skionline.pl
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniaOstatnia
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55

Wątek: Najdłuższe trasy

Reputacja

Dziękuję
    0
    Otrzymał 0 podziękowań
    za 0 postów

Najdłuższe trasy

Witam wszystkich forumowiczów. W tą zimę mam zamiar zorganizować wyjazd w alpy i rozglądam się po internecie który ośrodek wybrać. Z pośród tych co zdążyłem przeglądnąć to średnia długość trasy wynosi ok 1200-2000m. Gdzie można pojechać żeby znaleźć trasy powyżej 3000m?

Weteran
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar Boogie
    Dni na nartach
    5
    Dziękuję
    622
    Otrzymał 598 podziękowań
    za 452 postów
    Zdjęć
    78
    długością sie nie sugeruj te trasy sie łączą wiec niewiec nie patrz ile maja długosci, a po 2 tam jest pełno tras w kazdym z ośrodków więc na nude narzekac nie będziesz, ja polecam maddone di capiglio, hermagor-nassefeld, rejon Cavalese a gdzie masz w planach jechac ? włochy austra? szwajcaria??
    ...Born to be wild...

berry
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez grzes-krk Zobacz posta
    Witam wszystkich forumowiczów. W tą zimę mam zamiar zorganizować wyjazd w alpy i rozglądam się po internecie który ośrodek wybrać. Z pośród tych co zdążyłem przeglądnąć to średnia długość trasy wynosi ok 1200-2000m. Gdzie można pojechać żeby znaleźć trasy powyżej 3000m?
    Cześć..

1. A dlaczego ma być dłużej niż 2000 m ?

2. Tak jak napisał Bugajson: wiele tras łączy się i chyba w większości ośrodków można znaleźć zjazd na ok.5, 7 i więcej km.

i wciąż mnie interesuje, dlaczego mają być tak długie ? :-))))

Pozdrawiam

Weteran
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar juice
    Dni na nartach
    24
    Dziękuję
    1,212
    Otrzymał 529 podziękowań
    za 319 postów
    Zdjęć
    12
    Zwierze sie ze najbardziej mi pasi jak trasa ma 1500-2000 metrow.

Oczywiscie jak ma 6 km to jest ta zaleta ze mozna na 3 razy a wyjazd wciaz ten sam

Weteran
    Awatar Boogie
    Dni na nartach
    5
    Dziękuję
    622
    Otrzymał 598 podziękowań
    za 452 postów
    Zdjęć
    78
    wiesz np w hermagor nassefeld jest trasa o ile dobrze pamiętam co ma ok 8km tylko taką trase to robi sie z paroma pit stopami, trasy łączą sie wiec nie sugeruj sie tyym co jest w necie narysowane na mapkach bo to sam planujesz sobie trase mowisz 2km to policz odcinki z samej gory na sam dol i z pewnoscia wyjdzie wiecej niz 2km a tak wogole to życze udanego szusowania
    ...Born to be wild...

berry
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez bugajson Zobacz posta
    wiesz np w hermagor nassefeld jest trasa o ile dobrze pamiętam co ma ok 8km tylko taką trase to robi sie z paroma pit stopami, trasy łączą sie wiec nie sugeruj sie tyym co jest w necie narysowane na mapkach bo to sam planujesz sobie trase mowisz 2km to policz odcinki z samej gory na sam dol i z pewnoscia wyjdzie wiecej niz 2km a tak wogole to życze udanego szusowania
    ta sama jako pierwsza przyszła mi do głowy :-)))))))

tylko w cieplejsze dni na dole jest gulasz...

Średnio zaawansowany
    Reputacja

Dziękuję
    0
    Otrzymał 0 podziękowań
    za 0 postów
    Trasa Panoramica w Aprice. 6 km ciąglego zjazdu, z kilkoma naturalnymi wirażami i mistrz widokiem.

Weteran
    Awatar Boogie
    Dni na nartach
    5
    Dziękuję
    622
    Otrzymał 598 podziękowań
    za 452 postów
    Zdjęć
    78
    Bery gulasz to mało powiedziane, ja byłem pod koniec lutego i yyyyyyyyy taki nosal 2 muldy na 1m

dobra koniec off topa piszmy w temacie bo sie burd** robi
    ...Born to be wild...

berry
    Guest
    no to jeszcze jedno pytanie pomocnicze:
    Kiedy chcecie jechać ?

Moderator
    ReputacjaReputacja
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar SB
    Dziękuję
    1,530
    Otrzymał 2,220 podziękowań
    za 1,085 postów
    Zdjęć
    689
    .....Gdzie można pojechać żeby znaleźć trasy powyżej 3000m?
    Powiem tak: ze świeczką szukać ośrodków narciarskich(w Alpach) gdzie nie ma tras o takiej długości...

Weteran
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar lokiec3
    Dni na nartach
    16
    Dziękuję
    442
    Otrzymał 343 podziękowań
    za 199 postów
    Zdjęć
    27
    SB ma rację. Z resztą jak jedziesz w miarę dziarno nie rekreacyjnie to te trzy kilometry trza i tak brać z pit stopami lub z pauzami jak kto woli.
    Teraz to już i na nartach się daHidden Content

Weteran
    Awatar Boogie
    Dni na nartach
    5
    Dziękuję
    622
    Otrzymał 598 podziękowań
    za 452 postów
    Zdjęć
    78
    HEHE no chyba ze zrobisz dobrze letnie przygotowanie do sezonu wtedy łykasz na raz,a wracajac do tematu cos nam sie grześ nie oddzywa
    ...Born to be wild...

Robalek
    Guest
    Możesz nie szukać w Alpach bo i tu w Polsce też się coś znajdzie, m.in. "Lolobrygida" w Szklarskiej Porębie ma coś około 4,5 km i niemal tyle samo wynosi zjazd z Małego Skrzycznego na Solisko albo (i więcej) na Czyrną (o ile nie przegrodzona). Z Pilska też dałoby się coś b. długiego sklecić a licząc Goryczkowy z Kasprusia + dojazd do Kuźnic to też w kilosach liczyć.
    Jak pisał Sławek ze świecą szukać w Alpach coś krótkiego

P.S. Najlepsze są trasy o parametrach SG czyli jakieś 1500 m i przewyższenie circa 250 m

Weteran
    Awatar Boogie
    Dni na nartach
    5
    Dziękuję
    622
    Otrzymał 598 podziękowań
    za 452 postów
    Zdjęć
    78
    Cytat Zamieszczone przez Robalek Zobacz posta
    i zjazd z Małego Skrzycznego na Solisko albo (i więcej) na Czyrną (o ile nie przegrodzona). Z Pilska też dałoby się coś b. długiego sklecić

P.S. Najlepsze są trasy o parametrach SG czyli jakieś 1500 m i przewyższenie circa 250 m
    Robalek pojechales po bandzie z tym małym skrzycznym co do dlugosci ok ale ta trasa juz nie istnieje a co do parametrow tras to jak najbardziej sie z Tobą zgodze bo trasy o podanych przez Ciebie parametarch są chyba pod względem frajdy najbardziej przyjazne
    ...Born to be wild...

Robalek
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez bugajson Zobacz posta
    Robalek pojechales po bandzie
    No nie po bandzie a po metrach
    A w Szczyrku byłem ostatnio w 2002 (więc kurna skąd mam wiedzieć co i jak ???)

Swoją drogą faktycznie koleś zniknął i te pisanie jest takie o niczym.
    No i trochi smutnawo jest .
    Może przeczyta, w końcu siem zapytywowywał ?.

pzdr

Weteran
    Awatar Boogie
    Dni na nartach
    5
    Dziękuję
    622
    Otrzymał 598 podziękowań
    za 452 postów
    Zdjęć
    78
    no ale przynajmniej pobudził rozmowe w tematyce jaka trasa najfajniejsza
    ...Born to be wild...

Weteran
    Awatar juice
    Dni na nartach
    24
    Dziękuję
    1,212
    Otrzymał 529 podziękowań
    za 319 postów
    Zdjęć
    12
    Lolka kolo Szklarskiej to od paru lat nie miala odpowiedniego nasniezenia (jak i trasy obok) aby na niej / nich choc sie poslizgac, takze.... dyskusja o nieczem

Poza tym Panowie, oczywiscie ze mozna sie slizgac, sa upodobania i upodobania, ale naprawde przejechac ostro - tak prawie na maxa ponad 2 km - to uffff (tu na pewno skoryguje mnie Nasz Nieomylny ).

No a jak podziwiac widoki to insza inszosc

Moderator
    ReputacjaReputacja
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar SB
    Dziękuję
    1,530
    Otrzymał 2,220 podziękowań
    za 1,085 postów
    Zdjęć
    689
    Będąc ostatnio w Turracher Hohe Figo stwierdził że jeśli chodzi o długość tras to są tam takie które mu najbardziej odpowiadają, a tamtejsze trasy mają średnio od 1,5 do 2,5 km długości, czyli takie do przejechania na "raz". Należy jeszcze dodać że przy takich trasach do przejechania na tak zwany raz uzyskujemy najwyższą efektywność jazdy ponieważ nie odpoczywamy na trasie tylko podczas wyjazdu krzesłem/gondolą.

Weteran
    Reputacja
    ReputacjaReputacjaReputacjaReputacjaReputacja
    Awatar MB
    Dni na nartach
    15
    Dziękuję
    1,167
    Otrzymał 1,218 podziękowań
    za 722 postów
    Zdjęć
    272
    Cytat Zamieszczone przez SB Zobacz posta
    przy takich trasach do przejechania na tak zwany raz uzyskujemy najwyższą efektywność jazdy ponieważ nie odpoczywamy na trasie tylko podczas wyjazdu krzesłem/gondolą.
    I to jest to co takie opasłe misiaczki jak ja lubią najbardziej
    Ostatnio edytowane przez MB ; 16-09-2008 o 07:11

Reputacja

Dziękuję
    0
    Otrzymał 0 podziękowań
    za 0 postów
    Dzięki Koledzy za wyczerpujące odpowiedzi, oczywiście wszystkie przeczytałem. Dużo ostatnio pracuję i nie miałem czasu by zaglądnąć, a po za tym szczeże nie przypuszczałem, że tyle odpowiedzi dostane ))))))

Najchętniej wybrałbym się w listopadzie, gdzie jeszcze sezon nie w pełni, tylko gdzie będzie gwarantowany śnieg (nie licząc lodowców ). Chciałem się wybrać do Austrii, nigdy tam nie byłem dlatego kieruje się tym co mi kto podpowie.

A dlatego pytam o długości tras, bo wiele "mitów" się nasłuchałem o tych wielkich stokach austryjackich i chciałbym je zobaczyć i pośmigać na takim... Jeśli proponujecie inne dobre miejsce to chętnie poczytam Waszych opnii. Jeśli jeszcze wiecie jak z noclegami, żarciem i jakimiś imprezkami to już w ogóle będę uradowany )))))

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniaOstatnia

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów