Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja i tak nie będę ufał nikomu poza Jankiem. Czekam na jego komentarz.

Proszę tylko nie ufaj zbytnio moim ,,prognozom" bo sam je traktuję z przemrożeniem oka. Ostatnia (2013/2014) bardzo ciepła zima nastąpiła po 5 zimach o średnich temperaturach za trzy zimowe miesiące (1grudzien -28luty) mniej lub bardziej poniżej normy. Pogoda jest coraz bardziej zmienna i nawet w te dosyć chłodne zimy nie brakowało dni z odwilżą a często było mroźnie a śniegu mało jak na Nasze potrzeby. Dlatego każda S.N., która chce ,,wyjść na swoje '', w polskich warunkach klimatycznych, musi mieć nowoczesny system naśnieżania obejmujący wszystkie trasy ,a w dalszej kolejności dopiero nowoczesne wyciągi. Dzisiaj to rajcowałem się sukcesem naszych Siatkarzy . Wielkie brawa dla tych Panów. W czasie wolnym chodzę na grzyby i oczywiście obserwuję pogodę np . od piątku mamy sporo deszczu w rejonie Katowic i sąsiednich miastach (20-30mm) co może wróżyć ,jak nie będzie za zimno następny wysyp grzybów .Nie czytam ,,sensacyjnych prognoz'' na nadchodzącą zimę ukazujących się w tabloidach czy portalach typu ,,Interia’’. To już moje przepowiednie pogodowe mają większa sprawdzalność (tak myślę ).Ciepłe zimy występują przeważnie seriami po 2 –4 czyli nadchodząca ,a może kolejne 2-3zimy też mogą być niekorzystne dla narciarzy ,czyli stosunkowo mało dni mroźnych i okresy bardzo ciepłej pogody ( 10-15 na plusie) .Chyba w miarę dobre warunki narciarskie zimą 2014/2015 będą w grudniu i pierwszej połowie stycznia bo na luty 2015 ,,prognozuję ‘’podobne ciepło jakie było w lutym 2014r. To tylko moje ,,przepowiednie’’ a do zimy jeszcze ponad dwa miesiące. Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek, ja wiem, że nawet najgorsza prawda jest lepsza od najlepszego kłamstwa, ale skoro sam piszesz, że Twoje prognozy są tylko jakimiś przypuszceniami, kłam, nie dobijaj złymi wiadomościami spragnionych śniegu! :smile:

Napisz chłopie, że może w Polsce będzie taka sobie zima, ale w górach...... Co Ci zależy?:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to może nowość, ale że zimą wyciąg nie ruszył ani razu, to wybrałem się po raz pierwszy zobaczyć zmodernizowaną trasę w Ustroniu-Poniwcu. Jest idealnie równiutka, o prawie jednostajnym nachyleniu i wystarczająco szeroka (jak na wyciąg o przepustowości 1600 os/h). Wyciąg jedzie strasznie pomału, ale to pewnie z uwagi na trudniejsze wysiadanie turystów. Okolica piękna, zwłaszcza dojście doliną.A na Czantorii bez zmian - na niebieskiej nic się nie dzieje w kwestii naśnieżania.

poniwiec2.jpg

poniwiec1.jpg

poniwiec2.jpg.909d9b3b9f013e7496b937c31006afa6.jpg

poniwiec1.jpg.669326013a4a1a2d3f3aeeae0fecc8d2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...