Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kielce i okolice - stoki narciarskie


mifilim

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na telegrafie trasa przygotowana katastrofalnie, nie dość że w górnej części nierówna, liczne doły, ( ale o tym to raczej trzeba było pomyśleć przed sezonem ) , to jeszcze w dodatku wyglądała na nie ratrakowaną odkąd wróciły mrozy czyli te 2-3 dni. Rezultat? trasa na całej szerokości pokryta mniejszymi lub większymi grudkami lodu z armatek, czyli jazda po tym telepie tak jak by sie autem po małych kamieniach lub dziurach jechało... istna męka. Radze poczekać te 2 dni aż odwilż sama rozpuści te grudki bo czy sam ratrak w ogóle da sobie z nimi rade ?

tak dla jasności fotka z Zillertalu dla wielmożnych "włodarzy" Telegrafu tak wygląda należycie przygotowana trasa do jazdy, czysta przyjemność:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151280086508666&set=a.10151280085963666.440741.154233653665&type=1&theater

Edytowane przez pieczarra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Pierwszy" Telegraf tej zimy zaliczony. Warunki powiedzmy średnie.Po testowym zjeździe stawiamy giganta po lewej stronie stoku. Jest trochę lodu ale bardziej równo niż po prawej. Jazdę zaczynamy z lekkim opóźnieniem około 0730. 1,5 h jak na pierwszy raz wystarczy. Generalnie niedzielny poranek zaliczyć trzeba do udanych. Niestety prognozy na najbliższe dni nie napawają optymizmem. Drugiego dnia świąt może być lipa,wiec jeżeli coś się będzie działo to raczej w pierwszy dzień.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro o 0900 świąteczne nartowanie na Telegrafie.Nie spodziewam się tłumów,więc powinno być dobrze.W drugi dzień świąt pogoda może być tylko gorsza,zatem nie ma na co czekać.

Po dzisiejszym kolędowaniu i wigilijnej kolacji warto oderwać się od stołu przed świątecznym obiadem i trochę się poruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przewidywaniami tłumów nie byłO.o 0900 rano na stoku melduje się tylko nasza UKS-owa grupa.Warunki bardzo dobre.Wszyscy malkontenci niech żałują,że nie byli.Po 30 minutach zabawy i ćwiczeń z braku innych użytkowników stoku stawiamy kolanówki.Do 1030 nadal nikt ''obcy'' się nie pojawia.Później dochodzi jakieś 10-może 15 osób. O 1115 zbieramy nasze zabawki.Stok był zmrożony i trzymał bardzo dobrze(przynajmniej dotąd dopóki byliśmy).Naprawdę narciarsko udany początek świąt.Jak dla mnie nie ma lepszej góry w naszym regionie.Ocena za dzisiejszy poranek 5 na 6.:applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na telegrafie trasa przygotowana katastrofalnie, nie dość że w górnej części nierówna, liczne doły, ( ale o tym to raczej trzeba było pomyśleć przed sezonem ) , to jeszcze w dodatku wyglądała na nie ratrakowaną odkąd wróciły mrozy czyli te 2-3 dni. Rezultat? trasa na całej szerokości pokryta mniejszymi lub większymi grudkami lodu z armatek, czyli jazda po tym telepie tak jak by sie autem po małych kamieniach lub dziurach jechało... istna męka.

W tym samym dniu jeździłem tam wieczorem.

Owszem nie był to ideał, ale krawędź spokojnie wchodziła i nie było problemów z jakimiś uślizgami. A śmig również mi działał.

Może trzeba umiejętności podszlifować :rolleyes::

Dobija mnie natomiast cena tego stoczka. Wydałem 38zł za 1.5h jeżdżenia. Wcale się nie zmęczyłem. Chore :eek:

W Tumlinie w tej samej cenie miałem 3h jeżdżenia i mięśnie bolały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano naprawdę dobre warunki na Telegrafie(sam byłem zaskoczony).Z racji,że zaczynamy o 0700 pierwsze wjazdy jeszcze przy sztucznym świetle.Połowa stoku przeratrakowana,połowa szkliła się w świetle lamp od lodu.Tam gdzie przeszedł ratrak zrobiło się miękko,więc giganta stawiamy na lodowej powłoce.Dzięki temu przez dwie godziny jeździmy w dobrych warunkach(przy dwóch bramkach zrobiło się miękko i drobne wyrwy,ale generalnie twardo i szybko aż do 0900).Jedyny minus to trochę szwankujący pomiar czasu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tumlin 06.01. po odwilży

po 2 tygodniach na antybiotyku + paru jeszcze dniach, z jakiegoś, bliżej nie określinego powodu postanowiłem, wbrew sobie, że może by pośmigać. a co tam.

:wink:

temperatura spadła poniżej zera więc przed 19:00 spontanicznie do tumlina na 3 godzinki z młodym.

i

zaskoczenie na plus:

śniegu jak piszą 30-40 cm, zmrożony i nie wszystko rozjechane. ludzi oczywiście około 10 sztuk w porywach.

czyli bardzo spoko. rozgrzewkowo OK.

Edytowane przez mifilim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Moim zdaniem warto wszędzie gdzie tylko jest śnieg i z górki :). Górka nie wymagająca, są karnety czasowe, wiec przy sprzyjających okolicznościach można pośmiać całkiem fajnie. Stok zawsze przygotowany. Dobry do nauki, ale też podszlifowania techniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...