Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, borygo napisał:

ciekawe czy w tym sezonie otworza trase nr 3. Ja juz nie pamietam kiedy ostatnio byla otwarta

Przecież ona jest otwarta zawsze... Nie za bardzo łape o co chodzi?

To trasa freerade'owa a więc "róbta co chceta" 

PS. w tym roku już tam zjeżdżali. A cały marzec i kwiecień to jedna z lepszych tras. Chyba że nie ma długo opadu! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Jasiek napisał:

Przecież ona jest otwarta zawsze... Nie za bardzo łape o co chodzi?

Oficjalnie "trójka" jest zazwyczaj zamknięta. Aczkolwiek rok temu i dwa lata temu (wcześniej nie wiem) była otwierana też oficjalnie - w necie i w info w ośrodku trasa była oznaczona jako otwarta (oczywiście bez ratrakowania). Podobnie jest z "szóstką".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jezusie... człowieki! 

freereade też mają wam oficjalnie otworzyć!!!! 

Chcesz jedziesz... widzisz że jest dupa to nie! Twój wybór!

PS. ostatnio z człowiekami gadam dlaczego nic nie piszą na forum: a oni że "tu jest tylu specjalistów którzy siedzą w fotelu i oglądają kamery... to po co!" 

PS2. dobra nie ma co ludzi na siłę uszczęśliwiać! Bawcie się dobrze. Pozdrowienia dla Warszawy!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem i po otwartej, i po zamkniętej "trójce". Warunki były niemal takie same (dużo lepsze niż na obłożonych trasach - nawet na tak wąskich nartach, jakie miałem).

Generalnie jak jest śnieg, to jeżdżę po każdej dostępnej trasie (niekoniecznie otwartej). Często zamknięte są w lepszej kondycji niż otwarte.

Jasiek, nie czuję się specjalistą od Chopoku, ale skoro w tym wątku więcej jest pytań niż odpowiedzi, to na te pytania, na które znam odpowiedź z doświadczenia lub z netu, odpowiadam. Zawsze jak piszę info z netu staram się dopisywać źródło. Czy ktoś w to wierzy czy nie, to jego sprawa. 

Jeśli widzą, że na forum są pisane nieprawdziwe informacje, to czemu się nie zalogują i nie napiszą prawdziwych? Ich wybór, ale podpieranie się  tym, że wypowiadają się tutaj tylko "kanapowcy z Warszawy" (czy jak tam zwał), uważam za wyjątkowo głupie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zaliczyłem właśnie udany weekend na Chopoku, a przed wyjazdem trochę śledziłem wątek to postanowiłem coś skrobnąć.

Na Chopoku byłem pierwszy raz, także nie mam porównania jak tam bywało, ale po weekendzie stwierdzam, że warunki są wyśmienite. Trasy przygotowane, sporo naturalnego śniegu.  Pogoda wiadomo jak to w górach, raz słońce, raz chmura, ale na to wpływu nie mamy. Jednak Chopok moim zdaniem jest na tyle zróżnicowany, że można znaleźć miejsce do poszusowania.

Smieszyło nas hasło reklamowe "Tak blisko - tak alpejsko", a po weekendzie zgodnie przyznaliśmy, że jest namiastka alp na Chopoku.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam inne pytanie dotyczące opłat za autostrady - ale na Chopok.

Wracałem w sobotę z Chpoka inną trasą niż zwykle - interesuje mnie odcinek z Liptovskiego do Rużemberoka, w miejscowości Liptovski Michał pojechaliśmy ślimakiem na Autostradę - można było jechać prosto dalej 18, ale się zagadaliśy - której tak naprawde jest ok. 1,5 km. Czy jakby na końcu tych 1,5 km zatrzymano nas do kontroli winiety czy zapłacilibyśmy mandat za jej brak, na tak krótkim odcinku - wiadomo, że nie mielibyśmy jak udowodnić, że jedziemy tylko te 1,5 km. 

W linku opisany fragment trasy

https://www.google.pl/maps/dir/Liptowski+Mikułasz,+Słowacja/Rużomberk,+Słowacja/@49.093282,19.4251632,15.75z/data=!4m15!4m14!1m5!1m1!1s0x47159932417f49dd:0x58f41470f44744e3!2m2!1d19.6192067!2d49.0811487!1m5!1m1!1s0x4715081ae1aabb6f:0x400f7d1c6971010!2m2!1d19.3066002!2d49.0752393!3e0!5i1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tam stała policja to na 99% tak bo wjeżdżacie na autostradę (przy wjeździe jest znak koniec autostrady za 1000 metrów). Trzeba jechać dalej drogą 18.

Jadąc do w odwrotna stronę znak autostrada jest na szczęście dopiero po przejechaniu ok 1 km dwupasmówką od węzła Ivachnová (tego na który omyłkowo wjechałeś)

 

Jechał ktoś może ostatnio przez góry drogą 584? Czy jest na niej pełno lodowych nierówności itp. czy można śmiało jechać?

Edytowane przez szplukasz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, moloo napisał:

...Czy jakby na końcu tych 1,5 km zatrzymano nas do kontroli winiety czy zapłacilibyśmy mandat za jej brak, na tak krótkim odcinku - wiadomo, że nie mielibyśmy jak udowodnić, że jedziemy tylko te 1,5 km...

Tak jak pisze @szplukasz miałeś chłopie szczęście bo oni tam stoją 22 godziny na dobę :) chyba na twoje szczęście zgłodnieli bo zapłaciłbyś jak nic. Stoją radiowozem na 18 i ściągają z autostrady.

tu.jpg

1 godzinę temu, szplukasz napisał:

Jechał ktoś może ostatnio przez góry drogą 584? Czy jest na niej pełno lodowych nierówności itp. czy można śmiało jechać?

Też mam ten dylemat bo planuje jechać w piątek.

Kumpel twierdzi że jest w miarę. Ale to leśnik, to nie wiem czy wiarygodne zeznanie bo on cały czas po lesie a więc może czuł się jak w robocie. :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szplukasz napisał:

Jechał ktoś może ostatnio przez góry drogą 584? Czy jest na niej pełno lodowych nierówności itp. czy można śmiało jechać?

Jechałem w piątek i było śnieżnie, ale do przejechania spokojnie. Na powrocie w niedziele pojawiło się trochę nierówności wybitych przez łańcuchy i oblodzeń, ale również bez problemu do przejechania.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nareszcie! Człowieki wyjechały a piękna pogoda pozostała. Słoneczko i lekki mrozik. Jest bosko. ? sami zobaczcie jaki tłok... 

20170123_092113.jpg

Pozdrawiam 

PS. od jakiegoś czasu browar w Kvasnicniku. Lepszy brovar i piękna obsługa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...