Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie przewidywane jest ocieplenie. Myślę, że nie wcześniej niż na nowy rok, nie licząc reszty siódemki. Wydaje mi się, że ten "nowy" system naśnieżania wydajnością nie grzeszy...

Ze zniecierpliwieniem oczekuje na kogoś, kto zda relację jak trasy w SONie.

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie wcześniej niż na nowy rok, nie licząc reszty siódemki. Wydaje mi się, że ten "nowy" system naśnieżania wydajnością nie grzeszy...

Myślę że pokutuje u Ciebie drogi kolego przyzwyczajenie do GAT owskiej własności państwowej. Od kilku tygodni prowadziłem niejako akcję wywiadowczą, za pomocą kamer son-u, czyli inwigilowanego. Mając dużo wolnego czasu oglądałem obraz z kamer w sumie nawet około godziny dziennie, wypatrując wszelkich ruchów na obiektach, porównywałem to z temperaturami oraz innymi danymi pogodowymi, prognozami i dochodzę do wniosku że jednak ktoś tam teraz zaczął używać tego co ma między uszami, co z resztą jest w jego interesie. co do nowego systemu naśnieżania - zależy co znaczy słowo kluczowe "system". Nie jestem w stanie określić z widoku kamery czy armatki są nowe czy stare.

Jeszcze jedno. kilka dni temu po dużym wietrze, kamera na solisku miała awarię. Po niecałych 48 godzinach wszystko było już ok, więc widzę już teraz zmiany na lepsze. Ja osobiście wiem gdzie zostawię kasiorkę za wyciągi: SON, Żar i Polhora.

Pozdrawiam i życzę twardych i jak stół przygotowanych tras;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam na "siódemce" we wtorek rano, ale jeździłam tylko na odcinku Suche-Solisko, bo w tym ostatnim odcinku tej drugiej części siódemki był śnieg wymieszany w błotem. W końcu znowu wróciły ujemne temperatury to może zrobią użytek z tych armatek. Na kamerce widziałam, że postawili jedną na Hali Skrzyczeńskiej. Czy ktoś z was wie jak wygląda sytuacja na Skrzycznem? W szczególności jak wygladają warunki na Kaskadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Son

Byłem dzisiaj w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim . Na solisku ok, suche tragedia jeden wielki brąz, na małym Skrzycznym sypały trzy armatki do tego mgła więc widoczność bardzo mała . Chłopaki się starają lecz aura im przeszkadza na maxa . Ze zwrotem karty terminowej nie było problemu. Pani z kasy miała dobry humor :applause:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim . Na solisku ok, suche tragedia jeden wielki brąz, na małym Skrzycznym sypały trzy armatki do tego mgła więc widoczność bardzo mała . Chłopaki się starają lecz aura im przeszkadza na maxa . Ze zwrotem karty terminowej nie było problemu. Pani z kasy miała dobry humor :applause:

http://www.skionline.pl/pogoda/?co=pogoda&id_miejscowosci=23&pogoda_dzien=2012-01-02 Wiele tego śniegu spłynie:mad::. Jak sprawdzą się prognozy długoterminowe to od w dniach 09-16.01 .12tydzień nocnych solidnych mrozów. Planuję wyjazd Do szczyrku (pierwszy raz w życiu tam na narty) na 13.01.12 .Powinna być w tym dniu czynna większość tras:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy wczoraj, sobota . Kupiliśmy karnet całodzienny / 68.- drogo / . Wyciąg od Soliska do Suchego - wyjazd ciężki, dużo wywrotek, a to dopiero początek wyjazdów. Na suchym widać było czarne plamy na ostatniej ściance. Pojechaliśmy wyżej na Halę Skrzyczeńską - wyjazd wyciągiem już lepsze warunki. Tam oczywiście pieszkom do ostatniego wyciągu na Małe Skrzyczne. Tu warunki wyjazdowe o niebo lepsze. Ale na Małym S. trasa zasypana świeżym, nie ubitym , rozjeżdżonym śniegiem. Na górze dwie pracujące armatki zasypujące okulary marznącą mżawką. Zaraz na początku na ostrej górce lód i trochę kamieni i to spowodowało że dwie osoby zostały zwiezione przez ratowników saniami ratunkowymi na dół. Nie był to przyjemny widok ale trzeba naprawdę uważać. Jeżdziliśmy tylko na Małym S. bo nie chcieliśmy ryzykować - szkoda nart. Ogólnie nie było żle. Ale nogi bolą , tylko nie wiadomo czy od jazdy w dół czy od męczącej jazdy orczykiem w górę./trzeba było się bardzo sprężać żeby się nie wywalić? W Szczyrku jest ajnie gdy spadnie dużo śniegu a tym roku jest go jak na lekarstwo , w dodatku nie ma mrozu. Chociaż w czoraj na górze pokazywało -6. a na do le - 1. :smile::happy:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu się dziwicie? Przecież właścicielami wyciągów nie są profesjonaliści (jak np. właściciele Chopoka na Słowacji), tylko okoliczni "rolnicy". Być może z czasem się nauczą jak dbać o klienta, ale przez najbliższe kilka lat będą lecieć tylko na kasę.

Gdyby to byli prawdziwi rolnicy, to wiedzieli by że roboty jest dużo do zrobienia, a pieniędzy z tego na razie żadnych nie będzie, zakasali by rękawy i robili tak długo aż będzie zrobione, ale to są tatarskie lenie, a nie rolnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...