Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór rozmiaru buta narciarskiego


wnusiu

Rekomendowane odpowiedzi

W sklepie mam zamiar kupić, dzięki za tabelę, mam jeszcze pytanie czytałem gdzieś, że połowa w rozmiarze buta np 27,5 nie różni się w długości wkładki od 27 tylko jest szerszy a w tabeli jest jednak o połowę większy. Podczas przymierzania butów długo mam w nich chodzić w sklepie aby się dobrze rozgrzały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym sezonie kupiłem buty... na początek poczytałem wszystkie posty i artykuły dotyczące mierzenia butów. Potem odrysowałem stopę na kartce papieru i zmierzyłem długość i szerokość stopy.

Kolejny etap to przymiarka różnych modeli butów o pożądanej dł 26,5 oraz szerokości 100mm ; Lange , Rosii , Nordica, Salomon , Atomic... po wstępnym mierzeniu najbardziej przypadły mi Atomic Hawx ... pierwsze odczucie ...jak domowe kapcie, nic nie obciera,nic nie uciska , but doskonale pasuje , super trzyma , no i dobrze opina w kostce ( 10 minut w sklepie)

wiec kolejny etap zamówienie przez internet i odbiór...

następnie próby w domu na sucho i tu po pierwszej godzinie lekkie mrowienie...:) luzuje troche klamry i siedze dalej , i tak kilka godzin na sucho i but na nodze rewelacja...wiec pora na stok... :)

Po 2 godzinach czuję lekkie mrowienie ale muszę byc twardy wiec dolne klamry popuszczam i dalej ...:) Po pierwszym całym dniu jest ok - brak obtarć i dobre samopoczucie :)

Kolejny wypad i tutaj rewelacja buty jak domowe kapcie , stworzone dla mnie :)

Jedyny minus to trochę nogi zmarzły... wiec planowana inwestycja w te cudowne skarpety z merynosów :)))

Wiec mierzyć , mierzyć rożne modele no i nie żałować kasy na buty...:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Wnusiu mierz 26 max 26,5. A zależnie od szerokości stopy i wysokości podbicia dobierz sobie konkretną markę i model buta. I pamiętaj, żeby mierzyć oba buty jednocześnie, a nie np. lewy tecnica a prawy salomon. Kilka dni temu intensywnie wybierałem dla siebie buty i kupiłem http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,12-13,rossignol,pursuit-sensor3-90,3957.html I rozmiar 26,5 właśnie. A stopę mam szczupłą i z niskim podbiciem. No i co gorsza lewą stopę minimalnie szczuplejszą w kostce i podbiciu niż prawą (to akurat myślę, że skutek poważnego skręcenia stawu skokowego, które kiedyś miałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...