Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, leitner napisał:

No właśnie dzięki nowej trasie tych "mamusiek" będzie mniej na Golgocie. Chociaż jeżdżąc na trudnych trasach mam wrażenie, że najgorsi narciarze, to wcale nie "mamuśki z dziećmi", tylko narciarze, którym wydaje się, że zjadą z każdej trasy (wiek 20-30). 

Spokojnie Panie i Panowie :-)  Golgota to taka straszna nie jest więc zostawmy Ją dla wszystkich odważnych. Fajnie że wycieli po prawej stronie nową trasę ale zobaczymy czy to nie zamuli tej części ośrodka. Do tej pory Golgota była przeszkodą a teraz ? Pożyjemy, zobaczymy. 

Edytowane przez Jusik2002
Blad
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jusik2002 napisał:

Spokojnie Panie i Panowie :-)  Golgota to taka straszna nie jest więc zostawmy Ją dla wszystkich odważnych. Fajnie że wycieli po prawej stronie nową trasę ale zobaczymy czy to nie zamuli tej części ośrodka. Do tej pory Golgota była przeszkodą a teraz ? Pożyjemy, zobaczymy. 

Przepustowość kanapy wyniesie ok. 2400 os/h czyli będzie ponad 3 razy większa niż orczyka. Kolejek może nie będzie, ale do tłoku chyba będziemy musieli się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, leitner napisał:

Przepustowość kanapy wyniesie ok. 2400 os/h czyli będzie ponad 3 razy większa niż orczyka. Kolejek może nie będzie, ale do tłoku chyba będziemy musieli się przyzwyczaić.

No własnie a raczej byłem przyzwyczajony, że Golgota jest tylko moja. Ewentualnie było tam jeszcze kilku śmiałków a teraz ? No cóż pozostaje tylko pomyśleć, że 40 km w 4h to se juz ne wratiiiiiii :-(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Jusik2002 napisał:

No własnie a raczej byłem przyzwyczajony, że Golgota jest tylko moja. Ewentualnie było tam jeszcze kilku śmiałków a teraz ? No cóż pozostaje tylko pomyśleć, że 40 km w 4h to se juz ne wratiiiiiii :-(

Na Golgocie pewnie nie, ale będzie to możliwe przy kanapie Solisko - Hala Skrzyczeńska na czerwonej 7. Chociaż podejrzewam, że tamta kanapa będzie bardziej obłożona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, leitner napisał:

Na Golgocie pewnie nie, ale będzie to możliwe przy kanapie Solisko - Hala Skrzyczeńska na czerwonej 7. Chociaż podejrzewam, że tamta kanapa będzie bardziej obłożona. 

Nie mówiłem tylko o Golgocie w kontekscie 40km bo to by była mega nuda, ale o Julianach jeszcze no ale to będzie jedność. Moim zdaniem duży bład bo skoro wycieli nową trasę po prawej to właśnie tam powinna lecieć ławka na góre. Golgota powinna pozostać samotna, z szybkim krzesłem 2 os. Tak wiem, nikt takich nie robi ale dla Golgoty powinno takie powstać :-) 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedzielne zdjęcia z SON-u autorstwa Solisko Arena. Więcej https://www.facebook.com/SoliskoArena/posts/1453407064715703

Hala Skrzyczeńska i górna stacja kanapy z Soliska. Z tyłu jest budowany zbiornik do naśnieżania. Orczyki na Małe Skrzyczne zostaną na pewno jeszcze w tym sezonie

sa.thumb.jpg.d3c684fefe70b34250358c95c62f5d7b.jpg

Solisko i dwie trasy z Suchego. W tym miejscu powstaje dolna stacja kanapy na Halę Skrzyczeńską. Powstaje też kolejny mostek.

sa1.thumb.jpg.8b3929763696931e7a4d2ea82207ffb3.jpg

Juliany - tu też widać zmiany, chociaż na największe trzeba jeszcze trochę poczekać. Z prawej strony widać przecinkę pod nową kanapę z Soliska. Wyviąg nr. VI "krótki Julian" jest już w części zdemontowany.

sa2.thumb.jpg.8f4e4cafc9e50ba3e4ae28ece27190c6.jpg

Nowe naśnieżanie trasy na Solisko. Na drugim planie widać nową trasę z Julianów.

sa3.thumb.jpg.342c62616a9ff7bfa77054d18b450354.jpg

Z tego, co wiem, to jest to Suwarniata (łąka powyżej Suchego), gdzie będzie stać jedna z podpór kanapy

sa4.thumb.jpg.24ee400446f7670f34f047aa4acdc5d8.jpg

Krótki Julian - tego wyciągu mi i Mostostalowi najbardziej szkoda. Pomijając jego walory techniczne ;), był idealny na rozprostowanie mięśni i naukę.

sa5.thumb.jpg.ea7168aa2769f6893e4c497082497e93.jpg

Górna stacja gondoli

sa7.thumb.jpg.65eac9d3eb2d188e3e6927d3d51fed34.jpg

Tu powstanie nowe przejście - szczególnie dla osób wysiadających z busów.

sa9.thumb.jpg.6aba09f079ab42ac1e8920bb7e66a40a.jpg

I na koniec jeszcze raz Solisko.

sa10.thumb.jpg.3a90e291d2513a6eb00d2c0997e0b4bc.jpg

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Patrząc na te zdjęcia znów to napiszę... niech mnie ktoś uszczypnie... :D

Faktycznie, wydaje się niemożliwe w tym kraju. Nadal chyba jest niemożliwe w wykonaniu Polaków, choć to dla mnie nie jest powód do zmartwień. Słowacy zasłużyli - niech zarobią.

Jak patrzę na to, co w Polsce się wyrabia w branży narciarskiej, to jest pasmo porażek. Kasprowy - mówi się o inwestycjach od kilkunastu lat i nic. Najlepszą trasę obsługuje 45-letni złom, a na gorę wjeżdża kolej o przepustowości dziecięcego talerzyka (360 os/h). Szczyrk - to samo. Karpacz - to samo. Szrenica - non-stop nieczynna "większość" tras, tzn. 2 z 3:) Korbielów - tu nawet wyciągów ubywa, zamiast przybywać. Jedynie Białka, Jaworzyna i zatłoczona Czarna Góra trzymają poziom.

Jednak czegoś takiego jak w Szczyrku, naprawdę się nie spodziewałem. Już w tym sezonie na Skrzycznem będą 2 bardzo długie i trudne trasy na sam dół, obsługiwane przez II odcinki szybkiej kanapy + nartostrada. W SON już w tym sezonie będzie 5 wspaniałych tras z Hali Skrzyczeńskiej (1, 2, 4, 5, 7) + 3/6 czyli nartostrada, obsługiwane przez gondolę/kanapę, do tego wydłużone trasy z Pośredniego do Soliska (350m przewyższenia każda). Coś pięknego!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, koliber napisał:

...zatłoczona Czarna Góra...

Niestety przez takie inwestycje Szczyrk czeka to samo. Nie tylko ośrodki, ale przede wszystkim miasto, które zamiast o realnych koncepcjach myśli o tunelu pod Skrzycznem za 1 mld zł.

 W Karpaczu w tym roku ma powstać szybka kanapa 4-osobowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasach w Szczyrku będzie luźniej - na Czarną Górę kolej ma przepustowość 3000 os/h, te Szczyrkowskie po 2400 os/h. Z parkingami i resztą to oczywiście racja.

Właśnie to "ma powstać" słyszę odnośnie każdej inwestycji w Polsce przez kilka kolejnych lat:) Oby tym razem to była prawda. Kolej w Korbielowie nawet powstała, a i tak nie jeździ:)

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, leitner napisał:

Niestety przez takie inwestycje Szczyrk czeka to samo. Nie tylko ośrodki, ale przede wszystkim miasto, które zamiast o realnych koncepcjach myśli o tunelu pod Skrzycznem za 1 mld zł.

 W Karpaczu w tym roku ma powstać szybka kanapa 4-osobowa. 

Kopa ma być o ograniczonej przepustowością z tego co kojarzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o BSA warto wspomnieć - może jako pojedynczy ośrodek z jedną trasą wrażenia nie robił, ale razem z resztą nowości i nową czarną trasą, to już będzie coś. Mnie się bardzo podoba, że mapki tras rozdawane pod Skrzycznem, obejmują wszystkie wyciągi w mieście. Czyli wspólna promocja - to, czego w polskich warunkach często brakowało.

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, koliber napisał:

Jeszcze o BSA warto wspomnieć - może jako pojedynczy ośrodek z jedną trasą wrażenia nie robił, ale razem z resztą nowości i nową czarną trasą, to już będzie coś. Mnie się bardzo podoba, że mapki tras rozdawane pod Skrzycznem, obejmują wszystkie wyciągi w mieście. Czyli wspólna promocja - to, czego w polskich warunkach często brakowało.

Kto wydaje te mapki? COS?

Brakuje to wspólnego karnetu, mapki to tylko kropla w morzu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, koliber napisał:

Jedynie Białka, Jaworzyna i zatłoczona Czarna Góra trzymają poziom.

Zieleniec też zainwestował.

7 godzin temu, leitner napisał:

Niestety przez takie inwestycje Szczyrk czeka to samo. Nie tylko ośrodki, ale przede wszystkim miasto, które zamiast o realnych koncepcjach myśli o tunelu pod Skrzycznem za 1 mld zł.

Miasto Szczyrk może być zatłoczone, ale z ośrodkami bym nie przesadzał. Narciarzy w Polsce jest jednak jakaś ograniczona ilość. Jedynym sposobem, aby nie było tłoku, jest rozwój istniejących i powstawanie nowych ośrodków. Nie ma innej możliwości. Jeżeli gdzieś zrobi się tłoczniej, gdzieś zrobi się luźniej ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy w planach modernizacyjnych zarówno SON jak i COS są uwzględnione szafki depozytowe na osobiste rzeczy. Przyznam się, że brakuje mi w wielu ośrodkach zamykanej szafki gdzie mógłbym zostawić choćby buty na zmianę, czy plecak z osobistymi rzeczami. Gdy dojeżdża się autem, nie ma z tym problemu, ale gdy zechcę skorzystać ze skibusa to takie szafki wzorem Kotelnicy bardzo by się przydały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kordiankw napisał:

Czy ktoś się orientuje czy w planach modernizacyjnych zarówno SON jak i COS są uwzględnione szafki depozytowe na osobiste rzeczy. Przyznam się, że brakuje mi w wielu ośrodkach zamykanej szafki gdzie mógłbym zostawić choćby buty na zmianę, czy plecak z osobistymi rzeczami. Gdy dojeżdża się autem, nie ma z tym problemu, ale gdy zechcę skorzystać ze skibusa to takie szafki wzorem Kotelnicy bardzo by się przydały.

W COS raczej nie, ale w SON powinny być. Zakładam, że pierwsze będą w budowanym budynku przy parkingu "U Kowalskiego".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, koliber napisał:

 

Jednak czegoś takiego jak w Szczyrku, naprawdę się nie spodziewałem. Już w tym sezonie na Skrzycznem będą 2 bardzo długie i trudne trasy na sam dół,

Tego właśnie nie jestem pewien, modernizują dolny odcinek i świetnie. Ale wydaje mi się, że to na ten rok wszystko, reszta pozostanie bez zmian. Coś jest nie tak z tą kanapą moim zdaniem. Bardziej pasuje mi jako obiekt transportowy w górne partie dla narciarzy i oczywiście na lato jako widokowa atrakcja. Ale może się mylę, ja i tak czekam na Czyrną.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o "starym Skrzycznym" jak to mówią Czesi! to se newrati! Miałem ta przyjemność jeżdżenia na starym pięknym Chopoku i teraz po komercjalizacji... 

Czy lepiej? czy gorzej? rzecz względna... jest inaczej!

i na Skrzycznem będzie tak samo...inaczej! na pewno wygodniej... na pewno nowocześniej... i pełny wypi...d! ale czy lepiej? :rolleyes:

Slovaki nie pozostawiają nic przypadkowi! oni mają z góry upatrzoną strategię i nie będą wnikać w sugestie naszych GURU z FORUM oni mają jedną słuszną wizję... przejąć jak największą liczbę narciarzy i wydoić na maxa z kasy! 

cóż czysty realizm ekonomiczny! 

PS. ale i tak nam narciarzom powinno się podobać i polepszyć~ pozdrawiam 

PS2. lecę sobie na moją kochaną Slovakie a więc... d...a ze zdjęć

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WojtekM napisał:

Miasto Szczyrk może być zatłoczone, ale z ośrodkami bym nie przesadzał. Narciarzy w Polsce jest jednak jakaś ograniczona ilość. Jedynym sposobem, aby nie było tłoku, jest rozwój istniejących i powstawanie nowych ośrodków.

Jakaś ilość 4 mln. Oczywiście spora część to narciarze sporadyczni i ci, którzy jeżdżą tylko za granicę. Już w tym sezonie bywało gęsto w COS-ie i śmiem twierdzić, że po zbudowaniu nowego dolnego odcinka, ludzi będzie jeszcze więcej.

2 godziny temu, kordiankw napisał:

Czy ktoś się orientuje czy w planach modernizacyjnych zarówno SON jak i COS są uwzględnione szafki depozytowe na osobiste rzeczy.

Tak, jak napisał Jacek, szafki mają być w budynku na parkingu u Kowalskiego. Ciekawe tylko w jakiej formie. W COS-ie mają przebudowywać dolny budynek, gdzie będzie poczekalnia i tam BĘDĄ szafki.

2 godziny temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Coś jest nie tak z tą kanapą moim zdaniem. Bardziej pasuje mi jako obiekt transportowy w górne partie dla narciarzy i oczywiście na lato jako widokowa atrakcja. 

Tzn? Nie wiem czy dolne trasy dostaną na ten sezon naśnieżanie, ale ta zima pokazała, że i bez tego można spokojnie jeździć na dół. 

Edytowane przez leitner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...