Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ranking polskich stacji narciarskich


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Gdyby przy obecnych kryteriach do rankingu dodać park rozrywki w Chorzowie, to myślę, że zająłby całkiem wysokie miejsce :)

Bo w końcu jest nowoczesna i długa kolejka linowa, są parkingi, kible, restauracje, ośrodek niewątpliwie bardzo przyjazny dla dzieci i dla rodziny...

A że nie ma tras narciarskich? Przecież w obecnym rankingu ich ilość i atrakcyjność ma dość niewielki wpływ na wynik :biggrin:

100% racji Chris.

Głosuję na Park, Przynajmniej nie będzie się narzekać po powrocie z nart. :)

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Podobnie jak w ubiegłym sezonie - także i w tym roku chcemy zaprosić wszystkich czytelników skionline.pl, a także wszystkich miłośników narciarstwa do wyboru najlepszej stacji narciarskiej w Polsce w sezonie 15/16. Wzorem pierwszej edycji naszego rankingu, pragniemy by oprócz oceny redakcyjnych "testerów", którzy sprawdzają stan krajowych ośrodków, na ogólną ocenę każdego miejsca na zimowej mapie naszych stoków, złożyły się także głosy samych narciarzy.Ranking polskich stacji narciarskich

ranking-logo01_p.jpg.9b26a6a095a7a451eb3f052f22312659.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Na stronie opublikowaliśmy Ranking skionline.pl - najlepsze ośrodki narciarskie w Polsce 2016

Zachęcam do lektury oraz do dyskusji :)!

Redakcja przegapiła Karpacz, który łapie się jednak w kategorii dużych stacji (dwa krzesełka i 5 orczyków). Oczywiście jest spory kłopot bo w tym roku chodziły głownie Liczykrupa i Euro, a ze Zbyszka można było jeździć... po nieprzygotowanej czarnej.

Karpacz to ciągle skansen ale mało jest w Polsce miejsc gdzie można zjechać w jednym kawałku 550 m przewyższenia, w dodatku górny kawałek jest narciarsko całkiem przyzwoity. Czego nie da się powiedzieć w większości o stacjach z rankingu.

Pozdro

Wujot

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redakcja przegapiła Karpacz, który łapie się jednak w kategorii dużych stacji (dwa krzesełka i 5 orczyków). Oczywiście jest spory kłopot bo w tym roku chodziły głownie Liczykrupa i Euro, a ze Zbyszka można było jeździć... po nieprzygotowanej czarnej.

Karpacz to ciągle skansen ale mało jest w Polsce miejsc gdzie można zjechać w jednym kawałku 550 m przewyższenia, w dodatku górny kawałek jest narciarsko całkiem przyzwoity. Czego nie da się powiedzieć w większości o stacjach z rankingu.

Pozdro

Wujot

Bardzo dobrze że przegapili. Tak jak piszesz to jest skansen, i to się nie mieści się w takich rankingach.

Praktycznie chodzą tam dwie trasy, więc może tylko w kategorii mały ośrodek :biggrin: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja lubię takie konkursy! Ocena ludzi nijak się ma do oceny redakcji! Zupełnie jak w konkursach gminnych/miejskich/powiatowych/wojewódzkich/państwowych na stanowiska. Cóż, przykład idzie z góry!!! Właściciel Areny Słotwin, Czarnego Gronia i jeszcze tam czegoś, jest zadowolony, czy liczył na więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Ja też bardzo lubię takie rankingi i z niecierpliwością czekam na kolejny. To jednak nie wina Karpacza, że warunki śniegowe nie zawsze pozwalają na zjazd z samej góry. Ze Skrzycznego czy Pilska też bardzo rzadko da się zjechać na sam dół, a jednak te ośrodki zaliczamy do "dużych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Bardzo ciekawa różnica między rankingiem narciarzy - Internautów a redakcją skionline.pl. http://www.skionline.pl/stacje/ranking-stacji-narciarskich,16-17,male-osrodki,ocena-internautow.html 

Może za rok wyszczególnicie niektóre kwestie (podczas głosowania), które są oceniane przez Internautów? Bo trochę to jest za bardzo ogólne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa różnica między rankingiem narciarzy - Internautów a redakcją skionline.pl. http://www.skionline.pl/stacje/ranking-stacji-narciarskich,16-17,male-osrodki,ocena-internautow.html 
Może za rok wyszczególnicie niektóre kwestie (podczas głosowania), które są oceniane przez Internautów? Bo trochę to jest za bardzo ogólne.


O co dokładnie biega? Co mamy wyszczególnić?

A różnica wynika z tego, że na ocenę redakcji ma wpływ wiele składowych, które nie zależą od naszej subiektywnej oceny - np. długość tras, ilość, ilość wyciągów, czy ich jakość. Już o tym pisałem.

A Internauci oceniają jak im pasuje... zdarzają się np. osoby, które Białce dają ocenę 1 za jakość wyciągów.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JC napisał:

O co dokładnie biega? Co mamy wyszczególnić?

Nie pamiętam dokładnie tego, jakie dokładnie kwestie były oceniane, więc ciężko mi jest napisać tak "z głowy". Ale, z tego co pamiętam, nie ma rozdziału długości i różnorodności tras od ich przygotowania - to są zupełnie inne rzeczy i odpowiedzi są często sprzeczne. Dojazd i parkowanie tak samo - dojazd rozumiem jako np. skibusy albo jakość drogi dojazdowej a parkowanie jako parkingi (płatne/bezpłatne, ich wielkość i odległość od stoku). 

Nie chodzi mi o to, żeby Internauci mieli spędzać kilkanaście minut na ocenie jednej stacji (bo wtedy mało osób weźmie udział w takim rankingu), ale żeby kwestie były trochę bardziej wyszczególnione. Mam nadzieję, że napisałem jasno ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JC co prawda prosiłeś na PRIVa abym nie komentował twoich... i nie wnikał w twoje finanse itd. ale sory nie mogę!!! i mam  pytanie: (i o odpowiedź poproszę na forum a nie na PRIVa)

Ile masz akcji BSA?  albo jaką kasę ciągniesz z reklamy?

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo protestuje, aby klasyfikować Słotwiny Arena jako dużą stację narciarską. Jest to miejsce w rzeczywistości składające się z jednego, może nowoczesnego, ale krótkiego krzesła i stoku przy nim.  Są tam jakieś objazdówki i nawet krótki orczyk na innym stoku. Ale to wszytko jest bardzo małe.  Wiem, że oficjalnie podają jakieś km tras. Ale ja jestem tam prawie co roku i nigdy ich nie widziałem. Dodatkowe kuriozum jest skłócenie obu sąsiadujących stacji, które ni jak nie mogą dogadać się i zrobić jeden karnet.  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Duży ośrodek Kasprowy Wierch, Słotwiny. Śmiechu warte jak to są duże ośrodki. Oba praktycznie mają po jednej trasie. Ranking średnich i BSA na pierwszym - a kogo to jest ranking bo raczej nie narciarzy. To raczej sponsoring a taką informację się podaje w nagłówu. Szkoda bo kiedyś uważałem ten portal za specjalistyczny a obecnie raczej propagandowy :-)  Ale forum jest ok :-) 

Edytowane przez Jusik2002
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży ośrodek Kasprowy Wierch, Słotwiny. Śmiechu warte jak to są duże ośrodki. Oba praktycznie mają po jednej trasie. Ranking średnich i BSA na pierwszym - a kogo to jest ranking bo raczej nie narciarzy. To raczej sponsoring a taką informację się podaje w nagłówu. Szkoda bo kiedyś uważałem ten portal za specjalistyczny a obecnie raczej propagandowy :-)  Ale forum jest ok :-) 


Proponuję się zapoznać z zasadami oceny, to wyjaśni, jakie są zasady rankingu.
Można się z nimi zgadzać lub nie, ale takie zostały ustalone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...