Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 13.04.2017 o 20:27, JC napisał:

Zawsze uważałem że nie licząc Kasprowego Wierchu Hala Skrzyczeńska jest jednym z najważniejszych miejsc w Polskim narciarstwie. Teraz po modernizacji uważam że będzie najważniejszym miejscem oczywiście nie licząc Kasprowego który uważam był jest i będzie najważniejszym miejscem w Polskim narciarstwie alpejskim

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ciekawe jak nowe koleje będą sobie radziły podczas większego wiatru  


Rozmawiałem na ten temat z przedstawicielem Leitnera na targach w Innsbrucku, ponieważ kolej gondolowa będzie zawieszona wysoko, ponad drzewami. Wyjaśniono mi, że Leitner stosuje specjalne rozwiązania konstrukcyjne pozwalające uzyskać większy docisk liny, a co za tym idzie gondola może pracować przy wiatrach o większych prędkościach.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JC napisał:

Rozmawiałem na ten temat z przedstawicielem Leitnera na targach w Innsbrucku, ponieważ kolej gondolowa będzie zawieszona wysoko, ponad drzewami. Wyjaśniono mi, że Leitner stosuje specjalne rozwiązania konstrukcyjne pozwalające uzyskać większy docisk liny, a co za tym idzie gondola może pracować przy wiatrach o większych prędkościach.

 

Czyli już każda licząca się firma ma swoje sposoby - u Doppelmayra jest coś w stylu "podwójnego wprzęgła" - tego typu gondola są na południowej stronie Chopoku i w Tatrzańskiej Łomnicy. Na Hali Skrzyczeńskiej ma być (już jest) o wiele mniej drzew. Na pewno każde wzmocnienie gondoli się przyda. Co ciekawe z tego powodu orczyki I i XI idą do likwidacji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, christofer30 napisał:

 

co za konkretny artykuł, super wiadomości :)

Jest prawomocne zezwolenie na budowę gondoli na Halę Skrzyczeńską i zbiornik na 100 tys. m sześć. Prace trwają. Trwa budowa budynku wielofunkcyjnego. Złożono dokumentację o pozwolenie na budowę infrastruktury narciarskiej z Soliska na Halę Skrzyczeńską, a w następnej kolejności z Soliska na Pośredni. Do końca czerwca gotowe powinny być uzgodnienia i pozwolenie na budowę tunelu w Malinowie. 

Zostało nam uzgodnienie na zmianę przebiegu nitki gazu i duże pozwolenie na budowę zasilania - 12 megawat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie najbardziej spodobał się ten tekst:

"Od trzech lat współpracujemy z Centralnym Ośrodkiem Sportu w Szczyrku, mamy już wspólny karnet, przez co narciarze w nadchodzącym sezonie będą mogli korzystać z około 40 kilometrów tras o różnym stopniu trudności, przeznaczonych od rodzin z małymi dziećmi do tras dla bardzo dobrze jeżdżących narciarzy – dodaje dyrektor Vinter."

Czyżby jednak zmiana planów co do wspólnego karnetu z COS na przyszły sezon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ptk89 napisał:

Czyżby jednak zmiana planów co do wspólnego karnetu z COS na przyszły sezon?

Z tego, co wiem, to w przyszłym sezonie będzie wspólny karnet, ale sezonówka będzie dotyczyć tylko SONu (czy tam neseseru - jak kto woli). 

Tymczasem zaczęli wycinać drzewa przy Golgocie - albo pod poszerzenie, albo pod nową trasę. 

sonp.png

Edytowane przez leitner
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leitner
Nie bardzo kumam to co napisałeś, bo niby jakby to miało działać? Przyjadę na 2 dni, kupię karnet to mogę jeździć na SON i COS, a mam całosezonówkę to mogę jeździć tylko na SON?

Byłoby to pozbawione jakiegokolwiek sensu logicznego, już nie wspominam o wtopie wizerunkowej w oczach posiadaczy sezonówek, czyli tych "zagorzałych" klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do SON w tej sprawie i odpisali mi, że karnety całodzienne będą obowiązywały jak dotychczas w obu ośrodkach, natomiast sezonówka GOPASS, bedzie obowiązywać jedynie w SON.

wymiennie jeździć po obu ośrodkach jak dotychczas, czy tylko w ośrodku SON? Pozdrawiam

Tu odpowiedź z SON:

Cytat

Dzień dobry, wspólny karnet z COS-em będzie kontynuowany w przyszłym sezonie. Jeśli chodzi o sezonówkę to będzie aktualna tylko u nas. Pozdrawiam

COS nie odpowiedział mi na zadane pytanie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, leitner napisał:

Podobno za rok ma być już normalnie, ale na razie nie dogadali się z COSem. Zapewne nie chodzi o to, że COS jest przeciw, tylko o względy logistyczne i rozliczeniowe.

A co do ich marketingu.... Milczenie jest złotem.

Dogadali się w kwestiach karnetów godzinnych czy kilku dniowych i tutaj logistyka nie przeszkadza by uruchomić wspólny karnet, a wielki problem jest z całosezonowymi? Serio?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ptk89 napisał:

Dogadali się w kwestiach karnetów godzinnych czy kilku dniowych i tutaj logistyka nie przeszkadza by uruchomić wspólny karnet, a wielki problem jest z całosezonowymi? Serio?
 

Nie wiem czy tak jest (info o karnetach nie jest od nich, tylko z netu, więc mogę się mylić), ale jeśli mam rację, to pewnie chodzi o to, że sezonówka obejmuje też słowackie ośrodki i z tym był problem. Może chodzi też o system bramkowy? Nie mam pojęcia. Sezonówka na sam Szczyrk (jeśli taka będzie) będzie pewnie obejmować też COS. Ale to są tylko moje przemyślenia - niepotwierdzone!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...