Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Blizzard G czy S-Power Full Suspension


darkman83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę kupić sobie nową parę nart tylko nie wiem jakie, bardzo podobają mi się te wyżej wymienione.

1. Płeć - Mężczyzna

2. Wiek -29

3. Waga -77

4. Wzrost -179

5. Na nartach jeżdżę od 9 sezonów, ( 15 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 7

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Salamon Impact 10 08/09 flex 110

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Blizzard Icon 7200 167cm

9. Preferuję styl jazdy (długim skrętem, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami)

10. Upatrzyłem sobie narty - G-Power, S-Power Full Suspension

11. Mój budżet na narty to około -2900zł

na allegro znalazłem S-Power Full Suspension za 2300zł sezon 2012

G-Power Full Suspension za 2800zł sezon 2012

Długość 167cm dla mego wzrostu myślę ze odpowiednia co? Porównuje je i widzę ze różnica oprócz koloru (z przewaga na G-Power :)) jest z przodu nart 1 mm i pod butem 5mm no i cena 600zł naprawdę mam wielki dylemat które wybrać. Doradźcie które wybrać bo naprawdę nie wiem z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9. Preferuję styl jazdy (długim skrętem, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami)

.................

na allegro znalazłem S-Power Full Suspension za 2300zł sezon 2012

G-Power Full Suspension za 2800zł sezon 2012

:)

Punkt 9 kłóci nieco z S-Power.

A skoro dłuższy skręt to popieram kolegów - polecam bardzo R-Power - ja jeszcze się nią zachwycam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r-power

:biggrin: miałem to samo napisać, ale zabrałem się za inny temat wpierw:rolleyes::

Tyle że na bym nie myślał tylko szukał R-Powerek:smile:

A Ty Arbiter opowiadaj...opowiadaj...

:angel: czekam i one czekają :laughing: stoją i się pięknie prezentują :biggrin:

ruszam na święta ( makaroni )

się człowiek doczekać nie może a i kobitka dała zgodę na dwa męskie wyjazdy :applause: ( luty i marzec )

oj będzie się działo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najlepiej sobie wypożycz od importera na dzionek jedne i drugie

z tego co pamiętam ,chyba w Katowicach lub okolicach mają siedzibę

wydasz kilka groszy i będziesz miał pewność co dla Ciebie dobre bo opinie jak to opinię ... jeden lubi śliwki a drugi PiS

Tu masz linka na stronę importera Blizzarda. Mieści się w Mikołowie. Mają również centrum testowe.

http://sportxxl.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam serdecznie

Jak wie SB , zakupiłem narty BLIZZARD R-power i jak obiecałem parę słów ( wrażeń i przemyśleń ) po powrocie napiszę :smile:

Moje poprzednie deski to Atomic SXB5

Mogę o nowych powiedzieć .... :cheerful: :applause: :angel: :laughing: jak dla mnie , czyli miłośnika jazdy po przygotowanych stokach

Trzymanie ( nawet na twardym ) rewelacja , mogę wkleić opinię z testów i się pod nią podpisać ,

- atrakcyjny design

- przyjazne (łatwość, skrętność, zwinność)

- łatwa inicjacja skrętu

- dobre trzymanie na twardym

- stabilne w skręcie

- szybkie w zmianie krawędzi

- dynamiczne

Ja nartę polecam serdecznie , cena jaką zapłaciłem za nowe to 2500 zł :sorrow:

lecz z nartkami zakupiłem nowe butki SALOMON X3 -100 i powiem tak - trzymają nogę pięknie lecz obje kostki wewnętrzne zdarte , jakieś rady czy porady co można zrobić z wkładką ? CUSTOMFIT PRO

przemęczyłem się sześć dni i łatwo się nie poddam

:wink:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

obje kostki wewnętrzne zdarte .....

:wink:

miałem ten sam problem,ale kiedyś Bończa podrzucił temat odbarczania w Bielsku u Szafrańskiego i w końcu moje anatomiczne problemy z kostkami zniknęły!

zresztą poczytaj ,zobacz filmik i sam zobaczysz...:

http://www.skicamp.pl/Buty.html

polecam

35 zł od punktu w którym cię ciśnie ,potem jeszcze jakby co porawki dwie za free i jeździsz jak nowo narodzony !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do tematu - też jestem na etapie kupna Blizzardów i czytając ten wątek trochę się zhamowałem,bo praktycznie byłem zdecydowany na G-Power 174cm i tak jeszcze wziąłem sobie do serca te recenzje o R-Power,że chwilowo zgłupiałem.

Na szczęście jadę na Podhale po sylwestrze i obdzwoniłem wypożyczalnię rh-Sport i XXL Mikołów i przetestuję te R-powerki i będę miał jasność w temacie.

-R to gigantki - czyli muszą być dłuższe min.181,inna charakterystyka,inne pod butem,inny promień i w ogóle inna jazda

-G - śmigałem w zeszłym roku od kumpla na golgocie i byłem w szoku jak świat mi ucieka,ale one są chyba bardziej wszechstronne-krótsze -inny skręt ,inne warunki itd.

@arbiter - gdzie kupowałeś?

podeślij na pw,bo tu chyba nie można ...

na razie się motam ,ale myślę będę mądrzejszy za tydzień

Tak w ogóle to w Mikołowie wypożyczenie narty Vip (czyt.R,G-Power) na dzień 80 zł a,w Białce i Bukowinie przy stoku - komplet z butami 60 zł ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli muszą być dłuższe min.181,inna charakterystyka,inne pod butem,inny promień i w ogóle inna jazda...

Tak w ogóle to w Mikołowie wypożyczenie narty Vip (czyt.R,G-Power) na dzień 80 zł a,w Białce i Bukowinie przy stoku - komplet z butami 60 zł ......

Zapomnij że w Białce dostaniesz te narty na 181, jak będą na 174 to będzie CUD, a dlaczego...?

Bo przeciętny "zjadacz białki" nie tyka nart dłuższych niż 165, tak więc wypożyczalnie nie biorą na stan takich nart.

Ostatnio będąc w Białce w jednej z nowych wypożyczalni wypatrzyłem banery Stockli, a że jestem mocno zainteresowany przetestowaniem takiej narty poszedłem tam na rozpoznanie, no i git, narta jest, ale maksymalna długość dostępna to 163, na pytanie dlaczego nie ma 177, usłyszałem odpowiedź że nie ma zapotrzebowania na dłuższe...:confused::... jak można oferować narty AM w długości SL:confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"arbiter " ale do BB kawał drogi

trzeba by i na narty wyskoczyć

Sam zrobiłem u Szafrana buty i pomogło za drugim razem na szczęście poprawki mają w cenie pierwszej roboty jak dla mnie pierwsza klasa tym bardziej że za drugim razem był ekspres w chłodzeniu może nie profi ale skutecznie za co dzięks bo starali się i nie narazili mnie na dodatkowe koszty dojazdu a mogli się upierać przy procedurze tyle że ja jestem człeku ugodowy i wiem co do mnie mówią przy takiej akcji, jak ktoś tego nie ogarnie i przy takiej szybkiej poprawce stwierdzi że to nie pomogło to niech nie ma żalu do chłopaków bo sam sobie jest winien a serwis jest profi na 100%.

Więc jak masz szanse zrobić sobie weekend na południu to załatwisz wszystko w jednym i jazdę i buty :tongue:

pozdrawiam

Edytowane przez nurek1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-R to gigantki - czyli muszą być dłuższe min.181,inna charakterystyka,inne pod butem,inny promień i w ogóle inna jazda

Prawdziwe gigantki mają obecnie dłuższy promień skrętu. R Powerki ktoś nazwał amatorką gigantką. Konstrukacja jak w profesjonalnej tylko promień mniejszy co daje super nartę bo i łuk solidnie zacieśnisz i stabilność jest super.

Co do długości - 181 to chyba maksymalna produkowana długość. Standardowa/średnia to 174. Taką mam i przy moich blisko 100kg pasuje jak ulał (przynajmniej dla mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...