Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Plan otwarcia kolejnych tras:
Północ/Sever:
W piątek:
-Pretekárska 1 (Záhradky - Priehyba)
-Pretekárska 1a + 2 (Luková - Priehyba - Koliesko)
-W przypadku słabego wiatru w sobotę zostaną otwarte trasy 1b (Konský Grúň - Luková) i 1c (Chopok - Konsky Grúň)

Południe/Juh:
We wtorek: 34b i 34c (z Chopku na Kosodrevinę)
W piątek: 33a (Predné Dereše)

Na mapce zaznaczyłem trasy, które powinny być otwarte w następny weekend.

chopok1.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, leitner napisał:

Plan otwarcia kolejnych tras:
Północ/Sever:
W piątek:
-Pretekárska 1 (Záhradky - Priehyba)
-Pretekárska 1a + 2 (Luková - Priehyba - Koliesko)
-W przypadku słabego wiatru w sobotę zostaną otwarte trasy 1b (Konský Grúň - Luková) i 1c (Chopok - Konsky Grúň)

Południe/Juh:
We wtorek: 34b i 34c (z Chopku na Kosodrevinę)
W piątek: 33a (Predné Dereše)

 

Nareszcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega leitner mial racje jest oficjalny news :)

 

Pogoda nam sprzyja. Minusowe temperatury i słaby wiatr pozwalają na naśnieżanie. Na północnej części jeśli pogoda nie zrobi psikusa to 9 grudnia otworzymy trasy: 1a, 1 oraz 2. Na następny dzień, tj. 10 grudnia będziecie mogli jeździć na odcinkach 1b i 1c. Na południowej stronie chcemy otworzyć w najbliższym czasie trasy 34b i 34c, a w piątek chcemy udostępnić 33a.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak co tydzien bede w weekend wiec sprawdze organoleptycznie :) Postaram zrobic kilka fotek , jesli telefon mi nie zamarznie jak tydzien temu, ma byc troche cieplej wiec pewnie sie uda, przy okazji mam pytanie do starych wyjadaczy, czy w liptowskim mikulasie jest jakas pizzeria ktora serwuje pizze nie jak dodatek do piwa tylko taka z pieca gdzie piwo jest dodatkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, leitner napisał:

Odpalili kamerkę na Krupovej.

Fajna jest też Freeride Zona, którą niedawno dodali, ale brakuje mi Przednich Dereszy, którą niestety usunęli.

Z tej kamerki było widać najlepiej jakie warunki panują na Południu.

Edytowane przez aurigae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2016 o 12:00, borygo napisał:

przy okazji mam pytanie do starych wyjadaczy, czy w liptowskim mikulasie jest jakas pizzeria ktora serwuje pizze nie jak dodatek do piwa tylko taka z pieca gdzie piwo jest dodatkiem?

Kilka razy jadłem dość dobrą pizze tutaj: MaMi Pub Restaurant Pizza http://www.mami.sk/
https://www.google.pl/maps/@49.0833634,19.6106528,3a,75y,220.57h,85.62t/data=!3m6!1e1!3m4!1sslnwVSGaGonG9aQhwzx6rg!2e0!7i13312!8i6656

Też jak byłem w Liptovskiej Izbie na rynku to widziałem że od tyłu jest ich pizzeria, ale pizzy tam nie jadłem. http://www.restaurant-taverna.sk/

Swoją drogą, na Słowacji jadłem najgorszą pizze w życiu xD w miejscowości Svit obok Popradu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mowilem tak zrobilem sobota i niedziela chopok :)

W sobote bylo extra 1,2 stopnie na plusie i sloneczko. Tak jak pisali wlaczyli trase na poludniu z gory i 1 od lukowej w dol, na upartego mozna bylo tez zjechac z samej gory. Warunki byly znakomite moze troche za cieplo ale co tam :) trasy na polnocy sprawowaly sie dobrze do samego zamkniecia, na poludniu poniewaz bylo cieplo bylo gorzej ale do 12,13 mozna bylo spoko jezdzic. JAk w sobote schodzilem ze stoku to czulem w palcach ze jak bylo tak cieplo, rozmieklo to w nocy przyjdzie mrozik i bedzie wiadomo co :) I tak tez sie stalo , po za tym silny wiatr wywial snieg i na trasach na gorze w obie strony lodowisko. NA szczescie nizej dalo sie spoko jezdzic, ale jak nie napada jakis swiezy sniezek to moze byc ciezko. Okolo 13 wiaterek a dmuchal naprawde ostro spowodowal zamkniecie gondol, takze wspolczuje tym co zostali na poludniu. O 14 zaczal padac deszczosnieg i mozna sie bylo ewakuowac 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, borygo napisał:

Okolo 13 wiaterek a dmuchal naprawde ostro spowodowal zamkniecie gondol, takze wspolczuje tym co zostali na poludniu.

I co w takiej sytuacji jak się zostanie na południu a samochód ma się na północy - jest jakiś inny transport ? żeby się dostać na północ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 05/12/2016 at 10:06 AM, leitner said:

Plan otwarcia kolejnych tras:
Północ/Sever:
W piątek:
-Pretekárska 1 (Záhradky - Priehyba)
-Pretekárska 1a + 2 (Luková - Priehyba - Koliesko)
-W przypadku słabego wiatru w sobotę zostaną otwarte trasy 1b (Konský Grúň - Luková) i 1c (Chopok - Konsky Grúň)

Południe/Juh:
We wtorek: 34b i 34c (z Chopku na Kosodrevinę)
W piątek: 33a (Predné Dereše)

Na mapce zaznaczyłem trasy, które powinny być otwarte w następny weekend.

chopok1.jpg

Ale super ze snieg dopisuje!!! :)

Ktore z tych tras sa najlatwiejsze? Ktore najbardziej zatloczone?

Czy dobrze rozumiem ze trasa Biela Put jest najbardziej zatloczona wiec lepiej dotrzec do Lucky albo Zachradek ?

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lucky jest duzy parking wiec jak sie jest w miare rano to latwo cos znalezc. Tak Bela Put jest chyba najprostsza. JAk sie z jasnej chce wjechac wyzej to powstaje problem bo biedronka czyli kolejka szynowa jest 1 i bierze okolo 20-30 osob, a do gory i w dol jedzie gdzies 15-20 minut, a kanapa na lukowa czesto nie chodzi, pewnie wynika to z problemu z wiatrem. Na zachradkach jest maly parking , a za parkink przy drodze mozna dostac pokute :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ioana napisał:

Czy dobrze rozumiem ze trasa Biela Put jest najbardziej zatloczona wiec lepiej dotrzec do Lucky albo Zachradek ?

Tak jak napisał Borygo - najlepiej jest stanąć na Lućkach. Najłatwiejsze trasy to według mnie (w kolejności od najprostszej): 13 Biela Put, 10 Brhliska, 14 Lućky i 5 (Rovna Hola - Zahradky). reszta tras niebieskich to tak naprawdę trochę szersze trawersy (drogi przysypane śniegiem).

45 minut temu, ptk89 napisał:

Trasy 10 i 10a przy gondoli A3 to zawsze są otwierane na koniec? Tam nawet nie widać, żeby śnieżyli cokolwiek.

Nie zawsze - rok temu otworzyli 10 dość szybko. W tym roku zmienili kolejność naśnieżania tras (naśnieżyli czerwoną 1,1a i 2). Chyba póki co chcą się skupić na trasach, które są już chociaż w części naśnieżone. Na początku grudnia na Brhliskach (początek trasy 10) dość mocno wiało (mimo lasu) a jako, że trasa 10 jest trasą "ślepą" (dochodzi do niej tylko jedna krótka 7a), zapewno nie zależało im na szybkim naśnieżeniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...