skionline.pl
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 55 z 96 PierwszaPierwsza ... 545535455565765 ... OstatniaOstatnia
Pokaż wyniki od 1,081 do 1,100 z 1918

Wątek: Polska - warunki narciarskie 2013/2014

Średnio zaawansowany
    ReputacjaReputacja
    Awatar zaruski
    Dziękuję
    8
    Otrzymał 44 podziękowań
    za 38 postów
    Cytat Zamieszczone przez Dwie Doliny Zobacz posta
    Nie czytasz wątku... Kolego. Jakbyś czytał, to wiedziałbyś, że jestem tu od niedawna... od bardzo niedawna. Właśnie po to, aby powoli i w miarę możliwości coś zmieniać na lepsze.
    A Twój komentarz: "przypadkowo zajmuje się rzeczami na których się nie zna" jest kolejną już, nie na miejscu, wypowiedzią. Nawet mnie nie znasz,... a mógłbyś się zdziwić...
    Psychikę , jak widać po reakcji masz kobiety! Zyczę sukcesów w pracy. ale na forum jeśli można radzić odpowiadaj tylko na zapytania.

Stara gwardia
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar janek57
    Dni na nartach
    12
    Dziękuję
    1,358
    Otrzymał 554 podziękowań
    za 246 postów
    Nie czytasz wątku... Kolego. Jakbyś czytał, to wiedziałbyś, że jestem tu od niedawna... od bardzo niedawna. Właśnie po to, aby powoli i w miarę możliwości coś zmieniać na lepsze.
    A Twój komentarz: "przypadkowo zajmuje się rzeczami na których się nie zna" jest kolejną już, nie na miejscu, wypowiedzią. Nawet mnie nie znasz,... a mógłbyś się zdziwić...
    Skoro większość Cię tu akceptuje i Administrator Forum nie widzi naruszenia regulaminu załóż nowy wątek nazwij go np. S.N. Dwie Doliny (jest już wątek SON np.) i tam sobie pisz i zachwalaj ,,swoj plac'' do woli.Mnie bardziej interesują S.N. w Beskidzie śląskim. Pozdrawiam

Weteran
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar Mitek
    Dziękuję
    919
    Otrzymał 867 podziękowań
    za 477 postów
    Zdjęć
    48
    Cześc
    Cytat Zamieszczone przez jodek1 Zobacz posta
    ostatnio wypożyczałem Atomica Gsy z tego roku za 50 zł (było kilka długości !!!) .... wiec idziesz "popatrzeć na stok" ... jak jest "ekonomicznie" to taniej cie wyjdzie niż robienie ślizgów a Twoje ślizgi zostaną bez zmian ....

ps: jak byłem ostatnio na Podhalu wypożyczałem narty dwa razy ....
    Jak umiesz jeździć nart nie zniszczysz więc nie przesadzaj chłopie z tymi krzykami.
    Pozdro

Cześć
    Mitek, dzięki za wsparcie! Gdy pojawisz się w lutym, daj znać na priv. Chętnie Cię poznam. Mamy zamiar trasę przy wyciągu Toczek przeznaczyć na treningi na tyczkach dla bardziej lub mniej zainteresowanych grup, klubów i innych chętnych... Może warunki wtedy już na to pozwolą... A coś mi się wydaję, że Twoja grupa mogłaby być tym zainteresowana...
    O to świetny pomysł. Chłopcy z pewnością reszta raczej początki. Rozmawiałem już nawet na ten temat z Kapustą - pewnie znasz skoroś z rejonu i fajnie by było. Skoro macie taki pomysł na stałe to jeszcze lepiej. Przydałby się również pomiar. Takie przejazdy powinny być płatne - symbolicznie np 2 pln czy coś - przygotowanie stoku kosztuje tu znacznie więcej pracy. Z doświadczenia wiem, że takie slalomy można przekazywać pod opiekę stałych zorientowanych i zaufanych bywalców - z pewnością chętni spełniający te warunki się znajdą. Mogą wtedy rozstawiać zbierać, opiekować się, pomagać potrzebującym, utrzymywać porządek itd i jazdę mają za free + powiedzmy 10% zniżki na karnety.
    Pozdrowienia serdeczne i do zobaczenia
    PS
    Zapomniałem napisać - chłopaki maja rację, oddzielny wątek byłby super!
    Ostatnio edytowane przez Mitek ; 25-01-2014 o 12:46

Średnio zaawansowany
    ReputacjaReputacja
    Awatar conda
    Dziękuję
    23
    Otrzymał 42 podziękowań
    za 22 postów
    Cytat Zamieszczone przez janek57 Zobacz posta
    ....załóż nowy wątek nazwij go np. S.N. Dwie Doliny (jest już wątek SON np.) i tam (...) pisz .....
    I ten pomysł bardzo mi się podoba.
    Będzie dostep do aktualnych informacji o warunkach, rabatach :-) itp.

5. Użytkownicy, którzy podziękowali conda za tego posta:

Mitek (25-01-2014)

Początkujący
    Reputacja

Dziękuję
    7
    Otrzymał 12 podziękowań
    za 9 postów
    Czy Ty to nie aby ten nowy kierownik/dyrektor z Warszawy, na którego tak w Wierchomli wszyscy psioczą?

Początkujący
    ReputacjaReputacjaReputacja

Dziękuję
    29
    Otrzymał 44 podziękowań
    za 14 postów
    Cytat Zamieszczone przez zaruski Zobacz posta
    Chciałem pomóc koledze, który przypadkowo zajmuje się rzeczami na których się nie zna. Jeśli by nie był dyletantem to by wiedział, że będzie miał kilkakrotnie więcej negatywnych komentarzy. Wystarczającą karą za złe zarządzanie jest dramatyczny spadek frekwencji od kilku lat , a działalność kolegi na tym forum jeszcze sprawę pogarsza.
    Sorry Stary, ale bredzisz! Jeśli Tobie coś nie pasuje to nie czytaj i nie narzucaj nachalnie innym swoich oczekiwań. Oceniasz kogoś, że się nie zna, choć nie masz o tym zielonego pojęcia, piszesz o złym zarządzaniu przez lata skoro gość pisze, że w tym ośrodku jest od niedawna. Działalność kolegi DD na forum może tylko pozytywnie wpłynąć na informacje tutaj się pojawiające, bo będą one z pierwszej ręki, a nie przekazywane i często po drodze kolorowane (pod warunkiem, że będą potwierdzeniem w rzeczywistości a nie reklamą).

Myślę, że dla forum to tylko lepiej jak są na nim również osoby bezpośrednio związane z ośrodkami, bo wielu rzeczy można się dowiedzieć u źródła, a mnóstwo czytających to forum tego właśnie oczekuje.

8. Użytkownicy, którzy podziękowali artkas za tego posta:

samolotem-na-narty (25-01-2014)

Początkujący

Dziękuję
    29
    Otrzymał 44 podziękowań
    za 14 postów
    Skoro większość Cię tu akceptuje i Administrator Forum nie widzi naruszenia regulaminu załóż nowy wątek nazwij go np. S.N. Dwie Doliny (jest już wątek SON np.) i tam sobie pisz i zachwalaj ,,swoj plac'' do woli.Mnie bardziej interesują S.N. w Beskidzie śląskim. Pozdrawiam
    janek57 wiem, że Twój staż na tym forum jest godny pochwały i może nie mnie to oceniać, ale:
    1. Czy nie uważasz, że Ty i jeszcze kilku użytkowników "starej gwardii" zbyt często sobie uzurpujecie prawo do decydowania co kto może pisać, a kto nie?
    2. Czasem kompletnie piszecie nie w temacie danego wątku i nikt Wam tego nie ma za złe (choć to często wkurza), ale jeśli pojawi się nowy użytkownik, najlepiej od razu byście zmieszali go z błotem za niepasujące Wam wypowiedzi?
    3. Ostatnia uwaga: ten wątek dotyczy warunków narciarskich w POLSCE, a Polska to jednak trochę więcej niż Beskid i może poza Tobą innych interesują też warunki w innych miejscach.

A żeby nie było w całości offtopic to w Poznaniu na malta-ski do 1,5 m śniegu, 10 na minusie, piękne słońce, jazda świetna, jeno bardzo krótka.

Moderator
    Reputacja
    ReputacjaReputacja
    Awatar Bończa
    Dziękuję
    684
    Otrzymał 1,152 podziękowań
    za 564 postów
    Zdjęć
    339
    Trudno tu się zorientować kto się z kim kłóci i o co. Dajcie trochę na wstrzymanie. Staramy się być tolerancyjni wobec wszystkich użytkowników Forum. Prosimy jednak, aby stosować się do zasad. Jak się ma do tego polemika już na wiele tematów w wątku o warunkach.
    W tym wątku piszemy o warunkach!

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

11. The Following 2 Users Say Thank You to Bończa For This Useful Post:

aklim (25-01-2014),johnny_narciarz (25-01-2014)

Weteran
    ReputacjaReputacja
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar JC
    Dni na nartach
    16
    Dziękuję
    483
    Otrzymał 3,087 podziękowań
    za 1,351 postów
    Zdjęć
    483
    Proszę o przeniesienie dyskusji dot. branży na forum pod ten wątek. Tu piszemy tylko o warunkach narciarskich, które dzisiaj w Val di Fiemme były genialne
    Hidden Content - FOR ALL SKI LOVERS - Hidden Content - Hidden Content - Hidden Content - Hidden Content
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Silvretta Montafon, Sierra Nevada, Port Aine, Vallter2000, Masella, Espot, Soeden, Stubai lodowiec, Madonna di Campiglio, Andalo, Seiser Alm/Alpe di Siusi, Val Gardena, Folgaria, Lavarone, La Molina, Bad Kleinkirchheim, Zell am see, Kaprun, Zilllertal, Hintertux, Fugen, Seefeld, Obergurgl, Grandvalira, ankogel-Mallnitz, Moeltaller, Lienz, Sillian, Alta Badia, Kronplatz, Plose, Maso Corto, Folgarida, Marileva, Pinzolo, Whistler, Islandia, Obereggen, Val di Fiemme, Val di Fassa, Val di Sole, Tonale, Pejo, Axamer Lizum, Pitztal lodowiec, Kaunertal lodowiec, Serfaus Fiss Ladis, Wengen, Muerren, First, Zermatt, Saas-Fee, Grindelwald, Engelberg Titlis, Les Diablerets, Samnaun, Portes du Soleil, Marmolada, Arabba, Cervinia, Alta Valtelina, Bormio, Livigno, Madesimo, Santa Caterina, Piancavallo, Monte Bondone, San Martino di Castrozza, Passo Rolle, Alpe Cermis, Alpe Lusia, Passo Lavaze, Presena lodowiec, Klausberg, Solda, Speikboden, Semmering, Gerlitzen, Goldeck, Heiligenblut, Innerkrems, Katschberg, Nassfeld, Turracher Hoehe, Bad Gastein, Bad Hofgastein, Sportgastein, Dachstein lodowiec, Flachau, Fieberbrunn, Kitzbuehel, Obertauern, Wagrain, Zauchensee, Hauser-Kaibling, Reiteralm, Achensee, Ahorn, Alpbachtal, Brixental, Skiwelt, Eggalm, Finkenberg, Gerlos, Hochfuegen, Ischgl, Mayrhofen, Rastkogel, Zillertal Arena, Val Thorens, Les Menuires, Chamonix, Avoriaz, Les Contamines, Megeve, Aprica, Falcade, Alba - Ciampac, Belvedere, Pozza di Fassa, Falkert, Sheffau, Steinplatte, Hochzillertal, Penken, Hochgurgl, St.Jakob im Defereggental, Steinberg am Achensee, Zugspitz Arena, Alpendorf

13. The Following 2 Users Say Thank You to JC For This Useful Post:

johnny_narciarz (25-01-2014),mysiauek (25-01-2014)

Weteran
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar johnny_narciarz
    Dziękuję
    3,168
    Otrzymał 3,214 podziękowań
    za 938 postów
    Zdjęć
    65

Smile Nowa Osada - zima comeback!

Wreszcie sypnęło,a właściwie przymroziło,więc czas na zwiedzanie miejscowych stoków!Na pierwszy raz wybraliśmy Nową Osadę,bo wyglądała najbardziej obiecująco.Jednak nie wszystko złoto co się świeci...

Jak zwykle wstałem wcześniej niż w tygodniu i to bez naparzania budzika.Sprzęt i ubiór czeka przygotowany dzień wcześniej,bo już się doczekać nie mogłem.Jeszcze tylko ten cholerny sen i już można wstawać. Obowiązkowa gorąca kąpiel,żeby się rozgrzać (prawie jak termy... ),śniadanko i kierunek Bielsko.W nocy chyba mocno mroziło,bo auto zapaliło,ale wydaje jakieś nowe nieznane mi dźwięki.Kilka prze gazowań,ale ciągle coś się chyba obudzić nie może.Postój,chwilowa przerwa w pracy mego "V8" i jakby wraca na właściwe tory.Trzeba być wyrozumiałym dla seniora...

Wyjeżdżamy od Andy-ego tuż po siódmej.Drogi ok,ale im bliżej celu,tym więcej śniegu na drodze.Normalnie byłoby o czym pisać,ale teraz się cieszę,że wreszcie widzę prawdziwą zimę!Nawet na drodze mi jej brakowało!Zaraz Andy da mi czerwieńca...
    Na stok docieramy ok. ósmej rano,jest -12st,ale odczuwalna raczej dużo niższa!Chyba wilgoć?

Jeszcze zanim przejdę do relacji ze stoku wspomnę,że doczepił się do nas pan z obsługi,który nakazał przestawienie auta.Staliśmy dobrze,jego pretensje dotyczyły typowego zachowania kolejnych klientów stacji,którzy mieliby zablokować wyjazd - staliśmy na wysokości stacji dolnej.Rozumiemy go w pełni,ale gdzie była obsługa,kiedy szukaliśmy miejsca?Po założeniu butów narciarskich można się zdenerwować,kiedy od razu trzeba je ściągnąć!Zwłaszcza na mrozie!Gdyby ktoś pokierował,jak to bywało zazwyczaj w tym miejscu,problemu by nie było.Panowie!Obudźcie się!Zima przyszła!!!

Mróz jak cholera!Już przy przebieraniu daje się we znaki.Chyba najbardziej cierpią palce... No ale kto by narzekał?Ruszamy do kasy,a tam zero kolejek.Bierzemy karnety dwu godzinne za 40 zł,bo raczej na pewno na dziś wystarczy.Od razu ruszamy na stok.Pierwszy widok:

Póki co szusujących mało,a stok wygląda dobrze!Przynajmniej na pierwszy rzut oka.Kolejek do wyciągu brak,ale zazwycza z rana tak jest.

Już przy wyjeździe do góry widzimy,że dostępne dziś jest tylko połowa trasy po prawej stronie krzesełka (patrząc od dołu):

Ruszamy na trasę.Śniegu dość!Nie ma obaw o narty,ale tu zazwyczaj tak jest.Jednak śniegu na trasie mało,coś w okolicach od 20 do 30 cm.Minerałów brak,za to już za drugim słupem krzesełka wala się sporo grudek lodu,które skutecznie utrudniają wejście na krawędź.Później na przemian: raz kopny śnieg,raz równy sztruks,raz znów gródki lodu.Trudno złapać rytm,choć raczej dziś trudno narzekać.Jak na 3 dni przygotowań to kawał dobrej roboty wykonali!Brawo!Myślę,że za kilka dni już będzie można mówić o bardzo dobrych warunkach.Armatki idą non stop.Może to niekomfortowe dla narciarzy,ale po tak długim czasie posuchy kto by narzekał?na pewno nie My!

Jak coś przeszkadza to mróz,zwłaszcza przy robieniu zdjęć.Wyciągnąłem na chwilę ręce z rękawiczek i... no właśnie!Sztywne,ból,klik klik i szybko dałem sobie spokój.Stąd mało zdjęć.Pogoda nas rozpieszczała,tj. w sensie nie narciarskim,więc nagłe -12 i duża wilgoć w powietrzu wystarczyły,żeby dać się we znaki.Jeździmy bez przerw,bo te byłyby zabójcze,część ekipy w ogóle zrezygnowała po godzinie i udała się do knajpki.
    Kiedy kończą się karnety,tj. nasz czas,przed wyciągiem wciąż kolejek brak,za to na trasie,chyba ze względu na ograniczoną szerokość,dość ciasno.I znów przy przebieraniu mrozi,ale powoli się przyzwyczajamy!W głowie pozostają jedynie takie obrazki:

W drodze powrotnej pojechaliśmy przez Salmopol,tj. przez Szczyrk.Po drodze patrzymy na inne stoki.Klepki już działają!Nowe krzesełko ruszyło!Podobnie Cieńków - tu również działa kolej linowa.Dalej do góry,po lewej jakiś stary orczyk stoi,podobnie wyżej po prawej "Extrem".Tradycyjnie Biały Krzyż chodzi i warunki mają dobre.Dalej stajemy na pośrednim - tu niestety nie widać ruchu,choć dziś mieli ruszyć.Następny przystanek pod Golgotą.Ta dopiero w przygotowaniu,chodzi tylko wyciąg na Suche.Ludzi mało.Zaglądamy jeszcze pod Skrzyczne,gdzie dziś ruszyła nowa kolej - narciarzy nawet dość sporo,ale o warunkach nic nie wiadomo...

Przyjemny dzionek i udany.Mróz dał się we znaki,ale człowiek cieszy się jak dziecko,kiedy po tylu dniach znów można pośmigać!Oby tylko tego mrozu wystarczyło,żeby wszystko odpowiednio do śnieżyć.
    Sprzedam narty Rossignol 8S i buty Salomon:

Hidden Content

Hidden Content

15. The Following 9 Users Say Thank You to johnny_narciarz For This Useful Post:

aklim (25-01-2014),andy-w (25-01-2014),fundu (26-01-2014),janek57 (25-01-2014),Mati1981 (25-01-2014),mifilim (25-01-2014),mysiauek (25-01-2014),samolotem-na-narty (25-01-2014),zając (25-01-2014)

Weteran
    Reputacja
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar MB
    Dni na nartach
    15
    Dziękuję
    1,156
    Otrzymał 1,216 podziękowań
    za 720 postów
    Zdjęć
    272
    Jakie panują obecnie warunki śniegowe w Korbielowie?

Pytam w związku z tym czy uruchomiono nowe krzesło.
    Nie żebym się chciał wybrać tam na narty.

Bo jeśli nadal nie ma warunków śniegowych do uruchomienia to odpuszczam,ale jak są a krzesło nie chodzi to będę sobie używał
    W innym wątku oczywiście.
    Ale najpierw muszę wiedzieć jakie są warunki.
    Ostatnio edytowane przez MB ; 25-01-2014 o 14:41

Weteran
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar johnny_narciarz
    Dziękuję
    3,168
    Otrzymał 3,214 podziękowań
    za 938 postów
    Zdjęć
    65
    Cytat Zamieszczone przez MB Zobacz posta
    Jakie panują obecnie warunki śniegowe w Korbielowie?

Pytam w związku z tym czy uruchomiono nowe krzesło.
    Nie żebym się chciał wybrać tam na narty.
    Dziś miała ruszyć BABA,nowe krzesło ma ruszyć ponoć w okolicach środy.Obecnie brak dostatecznej pokrywy śniegu.
    Sprzedam narty Rossignol 8S i buty Salomon:

Hidden Content

Hidden Content

18. The Following 2 Users Say Thank You to johnny_narciarz For This Useful Post:

MB (25-01-2014),mysiauek (25-01-2014)

Początkujący
    Reputacja

Dziękuję
    0
    Otrzymał 0 podziękowań
    za 0 postów
    A byl ktos moze dzis na Zlotym Groniu lub Zagroniu, jakie tam sa warunki ??

Średnio zaawansowany
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar Góral spod Skrzycznego
    Dni na nartach
    17
    Dziękuję
    248
    Otrzymał 232 podziękowań
    za 89 postów
    Byłem blisko w Zwardoń-ski, warunki dobre do 10,30 później nie dało się jeździć, kostniało ciało. Najprzyjemniej siedziało się w knajpie. Mróz nie do wytrzymania, Johny miał rację - 2-godzinny karnet miał być.

21. The Following 2 Users Say Thank You to Góral spod Skrzycznego For This Useful Post:

johnny_narciarz (25-01-2014),mysiauek (26-01-2014)

Stara gwardia
    Awatar janek57
    Dni na nartach
    12
    Dziękuję
    1,358
    Otrzymał 554 podziękowań
    za 246 postów
    Cytat Zamieszczone przez Góral spod Skrzycznego Zobacz posta
    Byłem blisko w Zwardoń-ski, warunki dobre do 10,30 później nie dało się jeździć, kostniało ciało. Najprzyjemniej siedziało się w knajpie. Mróz nie do wytrzymania, Johny miał rację - 2-godzinny karnet miał być.
    To dopiero 4 doba mrozu w województwie śląskim Długo było ciepło to jesteśmy nie zahartowani no i jest umiarkowany wiatr plus spora wilgotność powietrza oraz brak słońca. Byłem tylko na półgodzinnym spacerze w lesie i wróciłem zmarznięty a było raptem 10,5 stopnia mrozu.Prognozy na luty odwilżowe to trzeba korzystać z tego co jest ,,do jazdy" W planie :w poniedziałek 5 godzin na Stożku a we wtorek 6,5 na Czantorii. Ma być dużo cieplej w dzień bo od 0 do -4 stopni to chyba wytrzymam a wiślański skipass na dwa dni pod rząd (max po 8 godzin) trzeba wykorzystać. Pozdrawiam

23. Użytkownicy, którzy podziękowali janek57 za tego posta:

Góral spod Skrzycznego (25-01-2014)

Stara gwardia
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar andy-w
    Dni na nartach
    19
    Dziękuję
    784
    Otrzymał 897 podziękowań
    za 192 postów
    Ja także zmarzłem na Nowej Osadzie tak jak Johnny, chociaż może ciut mniej bo nie robiłem zdjęć i miałem dwie pary rękawiczek czyli cienkie 5 palcowe do obsługi fona na mrozie i na wierzchu jednopalcowe.
    Było na stoku parę egzempalarzy na deskach bez czapek. Mam nadzieję, że przeżyli ten wyjazd.
    Obecnie na Małym Skrzycznem jest -20, a na dole w Czyrnej i Solisku -15.
    Zastanawiamy się czy jechać jutro gdziekolwiek, ale ma być słonecznie więc chyba damy radę.

Zajrzałem dzisiaj na Dębowiec w Bielsku. Stacja jeszcze nieczynna, ale walą armatami, aż strach patrzeć.
    W okienku był wywieszony komunikat, że otworzą jak zakończą naśnieżanie i przygotują stok, bez konkretnej daty. Wg mnie może to być jutro lub w poniedziałek.
    W pewnym momencie przez megafony zostało wygłoszone wezwanie do natychmiastowego opuszczenia stoku przez narciarza.
    Patrzę, patrzę i po chwili zza sztucznej zamieci wyłonił się obsypany starszy pan. Skąd i dokąd jechał nie wiem, ale mu się udało cało zjechać.

Fotki z Dębowca
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140125_154316.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	86.3 KB
ID:	13079 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140125_154318.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	88.8 KB
ID:	13080 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140125_154330.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	83.5 KB
ID:	13081
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140125_154440.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	82.4 KB
ID:	13082 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140125_154446.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	79.3 KB
ID:	13083
    Ostatnio edytowane przez andy-w ; 25-01-2014 o 19:01
    pozdrawiam
    Andrzej

25. The Following 7 Users Say Thank You to andy-w For This Useful Post:

fundu (26-01-2014),janek57 (25-01-2014),johnny_narciarz (25-01-2014),Mati1981 (25-01-2014),mifilim (25-01-2014),mysiauek (26-01-2014),zając (25-01-2014)

Początkujący
    Reputacja

Dziękuję
    1
    Otrzymał 19 podziękowań
    za 12 postów
    Pozdrawiam Cię również, janek57. Zapewniam, że znam te miejsca, jak własną kieszeń... Znam ludzi, którzy związali się z nimi życiowo... z dobrym skutkiem, dla tych miejsc... (Witek - Stożek; Krzysiek - Cieńków, Nowa Osada - wiesz od kogo mieli pierwszy zbliżeniowy system dostępu?...) Beskid Śląski... , ale, wiesz - Żywiecki jeszcze lepszy... takiej kolei jak w Zwardoń-Ski nie ma żadnej w Ślaskim, a jak trafisz na dobre warunki na Pilsku... nie zapomnisz o tym do końca życia!!!!

Średnio zaawansowany
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar Mati1981
    Dziękuję
    439
    Otrzymał 323 podziękowań
    za 61 postów
    Andrzej, Dębowiec ruszy dopiero w poniedziałek...
    http://www.bielsko.biala.pl/aktualno...-tydzien-ferii
    A jutro gdzie startujecie?
    Pozdrawiam serdecznie Maciek

28. Użytkownicy, którzy podziękowali Mati1981 za tego posta:

andy-w (25-01-2014)

Początkujący
    Reputacja

Dziękuję
    1
    Otrzymał 19 podziękowań
    za 12 postów
    Cytat Zamieszczone przez andy-w Zobacz posta
    Ja także zmarzłem na Nowej Osadzie tak jak Johnny, chociaż może ciut mniej bo nie robiłem zdjęć i miałem dwie pary rękawiczek czyli cienkie 5 palcowe do obsługi fona na mrozie i na wierzchu jednopalcowe.
    Było na stoku parę egzempalarzy na deskach bez czapek. Mam nadzieję, że przeżyli ten wyjazd.
    Obecnie na Małym Skrzycznem jest -20, a na dole w Czyrnej i Solisku -15.
    Zastanawiamy się czy jechać jutro gdziekolwiek, ale ma być słonecznie więc chyba damy radę.

Zajrzałem dzisiaj na Dębowiec w Bielsku. Stacja jeszcze nieczynna, ale walą armatami, aż strach patrzeć.
    W okienku był wywieszony komunikat, że otworzą jak zakończą naśnieżanie i przygotują stok, bez konkretnej daty. Wg mnie może to być jutro lub w poniedziałek.
    W pewnym momencie przez megafony zostało wygłoszone wezwanie do natychmiastowego opuszczenia stoku przez narciarza.
    Patrzę, patrzę i po chwili zza sztucznej zamieci wyłonił się obsypany starszy pan. Skąd i dokąd jechał nie wiem, ale mu się udało cało zjechać.

Fotki z Dębowca
    Załącznik 13079 Załącznik 13080 Załącznik 13081
    Załącznik 13082 Załącznik 13083
    No bo wiecie, gdzie jest najnowocześniejszy, zautomatyzowany system naśnieżania w Polsce?! Nie, nie tam, gdzie myślicie... No, właśnie na Dębowcu...Dwaj światowi giganci wycinali się do zera!!! Nasz krajowy rodzynek wymiękł w przedbiegach...

Stara gwardia
    Awatar janek57
    Dni na nartach
    12
    Dziękuję
    1,358
    Otrzymał 554 podziękowań
    za 246 postów
    Pozdrawiam Cię również, janek57. Zapewniam, że znam te miejsca, jak własną kieszeń... Znam ludzi, którzy związali się z nimi życiowo... z dobrym skutkiem, dla tych miejsc... (Witek - Stożek; Krzysiek - Cieńków, Nowa Osada - wiesz od kogo mieli pierwszy zbliżeniowy system dostępu?...) Beskid Śląski... , ale, wiesz - Żywiecki jeszcze lepszy... takiej kolei jak w Zwardoń-Ski nie ma żadnej w Ślaskim, a jak trafisz na dobre warunki na Pilsku... nie zapomnisz o tym do końca życia!!!!
    Dzięki Wprawdzie jeżdżę dopiero kilka lat ale zdążyłem być już 4 razy w Alpach np. w w Bruil- Cervinii na Plateu Rosa(3480m.n.p.m) skąd widok na najwyższe pasma Alp i trasa o nazwie Ventina długości chyba 6 km Dalej Courmayeur pod Monte Bianco, La thuile na granicy z Francja przy przełęczy św. Bernarda. W grudniu 2013 w Santa Caterina w Alpach Retyckich czyli tez wysoko i pięknie. Polskie stoki traktuję jako uzupełnienie alpejskich wyjazdów bo potrzebuję w sezonie średnio 15 razy wyjechać na narty. a w Alpy to stać mnie wyjechać raz w sezonie. Polskie góry również mi się bardzo podobają a w Zwardoń-Ski byłem równo rok temu i bardziej podobała mi się trasa z Dużego Rachowca gdzie się wyjeżdża orczykiem niż trasa z Małego Rachowca , na który wjeżdża się nową kanapą .Wyjazd do Zwardoń -Ski jednorazowy i bez rewelacji. Czantoria ze swoją wyprzęganą kanapą dużo lepsza ze zdecydowanie lepszą trasa czerwoną o długości 1,9 km.Najlepsze trasy narciarskie w Beskidach ma SON gdzie w zeszłym sezonie byłem 7 razy a w tym ani razu na razie (pogoda). Doceniam fachowość branżową i pozdrawiam.
    P.S.w temacie wątku. Po bardzo mroźnej nocy jutro ma być kilka godzin ze słońcem i tylko -5 do -7 stopni.
    Ostatnio edytowane przez janek57 ; 25-01-2014 o 20:18

31. Użytkownicy, którzy podziękowali janek57 za tego posta:

mifilim (25-01-2014)

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 55 z 96 PierwszaPierwsza ... 545535455565765 ... OstatniaOstatnia