skionline.pl
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 11 z 63 PierwszaPierwsza ... 9101112132161 ... OstatniaOstatnia
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1255

Wątek: Szczyrk - Szczyrkowski Ośrodek Narciarski

Stara gwardia
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja

Dziękuję
    1,124
    Otrzymał 306 podziękowań
    za 99 postów
    Zdjęć
    207
    Miało być dzisiaj Pilsko, ale po przeczytaniu wczorajszych relacji spassowałem. Jednak po wpisach Marcinn-a doszedłem do wniosku, że nie po to się szykowałem, aby cała niedzielę spędzić w domu, więc o północy decyzja - pora wytestować Scyrk pod rządami SON-u. Wyjazd lekko po 7-ej, ale śliskie,dzisiejsze, poranne drogi (2 wozy po drodze w rowach) plus obowiązkowy pit-stop w Bielsku na poranną kawę spowodowały, że dopiero o 10 zalogowałem się na Cyrnej (oj jak Wam zazdroszczę tej miejscówki w Bielsku i innych miejscowościach "Podbeskidzia"). W Cyrnej parking SON-u nabity na maxa i już zamknięty - jadę obok - Pan miejscowy z uśmiechem kasuje 7 zł i jazda do kasy po karnet całodniowy ale z ulgą Plusa więc tak nie boli. Jedziemy na Halę Skrzyczeńską a stamtąd prosto na małe Skrzyczne - trochę wieje, ale mgły nie ma, jest twardo, widoki ładne, trasy zmrożone - jest o.k. - lecimy 4-ką do dołu i na całej trasie fajna jazda. potem z powrotem do samej góry i następnie trasami 2 i 3 na Cyrną (na 1-nce już od kas widać było duże przetarcie a i tu czytałem, że nie jest z nią dobrze, więc tym razem sobie ją podarowałem). Ludzi na trasach umiarkowanie, pod wyciągami od 11 do 13 szczyt, ale góra max. 10 minut czekania w kolejce. Pod orczykami X/II i I/XI już z początku było lodu, ale potem wyszło słońce i około południa masakra - sam lód i nierówności na całego - i do końca dnia były to najgorsze ślizgi, które już omijałem. Potem przerwa obiadowa (a przy stoliku obok na obiedzie sam pan prezes Richter a następnie przerzucamy się na jeżdżenie od strony Soliska. Ok. 14-ej ogłoszona awaria - spadła lina na wyciągach z Cyrnej - dobrze, że już ten kierunek ominięty, bo inaczej 30 minut postoju (na linkach???;P. Na Małym Skrzycznym pojawia się mgła - w dodatku od 14:30- 15-ej szczyt już cały zryty i sam lód - jedziemy w takim razie w dół - tym razem 4-ka, która wygląda bardzo podobnie- śnieg zryty i oblodzenia aż do samego dołu, a w dodatku na dole w Solisku na łączeniu z czerwoną to już niezłe zrycia, muldy i lód ("niezły kosmos na ostatnim odcinku" - słyszę kierując się do orcyka). no to w górę - wybieramy czerwoną 7-kę -ta trasa na końcówkę okazała się najlepsza , praktycznie nic nie zryta, mało ludzi, pięknie się jeździ - i tak do ok. godz. 16.10 - po tej porze lekkie oblodzenia i przerycia z początku i na końcu trasy, ale na tyle, że nie przeszkadzały w dalszej jeździe aż do końca dnia. Pod orczykami IV/XII z początku na ślizgach lodu, ale w porównaniu do Cyrnej to i tak luksus. Parę minut przed 17-stą pojawiły się na 4 i 6 ratraki - to znak - czas już uciekać - no to w górę i 2-jką do Cyrnej - tam po całym dniu na trasie ostro, duże bryłki zlodzonego śniegu, miejsca wywiane, oblodzenia a końcówka na łączeniu 2 i 3 to już kopny śnieg normalnie - tam trzeba było ostrożnie i parę osób miało problemy. Ogólnie wyjazd w miarę udany. Co do kanap - fajnie, jak powstaną,bo dzisiejsze ślizgi lodowe z wertepami nie należały do zbyt przyjemnych. szkoda, że nie od strony Soliska, bo dzisiaj bardziej leżały mi Soliskowe trasy - fajnie, jakby od Soliska można byłoby zrobić 2 kanapy - jedną do połowy, drugą na szczyt (no ale jak Mostostal pisze - tam raczej nic nie będzie - a szkoda). Nawet sobie dzisiaj pojeździłem, ale mały niedosyt jest (SON to jednak nie to samo co moje Pilsko:P - a zwłaszcza styczniowe - i szkoda, że na Pilsku nagle przestali przykładać się do porządnego ratrakowania tras - czyżby z pierwszym dniem odwilży już sobie odpuścili???). Ogólnie - w miarę pozytywny dzień (na pewno lepszy niż siedzenie w domu;p Fotki wrzucę w wolnej chwili, bo na razie chaos a trzeba już powoli zakańczać dzień
    Ostatnio edytowane przez fundu ; 26-02-2012 o 22:13

2. The Following 4 Users Say Thank You to fundu For This Useful Post:

janek57 (26-02-2012),johnny_narciarz (27-02-2012),marcinn (27-02-2012),SB (26-02-2012)

Moderator
    ReputacjaReputacja
    Awatar SB
    Dziękuję
    1,579
    Otrzymał 2,348 podziękowań
    za 1,135 postów
    Zdjęć
    701
    Znowu to dzisiaj popełniłem, czyli znowu pojechałem do Szczyrku

Miałem dzisiaj zacną rolę kustosza, a mianowicie obwoziłem Darkalewandowskiego po tym muzeum, zwiedzający był/jest SONem zachwycony, powiedział ze już w alpy nie będzie jeździł.

Warunki były jak na Szczyrk dobre, ale miarą jakości alpejskiej to ocena 3 z duuużym minusem, jak to figo prawi że Ernest z ratraka musi się dużo nauczyć, nie to nie prawda, Ernest musi się wszystko od początku nauczyć, bo na razie jeszcze nic nie umie. Trasy są po prostu przejechane, ale to jest wszystko nie urobione.

Nie mnie jednak dość dobra pogoda, mało ludzi, całość do całości pozwala mi pokusić się o stwierdzenie że jazda była fajna.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1020556.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	90.0 KB
ID:	6240Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1020552.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	89.3 KB
ID:	6241Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1020553.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	92.6 KB
ID:	6242Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1020554.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	84.3 KB
ID:	6243

Panie Richter, uuuu....uuuuu....

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1020560.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	92.3 KB
ID:	6244

Ja rozumiem że Toyota lepiej płaci, ale pieniądze to nie wszystko

4. The Following 3 Users Say Thank You to SB For This Useful Post:

fundu (27-02-2012),johnny_narciarz (27-02-2012),marcinn (27-02-2012)

Weteran
    Reputacja
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar MB
    Dni na nartach
    15
    Dziękuję
    1,332
    Otrzymał 1,355 podziękowań
    za 793 postów
    Zdjęć
    272
    Cytat Zamieszczone przez SB Zobacz posta
    ...dość dobra pogoda, mało ludzi, całość do całości pozwala mi pokusić się o stwierdzenie że jazda była fajna.
    Kiedy rano do mnie dzwonił SB to miałem mu podpowiedzieć żeby nie zapomniał wieczorem napisać [...że jazda była fajna,...lub,że dzień narciarsko udany]

ale w życiu bym nie przypuszczał,że to napisze

Może miał jakiegoś dzwona i sie chłopak uderzył a kask tego uderzenia nie zamortyzował.

Stary wyjadacz
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar Aressi
    Dziękuję
    191
    Otrzymał 291 podziękowań
    za 156 postów
    Zdjęć
    54
    Panowie! Grzeszycie, grzeszycie ... Oczywiście rozumiem, że jak się taki Szczyrk ma codziennie w zasięgu ręki to się może lekko znudzić. A jak się jeszcze przyłoży do niego cywilizowaną alpejską miarę to wypada blado. Może nawet gorzej niż na "3 z duuużym minusem". Ale już z mojego punktu widzenia (czyli 50 km od morza i jest tu już prawie zielono!) to ..... eeeeech ........ chciałoby się mieć chociaż taki ośrodek pod nosem Tym bardziej, że na tym filmiku SB z 21.02.2012 to - przynajmniej moim zdaniem - całkiem sympatycznie to wygląda. A tak .... to już chyba tylko narty wodne
    DON'T WORRY SKI HAPPY Hidden Content

Weteran
    Reputacja
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar MB
    Dni na nartach
    15
    Dziękuję
    1,332
    Otrzymał 1,355 podziękowań
    za 793 postów
    Zdjęć
    272
    Cytat Zamieszczone przez Aressi Zobacz posta
    A tak .... to już chyba tylko narty wodne
    .

Sorry ale Ty z nartami masz przechlapane.
    Zimą w góry daleko.

A najbliższy akwen gdzie z przyjemnością można by ślizgać się na wodzie to Adriatyk.
    Bo na Bałtyku to nawet w lecie można się w sopelek zamienić.

Początkujący
    ReputacjaReputacjaReputacja

Dni na nartach
    1
    Dziękuję
    24
    Otrzymał 45 podziękowań
    za 14 postów
    A ja się właśnie zdecydowałem na 3 dniowy low-cost pobyt na początku przyszłego tygodnia w Szczyrku z rodzinką. I chyba w relacji cena/jakość nie ma nic lepszego, zwłaszcza, że w Szczyrku w SON od marca promocja -30%: kwatera 100m od Soliska 40zł/os., karnet 3-dniowy na osobę 117zł, a że będzie jazda na zmianę (deti jeszcze za małe), to jeden karnet wystarczy, dojazd z Katowic bezproblemowy i tani. Oby tylko pogoda spasowała...
    Sezon 10/11:9 dni na nartach - 5 dni Hochpustertal, 2 dni Velka Raca, 1 dzień Soszów, 1 dzień Jasna/Chopok
    Sezon 11/12:9 dni na nartach - 7 dni Szczyrk SON, 1 dzień Zawoja Mosorny, 1 dzień Destne w Górach Orlickich
    Sezon 12/13:11 dni na nartach - 3 dni Wisła Nowa Osada, 6 dni Vallnord, 1 dzień Kasprowy, 1 dzień Czantoria
    Sezon 13/14:1 dzień na nartach - Wisła Nowa Osada, Siglany

Średnio zaawansowany
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar KubaBB
    Dziękuję
    3
    Otrzymał 89 podziękowań
    za 47 postów
    No może być ciężko z tą pogodą Wczoraj cały dzień intensywnie sypał śnieg ale wieczorem wyjeżdżałem po 19tej już tego śniegiem za bardzo nazwać nie można było. Dziś w dolinach jest już +4 górą kolo 0 może śniegu jeszcze jest naprawdę dużo ale będzie topnieć w oczach. Jedynie Skrzyczne do Jaworzyny powinno być super.

Średnio zaawansowany
    Awatar SPEEDTBI
    Dni na nartach
    52
    Dziękuję
    44
    Otrzymał 74 podziękowań
    za 25 postów

Cool Wielka szansa na lepsze nartowanie

Son przystąpił do programu współfinansowanego przez Unię Europejską. Pt, Rozbudowa infrastruktury aktywnych form turystyki poprzez zastosowanie unikalnych
    rozwiązań celem wzrostu atrakcyjności regionu Śląskiego. Wartość projektu 1.553.217,00. Wartość dofinansowania 749.961,17 .

Moderator
    ReputacjaReputacja
    Awatar SB
    Dziękuję
    1,579
    za 1,135 postów
    Zdjęć
    701
    Cytat Zamieszczone przez SPEEDTBI Zobacz posta
    Son przystąpił do programu współfinansowanego przez Unię Europejską. Pt, Rozbudowa infrastruktury aktywnych form turystyki poprzez zastosowanie unikalnych
    rozwiązań celem wzrostu atrakcyjności regionu Śląskiego. Wartość projektu 1.553.217,00. Wartość dofinansowania 749.961,17 .
    Szok, szok... zważywszy na fakt że budowa jednego nowoczesnego wyciągu krzesełkowego to koszt kilkunastu milionów złotych, na peron już mają

Już sprawdzałem czy się nie kiwnąłeś o jedno zero, ale niestety nie

Średnio zaawansowany
    Reputacja
    Awatar pieczara
    Dziękuję
    64
    Otrzymał 31 podziękowań
    za 26 postów
    Cytat Zamieszczone przez SPEEDTBI Zobacz posta
    Wartość dofinansowania 749.961,17 .
    SB ty to jesteś malkontent, jak dają kasę to trzeba brać nawet jakby było na armatki oświetlenie czy inne duperele tak wiadomo że chociaż włożą dodatkowe 750k w ośrodek.

Stara gwardia

Dziękuję
    1,124
    Otrzymał 306 podziękowań
    za 99 postów
    Zdjęć
    207
    750.000 zł i tylko tyle bo jest to maksymalna kwota, jaką SON może pozyskać. Może na kanapę za mało ale zawsze jest to coś na wsparcie lepszego nartowania
    Ostatnio edytowane przez fundu ; 02-03-2012 o 11:22

Moderator
    ReputacjaReputacja
    Awatar SB
    Dziękuję
    1,579
    za 1,135 postów
    Zdjęć
    701
    Cytat Zamieszczone przez pieczara Zobacz posta
    SB ty to jesteś malkontent, jak dają kasę to trzeba brać nawet jakby było na armatki oświetlenie czy inne duperele tak wiadomo że chociaż włożą dodatkowe 750k w ośrodek.
    A gdzie ja pisałem że nie, sam korzystałem z takiej pomocy, ja tylko nakreślam że 1,5 mil zł zainwestowane w tą branżę to jest nic, przypuszczam że to są wydane pieniądze już i za to zrobiono pseudo instalację do naśnieżania, bo z nazwanie tego instalacją było by nadużyciem, przy normalnej zimie takiej jak panowała rok czy dwa lata temu nie ma szans na naśnieżenie tych tras z stożonej instalacji.

A jeśli nie zostały wydane to kible trzeba tam zrobić, a to jest tyle pieniążków że może by akurat starczyło

Weteran
    Reputacja
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar marcinn
    Dni na nartach
    44
    Dziękuję
    859
    Otrzymał 1,487 podziękowań
    za 486 postów
    Zdjęć
    479

kible trzeba tam zrobić, a to jest tyle pieniążków że może by akurat starczyło
    Dokładnie,kibelki by były pierwsza klasa

Weteran
    Reputacja
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar marcinn
    Dni na nartach
    44
    Dziękuję
    859
    za 486 postów
    Zdjęć
    479
    Cytat Zamieszczone przez francuz Zobacz posta
    A ja się właśnie zdecydowałem na 3 dniowy low-cost pobyt na początku przyszłego tygodnia w Szczyrku z rodzinką. I chyba w relacji cena/jakość nie ma nic lepszego, zwłaszcza, że w Szczyrku w SON od marca promocja -30%: kwatera 100m od Soliska 40zł/os., karnet 3-dniowy na osobę 117zł, a że będzie jazda na zmianę (deti jeszcze za małe), to jeden karnet wystarczy, dojazd z Katowic bezproblemowy i tani. Oby tylko pogoda spasowała...
    Francuz pogoda zapowiada się bajeczna http://www.skionline.pl/pogoda/?co=p...ejscowosci=642

Początkujący
    Reputacja

Dziękuję
    0
    Otrzymał 0 podziękowań
    za 0 postów
    A jak tam warunki, warto jutro zajrzeć, jak trochę zmrozi nocą?
    Na kamerce mam wrażenie, że widać jakieś przetarcie na golgocie i może lepiej byłoby zostać w domu niż psuć sobie nerwy. Byłem 2 tyg. temu i było super a teraz po tych ciepłych temp. waham się ;D Ale pokusa niestety jest jak zawsze tylko szkoda to 150 km z CZ-WY jechać na marne.

Pozdrawiam

Weteran
    Reputacja
    Awatar marcinn
    Dni na nartach
    44
    Dziękuję
    859
    za 486 postów
    Zdjęć
    479
    Cytat Zamieszczone przez szarlejak Zobacz posta
    A jak tam warunki, warto jutro zajrzeć, jak trochę zmrozi nocą?
    Na kamerce mam wrażenie, że widać jakieś przetarcie na golgocie i może lepiej byłoby zostać w domu niż psuć sobie nerwy. Byłem 2 tyg. temu i było super a teraz po tych ciepłych temp. waham się ;D Ale pokusa niestety jest jak zawsze tylko szkoda to 150 km z CZ-WY jechać na marne.

Pozdrawiam
    Na pewno na marne nie pojedziesz a jeśli by były nawet jakieś przetarcia to weżmiesz to bokiem
    Szkoda czasu siedzieć w domu,pakuj manatki i na stok

Początkujący

Dni na nartach
    1
    Dziękuję
    24
    Otrzymał 45 podziękowań
    za 14 postów
    Cytat Zamieszczone przez marcinn Zobacz posta
    Francuz pogoda zapowiada się bajeczna http://www.skionline.pl/pogoda/?co=p...ejscowosci=642
    Muszę przyznać, że z pogodą na dłuższe wyjazdy ostatnio trafiam. Bardzo się cieszę i już nie mogę doczekać wyjazdu. Byłem w Szczyrku 27.01 (początek mrozów)przy FANTASTYCZNEJ słonecznej pogodzie, dobrze przygotowanych trasach i cudownych widokach i myślałem sobie - co tam Alpy jak szczęście jest na wyciągnięcie ręki. Choć powiem szczerze - marzy mi się jazda przy takiej pogodzie na Chopoku lub na Kasprowym. Alpy w tym roku z przyczyn finansowych odpuszczam.
    Sezon 10/11:9 dni na nartach - 5 dni Hochpustertal, 2 dni Velka Raca, 1 dzień Soszów, 1 dzień Jasna/Chopok
    Sezon 11/12:9 dni na nartach - 7 dni Szczyrk SON, 1 dzień Zawoja Mosorny, 1 dzień Destne w Górach Orlickich
    Sezon 12/13:11 dni na nartach - 3 dni Wisła Nowa Osada, 6 dni Vallnord, 1 dzień Kasprowy, 1 dzień Czantoria
    Sezon 13/14:1 dzień na nartach - Wisła Nowa Osada, Siglany

Stara gwardia
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar janek57
    Dni na nartach
    1
    Dziękuję
    1,480
    Otrzymał 622 podziękowań
    za 270 postów
    A gdzie ja pisałem że nie, sam korzystałem z takiej pomocy, ja tylko nakreślam że 1,5 mil zł zainwestowane w tą branżę to jest nic, przypuszczam że to są wydane pieniądze już i za to zrobiono pseudo instalację do naśnieżania, bo z nazwanie tego instalacją było by nadużyciem, przy normalnej zimie takiej jak panowała rok czy dwa lata temu nie ma szans na naśnieżenie tych tras z stożonej instalacji.
    A jeśli nie zostały wydane to kible trzeba tam zrobić, a to jest tyle pieniążków że może by akurat starczyło
    Co do kibli zgoda, ale w poprzednie dwie zimy mrozy były dłuższe niż w tej ,która (meteorologiczna) właśnie się skończyła. Zeszłej zimy był mroźny cały grudzień i oraz około połowy stycznia i lutego a w tej mieliśmy trzy tygodnie tęgich, syberyjskich mrozów a poza tym ciepło szczególnie w grudniu . Instalacja naśnieżająca chyba nie najgorsza i w poprzednich dwóch zimach też spełniła by swoja rolę.Rzeczywiście ciepłe zimy mogą być dwie lub więcej następnych i wtedy nigdzie w kraju nie pojeździmy. To tylko takie pesymistyczne moje prognozy.

Stara gwardia
    Awatar fanatyk
    Dziękuję
    796
    Otrzymał 501 podziękowań
    za 251 postów
    Szafki dla narciarzy? Będą, ale w przyszłym roku

Więcej... http://bielskobiala.gazeta.pl/bielsk...#ixzz1o2ac2zCW
    ıɯɐƃou ʎɹoƃ op ɹoʇıuoɯ zsɐɯ ǝz ʎzɔɐuz oʇ ɔɐʇʎzɔǝzɹd oʇ ǝıuɐʇs ʍ sǝʇsǝɾ ılǝzǝɾ

22. Użytkownicy, którzy podziękowali fanatyk za tego posta:

johnny_narciarz (03-03-2012)

Weteran
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar johnny_narciarz
    Dni na nartach
    10
    Dziękuję
    3,547
    Otrzymał 3,673 podziękowań
    za 1,021 postów
    Zdjęć
    65
    Pomysł fajny!Ostatnio zabieram dwie pary nart na stok,a dymać na Czyrnej do parkingu to trochę daleko...
    Pozostaje jedynie parkować pod Golgotą.
    Pewnie na to pójdzie to dofinansowanie...

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 11 z 63 PierwszaPierwsza ... 9101112132161 ... OstatniaOstatnia