skionline.pl
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 33 z 63 PierwszaPierwsza ... 23313233343543 ... OstatniaOstatnia
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 1255

Wątek: Szczyrk - Szczyrkowski Ośrodek Narciarski

Średnio zaawansowany
    ReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar jata_70
    Dziękuję
    50
    Otrzymał 115 podziękowań
    za 49 postów
    Cytat Zamieszczone przez janek57 Zobacz posta
    ..... Nie liczę klepowiska czyli Klepek bo ta S.N. szpeci góry.Tam mnie nie uświadczą. Jeszcze kolejkę stawiają To tak jakby w DSD -Bytom postawili krzesełko .Szkaradziejstwo...
    Janku nie rozumiem Cię, co Ci nie pasuje w tych Klepkach?
    po pierwsze to idealny stok do nauki nie tylko dla dzieciaków, szeroki z reguły równy w miarę dobrze przygotowany, darmowy parking jest wypożyczalnia, toalety, można coś zjeść, jak również dojechać komunikacją publiczną
    na nim zaczynały moje dzieciaki 6 i 10, już spokojnie dają sobie radę, starszy śmigał w zeszłym sezonie na Czantorii, Pilsku i w SON-ie, młodszy na razie na Zagroniu, wszyscy jednak chętnie tam wracamy
    oczywiście jak będziesz tam jeździł w weekendowe południe to gwarantuję Ci, że nie pojeździsz nie tylko tam
    przyjedz rano lub wieczorem, na 3 godzinki gwarantuję Ci, że nawet tam nogi poczujesz
    z racji tego, że do Ustronia, Wisły ( na Czantorię mam niecałe 9 km, raptem 10 minut) mam niedaleko często jeżdżę na wieczór
    i dziwię się, że zamiast jeździć po pustych stokach to ludzie wracając stoją wtedy w korku w Wiśle
    osobiście lubię pojeździć szybko po stoku równym, szerokim, twardym bez lodu gdzie nie ma tłoku, a tak na Klepkach również się da

Stary wyjadacz
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja

Dziękuję
    421
    Otrzymał 186 podziękowań
    za 102 postów

Lepiej późno niż wcale...

Drogi SB
    Przeczytałem jakiś czas temu powtórnie naszą ostatnią dyskusję i olśniło mnie skąd się bierze nasze tak różne widzenie inwestycji narciarskich.
    Z miejsca zamieszkania...
    Jak ja wyjadę na narty np. do Szczyrku - zwykle 3-4 dni, to jeżdżę od 9-10 do około 18. W Czarnym Groniu zdarzało się od 8 do 20.
    Po prostu jak jestem w górach, to chcę w nich być maksymalnie dużo. Rozumiesz chyba, że przy takim stylu jeżdżenia i wieku niestety, nie mam szczególnego parcia na szybkie krzesła... Kiedyś trzeba złapać oddech!
    Ty mieszkasz tuż przy górach, jak jeździsz w nich, a nie w Alpach, to potrzebujesz 2-3 godzin maksymalnie efektywnej jazdy i do domciu! I dlatego przy Twoim stylu jazdy wyprzęgane krzesła są nieocenione!
    Ta konstatacja niestety wiąże się nierozerwalnie z inną. Otóż moje stwierdzenie łączące Cię z pewnym cytatem mojej szanownej babci nie jest trafne! I dlatego Cię

PRZEPRASZAM.

Uważam jednak, że jesteś zbyt zaborczy w swoich wymaganiach...
    Zauważ, że jak ja "wybudowałem" 5 krzeseł w SONie to zaproponowałem 3 wyprzęgane i tylko 2 niewyprzęgane.
    A nie same nowe orczyki albo same wolne krzesła (nie wspominając o wyrwirączkach, ale Ty za młody jesteś, żeby je pamiętać)
    Gdybyś wtedy napisał: "Dla mnie te wolne krzesła to pomyłka, ale rozumiem, nie są jakieś bardzo długie, a tańsze więc od biedy ujdą.... itd. "
    To bym się podpisał obiema rękami.
    Pozdrawiam.
    Tadek

PS.Bardzo dziękuję za zaproszenie w Twoje okolice, ale jeśli to będzie Szczyrk, to będę się czuł współgospodarzem, a nie gościem . Jak będę planował wyjazd, to dam znać na forum, miło będzie się poznać i wspólnie pojeździć.
    Ostatnio edytowane przez Tadeusz T ; 01-11-2013 o 22:06

3. Użytkownicy, którzy podziękowali Tadeusz T za tego posta:

SB (02-11-2013)

Stary wyjadacz
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar MOSTOSTAL
    Dziękuję
    260
    Otrzymał 361 podziękowań
    za 147 postów
    Oto co planuje SON na Hali Pośredniej.. Będzie krzesło włoskiej firmy Giovanola...
    Włosi już testują prototyp u siebie.
    To prototyp ale wersja dla SON będzie mieć dodatkowo parasol nad krzesłem z rynienką odprowadzającą kapiący z bloków smar. Smar będzie ściekać do specjalnej kapsuły pod siedziskiem. Ekologiczne rozwiązanie poparli Wszawobrodzi z Pracowni Inaczej. SON zaoszczędzi także na smarze który wróci do obiegu a nie pójdzie w glebę.
    W sumie proste nie...? :-))

Ostatnio edytowane przez MOSTOSTAL ; 03-11-2013 o 12:17

5. The Following 16 Users Say Thank You to MOSTOSTAL For This Useful Post:

andy-w (03-11-2013),aurigae (03-11-2013),Bumer (03-11-2013),dembus (03-11-2013),Góral spod Skrzycznego (03-11-2013),janek57 (03-11-2013),johnny_narciarz (03-11-2013),koliber (03-11-2013),MarioJ (04-11-2013),Mati1981 (03-11-2013),mig12345 (03-11-2013),Piotr_67 (03-11-2013),piter100 (03-11-2013),Tadeusz T (03-11-2013),wid (03-11-2013),wielofish (04-11-2013)

Weteran
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja

Dni na nartach
    3
    Dziękuję
    427
    Otrzymał 783 podziękowań
    za 424 postów
    Pomysł z tym "krzesłem" bardzo mi sie podoba. Ja natomiast proponuję wersję oszczędnościową wyciągu krzesełkowego- bez krzeseł. Przy zakupie karnetu dostajesz szelki ( uprząż) z zaczepem. Zapinasz szelki i zaczepem przypinasz sie do haka zamocowanego na linie. Wisząc na szelkach wyciag transportuje ciebie na górkę!

Stary wyjadacz
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar mareknot
    Dziękuję
    221
    Otrzymał 206 podziękowań
    za 145 postów
    Moja propozycja ekologiczna - zamiast plastikowego krzesełka, zastosować drewniane, wersja dziecięca lub dla dorosłych z zabezpieczeniem przed wypadnięciem!
    Pozdrawiam z szusem! Marek

Stara gwardia
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar Piotr_67
    Dni na nartach
    10
    Dziękuję
    1,049
    Otrzymał 1,013 podziękowań
    za 439 postów
    Zdjęć
    49
    Oraz specjalna wersja dla VIP-ów:

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	86218879_1_644x461_mata-do-masazu-kregoslupa-shiatsu-z-rolkami-opole.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	15.4 KB
ID:	11416

Z masażem shiatsu i muzyczką - ale tylko przy podwójnej ilości punktów z karty

Pozdrawiam

Początkujący
    Reputacja
    Awatar samolotem-na-narty
    Dziękuję
    48
    Otrzymał 4 podziękowań
    za 4 postów
    Miałem kiedyś podobny pomysł:

Przyczepić do orczyków krzesła na nartach. (takie jakby sanki)

Po obu stronach dwie nogi krzesła stoją na jednej narcie.
    Narciarz siada na krześle i jedzie.

Koszt: minimalny
    Bezpieczeństwo: dostateczne

Początkujący
    ReputacjaReputacja
    Awatar PavloS_
    Dziękuję
    10
    Otrzymał 70 podziękowań
    za 15 postów
    Na stronie SON'u pojawiły się aktualności.

11. The Following 3 Users Say Thank You to PavloS_ For This Useful Post:

christofer30 (15-11-2013),johnny_narciarz (15-11-2013),mareknot (15-11-2013)

Średnio zaawansowany
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja

Dni na nartach
    42
    Dziękuję
    182
    Otrzymał 183 podziękowań
    za 50 postów
    Cytat Zamieszczone przez PavloS_ Zobacz posta
    Na stronie SON'u pojawiły się aktualności.
    i to jakie..

W nadchodzącym sezonie przygotowaliśmy dla Państwa dodatkowe, bezpłatne miejsca parkingowe w rejonie Hali Pośredniej (Juliany). Przeprowadziliśmy także modernizacje systemu naśnieżania zwiększając jego wydolność o ponad 30%, co pozwoli na skrócenie czasu naśnieżania tras oraz zapewni możliwość ich jeszcze lepszego przygotowania. Wykonaliśmy prace umożliwiające przygotowywanie ratrakiem tras wjazdowych pod wyciągami z Czyrnej na Halę Skrzyczeńską. Nowy system tablic informacyjnych, zainstalowanych przy dolnych stacjach wyciągów pozwoli na zapoznanie się z aktualnymi warunkami i bieżącą ofertą stacji. Zainstalujemy także 4 nowe kamery HD (włączone w system telewizji internetowej Skywindows ), z których wysokiej jakości obraz dostępny będzie nie tylko na stronach www, ale także na urządzeniach mobilnych oraz w wybranych hotelach, sklepach i restauracjach zapewniając możliwość samodzielnej oceny i zapoznania się z warunkami na naszych stokach bez względu na czas i miejsce.
    Rozpoczęta została inwestycja budowy nowej, czteroosobowej kanapy na Hali Pośredniej w miejsce istniejących wyciągów V i IX (tzw. Julianów). Kolej będzie miała przepustowość 2400 os/godz., czas wyjazdu będzie wynosił ok. 5 minut. Dostawcą kolei jest uznana niemiecka firma LST Ropeway Systems. Oddanie do użytku nowej kolei planowane jest na grudzień 2014.
    Warto podkreślić, że kolej będzie obsługiwała 4 trasy o różnym stopniu trudności, których łączna powierzchnia wynosi aż 10ha. Korzystny stosunek przepustowości kolei do dużej powierzchni tras uczyni rejon Hali Pośredniej wymarzonym miejscem dla początkujących oraz fanów carwingu. Trasy nr 8, 9 i 10 zostaną oświetlone, co wraz z już oświetlonymi trasami nr 7 i 11 utworzy największy w okolicy, funkcjonujący w godzinach wieczornych kompleks – łączna długość oświetlonych tras wyniesie 5,5 km.

Jak w latach ubiegłych w okresie ferii zimowych na naszych stokach będą się odbywać zawody, zabawy na śniegu, imprezy nie tylko dla najmłodzych i nie tylko dla narciarzy, między innymi „Start do Nart” z Radiem ZET, Familly Cup, „Zimowa Runda Radia ZET”.
    Zapraszamy!!!
    jeśli nowe krzesło i oświetlenie Julianów za rok stanie się faktem, będzie bardzo ciekawie..
    Projekty graficzne dla firm i nie tylko - zapraszam Hidden Content .

Średnio zaawansowany
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacja

Dziękuję
    146
    Otrzymał 153 podziękowań
    za 61 postów
    No cóż ta sama kolej która buduje się teraz w korbielowie także bedzie można ją w tym roku przetestować. Ciekaw jestem nowych kamer i tablic informacyjnych. Zakładam że pomimo większego naśnieżania trasa numer 1 ( jedna z lepszych tras w SON ) bedzie tak jak w tym roku źle przygotowana
    Ostatnio edytowane przez christofer30 ; 15-11-2013 o 17:58

Stary wyjadacz
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar Góral spod Skrzycznego
    Dni na nartach
    17
    Dziękuję
    325
    Otrzymał 283 podziękowań
    za 100 postów
    Cytat Zamieszczone przez christofer30 Zobacz posta
    No cóż ta sama kolej która buduje się teraz w korbielowie także bedzie można ją w tym roku przetestować. Ciekaw jestem nowych kamer i tablic informacyjnych. Zakładam że pomimo większego naśnieżania jedynka bedzie tak jak w tym roku źle przygotowana
    Przy trasie nr "1" - trasie z moich szczenięcych lat nic nie zrobiono. Można liczyć na dobrą zimę jedynie, może zaśnieży najlepszą trasę narciarską w Polsce.

Stary wyjadacz

Dziękuję
    586
    Otrzymał 265 podziękowań
    za 133 postów
    Zdjęć
    76
    Ale wy dużo piszecie

Tam i tak jest najlepiej....

Hidden Content
    ---
    Madonna di Campiglio, Passo Tonale, Marilleva, Ponte di Legno, Presena lodowiec, Folgarida, Katschberg, Aineck, Grosseck-Speiereck, Fanningberg

16. Użytkownicy, którzy podziękowali Mario za tego posta:

hupon (16-11-2013)

Stary wyjadacz
    Awatar mig12345
    Dni na nartach
    ?
    Dziękuję
    325
    Otrzymał 297 podziękowań
    za 176 postów
    Zdjęć
    10
    >>Rozpoczęta została inwestycja budowy nowej, czteroosobowej kanapy na Hali Pośredniej w miejsce istniejących wyciągów V i IX (tzw. Julianów).

szczera prawda, ta budowa została rozpoczeta juz wiele lat wczesniej.....

Początkujący
    Reputacja

Dziękuję
    14
    Otrzymał 37 podziękowań
    za 11 postów
    Dopóki wyciąg krzesełkowy nie powstanie, będę nadal z dużą rezerwą podchodził do wszelkich deklaracji Pana Richtera.
    Ten człowiek nadaje się bardziej na wizjonera tworzącego strategie (mniej lub bardziej realne), ale rola inwestora i szefa największego ośrodka narciarskiego w Polsce wyraźnie mu nie służy...... Pozdrawiam

Weteran
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar johnny_narciarz
    Dni na nartach
    11
    Dziękuję
    3,552
    Otrzymał 3,705 podziękowań
    za 1,024 postów
    Zdjęć
    65

Szczyrk SON

No i wylądowałem w Szczyrku!Na prośbę Figo zbadałem jak tam postępy przy budowie nowego krzesła...

Wyciągnąłem lupę i udałem się w poszukiwaniu nowości...

Fajtycznie,fundamenty są,ale jakieś takie jakby nie świeże...

Może się mylę,ale one nie wyglądają jakby je wylano w tym roku!Tak szybko obrosły gęstą trawą i mchem?Ich barwa też nie wskazuję aby powstały parę miesięcy temu.

Najciekawsze jest jednak to:

Przy najniższym fundamencie widać świeżą ziemię,ale patrząc po długości tych niebieskich rurek,chyba został zakopany ok. metr po ziemią!

Świerzy beton widać za to tu:

Jeszcze parking na Pośrednim - będą dwa dodatkowe poziomy.

20. The Following 7 Users Say Thank You to johnny_narciarz For This Useful Post:

andy-w (17-11-2013),christofer30 (17-11-2013),Góral spod Skrzycznego (17-11-2013),mareknot (17-11-2013),MB (17-11-2013),SB (17-11-2013),wid (17-11-2013)

Moderator
    ReputacjaReputacja
    Awatar SB
    Dziękuję
    1,581
    Otrzymał 2,349 podziękowań
    za 1,136 postów
    Zdjęć
    701
    Cytat Zamieszczone przez johnny_narciarz Zobacz posta
    No i wylądowałem w Szczyrku!Na prośbę Figo zbadałem jak tam postępy przy budowie nowego krzesła...

Wyciągnąłem lupę i udałem się w poszukiwaniu nowości...

W powiększeniu widać że to mieszanka betonu B5 czyli worek cementu na 5 wywrotek żwiru, taki beton twardnieje 25 lat i dlatego się nie da budować

22. Użytkownicy, którzy podziękowali SB za tego posta:

johnny_narciarz (17-11-2013)

Stara gwardia
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar andy-w
    Dziękuję
    857
    Otrzymał 937 podziękowań
    za 199 postów
    "Jeszcze parking na Pośrednim - będą dwa dodatkowe poziomy".

Z tym parkingiem na ten sezon to chyba jakiś żart.
    No chyba, że SON wziął pod uwagę przepowiednie "radzieckiego" meteorologa, że będzie u nas syberyjska zima i będzie tzw wieczna zmarzlina jak na Syberii i błoto wystąpi dopiero w czerwcu
    pozdrawiam
    Andrzej

Weteran
    Reputacja
    Awatar MB
    Dni na nartach
    15
    Dziękuję
    1,332
    Otrzymał 1,355 podziękowań
    za 793 postów
    Zdjęć
    272
    tak wyglądało 08.X.2013 to miejsce które Johny zastał obecnie jako zasypane

zdjęcie z wizyty którą złożyliśmy tam razem z SB na początku października 2013

25. Użytkownicy, którzy podziękowali MB za tego posta:

johnny_narciarz (17-11-2013)

Weteran
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar johnny_narciarz
    Dni na nartach
    11
    Dziękuję
    3,552
    Otrzymał 3,705 podziękowań
    za 1,024 postów
    Zdjęć
    65
    Nie jestem pewien,ale tam gdzie wystają teraz te niebieskie rurki,wcześnie w zimie widziałem pręty owinięte do kolósia taśmą biało-czerwoną.Poszperam w zdjęciach.

Stary wyjadacz
    Awatar Góral spod Skrzycznego
    Dni na nartach
    17
    Dziękuję
    325
    Otrzymał 283 podziękowań
    za 100 postów
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0384.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	98.0 KB
ID:	11551
    Przestańcie, przecież coś robią, wykosili już bieńkulę, jedynkę i trasy pod orczykami. Maciek my ciągle jesteśmy w tych samych miejscach. Ja schodziłem siódemką około godz. 15.
    Zauważyłem też na suchym mowiutką boazerię z serduszkami w drzwiach. To chyba nowe WC tyle że przy knajpkach.
    Pozostało 3 do 4 tygodni.
    Ktoś gdzieś pisał o trasie z Son do Cos. Otóż ja wybadałem taką trasę dla moich drugich Atomiców 82mm pod butem. Mniej więcej w połowie trasy z małego Skrzycznego trzeba skręcić w prawo przez stara bramę i taką stara drogą ciągle w dół (jest na mapach turystycznych). Do samej Jaworzyny jest z górki, tylko przed samą halą około 100 lekko łyżwą pod górę. Jak będzie duży opad to na pewno da się skręcić wcześniej i obejdzie się bez drałowania. Na hali mamy wybór albo nową kanapą na górę i trojką na Małe Skrzyczne albo dalej na dół nową drogą i wyjeżdżamy na parkingu w Czyrnej. Do zobaczenia w lesie między Skrzycznym i Halą Skrzyczeńską.

28. The Following 2 Users Say Thank You to Góral spod Skrzycznego For This Useful Post:

johnny_narciarz (17-11-2013),Tadeusz T (17-11-2013)

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 33 z 63 PierwszaPierwsza ... 23313233343543 ... OstatniaOstatnia