Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Rogas napisał:

W II połowie lat 80 to ja się rodziłem :D a w II połowie lat 90 mogło działać? Bo nie wiem czy mi się to śniło, czy faktycznie coś takiego kojarzę9_9

Na pewno działało do końca lat 90. Potem była przerwa na kłótnie i pamiętam, że chyba przez jeden sezon lub dwa (albo po roku 2000 albo kole 2005) było znowu czynne (przed Richterem).

A tą wizualizację Hali Skrzyczenskiej widziałem już inną - z nowym "akwarium" nad całym budynkiem gondoli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieńkula rzeczywiście wystartowała. Świeżego sztruksu trzeba było się doszukiwać. Dominowało lodowe gruzowisko, na największych stromiznach na całej szerokości. Miało  to swoje dobre strony, gdyż do zera spadła liczba chcących zjechać całość na krechę. Jednak moje kolana na dole powiedziały NIE.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Bieńkuli szaleć będzie w końcu po kilku latach szybszy Góral. Uważajcie na niego, do pieruńsko mocnych nóg przypnie pewnie diabelskie na taką okazję Blackeye, w przeciwnym razie pewnie woziłby sie po ściankach na plecach i zdzierał twarz co też traktujemy na tej trasie jako atrakcje, zwłaszcza na wiosnę w błocie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewnych odcinkach b.trudnych do ratrakowania tras pod orczykami z Czyrnej ratraki zawsze jeździły. Ale i tak nawet dobry narciarz ma problemy z wjazdem a co dopiero ratrak po ostrą, wąską ściankę. Doceńcie to kochani, że są to rejony Szczyrku dla zaawansowanych i te problemy siłą rzeczy występują ale za to trasy dostarczą wam jeszcze w tym roku niezapomnianych wrażeń. Być może i negatywnych, ale czy ich nikt z was nie miał w dzieciństwie na nartach a dziś patrzy się na to jako świetną przygodę? Korzystajcie, w przyszłym roku te trasy boję się, że zostaną zniwelowane. Choć przy tym nachyleniu może to i wyjdzie na plus. Czyż FIS po profilowaniu nie zyskał na atrakcyjności, mówię tu o odcinku od Grzebienia bo góra bez Kaskady i Dolin to według mnie średnia przyjemność (poza ciepłą kanapą oczywiście).

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mostostal nie przebywasz czasem w Szczyrku? Mój brat śmigał dzisiaj w Czyrnej z jakimś "znawcą" orczyków z Gdańska.

@Andy-w słyszałem, że szybszego Górala zaczepiłeś. Wybacz mu szybką ucieczkę, ale chłopak ma niesamowite parcie na jazdę. Beze mnie jeździ 4godz bez kiełbaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2017 o 08:32, Góral spod Skrzycznego napisał:

Na Bieńkuli i "1" pusto i świetnie warunki śniegowe:

Super po 4 letniej przerwie Bieńkula otwarta.

 

Narty retro Bieńkula Szczyrk

Narty drewniane Kober 210cm ze stalowymi krawędziami , wiązania Silvretta sprężynowe typu Kandahar, buty niskie skórzane sznurowane , kijki bambusowe 140cm.

Zjazd na zabytkowych nartach końcowym odcinkiem trasy Bieńkula w kierunku Czyrnej, w ON Czyrna-Solisko w Szczyrku 25.02.2013

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pro-q3drag napisał:

moze mi ktos napisac jak wyglądają tory pod orczykami ?? bylem 2 tyg temu w Czyrnej i wyglądało to nieciekawie, bardzo nierówno. Może lepiej jechać do Soliska?

Jeździłem po stronie Soliska i Pośredniego w poniedziałek.Tory pod orczykami w dobrym stanie a na trasach od Hali s. do Soliska bardzo dobre warunki narciarskie. Na Julianach też nie najgorzej. Do Czyrnej ze względu na stan torów pod orczykami nie zjeżdżam od kilku lat.Jedź  do Soliska.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś warunki świetne, pełne słońce, niewielki mróz i wiatr. Stoki przygotowane rewelacyjnie, tory pod orczykami dobre+.

Na poranny rozruch - Pośrednie :)

IMG_5099.JPGIMG_5115.JPGIMG_5390.JPGIMG_5394.JPGIMG_5403.JPG

Potem szybki skok w kierunku Golgoty

IMG_5232.JPGIMG_5238.JPGIMG_5424.JPG

Solisko, Suche, Hala Skrzyczeńska i wreszcie Małe Skrzyczne. Widoki zaparły dech :D

IMG_5459.JPGIMG_5471.JPGIMG_5468.JPGIMG_5469.JPG

Pięknie widoczna chluba czasów Gierka

IMG_5487.JPG

Niesamowite cienie rzucane przez bezlistny las.

IMG_5489.JPG

Nawet front atmosferyczny (a może to nie front) wyglądał dziś jak ośnieżone szczyty Himalajów.

IMG_5488.JPG

I wreszcie królowa Szczyrku - Bieńkula. Fantastycznie przygotowana, dająca dziś wielką frajdę z jazdy.

IMG_5539.JPGIMG_5546.JPGIMG_5560.JPGIMG_5624.JPGIMG_5597.JPG

Niestety ferie dobiegają końca. Wszystkim pozostającym udanych szusów.

IMG_5466.JPG

IMG_5470.JPG

IMG_5472.JPG

IMG_5477.JPG

IMG_5647.JPG

IMG_5426.JPG

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Azmadan napisał:

Wczoraj Czyrna i Małe Skrzyczne - byłem pod wielkim wrażeniem - pod orczykami naprawdę ŚWIETNIE !!!

Potwierdzam

Bieńkula super i pusta.

P1040709.JPGP1040712.JPG

1 Czerwona od połowy wytarta.Za pierwszą ścianką proponuję trawers w lewo na 2.

P1040716.JPGP1040718.JPG

P1040720.JPGP1040725.JPG

przejazd przez drogę, pewnie będą musieli tu budować mostek.

P1040726.JPGP1040727.JPG

Kolejek brak

P1040728.JPG

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Poprzednicy - świetne zdjęcia!

Dziś  - pomimo padającego w Szczyrku deszczu warunki do godz 11 niezłe (pośredni). ostatnie 3 tyg tez bardzo dobrze - objechałam wszystkie możliwe trasy ale Bieńkula - aż się wzruszyłam - tak przygotowana :) i serdecznie pozdrawiam właścicieli Baru u Danusi :) jak zawsze pysznie i pełno ;)

Rudy Kot na Pośrednim też  dziś nie zawiodł :) podobno w tym roku sezon kończy się 30 marca bez względu na warunki i ruszają inwestycje! Trzymam kciuki!! chociaz i tak uważam, że SON (nawet z tymi kotwicami...) ma najlepsze trasy w PL. Fakt trzeba się namęczyć wyjazdami ale żaden stok, choćby miał najlepszą infrastrukturę - nie ma tej różnorodności a tym samym przyjemności co SON i COS. Czekam na zmiany ;)

Podpis rozszerzony ;): miejscowa - do kotwic przyzwyczajona ale juz nimi zmęczona ;)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...