Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Piszecie do @leitner'a  jak byłby to prezes TMRu a chłopak ma się do matury uczyć!

A jak w wolnych chwilach wrzuca wam info co i jak! to przepraszam ale należy się chyba... dziękuję a nie jeszcze pretensje! 

PS. no chyba że ja o czymś nie wiem >:( Marcin przyznaj się... czy Ty jesteś prezesem TMRu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim spotkaniu WZF na Pilsku też koledzy prosili dowiedz się czy będzie COS... i pisałem. Dziewczyny z Gopassa i Jasnej nic nie wiedzą na ten temat. Cisza...

Pewnie trwają negocjacje. 

Ale czy wam nie wystarczy za 1000zł z groszami: Chopok, Łomnica, Strbskie i Skrzyczne... nawet małe? 

No jak nie to zawsze możecie kupić całosezonowy na Białkę! pewnie mają!

PS. od razu uprzedzam komentarze: nie mam ani jednej akcji TMR i nie interesuje mnie co i jak! 

PS2. ja już wykupiłem kolejny (9) skipass całosezonowy! a czy będzie Szczyrk... czy władza to zablokuje! "walimnieto"! 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ptk89 napisał:

Uświadom ich może, że "nie powiemy bo nie" działa na ich niekorzyść. (...)
Pytania zadałem dosyć konkretne i chyba dosyć prosto się do nich ustosunkować, a nie uwierzę w to, że nie mają planów (...)

Nie jest tak, że "nie powiemy bo nie". Mam wrażenie, że TMR nie spodziewał się, że natknie się na takie problemy. Pytania są proste, ale nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi (zadałem bardzo podobne). Są "pewniaki", o których napisałem, ale bez ostatecznych pozwoleń nikt przytomny nie powie nic na 100%. Polityka informacyjno - marketingowa TMR-u to inna sprawa, o której nie będę się wypowiadać.

2 godziny temu, surfing napisał:

(...) jak nie zasypie metrem śniegu może być marnie.

Ma powstać naśnieżanie i powinni z nim zdążyć. Chyba wiedzą, ile to zajmuje czasu.

Dzięki @Jasiek! Ale rozumiem (złość?, zdziwienie?) @ptk89, bo mi też się nie podoba, że nie ma jawnych decyzji. Z tego, co wiem, nie jest to wina TMR-u. Prezesem TMR-u jeszcze nie jestem. Na razie jeden prezes mi wystarczy :D 

34 minuty temu, Jasiek napisał:

Dziewczyny z Gopassa i Jasnej nic nie wiedzą na ten temat. Cisza...

Tutaj akurat bym się nie przejmował. One znają się (a przynajmniej tak powinno być) tylko na Chopku i Vysokich Tatrach. Nie dziwię się temu, chociaż fajnie by było, gdyby przynajmniej dobrze znały się na tych dwóch - trzech ośrodkach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, leitner napisał:

Tutaj akurat bym się nie przejmował. One znają się (a przynajmniej tak powinno być) tylko na Chopku i Vysokich Tatrach. Nie dziwię się temu, chociaż fajnie by było, gdyby przynajmniej dobrze znały się na tych dwóch - trzech ośrodkach. 

Hello... Marcin! Dziewczyny z gopassa mają sprzedawać coś, o czy nie wiedzą co sprzedają! :o 

PS. toż to jak w "Polsko"! a u niech takie oszo...y  nie rządzą!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany to zawsze plany co z tego rzeczywiście wyjdzie zobaczymy w grudniu. Mnie interesują kolory gondoli i kanap z soliska na hale i z soliska na pośredni. Gondole być może będą srebrne tak sobie obstawiam jeśli by tak było to nawet fajny kolor taki szlachetny.

Edytowane przez christofer30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jasiek zejdź troszkę na ziemię bo nie każdy ma tak fajnie jak Ty, że może sobie pozwolić 15 razy w sezonie jechać na Chopok. Jednym przeszkadzają finanse, a innym odległość. Ja osobiście byłem na Chopoku pierwszy raz i wiem, że będę jeździł dalej bo warto. Jednak mam w rodzinie kilka osób "wiekowych", którym takie cuda nie są potrzebne do "narciarskiego życia", ale chcą dużo wiedzieć na temat rodzimego Szczyrku. Lubią to miejsce i interesuje ich jakie działania będzie podejmował właściciel. Zwyczajnie czy mogą liczyć na ten ośrodek w przyszłym roku - liczyć oznacza, że będzie lepiej i wygodniej dla "wiekowych" niż było teraz obecnie.

Mnie tylko interesuje czy jest czynny ośrodek, pakuje się i jadę. Inni pytają jakie będą nowe trasy, czy Golgota będzie łatwiejsza, gdzie będzie można jeździć wieczorem, czy kanapa będzie podgrzewana, czy naśnieżanie będzie lepsze, żeby nie było kamieni - taki milion pytań do prowadzącego. Taka uroda tych osób. Z tego co wiem TMR nie nastawia się na 30 pasjonatów narciarstwa, tylko na całe rodziny z dziećmi, które przyjadą tłumnie i zostawią dużoooo kasy. Dlatego dziwi mnie ich podejście z brakiem informacji dla takich "niedzielnych" narciarzy. Bez urazy dla nikogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ptk89 napisał:

@Jasiek zejdź troszkę na ziemię bo nie każdy ma tak fajnie jak Ty, że może sobie pozwolić 15 razy w sezonie jechać na Chopok. Jednym przeszkadzają finanse, a innym odległość...

Co do 15 razów to bym dyskutował... (myślę że dojdę powyżej 20 :) i 40-45 dni na nartach) a Łódź to nie Alaska...

z Łodzi jedzie się tylko 1-1,5 dłużej. Ale każda wymówka jest dobra :P

Ja nie jestem nastolatkiem (choć chciał bym) pracuje zawodowo (mam nadzieje że już nie długo) finanse mam ograniczone (jak większość Polaków (niestety nie zainwestowałem w 500+)).

Ale... są priorytety! zamiast siedzieć i obżerać się w święta...jadę na narty! w Sylwesrtra gdy większość... nie wie o co chodzi... O.o ja jadę na narty! nie patrząc na ilość ludzi na feriach... ja jadę na narty! 

Nie zazdrość tylko uwierz... kiedyś myślałem że to marzenia a teraz wiem że to nie marzenia tylko realizacja marzeń! 

Trzeba mieć w życiu priorytety! a dla mnie to są narty! 

Planuje jeździć do 1 maja a Ty? 

PS. spoko może kiedyś się spotkamy to Ci to wytłumaczę przy browarze. 

PS2. a... i jeszcze jedno nie patrz na innych... mówisz "wiekowych" bo mnie pewnie też byś do nich zaliczył :) 

Edytowane przez Gość
PS2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jasiek napisał:

Hello... Marcin! Dziewczyny z gopassa mają sprzedawać coś, o czy nie wiedzą co sprzedają! :o 

Tak, tylko że, tak jak napisał surfing, to jest taka nowość, że nie ma jej nawet w regulaminie. Zanim osoby niżej dowiedzą się o szczegółach, najpierw góra musi wszystko ustalić.

2 godziny temu, christofer30 napisał:

Mnie interesują kolory gondoli i kanap z soliska na hale i z soliska na pośredni. 

TMR puścił kiedyś taką wizualizację - może takie będą kolory kanap? Gondole pewnie albo srebrne, albo czerwone.soon.jpg.ccbb08e50c151dc4a708c1404714a365.jpg

2 godziny temu, ptk89 napisał:

czy Golgota będzie łatwiejsza, gdzie będzie można jeździć wieczorem, czy kanapa będzie podgrzewana, czy naśnieżanie będzie lepsze, żeby nie było kamieni - taki milion pytań do prowadzącego. Taka uroda tych osób. Z tego co wiem TMR nie nastawia się na 30 pasjonatów narciarstwa, tylko na całe rodziny z dziećmi, które przyjadą tłumnie i zostawią dużoooo kasy. Dlatego dziwi mnie ich podejście z brakiem informacji dla takich "niedzielnych" narciarzy. Bez urazy dla nikogo.

Golgota będzie trochę szersza, ale czy przez to będzie łatwiejsza? Kanapy na 90% będą podgrzewane, ale to tylko moje przewidywania. Naśnieżanie będzie dużo lepsze. Kamieni nie będzie za dużo, bo i tak trasy są trawiaste a nie kamienne - dzięki temu łatwiej będzie naśnieżyć tak, żeby przykryć kamienie. Masz rację! TMR nastawia się na rodziny z dziećmi (tak jak każdy nowy szanujący się ośrodek) - m.in. dlatego powstanie gondola, trasa saneczkowa, oświetlenie łatwych tras i wiele innych. Na info trzeba poczekać do rozpoczęcia kampanii informacyjnej TMR-u. Nie pytajcie tylko, kiedy ona będzie ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No to jeszcze najistotniejsze pytania:

1) Jaka będzie pojemność zbiornika?

2) Co będzie zasilało zbiornik? Wydaje się że nie ma w okolicy żadnego potoku więc pewnie będzie doprowadzony drenaż i napełnianie przez sezon wiosenno - jesienny. Dobre i to ale nie spodziewałbym się rewelacji jeśli chodzi o zasób wodny... Jeden zbiornik to może być za mało jeśli miałby obsługiwać cały ośrodek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, shuger napisał:

No to jeszcze najistotniejsze pytania:

1) Jaka będzie pojemność zbiornika?

2) Co będzie zasilało zbiornik? Wydaje się że nie ma w okolicy żadnego potoku więc pewnie będzie doprowadzony drenaż i napełnianie przez sezon wiosenno - jesienny. Dobre i to ale nie spodziewałbym się rewelacji jeśli chodzi o zasób wodny... Jeden zbiornik to może być za mało jeśli miałby obsługiwać cały ośrodek....

Ach..., te domysły i mądrowania bez znajomości topografii terenu :o, następny Guru od inwestycji :S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, shuger napisał:

No to jeszcze najistotniejsze pytania:

1) Jaka będzie pojemność zbiornika?

2) Co będzie zasilało zbiornik? Wydaje się że nie ma w okolicy żadnego potoku więc pewnie będzie doprowadzony drenaż i napełnianie przez sezon wiosenno - jesienny. Dobre i to ale nie spodziewałbym się rewelacji jeśli chodzi o zasób wodny... Jeden zbiornik to może być za mało jeśli miałby obsługiwać cały ośrodek....

O ile mnie pamięć nie myli, to ponad 80 tys. m3

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, JC said:

Zdjęcia ciekawe, ale...

JC zainwestuj w drona, wtedy będziemy mieli pełny obraz sytuacji w przyszłych Twoich foto realacjach.

A będzie ich raczej sporo w tym i przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, andrzej1982 napisał:

Ach..., te domysły i mądrowania bez znajomości topografii terenu :o, następny Guru od inwestycji :S

No to czekam na oświecenie - mistrzu...

Gdzie ten potok zasilający płynie i jaką ma wydajność?

Znalazł się ekspert... Albo zbiornik będzie naprawdę gigantyczny (o pojemność pytam) albo będzie miał dobre zasilanie uniezależnione od temperatur albo mogą występować problemy z wodą do naśnieżania. Dlatego to jest pytanie bardzo zasadne. Bo naśnieżanie to najważniejsza inwestycja w SON.

Niejeden ośrodek już się na tym przejechał. Nawet tak wielki ośrodek jak Chopok którego zbiornik jest zasilany z potoków Tatrzańskich o dużej wydajności miewa problemy z wodą - kiedy mrozy utrzymują się długo a brakuje przerw z odwilżą które uzupełniają wodę z roztopów.

*JC DZIĘKI ZA INFORMACJĘ;

80 000 m3 to już jest coś :) Łomnica bodaj ma 100 000 m3 a areał dość podobny i chyba daje radę..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, shuger said:

No to czekam na oświecenie - mistrzu...

Gdzie ten potok zasilający płynie i jaką ma wydajność?

Znalazł się ekspert... Albo zbiornik będzie naprawdę gigantyczny (o pojemność pytam) albo będzie miał dobre zasilanie uniezależnione od temperatur albo mogą występować problemy z wodą do naśnieżania. Dlatego to jest pytanie bardzo zasadne. Bo naśnieżanie to najważniejsza inwestycja w SON.

Niejeden ośrodek już się na tym przejechał. Nawet tak wielki ośrodek jak Chopok którego zbiornik jest zasilany z potoków Tatrzańskich o dużej wydajności miewa problemy z wodą - kiedy mrozy utrzymują się długo a brakuje przerw z odwilżą które uzupełniają wodę z roztopów.

*JC DZIĘKI ZA INFORMACJĘ;

80 000 m3 to już jest coś :) Łomnica bodaj ma 100 000 m3 a areał dość podobny i chyba daje radę..

Można jeszcze tłoczyć wodę rzeki z dołu. Ale nie wiem czy to jest wykonalne i opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda starych orczyków, ale może to i dobrze, w tym roku na Czyrnej wielokrotnie zdarzało się, że wyciąg się wyłączał i obsługa (z moich obserwacji) nie bardzo wiedziała czemu, raczej nie dla tego, że ktoś się wywrócił, bo postoje były i po 10 minut a i "na górze" panowało poruszenie. Również orczyk przy samej czarnej trasie był raz włączany, raz wyłączany (na 20-30 minut, czasami z osobami na wyciągu...) w godzinach szczytu.

Z ciekawości - rozszyfrował ktoś kiedyś sygnały dzwonkowe podawane przez obsługę? Z tego co zauważyłem, to jest krótki dzwonek - start, oraz dwa niezidentyfikowane sygnały - 3 impulsy, oraz jeden kilkunastosekundowy dzwonek.

Edytowane przez cody3223
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, shuger napisał:

No to czekam na oświecenie - mistrzu...

Gdzie ten potok zasilający płynie i jaką ma wydajność?

Znalazł się ekspert... Albo zbiornik będzie naprawdę gigantyczny (o pojemność pytam) albo będzie miał dobre zasilanie uniezależnione od temperatur albo mogą występować problemy z wodą do naśnieżania. Dlatego to jest pytanie bardzo zasadne. Bo naśnieżanie to najważniejsza inwestycja w SON.

Niejeden ośrodek już się na tym przejechał. Nawet tak wielki ośrodek jak Chopok którego zbiornik jest zasilany z potoków Tatrzańskich o dużej wydajności miewa problemy z wodą - kiedy mrozy utrzymują się długo a brakuje przerw z odwilżą które uzupełniają wodę z roztopów.

*JC DZIĘKI ZA INFORMACJĘ;

80 000 m3 to już jest coś :) Łomnica bodaj ma 100 000 m3 a areał dość podobny i chyba daje radę..

Napisz do Leitnera - to poznasz sytuację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

SON cały czas się buduje... 

Zbiornik na Hali Skrzyczeńskiej zaczął już nabierać wymiarów na 3 płaszczyznach (sorry za to odchylenie matematyczne ;)). Powstała też część przecinki pod gondolę - w miejscu goprówki będzie górna stacja kolei (chyba nawet trochę wyżej). Orczyki na Małe Skrzyczne zostają (tak jak było w planach). Podczas wjazdu gondolą lub kanapą będą roztaczały się genialne widoki na Szczyrk i Beskidy. Z orczyka na MS będzie roztaczał się widok na całe pasmo Malinowa - od Julianów przez Malinów aż po Małe Skrzyczne. Słowem - miejsce zyska widokowo :) 

Przez to wycięto sporo drzew na Hali Skrzyczeńskiej - ciekawe jak nowe koleje będą sobie radziły podczas większego wiatru ;) 

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2017 o 21:42, leitner napisał:

soon.jpg.ccbb08e50c151dc4a708c1404714a365.jpg

Jak to wyglądać będzie w praktyce postanowiłem sprawdzić dzisiaj, sprawdzić też chciałem oczywiście moje serducho.

Marcin, na początek coś dla ciebie, bo wala się tego wszędzie pełno, choć pewnie byś nie udźwignął.

WP_20170429_001.thumb.jpg.97348277454eac15022a8234a242098c.jpg

WP_20170429_013.thumb.jpg.41af064d9dff26b05c216764b64f184e.jpg

Interwałami do 105 uderzeń to ja nawet ze "Skiturowymi" na ten Elbrus bym dał radę co to planują za pół roku. Ale do rzeczy. Ustawa pewna tu się przydaje, bo na odcinku Solisko-Suche już plac przygotowany:

WP_20170429_006.thumb.jpg.1417b781f73f8cade040b042b68e02a2.jpg

WP_20170429_009.thumb.jpg.ce00a7e519850e0a8a0edee76f2c6b36.jpg

WP_20170429_014.thumb.jpg.8a8cfdfce7e9a409b0ba237f78b6eaf9.jpg

WP_20170429_017.thumb.jpg.16bd799705c65df25ecf59014d0e4e78.jpg

WP_20170429_018.thumb.jpg.54dd5ad9c814564acb5bac72df3b1f90.jpg

WP_20170429_023.thumb.jpg.67623711e77b268ac70e3f1d908b6cfd.jpg

WP_20170429_024.thumb.jpg.e6ddda6f95aa60fff789bb2829840131.jpg

Nieźle trasy tu przybędzie a i puścić się będzie można bo ludzie zawracać nie będą do kolejki na Suchem. Dla mnie spragnionego śniegu, plamka się znalazła:

WP_20170429_020.thumb.jpg.aa2f9f292b1ce4525e9e13084fbc2c2c.jpg

WP_20170429_022.thumb.jpg.5b596c095e6536b75a7307174f095316.jpg

Do zobaczenia już w maju na większej plamce gdzieś na Słowacji czy w Tatrach.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...