Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kielce i okolice - stoki narciarskie


mifilim

Rekomendowane odpowiedzi

TumlinWczoraj nie dałem rady więc dziś szybka decyzja, 20 minut i jestem w Tumlinie. 10:30 a na stoku jakieś 8 osób :). Pierwszy zjazd i wrażenia pozytywne. Jak na niesprzyjającą zime w tym roku to zrobili wszystko co sie dało żeby przygotować stok w ciągu kilku dni. Stok wyratrakowany. Przy lesie przydałoby sie trochę więcej śniegu. Może dziś dosypie? Cena za karnet dzienny też uczciwa. 2 godziny, 20 zjazdów i zawijam sie do pracy.

DSC_0039.jpg

DSC_0036.jpg

DSC_0037.jpg

Telegraf - krzesłoRusza dziś o 16 ale ja będę niestety tyrał.

DSC_0039.jpg.de24b08493ba1555f1f386a676d675ae.jpg

DSC_0036.jpg.ee4aa222e02e80ce9add9acd769cf99b.jpg

DSC_0037.jpg.75e1b351660e3ee732a43674def2c45a.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobotę za namową młodego (8 lat) śmigneliśmy do tumlina...i pozytywne zaskoczenie ... mało ludzi tzn. jak mówię mało to znaczy bez kolejki. młody miał dobry feeling i zrobił 19 zjazdów. ja też się dobrze bawiłem.

PS

żeby nie było ... to wolę telegraf i nie pracuję dla tumliniaków :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dzisiaj znów. aczkolwiek warunki nieco inne (temperatura:biggrin: ) ludzi nadal mało ale stok gorzej przygotowany. kalafiory i minerały sie trafiają :confused:: nie wiadomo dlaczego bo mają możliwość dośnieżania. ale generalnie OK bo nie trzeba stać w kolejkach bo reszta woli jechać gdziś indziej (ja mam 15 min. od domu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w sumie drugi raz byłem w tym sezonie na nartach, ale pierwszy dzień jeździłem. Na rozruszanie podjechałem do Niestachowa (13 minut od Kielc). Stok pusty, może było ok. 30 osób, tak że pełna swoboda i zero kolejek. Stok fajnie przygotowany, śnieg dobrze zmrożony, twardy. No i za 3 godziny jeżdżenia 25 zł. Jeździłem co prawda ok. 2 godzin, ale jak na rozruch i -12'c to starczy. Co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło, to podejście obsługi zwłaszcza do dzieci.1 przypadek - chłopiec ok. 8-9 lat przewrócił się na wyciągu mniej więcej w 2/3 trasy. Gość z obsługi, który był w budce na górze od razu zbiegł do niego na dół i mu pomógł wydostać się na trasę.2. przypadek - inny chłopiec w podobnym wieku mniej więcej w połowie trasy przewrócił się, nic mu się nie stało, ale nie mógł się za bardzo pozbierać. Tym razem jeden z obsługi podjechał do niego na skuterze i zjechał z nim na dół.Zastanawiało mnie z drugiej strony, gdzie byli ich rodzice czy opiekunowie?A tu jedno zdjęcie z góry trasy. Sorki za jakość, ale to tylko telefon.

001niestachow.jpg

001niestachow.jpg.9f6aa353675f8038e9b63a9ec0d2c523.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie "podejście" do dzieci jak najbardziej pozytywne a nawet wymagane. jest też inny aspekt niestachowa: rodzicom nie wolno wjeżdzać z dziećmi na wyciągu co jest kretynizmem dlatego, że wyklucza z tego "ośrodka" dzieci dobrze jeżdzące ale jeszcze nie do końca radzące sobie z orczykiem (czego niestety doświadczył mój młody). Reasumując ja i moje dzieci mamy tą górkę w archiwum :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejny raz odwiedziłem Niestachów wykorzystując i fajną pogodę (ok -8'c, lekkie słoneczko i pruszący śnieg), wolne dopołudnie i karnet 3-godzinny za 25zł. Przy okazji wypożyczyłem w Serwisie Sypytkowskiego Fischery Progressor S 160cm (w necie wyczytałem, że to odpowiednik 7+), żeby przetestować, bo kuszą mnie z kolei Progressory 8+ z tymże 170cm, bo 180cm wzrostu i 94kg wagi robi swoje. Wyjeździłem się prze 2,5 godziny na maksa, ok 30-35 zjazdów, ale po kilku zjazdach zaczęło być po prostu nudno, bo i stok łatwy. Przez pierwszą godzinę jeździłem na Fischerach i moje wrażenie jest takie, że są bardzo przyjemne do wożenia się, stabilne, trzymają w skręcie, przy mocniejszym dociśnięciu przodów fajnie zacieśniają skręt, choć przechodzenie ze skrętu w skręt nie jest za szybkie. Może to przez to, że od kilku lat jeżdżę na Elanach SL 160cm z płytą 23mm Tyrolii i przyzwyczaiłem się już do nich bardzo. Po godzinie właśnie założyłem już swoje i na ile się dało, na tyle pomęczyłem szybkie skręty i przechodzenie z krawędzi na krawędź.A sam stok dzisiaj? Dobrze przygotowany, wyratrakowany z rana, na twardym było kilka centymetrów świeżego śniegu, ludzi w sumie może z 60-80 osób, tak że do wyciągu podjeżdżało się z marszu (no czasem ze 3,4 osoby w kolejce były) i tak samo z wyciągu na trasę. No i korzystając z tego 3-godzinnego karnetu za 25zł wychodzi fajny przelicznik zł/zjazd, tak że na tygodniu na pewno opłaca się pojeździć. Tylko, że po paru zjazdach jak wspominałem robi się nudno. Szkoda, że nie ma w okolicach Kielc żadnego stoku takiego pośredniego pomiędzy np. Niestachowem a Telegrafem (czyli taki lekko czerwony). Teraz do Niestachowa przyjadę z synkiem pouczyć go w przedszkolu narciarskim, a sam na Telegraf, choć zastanawiam się nad Bodzentynem jeszcze, bo nigdy tam nie byłem.A na koniec dwa zdjęcia z góry stoku i z dołu:

07022012226.jpg

07022012227.jpg

07022012226.jpg.c223834c95ffa8c5a84d51be52eb09f5.jpg

07022012227.jpg.0c4e201d130ea3d1d208864e65f5f9a8.jpg

Edytowane przez kmarcin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę również zaliczyłem Niestachów. Fajny na rozgrzewkę, ale po 10 zjazdach już więcej się nie chciało. Pojechałem więc na Telegraf. Dawno tam nie byłem i byłem ciekaw jak rzeczywiście się tam pozmieniało. Ku mojemu zaskoczeniu stok rewelka. Ludków mało i ta kanapa :). Trochę dziwią się, że niektórzy idą się tam uczyć i lecą potem z trzęsącymi portkami na dół jak pershingi. Na to trzeba niestety było uważać, ale poza tym uważam, że to najfajniejszy stok w Kielcach. Polecam wszystkim, którzy będą w okolicach odwiedziny tego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telegraf potrafi nauczyć pokory zwłaszcza tych którym wydaje się, że umieją, bo 2x bez gleby zjechali np. w Niestachowie na krechę. Ale i tak można spotkać ułanów w sprzęcie z wypożyczalni, dżinsach, czapce i rozpiętej kurtce, którzy zjeżdżają naprawdę szybko bez żadnej kontroli nad nartami. A sam stok po ostatniej modernizacji jest naprawdę świetny, tylko szkoda, że krótki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Szkoda, że nie ma w okolicach Kielc żadnego stoku takiego pośredniego pomiędzy np. Niestachowem a Telegrafem (czyli taki lekko czerwony).

a kolega kiedyś w tumlinie był? nie to że to od razu czerwony, ale napewno pośreni. jako stok szkoleniowy moim zdaniem OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma w okolicach Kielc żadnego stoku takiego pośredniego pomiędzy np. Niestachowem a Telegrafem (czyli taki lekko czerwony).

...a kolega kiedyś w tumlinie był?:tongue: nie to że to od razu czerwony, ale napewno pośredni. jako stok szkoleniowy moim zdaniem OK. polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Telegraf (prawie) marcowono więc wstałem, wyglądam przez okno, nie pada deszcz więc nie ma co czekać i jadę na Telegraf. wczoraj warunki do południa były OK. zmrożony.dziś natomiast nartowanie marcowe. jakieś 10 osób. stok wyratrakowany. mięki ale OK. do 12 całkiem pozytywnie. potem jazda w "głębokim" śniegu ale fajnie. jak jeszcze parę razy przymrozi i nie będzie padać, a takie są prognozy, to może nawet pojeździmy do.....

DSC_0139.jpg

DSC_0146.jpg

DSC_0142.jpg

no i jakie widoki :cool::

DSC_0145.jpg

DSC_0139.jpg.434aff369fe38bbd1978ee00259e8c03.jpg

DSC_0146.jpg.e36e760c86f8dbfa00b005a8cdb34452.jpg

DSC_0142.jpg.82217931a932984451a722282c7d5d01.jpg

DSC_0145.jpg.9de45656b78e7a676a0daff13939f8b3.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...