Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Klimczok, Szyndzielnia, Dębowiec - czyli Bielsko Schischaukel


JC

Rekomendowane odpowiedzi

SB miał swoje zdanie na ten temat. :stupid:

I wiele się nie pomylił. :cheerful:

Kocha urzędasów tak samo jak ja.:cool::

Już 26 XII pisał co następuje:

Tam naśnieżanie ruszy najwcześniej 8 stycznia, bo urzędasy mają wolne do 6, więc 7 przyjdą do roboty i może podejmą uchwałę w tej sprawie:rolleyes::, choć nie wiem czy nie musi się 14 dni uprawomocniać:tongue:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 1 year later...
Dnia 15.10.2013 o 21:32, surfing napisał:

W ośrodku na Dębowcu narciarzom będzie wygodniej

I przypomniałem sobie że ja wraz z seniorem rodu 11 kwietnia 2013r postanowiliśmy przetestować Dębowiec. Temperatura 14C.

Moje wrażenie to pomieszanie nowoczesności z niewiedzą i ignorancją projektanta, mając do dyspozycji takie fundusze wszystkie błędy to efekt złego projektu.

efg1.jpg

Stacja dolna niepotrzebnie wyniesiona i brakuje tych 4m spadu w końcowej części

nr4q.jpg

z2tw.jpg

jexe.jpg

pmvf.jpg

tygj.jpg

Urządzenie do siniaków na udach.

3tn9.jpg

fcio.jpg

dp0m.jpg

y93w.jpg

Co to jest!!!

lwbg.jpg

Brak wypoziomowania poprzecznego stoku, armatki w złym miejscu w związku z tym stok zbyt wąski.

stacja górna wyniesiona za wysoko i jest niebezpieczny zjazd dla początkujących.

Idę ochłonąć na Szyndzielnię.

Wrzucam ponownie potracone zdjęcia.

P1000183.JPG

P1000184.JPG

P1000188.JPG

P1000189.JPG

P1000191.JPG

P1000193.JPG

P1000194.JPG

P1000197.JPG

P1000198.JPG

P1000199.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 1 month later...

 Jutro startuje nasza górka Dębowiec Bielsko-Biała 19 stycznia 2018 r. o godz. 9:00 nastąpi otwarcie stoku dla narciarzy

http://www.debowiec.beskidy.pl/index.php

5a60a226ca914_Przechwytywaniewtrybiepenoekranowym2018-01-18132404.jpg.e5894a4f6e51238f683906649e1535c1.jpg

Cennik

Karnet 10 przejaz     36 zł     30 zł     29 zł     26 zł
Karnet 2 godzinny     38 zł     32 zł           
Karnet 4 godzinny     53 zł     45 zł           
Karnet 6 godzinny     70 zł     59 zł           
Karnet całodniowy     110 zł     93 zł           
Karnet 10 przejazdowy Rodzina +     25 zł     20 zł    

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Szyndzielnia,  Klimczok tylko dla skiturowców, a kiedyś tłumy narciarzy

12 godzin temu, Mati1981 napisał:

 

Zima w końcu dotarła w Beskidy. Dzięki tem udało się zrobić skitur najbliżej domu, czyli na Klimczok.

Najpierw Dębowiec (podejście prawą stroną za siatkami), potem zielonym szlakiem na Szyndzielnie i dalej na szczyt Klimczoka. Warunki na podejściu bardzo dobre.

Co do zjazdu to całkiem fajnie udało się zjechać z Klimczoka wzdłuż orczyka do siodła. Kilka fajnych skrętów w nietknięty puchu! Jedyny minus to mgła, która utrudniała dziś nieco jazdę. Dalej już głównym szlakiem. Nie próbowałem zjechać zarośnietą Saharą bo poniżej 1000m w lesie jak na moje oko jest mało śniegu. Na szlaku Szyndzielnia-Dębowiec warunki dobre, oczywiście trzeba uważać. Ja jechałem głównie środkiem próbującego co kilka metrów zrobić kilka krótkich skretów.

Poniżej kilka zdjęć.

Pozdrawiam Maciek

 

706a030a86287546da7d113d100859dd.jpg4e3585d826be948397dbb94c70f48aca.jpg70ed19242cc196c4e7b84928c48a2a92.jpg4b6296a3f7e5a036514a19771f90ac38.jpg4b84679620da8eb31353fd35cc27b770.jpgb18d938198f32e8cc7617d32eb8861eb.jpg47518589e7effd675630a134fee43154.jpgd41dff20f190dbb9be92bdb0b5d1e9b3.jpg7b4945a702f887d124a5d9ffb1b7934e.jpg06896f445d7ad47f20b7e8dc50b925c4.jpg5a80b3d554c1f127e63d1096bcebcabc.jpg3693931fa6d9dfed81448da0c0aa90d1.jpg49408060e077ad281ef868244295c625.jpgbfb2a1fc81c51c2d29d11ca6a44cb780.jpg8a9598974bff382acb16a15b147b6a9a.jpg

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 5.03.2018 o 13:24, surfing napisał:

Warto zobaczyć, niesamowity film o Bielsku-Białej, jest też Klimczok i Dębowiec

Niesamowity film o Bielsku-Białej.

I tyle by należało napisać.

Spędziłem w BB mniej więcej 5-6 miesięcy swojego życia, jakby podsumować.

@surfing jest mi zawsze niesamowicie smutno że Bielsko-Biała to tak "stracone" miasto dla sportów zimowych teraz. Chyba najbardziej w Polsce.

Skocznia, tor saneczkowy - ruina i archeologia obecnie. Chociaż szczególnie to pierwsze można by utrzymywać bez śniegu. Nawet mała skocznia, to miejsce dla ćwiczeń dla młodych pokoleń.

Gondola na Szyndzielnię - spełnia tylko wersję spacerową, choć mogła by sporo więcej.

Sahara - sahara, suszy mnie w gardle jak o tym pisze :(

Uważam że nie ma bardziej straconego miejsca w Polsce. Tak, w Bielsku Białej jest osiedle "Straconka" gdzie kiedyś był wyciąg - dzisiaj zlikwidowany. Co bardziej wymownego?

Stracony.

 

Na filmie jest piękny zabytkowy dworzec kolejowy w Bielsku-Białej. Teraz pomyślałem że idealnie było by przyjechać pociągiem osobowym z Krakowa (gdzie mieszkam), przez Kalwarię Zebrzydowską, Andrychów, wsiąść do 8 w Bielsku Białej, i być na Saharze. Utopia.

Wiem, że skiturowo to ciekawe tereny. ;-) Tej zimy mi się nie udało.

Edytowane przez Gerald
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Gerald said:

Niesamowity film o Bielsku-Białej.

I tyle by należało napisać.

Spędziłem w BB mniej więcej 5-6 miesięcy swojego życia, jakby podsumować.

@surfing jest mi zawsze niesamowicie smutno że Bielsko-Biała to tak "stracone" miasto dla sportów zimowych teraz. Chyba najbardziej w Polsce.

Skocznia, tor saneczkowy - ruina i archeologia obecnie. Chociaż szczególnie to pierwsze można by utrzymywać bez śniegu. Nawet mała skocznia, to miejsce dla ćwiczeń dla młodych pokoleń.

Gondola na Szyndzielnię - spełnia tylko wersję spacerową, choć mogła by sporo więcej.

Sahara - sahara, suszy mnie w gardle jak o tym pisze :(

Uważam że nie ma bardziej straconego miejsca w Polsce. Tak, w Bielsku Białej jest osiedle "Straconka" gdzie kiedyś był wyciąg - dzisiaj zlikwidowany. Co bardziej wymownego?

Stracony.

 

Na filmie jest piękny zabytkowy dworzec kolejowy w Bielsku-Białej. Teraz pomyślałem że idealnie było by przyjechać pociągiem osobowym z Krakowa (gdzie mieszkam), przez Kalwarię Zebrzydowską, Andrychów, wsiąść do 8 w Bielsku Białej, i być na Saharze. Utopia.

Wiem, że skiturowo to ciekawe tereny. ;-) Tej zimy mi się nie udało.

Jakimś tam pocieszeniem jest rozwój turystyki rowerowo-zjazdowej na Szyndzielni, Koziej Górze, Straconce (Magurka Wilkowicka).

Jest to zasługa przede wszystkim rowerzystów, zapaleńców do których działań podłączyło się miasto z budżetem obywatelskim.

Zapraszam na rowery. Są ścieżki prawie ekstremalne, ale łagodnych do podjazdu i zjazdu także nie brakuje

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, andy-w napisał:

Jakimś tam pocieszeniem jest rozwój turystyki rowerowo-zjazdowej na Szyndzielni, Koziej Górze, Straconce (Magurka Wilkowicka).

Jest to zasługa przede wszystkim rowerzystów, zapaleńców do których działań podłączyło się miasto z budżetem obywatelskim.

Zapraszam na rowery. Są ścieżki prawie ekstremalne, ale łagodnych do podjazdu i zjazdu także nie brakuje

@andy-w chwała za to!

Ale chciałbym rozmawiać o sportach zimowych, wiem że na rowerze można działać w zimie, ale nie o to mi chodzi.

Ludzie szaleją za skokami jako kibice, ale skoczni nie ma. Tory saneczkowe to w Polsce..... a warunku mamy.

Źle myślę? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=1917]andy-w[/mention] chwała za to!
Ale chciałbym rozmawiać o sportach zimowych, wiem że na rowerze można działać w zimie, ale nie o to mi chodzi.
Ludzie szaleją za skokami jako kibice, ale skoczni nie ma. Tory saneczkowe to w Polsce..... a warunku mamy.
Źle myślę? [emoji20]
Prawda trochę zboczyłem z tematu zimowego.
Ale mamy slynny Dębowiec ze śniegiem który można jeść bez obawy o zatrucie bo robią go z wody wodociągowej. To oczywiście namiastka tego co mogłoby być a nie ma.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Gerald napisał:

Ludzie szaleją za skokami jako kibice, ale skoczni nie ma

Tu się wtrącę. Akurat mamy skocznie i bardzo dobre wyniki w skokach narciarskich oraz wiernych i licznych kibiców tej dyscypliny. Pozostałe dyscypliny zimowe na czele z narciarstwem alpejskim mają się ,,nie najlepiej '' delikatnie mówiąc. Sorry za wtręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, janek57 napisał:

Tu się wtrącę. Akurat mamy skocznie i bardzo dobre wyniki w skokach narciarskich oraz wiernych i licznych kibiców tej dyscypliny. Pozostałe dyscypliny zimowe na czele z narciarstwem alpejskim mają się ,,nie najlepiej '' delikatnie mówiąc. Sorry za wtręt.

Ile mamy tych skoczni, a ile ich było kilkadziesiąt lat temu? "Sorry za wtręt", ale się z tobą nie zgodzę.

Poza jednym - tak mamy rewelacyjne wyniki paru skoczków i wiernych kibiców. I nic więcej. Ćwiczyć poza paroma obiektami nie ma gdzie.

Masz, przeczytaj:

http://www.skijumping.pl/pokaz.php?show=pokaz_artykul&id=117

" Najważniejsza refleksja wypływającą po lekturze opracowania to kontrast między bogatą przeszłością a ubogą teraźniejszością. Niegdyś czynne skocznie znajdowały się niemal w każdej górskiej miejscowości, obecnie oprócz kilku nielicznych obiektów wysokiej klasy i paru skoczni na przeciętnym poziomie pozostały ruiny i makabrycznie wyglądające obiekty-widma. Pojawiło się jednakże światełko w tunelu. Polski Związek Narciarski przedsięwziął zakrojony na szeroką skalę Narodowy Program Rozwoju Skoków, który zakłada budowę lub modernizację ponad dwudziestu skoczni w południowej Polsce. Oby na efekty nie trzeba było długo czekać..."

 

A pozostałe dyscypliny sportów zimowych, jak już oceniamy, to mają raczej beznadziejnie.

Edytowane przez Gerald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...