Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Jasiek napisał:

Tak jak pisze @Baartos trasa jest czysta. Ale... w niedziele słońce mocno operowało i rozpuszczało zaspy na poboczach a spływająca woda zamarzała w zacienionych miejscach. Tak że miejscami cienka warstwa lodu. Ale spoko.

No i skoro tak jak zdjęciach Baartosa to faktycznie luzik - dzięki za info :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się jeździ głównymi drogami to policji jest mnóstwo. Moja trasa nie tylko jest najkrótsza ale w ciągu 23 dni widziałem 4 patrole!!!
Policia Slovacka kocha kontrolę szybkości szczególnie na zab

W styczniu policji było jak..... ale na trasie na Martin Zyline Cadca.
Ale tez w samej dolinie stały 2 suszarki. ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jasiek napisał:

PS2. a jak wymienisz żarówkę? umiesz? bo u mnie trzeba "pół samochodu rozebrać" :) 

niech zgadnę : Mondeo ?  ;)

a trza mieć żarówki jak sie ma full ledy? O.o dla pewności jednak woże komplecik żaróweczek  (jak sie słowcka władza wkuwi to jakąś żarówe zawsze w pojeździe znajdzie).

Miałem tak kiedyś, że zatrzymali cały ruch na autostradzie przy zjeździe na Liptowski , żeby sprawdzić czy każdy ma winietę, każdy pruje 130, a tu nagle do zera trza wyhamować bo policmajster wyposażony w ultranowoczesny sprzęt zwany szmatą do szyb (gdyby kto miał zanieczyszczoną przednią) musi sprawdzić czy masz "winietu". A jaka podpadłeś z niewiadomych powodów, to sie zaczęła dyskusja czy masz żąrówki..... No i h.... że masz ksenony czy inne ledy: żarówy komplet muszą być. Kosztowało mnie to 20 euro  i od tego czasu zawsze mam paczuszkę nie wiem do czego żarówek i wjeżdżając na Słowację czuje się bezpiecznie :)

Edytowane przez dembus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, Mondziak na kierunkowych :) a komplecik żarówek ależ oczywiście wożę jak najbardziej. Wożę też wiele innych akcesorii: linka holownicza, kable rozruchowe, apteczki, kamizelki, łańcuchy (wkładam w listopadzie wyciągam w maju)... itd. i to wtedy dopiero nazywa się "mondeo full wersja". :) 

Winiety od tego roku mają elektroniczne i nie mają prawa wymagać potwierdzenia wpłaty. Ale jak ktoś kupuje to radzę wydrukować (tak na wszelki) oni są inni a mają nawyki "milicji" w stylu: "tak Panie Władzo...tak Panie Władzo...".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dembus napisał:

niech zgadnę : Mondeo ?  ;)

a trza mieć żarówki jak sie ma full ledy? O.o dla pewności jednak woże komplecik żaróweczek  (jak sie słowcka władza wkuwi to jakąś żarówe zawsze w pojeździe znajdzie).

Miałem tak kiedyś, że zatrzymali cały ruch na autostradzie przy zjeździe na Liptowski , żeby sprawdzić czy każdy ma winietę, każdy pruje 130, a tu nagle do zera trza wyhamować bo policmajster wyposażony w ultranowoczesny sprzęt zwany szmatą do szyb (gdyby kto miał zanieczyszczoną przednią) musi sprawdzić czy masz "winietu". A jaka podpadłeś z niewiadomych powodów, to sie zaczęła dyskusja czy masz żąrówki..... No i h.... że masz ksenony czy inne ledy: żarówy komplet muszą być. Kosztowało mnie to 20 euro  i od tego czasu zawsze mam paczuszkę nie wiem do czego żarówek i wjeżdżając na Słowację czuje się bezpiecznie :)

Naklej sobie z tyłu naklejkę PL o wymiarach określonych w konwencji wiedeńskiej i możesz im te żarówki wiesz gdzie wsadzić. Swoją drogą przez taką właśnie uległość i konformizm tacy niedouczeni policjanci nas łupią. A i dla uzasadnienia swojej racji, że nie musisz tych żarówek i apteczek mieć wydrukuj sobie tekst konwencji wiedeńskiej po słowacku. Niech się uczą barany. Pomyśl sobie jakbyś jechał np na drugi koniec europy i miał mieć wyposażenie pojazdu zgodne z każdym krajem tranzytowym. bagażnika by ci nie starczyło. Co do łańcuchów to określają znaki drogowe i tu już nie ma dyskusji.

Pozdrawiam.

Edytowane przez lokiec3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj! Witam wszystkich pasjonatów sportów zimowych. Wybieram się w niedziele na Chopok po raz pierwszy w życiu. Obserwując wykaz temperatur jakie panują w poszczególnych stacjach, boje się o warunki. Czy ktoś jest obecnie na Chopoku i moze wypowiedzieć sie na temat panujących warunków ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domindomin nie liczył bym za bardzo na odpowiedź... takie to już to nasze forum jest!

Na Chopoku jest obecnie polaków około 60-70% z jeżdżących ale nikt nie napisze... czytać tak! ale pisać... mają to w d... no cóż!

ja mogę Ci powiedzieć jak było w weekend ale po kilku dniach odwilży... (a tam niestety ale...) może nie mieć się to ni jak do tego co tam jest.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym sezonie, po wielu latach wróciłem na Chopok. Połowa marca, wyjazd bardzo udany. Warunki bdb.

Jak później obserwowałem, 2 tygodnie później, koło 1 kwietnia warunki były już fatalne, ale z kolei w połowie kwietnia znowu dosypało i było ok.

Czy moglibyście podzielić się wrażeniami z kwietniowych wyjazdów ma Chopok? Czy można liczyć na normalne, narciarskie warunki w połowie kwietnia i czy to co było w tamtym roku było typowe czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, leitner napisał:

Na Chopok jechać przez Zuberec czy na około krajową (bez winiet)? Na drodze przez Zuberec lodowo czy da się przejechać?

da sie przejechac,fotki na 49 podstronie:) pewno troche sniegu i lodu z pobocza splynelo,rano moze byc lekko przymarzniete wiec trza uwazac,my jechalismy jak byl mroz calodobowy w srode tydz temu:)

Edytowane przez Baartos
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2017 o 22:51, Jasiek napisał:


@zibi ten domek chcesz na teraz? czy w innym terminie? bo jak teraz to zapomnij!

szukam domku pod koniec marca!!! No i oczywiście pytanie do was. Czy według was można liczyć tam na dobre warunki na Jasnej pod koniec marca? czy to nie ma prawa się udać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dla Ciebie oznacza " dobre warunki ". Od 8 lat marzec to najlepszy miesiąc w sezonie. Ale... dla mnie najlepsze to nie znaczy że dla innych też. Nie przeszkadza mi: miękki śnieg, (wręcz przeciwnie), nie przeszkadzają mi przesypy... i błoto śnieżne.

Jeżeli liczysz na twardy sztruks, to wsadź to między bajki. Może 1 - 2 godziny z rana. Potem marcowe słońce robi swoje (szczególnie na południu) trasy są miękkie, śnieg jest ciężki... za to poza trasami zawsze była bajka! 

A co będzie w tym roku... ?

PS. co do noclegów... na PRIV

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ptk89 napisał:

Chopokowcy...

Mam nocleg przy trasie Biela Put i w związku z tym mam pytanko, gdzie najbliżej znajduje się jakiś sklep/markecik na zakupy? Jest coś bliżej niż w Liptowskim?

I to jest cały plus noclegu na stoku :) Płacisz dwa razy tyle, a i tak codziennie jedziesz do do Tatralandii lub do Liptowskiego po zakupy.

Edytowane przez szplukasz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, szplukasz napisał:

I to jest cały plus noclegu na stoku :) Płacisz dwa razy tyle, a i tak codziennie jedziesz do Liptowskiego po zakupy lub do Tatralandii

Spokojna Twoja głowa. Zakupy w dużej większości mam ze sobą, dwa posiłki w hotelu, baseny&spa również na miejscu. Wybiorę się przez 6 dni pewnie raz lub dwa jak czegoś zabraknie.

ps. swoim postem nie wniosłeś nic do dyskusji, nie odpowiadasz na pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ptk89 napisał:

Chopokowcy...

Mam nocleg przy trasie Biela Put i w związku z tym mam pytanko, gdzie najbliżej znajduje się jakiś sklep/markecik na zakupy? Jest coś bliżej niż w Liptowskim?

W Demanowej masz taki spożywczo przemysłowy https://www.google.pl/maps/@49.0607213,19.585091,3a,75y,56.93h,82.37t/data=!3m6!1e1!3m4!1sE5k15tf_9E35CyG--wXZtw!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...