Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, leitner napisał:

Ze zdjęciami lepiej być ostrożnym. Cały czas wszystko nabiera kształtów. 

Niedługo zaczną pewnie montować podpory trasowe, bo na parkingu są już ich elementy. 

 A co to jakiś zakaz publikacji  czy o co ci chodzi z tymi zdjęciami ?

Skoro jesteś/byłeś na miejscu to chyba fajnie podzielić się z kolegami bo już przebierają nóżkami :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem pod Golgotą i na Julianach. Sprawy wyglądają następująco (zdjęć nie będzie):

- Golgota - rozpoczęła się budowa tunelu, czyli przekopywanie trasy w dolnej części,
- nie ma już bydynku dolnej stacji orczyka na Golgotę,
- nie ma też samego orczyka
- przygotowano trasę pod kanapę wzdłuż Golgoty
- trwają prace przy betonowaniu dolnej stacji kolei wzdłuż Golgoty,
- górna stacja krzesła na Julianach już częściowo wybetonowana,
- nie ma orczyka przy trasie 8,
- teraz trasy 8 i 9 będą w górnym odcinku jedną,
- trasy 7, 6, 4 i 4a przeprofilowane,
- trwają prace przy nowej trasie z Hali Pośredniej do Soliska, u góry trasa prawie gotowa,
- trwają prace przy naśnieżaniu tras 10, 8 i nowej
- ekipy dzisiaj też pracowały!

I jedno zdjęcie z Julianów... polecam, smaczne

d990e6215f963946acaa4ae1a1d8e3fc.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za filmik - widać wszystko jak na dłoni. Wrzucam kilka zdjęć z dzisiejszej wycieczki z Soliska na Halę Skrzyczeńską. 30 lat czekałem na te zmiany. Trasy poszerzone i wyprofilowane. Jest MEGA ! 


Widziałem Ciebie, a właściwie Was, bo podchodziłeś w kilka osób - tak mi się wydaje.
Na jednym ze zdjeć widać mój samochód - podjechałem pod Golgotę pstryknąć kilka zdjeć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że została wyprofilowana "jedynka" i trwają prace nad poszerzeniem i wyprofilowaniem "trójki" poniżej Bobuli - w miejscu, gdzie będzie odchodzić łącznik do gondoli. Zdjęć też nie będzie.

Dlaczego? TMR nie jest zainteresowany publikowaniem zdjęć. Nie pracuję u nich i nic z tego póki co nie mam, ale czasami lepiej czegoś nie pokazywać niż potem tego żałować. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że są jeszcze ludzie normalni którzy publikują zdjęcia i filmy z największej inwestycji narciarskiej jaką Szczyrk widział. Tych co piszą ze zdjęć nie będzie .....szkoda klawiatury na was. Jak dobrze pamietam to jeszcze w zeszłym roku takie zapewnienia były o relacjach...

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sapient napisał:

Dobrze że są jeszcze ludzie normalni którzy publikują zdjęcia i filmy z największej inwestycji narciarskiej jaką Szczyrk widział. Tych co piszą ze zdjęć nie będzie .....szkoda klawiatury na was. Jak dobrze pamietam to jeszcze w zeszłym roku takie zapewnienia były o relacjach...

Pozdrawiam 

Wybaczcie, wywoziłem tylko rowerzystów na Juliany. Zrehabilituję się w ten weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za cyrki z tymi zdjęciami? "Plac budowy" jest ogólnodostępny dla wszystkich, każdy może przejść się szlakiem i porobić zdjęcia na stawiane kolejki i przebudowywane trasy, a to że wszystko się szybko zmienia i nie ma jeszcze końcowego zarysu tras to chyba wiadomo. 

To nie strefa 51... :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za cyrki z tymi zdjęciami? "Plac budowy" jest ogólnodostępny dla wszystkich, każdy może przejść się szlakiem i porobić zdjęcia na stawiane kolejki i przebudowywane trasy, a to że wszystko się szybko zmienia i nie ma jeszcze końcowego zarysu tras to chyba wiadomo. 

To nie strefa 51... [emoji3]


Żaden cyrk. Jeżeli ktoś ktoś prosi i popiera to rzeczowymi argumentami, to nie widzę powodu aby mu odmówić. Tyle. Nie ma tu drugiego dna.

A jeżeli ktoś z Was pójdzie i zrobi zdjęcia, wstawi do Internetu ... takie jego prawo.

A co do placu budowy, to się mylisz, nie jest ogólnie dostępny.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze jestem na forum raczej czytającym niż piszącym to mnie nie znacie ale ja tez "nie kupuje" tego wyjaśnienia o robieniu zdjęć. w sumie lepiej zeby  kolega letner napisał ze mu się nie chciało robić lub ze nie miał baterii etc, bo pisząc bzdurę (byc moze prawdziwa ale jednak bzdurę) skłania ludzi właśnie do takich wniosków ze to "cyrk ze zdjęciami"

tak czy siak zakazu fotografowania lasu nie ma i nie będzie bo to nie Szymany a to ze budowa ów ten las przypadkiem zasłania i psuje zdjęcia to przecież nie można mieć pretensji do tmr. Tak z zmrużonym oczkiem napisałem - ja jestem wielbicielem zdjęć lasu z fragmentami oczywiście budowy i czekam na nie z niecierpliwością.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie do końca zrozumiałem o co chodzi z tymi zdjęciami, czy jest jakiś "zakaz fotografowania" na terenie całego SON? Chyba mogę być np. grzybiarzem, chodzącym po lesie, który tylko wyjrzał na chwilę na trasę i zrobił zdjęcie? Może w ramach wolnego czasu ktoś chciałby sobie z kolei zrobić wycieczkę na Kotarz od Białego Krzyża, albo wjeżdżając na Beskid? Stamtąd byłby fajny widok na wszystkie trasy SON - można od razu rozrysować wyciągi i trasy:)

Tak czy inaczej, super to wszystko wygląda! Trasy z Hali do Soliska nie dość, że poszerzone, to jeszcze są w całości dość łagodne, więc wrażenia tłoku na pewno nie będzie. A tego się większość obawiała. To wręcz będzie jeden z niewielu polskich ośrodków, gdzie przepustowość wyciągów będzie odpowiednia względem możliwości tras. Na Jaworzynie Krynickiej przypada średnio 2000 os/h na jedną trasę, na Czarnej Górze 1500 os/h na jedną trasę (przy czym na czarnej trasie powinno być dużo więcej miejsca), a w Szczyrku będzie 1200 os/h przy łagodnych trasach (bo po poszerzeniu większość wyda się jeszcze łagodniejsza) - to naprawdę idealnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, JC napisał:

 


Żaden cyrk. Jeżeli ktoś ktoś prosi i popiera to rzeczowymi argumentami, to nie widzę powodu aby mu odmówić. Tyle. Nie ma tu drugiego dna.

A jeżeli ktoś z Was pójdzie i zrobi zdjęcia, wstawi do Internetu ... takie jego prawo.

A co do placu budowy, to się mylisz, nie jest ogólnie dostępny.

Mówiłem to już kilka miesięcy temu i pozwolę sobie powtórzyć ponownie. Nie znam marketingowo bardziej idiotycznej firmy od TMR. Ich sposób komunikacji z obecnymi klientami czy to przyszłymi klientami jest żenujący(bo de facto nie ma go wcale) i teraz jeszcze został ocenzurowany niczym w PRL.

Jedyny ich atut to bycie monopolistą w regionie, który robi coś "z pompą" i w dodatku posiada jedne z lepszych terenów do jazdy. Jakby chcieć się od nich odwrócić to w zasadzie trzeba szukać Alp, bo ciężko o lepsze tereny od tych jakie posiada TMR w Polsce i na Słowacji.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w zasadzie co chcielibyście więcej wiedzieć o pracach? Żeby nie pokazywać palcem - był już jeden inwestor, który przechwalał się tempem prac, a wyszło tak, że .... jest w jego pobliżu kilka innych ośrodków, w których milej czas spędziłem.

Tak więc spokojnie należy poczekać na efekty - do grudnia :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterię miałem, zdjęcia robiłem i nigdzie nie było tabliczki "zakaz fotografowania". Proszę bardzo  - wstawiam kilka piątkowych zdjęć. 

Pierwsze to budowa dolnej stacji kanapy na Wierch Pośredni, na drugim są elementy dolnej stacji kolei krzesełkowej na Halę Skrzyczeńską, na trzecim elementy podpór  (nie wiem której kolei) a na ostatnim budynek na parkingu u Kowalskiego. 

Na resztę nie będę odpowiadał. Nie jest tak, że nie chce mi się robić zdjęć i mam gdzieś forum. Zawiłości są czasami tak duże, że nie można ich opisywać dokładnie. 

Pozdrowienia dla wszystkich :)

20170707_103424.jpg

20170707_143324.jpg

20170707_104206.jpg

20170707_104315.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JC, Leitner i kto tam jeszcze z poruszających się po terenie SON i na prośbę ludzi z TMRu nie publikujący zdjęć, może zasugerujcie im żeby sami wrzucili relację co jakiś czas, jak boją się, że zostanie pokazane coś czego nie chcą. Domyślam się, że mają obawy iż na którymś zdjęciu, jakiś "uczynny", znajdzie powód do małego donosiku i on na przykład spowoduje wstrzymanie prac. Przy naszym prawie to nie problem, a każdy przestój przy napiętym harmonogramie zagrażać będzie zimowym planom, czego TMR na pewno nie chce.

Regularne relacje, choćby tu na forum, dla wielu z nas są bardzo cenne, a TMR nie pokazałby czego nie chce po przefiltrowaniu zdjęć.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, artkas napisał:

JC, Leitner i kto tam jeszcze z poruszających się po terenie SON i na prośbę ludzi z TMRu nie publikujący zdjęć, może zasugerujcie im żeby sami wrzucili relację co jakiś czas, jak boją się, że zostanie pokazane coś czego nie chcą. Domyślam się, że mają obawy iż na którymś zdjęciu, jakiś "uczynny", znajdzie powód do małego donosiku i on na przykład spowoduje wstrzymanie prac. Przy naszym prawie to nie problem, a każdy przestój przy napiętym harmonogramie zagrażać będzie zimowym planom, czego TMR na pewno nie chce.

Regularne relacje, choćby tu na forum, dla wielu z nas są bardzo cenne, a TMR nie pokazałby czego nie chce po przefiltrowaniu zdjęć.

Trafiłeś w sendo problemu.

Co do zdjęć, to wkrótce pojawi się ich sporo, bo ruszą prace związane z budową gondoli i kanap. Czyli będziemy fotografować słupy, krążki, śrubki, śmigło, dźwigi, itd...

A tak przy okazji, to mam zdjęcia, które robię praktycznie, co dwa tygodnie. Początkiem sezonu zrobię dużą galerię obrazującą postęp prac i zmiany jakie na przestrzeni pół roku zaszły w SON.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hupon napisał:

No i teoria spiskowa poszła się paść :D.

Oj tam, oj tam. Ja oglądnąłem tajny film z drona wrzucony przez Sapienta:

Wszystko wiadomo dlaczego TMR nie życzy sobie zdjęć. Od mniej więcej 1:33 widać, że nie budują żadnego zbiornika do naśnieżania na tej hali, tylko lądowisko dla UFO. Pewnie mają wyrobione papiery na zbiornik, a nie miejsce lądowania kosmitów. To by wyjaśniało także dlaczego od tak dawna nie było stamtąd żadnych zdjęć. Pewnie na końcu zaleją wodą i kamuflaż będzie kompletny. Nie sądziłem jednak, że Słowacy wciągną Leitnera i JC w taką kabałę. Dziwię się, że ekolodzy z Brennej nie wyniuchali afery, ale z drugiej strony zieloni mogą trzymać z zielonymi ludkami z Marsa...

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ptk89 napisał:

Na górnej części Golgoty jest wycięty pas drzew po lewo od trasy - po co ta wycinka?

Tędy będzie przebiegła trasa nowej, 6-os kolei krzesełkowej, Solisko - Wierch Pośredni, która jest już budowana

Nowa kolej nie będzie stawiana w śladzie starego orczyka, tylko będzie "szła" lekko w skos. Dolna stacja po prawej stronie, patrząc na Golgotę od dołu, następnie nad trasą, przez las. Górna stacja jest budowana na Wierchu Pośrednim tuż za starą stacją orczyka, po lewej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...