 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130324_103632.jpg
Rozmiar:	101.8 KB
ID:	9922
    pozdrawiam
    Andrzej

26. The Following 8 Users Say Thank You to andy-w For This Useful Post:

dembus (24-03-2013),frytowski (24-03-2013),janek57 (24-03-2013),marboru (24-03-2013),marcinn (24-03-2013),Mati1981 (24-03-2013),Ratrak (24-03-2013),Turysta69 (24-03-2013)

Weteran
    Reputacja
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar marcinn
    Dni na nartach
    44
    Dziękuję
    823
    Otrzymał 1,358 podziękowań
    za 453 postów
    Zdjęć
    444