Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Leitner - o co chodzi z tym tunelem? Przykrycie drogi do Malinowa?

 

Chodzi o to, że przed Golgotą jest droga w dolinę Malinów. Jako, że narciarze mają swobodnie przemieszczać się miedzy krzesłami, trzeba drogę przeprowadzić pod ziemią, czyli pod dolnym odcinkiem Golgoty trzeba wybudować tunel, aby dalej był możliwy dojazd samochodem do doliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę ze całe sezon letni to będzie Szczyrk na forum [emoji3]


To największa inwestycja narciarska ostatnich lat, a może i największa w historii.
Będę tam częstym gościem. Nawet na tą okazję kupiłem parę kaloszy :).
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chyba raczej to:
http://www.region.info.pl/artykul,0,9536,marzenia-nie-sa-zakazane.html
Cóż, marzenia nie są zakazane

Mam nadzieję, że nigdy nie zrealizują tego durnego pomysłu. Marzyć wolno, ale może najpierw coś realnego?


To największa inwestycja narciarska ostatnich lat, a może i największa w historii.
Będę tam częstym gościem. Nawet na tą okazję kupiłem parę kaloszy [emoji4].

Planuję tam być raz w miesiącu aż do grudnia. Na razie planuję ostatnie kilka dni maja. Najpierw muszę wybrać jakieś dobre kalosze, aparat i wymyślić jak najlepiej przewieźć sporą ilość złomu do Warszawy (tego lekkiego) ;) No i coś wypada zarobić, bo nie chcę zbankrutować przez tę inwestycję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JC napisał:

 


To największa inwestycja narciarska ostatnich lat, a może i największa w historii.
Będę tam częstym gościem. Nawet na tą okazję kupiłem parę kaloszy :).

 

Ja to rozumiem oczywiście, sam się nastawiam na narty tam w grudniu. A forum będę obserwował.

Może osobne wątki założycie na relacje?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śladami nowej gondoli.

Wybrałem się dziś zobaczyć którędy teraz wyjeżdżać będziemy na Halę Skrzyczeńską. W miejscu gdzie trzeba się zatrzymać na "3" przejeżdżając przez drogę pierwsze fotki:

w stronę parkingu:

WP_20170507_001.thumb.jpg.7ebe4227906f745945f4f1b336aa027f.jpg

w górę:

WP_20170507_002.thumb.jpg.fb413f264608f124f34b081de377e18d.jpg

Trochę wyżej:

WP_20170507_003.thumb.jpg.891b21db93f655b51993cc0f709ff96f.jpg

WP_20170507_005.thumb.jpg.f157f61f6478cb4d245a928e07bd0eed.jpg

WP_20170507_006.thumb.jpg.5cae7f2c00274201a7f9555f8cda7bf0.jpg

znalezisko:

WP_20170507_008.thumb.jpg.433b9cae0fb93f03db24afa4226e5895.jpg

Poniżej pierwszej ścianki licząc od Hali S. gondola wpadać będzie na trasę nr "1":

WP_20170507_013.thumb.jpg.76031d9829ca85e0ff5f0191a96f7cc2.jpg

WP_20170507_010.thumb.jpg.88d2fe6f9f7bb15017d611ae51a2f77d.jpg

A obok, niestety tędy w górę już nie pojedziemy:

WP_20170507_016.thumb.jpg.5a16af7b99e1c4b84888070a5deb99d3.jpg

WP_20170507_017.thumb.jpg.114e57107815d816f5f80c34a97e5bcb.jpg

Za tydzień zobaczymy jak postępy. Spotkani znajomi Szczyrkowianie narzekają, że mogliby trochę przyśpieszyć.

 

 

 

WP_20170507_002.jpg

WP_20170507_009.jpg

Edytowane przez Góral spod Skrzycznego
  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dało się postawić 4 stacji kolei linowych, restauracji, dużego zbiornika na wodę i poszerzenia tras bez wycinania drzew, Coś za coś. Najpierw wszyscy chcieli modernizacji ośrodka, a teraz jest płacz, że drzewa wycinają (chodzi mi o wszystkie reakcje ludzi, nie mam na myśli Waszych). Nie da się tego pogodzić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mig12345 napisał:

Skąd wiesz ze się nie dało? To kiepski argument.

 

Wiem, bo pamiętam, jak mało było miejsca na Hali. Oprócz tych budowli musi być jeszcze miejsce, gdzie swobodnie będzie można przejechać. Poza tym są jeszcze pojazdy do budów, które nie mogą co chwila zahaczać o drzewa. Lasek, który był przy górnej stacji orczyków z Suchego musiał zniknąć. Z tym, że to raczej nie wszystkie wycinki, które dotkną Halę. Nie rozumiem tylko, po co wycinali drzewa przy górnej stacji orczyków obok Bieńkuli. W tym sezonie raczej nie będzie to potrzebne, ale za kilka lat jak postawią kanapę, to i tak musieliby to wyczyścić. 

Te "wizualizacje" nie zgadzają się do końca z planem zagospodarowania przestrzennego - on jest podstawą i ostatecznie na Hali nie będzie za dużo drzew. Inwestycje muszą być z tym związane. Jak dla mnie mogłyby cały czas stać orczyki a trasy mogłyby być wąskie - takie lubię, bo jest lepszy klimat. Tylko, że większość chce "plastikowych" kanap, szerokich tras i wypasionych restauracji. Nie da się tego pogodzić z dużą ilością drzew ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modernizacja TAK, ale nie kosztem klimatu ośrodka. Chyba, że chcą z tego zrobić drugą Białkę, to jeszcze muszą zlikwidować zakręty na trasach i zrobić je zwykłe proste, bez jednego drzewa na drodze. Będziemy wtedy mieć nową Białkę i przyjedzie masa ludzi.

Pod zbiornik wiadomo, że trzeba było to zrobić. Jednak wywalone jest wiele drzew wokół np. nowej restauracji. Nie można było zrobić wejścia "z lasu do restauracji" tylko na siłę trzeba było wyrąbać pół Hali by była pustynia a na niej restauracja. Do poszerzenia było kilka newralgicznych miejsc jak np. wjazd na trasę 7, czyli ten przejazd pomiędzy orczykiem na M. Skrzyczne, a tym orczykiem na Hale S. - tam było wąsko i wręcz mocno dziko.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ptk89 napisał:

 przyjedzie masa ludzi.

O to chodzi by przyjechała masa ludzi i zostawiła masę kasy a klimat zrobi się nowy:P

Jak chcesz dziko to kup sobie śladówki - w Beskidach jest jeszcze mnóstwo dzikich miejsc.

Jakoś specyficznego klimatu tam nie doznałem, zawsze tłumy ludzi i ekstra bramki dla górników fundatorów,

pamiętam specyficzny klimat deptania po nartach  w cielętniku i łacińskie kłótnie wśród kolejkowiczów.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz ze się nie dało? To kiepski argument. Wiele razy budowalem duże obiekty pomiędzy drzewami i wiem ze się da. Poza tym jest to niezgodne z wizualizacja z #2454. Ale ogolnie masz rację - czepiam się. .. ))




No to gratuluję. Więc opisz nam jak wybudować zbiornik wodny o pojemności 100 tys. m3 w lesie bez wycinki drzew?

Czy zawsze musi być tak, że pierwsze marudzimy, że się nie modernizuje, potem że się buduje, a na koniec, że za dobrze funkcjonuje???
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/5,88025,21791104.html?i=0
Dodam tylko, że takie fotki j.w.  to woda na młym brodaczy z Bystrej.... nie chce krakać ale mogą okopać sie gdzieś przed drugim etapem... i nawet Szyszko nie pomoże... ))


Nic z tego. Na wszystko są papiery.
Dzisiaj byłem w Szczyrku i rozmawiałem z dyrekcją i kilkoma osobami nadzorującymi prace ze strony słowackiej.

Np. uzyskałem informację, że prace są kontrolowane nawet dwa razy w tygodniu, czy wszystko jest wykonywane zgodnie planem pod kątem ochrony środowiska.

Oczywiście oszołomów nikt nie powstrzyma.
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...