skionline.pl
+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Jaki kask ?

Reputacja

Dziękuję
    0
    Otrzymał 0 podziękowań
    za 0 postów

Jaki kask ?

Witam serdecznie,

zastanawiam się nad zakupem kasku narciarskiego, jestem osobą absolutnie początkującą jeżeli chodzi o narty tak więc moje doświadczenie w doborze odpowiedniego sprzętu jest zerowe, więc proszę o pomoc. Tak jak wspomniałem chciałbym kupić kask narciarski.

Szczerze mówiąc po przejrzeniu ofert podjąłem wstępnie decyzje o zakupie kasku z szybą. Co myślicie o takim wyborze ? macie może jakieś doświadczenia z tego typu kaskami ? Jakie tego typu kaski możecie polecić do kwoty 100 - 150 zł. A jeżeli nie z szybą to jaki bez szyby ? Co wam -narciarzom przeszkadza (albo na co zwrócić szczególną uwagę) w kasku przy jeździe ?

Odnośnie kasku z szybami to mam pytanie czy szybka paruje i czy odpowiednio zatrzymuje pęd powietrza ?? allegro oferuje coś takiego http://allegro.pl/kask-narciarski-ka...061801811.html jakieś doświadczenia z tym modelem/firmą ?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Weteran
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar mysiauek
    Dziękuję
    2,784
    Otrzymał 897 podziękowań
    za 513 postów
    Zdjęć
    20
    Cytat Zamieszczone przez jacek1199 Zobacz posta
    Odnośnie kasku z szybami to mam pytanie czy szybka paruje i czy odpowiednio zatrzymuje pęd powietrza ?? allegro oferuje coś takiego http://allegro.pl/kask-narciarski-ka...061801811.html jakieś doświadczenia z tym modelem/firmą ?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    Dzisiaj jechałem na wyciągu z facetem, który miał kask z szybką po brodę. Stwierdził, że kolejny kupi z szybą nad nos. Bo widzi jak oddycha i paruje mu od tego szyba. Dodał, że w przypadku mgły czy opadu zawsze paru szyba i musi ją podnosić do pozycji pod kątem 30 stopni. Natomiast w czasie jazdy po chwili mgiełka mu schodzi. Ale miał ciut ciut lepszy -przynajmniej firmowo- kask niż ten z Twojej aukcji -> OSBE.
    Nie boisz się, że Ci się bańka ugotuje w nim ? Nie widzę ani pół wywietrznika.
    Musisz przestać się starać. Nie próbuj być lepszym, nie próbuj być szybszym. Jedź dla czystej przyjemności. Jedź tak wolno, jak ci się podoba, i rób co chcesz, byle tylko dobrze się bawić Hidden Content

Stary wyjadacz
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar wojmu
    Dziękuję
    208
    Otrzymał 204 podziękowań
    za 126 postów
    Po pierwsze nie kupuj kasku przez internet chyba, że wcześniej przymierzyłeś, po drugie nie kupuj takich wynalazków 2w1 nigdy nie będzie dobre. Kaski po przymierzaj i bierz ten który dobrze leży Ci na głowie i czujesz się w nim dobrze a następnie dobierz do niego gogle tak by dobrze pasowały tj aby w miarę dobrze przylegały do kasku.

+ Odpowiedz w tym wątku