Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kamery Sportowe - nagrywamy na stoku - co, czym, jak i dlaczego!


mała_mi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 months later...

Kamerami Scjam jak najbardziej możesz się zainteresować, jeśli rozważasz zakup.

Mają oficjalnego dystrybutora w PL, również kontakt bezpośrednio z producentem w Chinach jest ok, odpowiadają szybko (sam wypróbowałem tak dla testów przed zakupem ich kamerki). To istotne, bo pokazuje, że jeśli coś pójdzie nie tak, to prawdopodobnie będzie z kim gadać. Mają m.in. własne forum dla użytkowników, dobrą stronę z technicznym supportem.

Ja kupiłem model SJ5000X Elite, w sumie dla syna. Jeszcze na nartach nie wykorzystana, bo zakup był w tym roku. Ale na rower poszła i używam jako kamerki samochodowej (ma tryb videorejestratora, tylko osobno uchwyt samochodowy trzeba dokupić). Obym nie przechwalił, ale jestem b. zadowolony. Dobrze/solidnie wykonana obudowa, 60 fps przy FHD (kompletnie wystarczająco), dobry procesor, matryca sony, gyro i wbudowane wifi, można sterować z aplikacji na tel, również rzucić obraz z kamery bezpośrednio w czasie rzeczywistym na tel. U mnie akurat działa bez zarzutu, pewnie potrzebny jest też w miarę mocny tel, aby to pociągnął. To tak z najważniejszych funkcji. Co również ważne, to nie jest najnowszy model, ale przez to ma bardzo stabilny soft (tu też widać, że producent nie olewa tematu, co ponownie daje zaufanie do sprzętu tej marki), aktualizacji softu od wypuszczenia tej kamerki było już kilka/kilkanaście. Tak więc sprzęt bardzo stabilny i jakościowo ok.

 

Jeśli się zastanawiasz nad scjam, wg mnie śmiało bierz. Ja dla syna dokupiłem jeszcze szelki na klatę (do nagrywania na nartach), na nartach nie będę mocował kamerki do kasku, jeśli już, to tylko na czubku kasku i na paskach z uchwytem (akurat kask ma wentylację ażurową, która powinna na to pozwolić, ale jeszcze nie testowałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

A ja od kilku lat przyglądam się kamerkom EKEN.

http://elproducente.com/eken-h9-4k-action-camera-review/
Wychodzi na to ze wygrywa (patrz tabelka) H9 Plus (nie H9Pro)
Albo starsza Eken H8 Pro,

No, ale zaczęli juz robi kamerki ze stabilizacją:
http://elproducente.com/eken-h9-h8-h8-pro-h8-plus/
Eken V8s, a jeszcze lepiej Eken H8Plus (dziwne te oznaczenia, zupełny
brak konsekwencji)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Hej kupiłem właśnie GoPro 7 Silver I jest to moja pierwsza kamerka sportowa. Czy ktoś z Was może doradzić jak ja zamontować, żeby było bezpiecznie dla niej i dla mnie? Myślałem żeby spróbować na kasku, ale z tego co kojarzę to Shumaher właśnie przez tak zamontowaną kamerkę uległ wypadkowi. Jakie są wasze patenty? Trzeba dokupić jakieś dodatkowe mocowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hextor napisał:

Hej kupiłem właśnie GoPro 7 Silver I jest to moja pierwsza kamerka sportowa. Czy ktoś z Was może doradzić jak ja zamontować, żeby było bezpiecznie dla niej i dla mnie? Myślałem żeby spróbować na kasku, ale z tego co kojarzę to Shumaher właśnie przez tak zamontowaną kamerkę uległ wypadkowi. Jakie są wasze patenty? Trzeba dokupić jakieś dodatkowe mocowanie?

Kask, to nie jest najlepszy pomysł do kręcenia filmów - z reguły nagranie jest wówczas obarczone dużą dawką wstrząsów :( Dużo lepsze są szelki i umieszczenie kamerki na klatce piersiowej...poza tym nie strącisz kamery wchodząc do gondoli, nie będzie Ci ciążyć na głowie.

Dużo lepiej również kręcić z ręki lub małego statywu. Nie ma co kombinować z dodatkowymi gadżetami, lepiej się zastanowić przed kręceniem co i jak sfilmować :) Pomysł jest kluczowy.

Spójrz na mój poniższy film. Klip nakręcony jedynie przy wykorzystaniu małego statywu oraz mocowania do kijka narciarskiego :) 

Gratuluję zakupu i czekam na Twoje pierwsze produkcje :) Liczę, że się z nami nimi podzielisz.

Pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hextor napisał:

Hej kupiłem właśnie GoPro 7 Silver I jest to moja pierwsza kamerka sportowa. Czy ktoś z Was może doradzić jak ja zamontować, żeby było bezpiecznie dla niej i dla mnie? Myślałem żeby spróbować na kasku, ale z tego co kojarzę to Shumaher właśnie przez tak zamontowaną kamerkę uległ wypadkowi. Jakie są wasze patenty? Trzeba dokupić jakieś dodatkowe mocowanie?

Cześć

Nie. Schumacher uległ wypadkowi bo pojechał tam gdzie nie powinien, podjął złe decyzje. Kamera jedynie podobno wpłynęła na to, że obrażenia były wię4568ksze niż mogłyby być. Ale czy to prawda?

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marboru napisał:

Kask, to nie jest najlepszy pomysł do kręcenia filmów - z reguły nagranie jest wówczas obarczone dużą dawką wstrząsów :(

To prawda w przypadku używania akurat Silver który nie ma hypersmooth'a. Ale dla Black'ów nie ma to znaczenia z włączoną stabilizacją. To samo DJI OA - jeżdżę od lat z kamerką od lat na kasku rowerowym, odkąd przesiadłem się na Osmo Action, na nagraniach mam wrażenie, że płynę a nie jadę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Używam Go Pro 8 oraz Go Pro Max. Testowałem DJ Action, ale mi się nie podobało. Go Pro 7 Black było, jak dla mnie, zdecydowanie lepsze.

Go Pro jest fajne, gdy filmujemy kogoś. Automatyczny montaż filmów zapewnia fajne wspomnienia z wakacji

Go Pro Max (360') jest fajne, gdy filmujemy siebie, i mamy sporo czasu na montaż wideo.

Współczesne telefony, powiedzmy Samsung S10, S20, S21, radzą sobie dużo lepiej w słabym świetle. Można używać GoPro na sztucznie oświetlonym stoku, ale lepiej sprawdzi się nowoczesny smartfon. (Przynajmniej do 8, GoPro 9 nie testowałem)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Cześć

Chcę kupić kamerkę sportową, takie coś znalazłem, nada się do czegoś? Chcę małą poręczną kamerkę, ale nie montowaną na kasku. Ta widzę że jest zgrabna, można przypiąć przy spodniach i w każdej chwili wyjąć. Ale nie wiem czy spełni się jako kamera sportowa.

DJI Pocket 2 - taką znalazłem.

Jeśli ktoś używa - to proszę o opinie.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2019 o 20:22, Mitek napisał:

Cześć

Nie. Schumacher uległ wypadkowi bo pojechał tam gdzie nie powinien, podjął złe decyzje. Kamera jedynie podobno wpłynęła na to, że obrażenia były wię4568ksze niż mogłyby być. Ale czy to prawda?

Pozdrowienia

Częściowo tak bo miał chyba kamerę zamontowaną z boku kasku i akurat przewracając się uderzył tym miejscem w skałkę.

Teraz zwykle montuje się kamerkę na szczycie głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 17.12.2021 o 10:34, marekbtl napisał:

Cześć

Chcę kupić kamerkę sportową, takie coś znalazłem, nada się do czegoś? Chcę małą poręczną kamerkę, ale nie montowaną na kasku. Ta widzę że jest zgrabna, można przypiąć przy spodniach i w każdej chwili wyjąć. Ale nie wiem czy spełni się jako kamera sportowa.

DJI Pocket 2 - taką znalazłem.

Jeśli ktoś używa - to proszę o opinie.

pozdrawiam.

Też się podpinam pod ten temat. Czy ktoś się orientuje jaką kamerkę kupić do użytku rodzinnego na wyjazdy narciarskie, rowerowe, górskie, itp. Widziałem recenzje najnowszego Go Pro, jest drogie i nie jest pozbawione wad. Oglądałem, że ew. Go Pro 7 black ok - ale tego już nigdzie nie można kupić i ew. Go Pro 9 ale to już dosyć drogie. 

Czy znacie ewentualne inne sprawdzone opcje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Krakus81 napisał:

Też się podpinam pod ten temat. Czy ktoś się orientuje jaką kamerkę kupić do użytku rodzinnego na wyjazdy narciarskie, rowerowe, górskie, itp. Widziałem recenzje najnowszego Go Pro, jest drogie i nie jest pozbawione wad. Oglądałem, że ew. Go Pro 7 black ok - ale tego już nigdzie nie można kupić i ew. Go Pro 9 ale to już dosyć drogie. 

Czy znacie ewentualne inne sprawdzone opcje ?

Gopro najlepiej kupić przez ich stronę Gopro.com . Jest taniej niż w Polsce, masz gwarancję wymiany, w razie uszkodzenia kamery, duży rabat na akcesoria (szelki, obudowy itp.). A jak masz jeszcze kogoś kto przywiezie Ci kamerę z USA, to jest jeszcze taniej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, moruniek napisał:

Gopro najlepiej kupić przez ich stronę Gopro.com

Dzięki za info,przed wyjazdem do FR przymierzałem się do kupna MAXa, ale ceny były dalej z kosmosu,a  nigdy nie wchodziłem na ich stronę (gamoń 🤦‍♂️).Teraz z tego co widzę rzeczywiście jest taniej 100€ niż sklepy stacjonarne lub net. Po powrocie będzie temat do ponownego przemyślenia . Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, moruniek napisał:

Gopro najlepiej kupić przez ich stronę Gopro.com . Jest taniej niż w Polsce, masz gwarancję wymiany, w razie uszkodzenia kamery, duży rabat na akcesoria (szelki, obudowy itp.). A jak masz jeszcze kogoś kto przywiezie Ci kamerę z USA, to jest jeszcze taniej. 

Dzięki za info 👊👍 a czy orientujecie się czy jakieś inne kamerki sportowe są warte rozważenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krakus81 napisał:

Dzięki za info 👊👍 a czy orientujecie się czy jakieś inne kamerki sportowe są warte rozważenia ?

Insta360, jest kilka wersji. Jedna jest nawet modułowa i możesz zamiennie mieć 360, 4k lub 1 calową matrycę. https://www.insta360.com/

Tu masz film po edycji z 360 na normalny widok.

a tu bez edycji 360.

Odkąd mam inste360 nic innego nie zabieram na narty, rower, nurkowanie czy w góry.

Edytowane przez 4moments
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...