• Announcements

  • JC

   Ruszamy z nowym Forum   09/29/2016

   Moi drodzy, Po sporych problemach z poprzednim programem do obsługi forum zdecydowaliśmy się na zmianę dostawcy. Po kilku tygodniach testów wygląda na to, że nowe forum pracuje stabilnie, a nowe funkcję sprawują się bardzo dobrze. Postaraliśmy się, aby wszystkie Wasz posty zostały przeniesione do nowego formatu.
   Mam nadzieję, że szybko przyzwyczaicie się do nowego systemu obsługi, tym bardziej, że wielu z Was korzysta z podobnego forum , tylko w starszej wersji. Na nowym forum mamy wiele nowości. Nowy Kalendarz, w którym wstałwiłem interesujące nas imprezy PŚ w Narciarstwie Alpejskim, ale także skoki i biegi narciarskie. Ma nadzieję, że będziecie aktynie uzupełniać o ciekawe imprezy z naszego podwórka. Nowa Galeria - w której możecie tworzyć własne albumu i jednorazowo dodać nawet 100 zdjęć. Forum pozwala teraz na szybkie dodawanie zdjęć z galerii do newsów. Filmy wstawiamy teraz w ten sposób, że wklejamy do posta link prosto z YouTube lub innych serwisów. Jest też zakładka Czat - na razie w bardzo okrojonej wersji - jednocześnie może na niej rozmawiać tylko 5 osób, ale jeżeli się Wam spodoba, to rozszerzymy funkcjonalność do kilkudziesięciu osób. Zakładka Aktywność - pozwoli Wam szybko zorientować się, co dzieje się na forum, jakie są nowe posty, nowe tematy. Ułatwi odszukanie interesujących was informacji. Nowe forum działa w wersji responsywnej na telefonach komórkowych, zainstalowana została także wtyczka Tapatalk. Jako, to na nowym organizmie mogą się zdarzyć małe "bugi", ale proszę o informowanie mnie o nich. Będziemy się starać jak najszybciej je usunąć. Tych wszystkich, którzy poczuli się zawiedzeni poprzednią wersją przepraszam za niedogodności. Mam nadzieję, że nowe forum spełni Wasze oczekiwania.
Sign in to follow this  
Followers 0
MajorSki

Trasy freeridowe w Beskidzie Śląskim i Żywieckim

10 posts in this topic

Witam

Wrzuciłem taki temat dawno temu na inne forum więc wrzucę i tutaj licząc że dyskusja rozwinie się trochę bardziej :)

Zachęcam do dyskusji i do wykorzystywania portalu geocontext -> http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl/

dodatkowo można wrzucać zdjęcia, filmy i inne zdobycze nowoczesnej technologii :P a najchetniej to tracki gpx :P

Na początek wrzucę Czantorię i to co sam znam mam nadzieję że jeszcze ktoś o Czantorii dopisze [:P]

1. Las między niebieską a orczykiem

2. Las na prawo od orczyka

3. Las miedzy kanapą a niebieską

4. Las miedzy czerwoną a kanapą

1. Las między niebieską a orczykiem

http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl/?topo_ha=20131017964905964

Wysiadając z kolejki kierujemy się na lewo i zjeżdżamy niebieską ale na polanie wjeżdżamy w las po prawej stronie tz. ten miedzy niebieską a orczykiem. Las jest dosyć gęsty trzeba porządnie manewrować dużo nierówności małe nachylenie, dla mnie średnia przyjemność ale kilka razy zawsze zjadę. Wylatujemy na lewo na trasę niebieską.

2. Las na prawo od orczyka

http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl/?topo_ha=20131017965967812

Wysiadając z kolejki możemy kierować się na lewo kawałek podjechać niebieską i przy orczyku skręcić w prawo, albo polecam wysiąść na prawo i zamiast na trasę czerwoną w prawo skręcić w lewo w stronę Czantorii podejść dosłownie 40m i po lewej stronie jest tablica obok niej można zapuścić susła w dół [:)] na początku trasa bardzo fajna las rzadki, ale z czasem coraz bardziej gęsty uwaga drzewa posiadają bardzo sztywne niskie gałęzie. Po drodze możemy trafić na drogę która staje się torem bobslejowym dla snowboardzistów. Na koniec wyjeżdżamy za orczykiem z prawej strony trzeba kawałek podejść ok. 30m.

3. Las miedzy kanapą a niebieską

http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl/?topo_ha=20131017972882250

Wysiadając z kolejki kierujemy się na lewo zjeżdżamy jak niebieską ale na polanie od razu kierujemy się w lewo w stronę kanapy, dojeżdżamy do przecinki(drogi) i w połowie jej już możemy skręcić w prawo między drzewa i w dół. Mamy tutaj ok 500m zjazd w dół z prawie 200m przewyższeniem i śr. nachyleniem 30st - 58%. Las jest dosyć rzadki co ułatwia manewrowanie między drzewami, a nachylenie pomaga osobą które zaczynają przygodę z freeridem. Kierujemy się w stronę niebieskiej trafy do której na końcu dołączymy ale uwaga jest skarpa... od 2-3m więc trzeba na samym końcu wyhamować i znaleźć miejsce aby dołączyć do nartostrady. Ta trasa to na ten moment moja ulubiona na Czantorii.

4. Las miedzy czerwoną a kanapą

http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl/?topo_ha=20131017968417640

Wysiadając zjeżdżamy znowu w lewo i tak jak powyżej jedziemy niebieską ale na polanie od razu kierujemy się w lewo w stronę kanapy, dojeżdżamy do przecinki (drogi) ale nią jedziemy dalej aż do kolejki.. zjeżdżamy kawałek pod kanapą i odbijamy w las na lewo. Lasem w dół ale trzymając się lewej strony. Dojeżdżamy do małego wypłaszczenia na dole prostej za "ścianką" na czerwonej w górnej części. Jeżeli nie odbijemy w lewo to dojedziemy do małego hmm żlebu i nim będziemy musieli dojechać z powrotem pod kanapę.

Mam nadzieję że ktoś dorzuci coś od siebie o Czantorii (np. Trasę doliną suchego potoku?) oraz zachęcę do wrzucania innych gór (Skrzyczne, Małe Skrzyczne, Pilsko, i inne).

Pozdrawiam

Tomek

Edited by MajorSki
6 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

MajorSki fajny pomysł :applause:

Myślę, że pole do popisu mają tu koledzy znający Pilsko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dembus a czy linki są w miarę kumate? czytelne? jak zerkniesz na nie to mniej więcej wiesz co opisuje? :) pytam z ciekawości czy to w ogóle ma sens :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
dembus a czy linki są w miarę kumate? czytelne? jak zerkniesz na nie to mniej więcej wiesz co opisuje? :) pytam z ciekawości czy to w ogóle ma sens :P

dla mnie tak, może dlatego, że znam "teren".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jadąc na kanapie podziwiam ryzykantów zjeżdżających z Czantorii miedzy drzewami. To nie na mój wiek i umiejętności. Z opisu tras Majora nie pasują mi kierunki zjazdu na trasy po zejściu z kanapy. Na niebieską to chyba na lewo od krzesełka. Jak wyglądają narty po zjeździe poza trasą z Czantorii? Trzeba być nieźle zakręcony żeby uprawiać freeride po zalesionych stromych zboczach:eek:

Edited by janek57
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jadąc na kanapie podziwiam ryzykantów zjeżdżających z Czantorii miedzy drzewami. To nie na mój wiek i umiejętności. Z opisu tras Majora nie pasują mi kierunki zjazdu na trasy po zejściu z kanapy. Na niebieską to chyba na lewo od krzesełka. Jak wyglądają narty po zjeździe poza trasą z Czantorii? Trzeba być nieźle zakręcony żeby uprawiać freerid po zalesionych stromych zboczach:eek:

Nie jest tak stromo a i las dość rzadki.. :stupid: Osobiście opcji miedzy krzesłem a czerwoną nie próbowałem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Janku dziękuję za uwagę! :) tak się zakręciłem patrząc na mapę że pisałem kierunki z mapy a nie z siadania z kanapy :P już poprawiam. Co do jazdy po lesie na Czantorii to ogolnie las jest dosyć rzadki i nie ma za bardzo opcji żeby przygmocić w drzewo :). Fakt robi się tam stromo ale to pomaga w jeździe :) szczegolnie jak nie ma się rytmu i robi się to siłowo a tak jest najczęsciej na początku. Chcesz zobaczyć kozaka? :) to popatrz sobie na pinkiego ->

Nie wiem w którym kierunku zjezdzał ale na pewno nie zaraz przy wyciągu bo takiego gęstego lasu tam nie ma to jest chyba ta trasa do doliny suchego potoku, ale nie jestem pewny.

Pozdro ;)

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam. Może pokrótce opiszę okolice Małego Skrzycznego. Gdzie po wiosennych opadach świetnie się bawiłem. Na Małe Skrzyczne wyjeżdżamy wyciągami z np. Czyrnej lub Soliska. Następnie kierujemy się zielonym szlakiem w kierunku Malinowskich Skałek. Opis przeprowadzę na podstawie mapki poglądowej SON-u (wiem trochę biednie). Wariant nr. 1 Można zacząć już dość blisko szczytu kierujemy się ciągle wzdłuż hali Skrzyczeńskiej w kierunku Soliska. Jedną z trudności jest to że zjeżdżamy do dość głębokiego i bardzo stromego parowu. Następnie poruszając się wzdłuż potoku dojeżdżamy do drogi i tamtędy już do SON-u. Wariant nr. 2. Kierujemy się szklakiem zielonym następnie po 0k 500 m będziemy mieć dosyć dużą polanę po zniszczonym lesie. Tak jak samo kierujemy się w kierunku Soliska ale gdy dojeżdżamy do lini lasu odbijamy trochę bardziej w lewo. Dzięki czemu omijamy ten parów z poprzedniego wariantu. Jadąc przez w miarę "szeroki" las bez problemu dojeżdżamy do drogi która zaprowadzi na z powrotem do SON-u. A i jeszcze jedno w obu wariantach trzeba będzie na samym końcu dojazdu do drogi przeprawić się przez potok. Na szczęście w górnym biegu jest on wąski i płytki.Wariant nr.3. wymaga najmniej "kombinowania". Wyjeżdżamy na samą górę i przy górnej stacji wyciągu wskakujemy w las. Góra to świerkowy młodnik więc trochę trzeba się pomęczyć. Natomiast dół to w miarę "szeroki" las bukowy. Jazdę kończymy mniej więcej połowie drogi skąd jest ok. 5-10 min. do SON-u.W 1 i 2 wariancie wyjazd wyciągami i zjazd do SON-u zajmuję ok. 1 h. W 3 wariancie można jeździć "ile fabryka da". pzdr

son.jpg

1.jpg

S5002956.jpg

S5002958.jpg

S5002961.jpg

S5002950.jpg

son.jpg.5ce4dd2b01120d0732b7d9f592093171.jpg

1.jpg.673365f08a6da0451d196947856b551e.jpg

S5002956.jpg.f2eea7cb6c702a7c7cee552eaa2e7d92.jpg

S5002958.jpg.54ee1b5a425d2dfd3eef290057ba8014.jpg

S5002961.jpg.862b9a4a2ebbf58ba183a60287b96616.jpg

S5002950.jpg.ca624796f8597426d5c724bf5ac7405c.jpg

Edited by tankowiec
6 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubiegłej zimy jechałem wariantem 3 i... w młodniku spędziłem ok godziny :) Przebiłem się mokry ale szczęśliwy :)

Mobilnie Jacek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tankowiec dzięki! mniej więcej kojarzyłem jak wyglądają freeridowe okolice Małego Skrzycznego ale jeszcze nie miałem okazji się wybrać teraz już wiem że jak najszybciej po opadzie trzeba się tam wybrać :D. Rozumiem że na 4 zdjęciu to w oddali to włąsnie Malinowska Skała z tymi polanami (zdjęcia 1,2,3)? A ostatnie zdjęcie to zjazd z 3?

Ja ostatnio byłem na Rysiance świetne trasy i duże polany/hale ale to już wyprawa skiturowa a tutaj chyba raczej będziemy opisywać trasy freeridowe dostępne z wyciągów? :)

Pozdrawiam

Tomek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak zgadza się jeśli chodzi o zdjęcia. Można wspomnieć jeszcze o możliwości zjazdu tzw. "Saharą" czyli polaną na stoku Szyndzielni(wzdłuż kolejki gondolowej). Niestety coraz szybciej zarasta. Ciekawy wariant to zjazd z Szyndzielni żółtym szlakiem w kierunku Wapienicy(w czasie zimy rzadko bywa przetarty). Dość mocne nachylenie stoku(szczególnie w końcowej części), natomiast las bukowy jest dość "szeroki". Jeśli chodzi o miejscówki dostępne z "buta" ;). To fajnym wariantem jest marsz czerwonym szlakiem z przełęczy Salmopolskiej w kierunku na Grabowa, Kotarz, przeł. Karkonoszka. Po ok 1-2 godzinnym marszu po lewej stronie mijamy ośrodek narciarski w Brennie i wspinamy się na Kotarz(chyba tak się nazywa ten szczyt:). Generalnie znajduje się tam stacja górna nieużywanego wyciągu. Teraz czeka nas już tylko zjazd w kierunku Brennej ok 2km niezalesioną i nie używaną trasą narciarską. W zeszłym roku leżało tam kiedyś ok 1m suchego i świeżego puchu no po prostu cud.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0