Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie na narty w Kwietniu


Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam Tignes (2100-3450), wysoko, dużo wyciągów i piękna pogoda www.tignes.net

O tej porze roku również polecam Les 2 Alpes (1300-3600) tutaj o 20 % taniej: www.les2alpes.com oraz www.2alpes.com

Będziesz nie tylko zadowolony, ale mega opalony. Jeśli chodzi o Austrie to najlepiej lodowce. Z tych większych Tux, Stubai, ale nie można porównywać ich do wyżej wymienionych kurortów. Włochy zapomnij - breja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek,

Kolega prosi o porady na podstawie naszych doświadczeń z wyjazdów.

W zeszłym roku właśnie w kwietniu jechaliśmy z zamiarem zaczepienia się w Katschbergu i jak przybyliśmy na przełęcz to padał deszcz i było mleko, nawet się tam nie zatrzymałem, pada szybka decyzja że jedziemy na razie na Mölltaler....

Foto relacja z tego wyjazdu

Właśnie to chciałem zasugerować że szkoda cokolwiek planować na ten okres, albo nie daj boże rezerwować coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytający powinien się wysilić i coś więcej napisać co go interesuje, czy jest mobilny, po jakich stokach chce jeździć i jak daleko może ewentualnie dojechać, kwestia kasy itd itd. Inaczej dostaje rady w rodzaju Tyrol, Alpy, lodowce i inne takie - i ja rozumiem odpowiadających. To tak jak pytać: rower chciałem kupić na lato - jaki? Składak proponuję:D Precyzyjne pytanie - szansa na satysfakcjonującą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Austria i w kwietniu to:

- zakotwiczyć się np gdzieś blisko Moltalera, np koło Flatach, jazda na lodowcu na pewno a przy dobrej pogodzie i warunkach do 40 km masz kilka niezłych ośrodków-Heiligenblut (też jazda bardzo wysoko i można liczyć na warunki), Lienz, Nasfeld ale tam to już nizej jest i cięzko prorokować

- Zillertal - lepszy, większy lodowiec, dużo możlliwości jazdy w samej dolinie przy sprzyjających warunkach i śniegu

- Stubaii - jw. tylko słabiej troche ale jak dla mnie też ok, w maju tu jeździłem i było ok

Ja bym patrzył na coś w temacie lodowiec+coś w okolicy. Myśląc o kwietniu osobiście patrzę w stronę Moltka ale to kwestia karnetu i odległości w moim wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpy cd

czesc

Dzieki mihumor za odp. tak sie sklada ze 27/28.02 mam wyjazd do pracy i powrot okolo poczatka kwietnia, takze bede sie staral gdzies pojechac,

koniecznie,

Mam nadzieje ze moja ekipa sie nie wykruszy, w razie "W" dam info na skionline i moze jakies osoby bylyby chetne pozdrawiam.

Wojciech

dzieki za cierpliwosc w odpisywaniu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał /Mihumor/podał Ci miejsca godne uwagi na wiosenne narty,ale trzeba pamiętać,że duża wysokość nie wszystkim dobrze służy;)Można też rozpatrzeć swoją przygodę lodowcową-rozpoczynając od odwiedzenia mniejszych ośrodków lodowcowych,takich jak Kaunertal i Pitztal,w okolicy są inne ośrodki,które w pierwszej połowie kwietnia mogą być jeszcze czynne:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Tuxie sezon trwa 365 dni w roku

Czesc wszystkim

Sluchajcie taj jak w temacie, gdzie na narty mozna sie wybrac w Kwietniu.

Piszcie jakie macie pomysly, doswiadczenie, w kwestii wiosennych wyjazdow,

Dzieki za wszytstkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Wojciech

Nie zwlekaj i już dziś pakuj walizki, na Tuxie zawsze znajdziesz rewelacyjne wrunki sniegowe i sztab najwytrwalszych narciarzy i snowboardowców!

Lodowiec Tux, aktywność narciarzy 365 dni w roku. Jadę tam za 3 tygodnie.

http://www.zillertalinfo.pl/zillertal_zima/regiony_narciarskie_lodowiedz_tux.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei polecam Cervinie. Stacja początkowa 2050 m. To olbrzymi i przepiękny ośrodek narciarski, oczywiście skypas musi być też na Szwajcarię. Niezapomniane widoki, te surowe białe przestrzenie – szczególnie jazda pod Matterhornem i widok na niego od strony szwajcarskiej. Wyjazd na Klein Matterhorn, widok z platformy widokowej, grota lodowa i następnie zjazd po lodowcu Plateau Rosa z wysokości ponad 3800 m. na stronę włoską lub szwajcarską, wspaniałe trasy, tak po stronie włoskiej jak i szwajcarskiej, no i Zermatt, kolejka zębata, to musi zrobić wrażenie na każdym. Jest tylko jeden minus, jest tam drogo, no i trochę daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...