Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma jakieś info z Chopka? tylko proszę o konkrety! bo że dużo ludzi to widzę na kamerach..., że jest miękko to wiem bo odwilż... 

PS. wybiera się ktoś na weekend? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie warunki średnie. Codziennie albo pada deszcz albo przynajmniej kropi. Jeździć można do 12 na spokojnie. Po godzinie 12 trasy widocznie zmęczone. Liczba ludzi widoczna na kamerkach (zahradky) wynika z tego, że na szczycie mgła i duży wiatr, dlatego większość jeździ na dole. Po zjechaniu w kierunku Biela Put nie ma jak wydostać się na górę, od środy kanapy nie chodzą ze względu na pogodę, a "biedronka" - A4 to jedno wielkie nieporozumienie, zabiera mało osob i przemieszcza sie bardzo wolno. Gondola wczoraj chodziła bardzo wolno - wiatr dochodzący do 135 km/h, dzisiaj juz dużo szybciej.  Jak ktoś chce pojeździć to da radę, ale warunki oceniam na 3+

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Domindomin za info. No niestety jak wieje to Chopek ma problemy i z Kolieskiem i z południem. 

Pogoda chyba zwariowała, zamiast sypać to pada, ale cytując klasyka "taki mamy klimat"! życie... albo "klątwa ferii warszawskich" :) 

Mam info z kilku źródeł i Slovaki piszą że... ale to nie ważne! nikogo nie interesuje!

@MX5 i tu się zdziwisz! nie będzie info z Chopka  "jak Bóg Jaśkowi, tak Jasiek Bogu???" czy jakoś tak! 

Na info to można liczyć tylko na... FACETÓW z PILSKA :) Pozdrawiam

PS. jak ja tam jadę... to Chopok ma stresa :) i "bude pekne pocasi"

Edytowane przez Gość
PS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinn mówisz i masz! 

Mam aktualne dane jak tam jest od kolegów ze Slovaki i napisałbym ale...

wiesz co mnie wqrvia! że jak coś to Jasiek napisz, jak tam, co tam a teraz??? chyba WiFi nie mają bo w Grand Hotelu ***** mają noclegi!

Jak piszą mi koledzy z Mikulasza to co trzecie auto na Chopku ma rejestracje z PL i zaczynającą się na literę W i... od 14.02 nic! zero info! 

Nie jest to chore? 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, obecnie jest dość dużo Polaków na Chopoku. Niestety większość to typowy Janusz turysta (bez obrazy dla każdego Janusza :P) - taki co to nagle stanie na samym środku stoku i zacznie sie oglądać gdzie to jego familia sie podziała, zeby potem pchać sie w kolejce i jeździć ludziom po nartach/ deskach zeby tylko wjechać o jedna kanapę szybciej. Od takich osob nie ma co oczekiwać informacji. Sam przed przyjazdem pytałem o pogodę i warunki - odpowiedzi brak. Jestem w Liptovskim do soboty także śmiało pytać jak cos potrzeba ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, leitner napisał:

Jedyne co mogę napisać, to przeprosić za współmieszkańców Warszawy i wstydzić się za nich.

Marcinn, z Chopka ;)

Nie ma co przepraszać za ziomków. Na Śląsku też są ludzie i ludziska!

PS. Ty to akurat się nie liczysz... Ty jesteś nasz... (i napisałeś cały elaborat) 

PS2. a Tobie @marcinn nie będę liczył gwiazdek. Bo kto bogatemu zabroni!   :D  (ale siara że WiFi nie było :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym mówimy... NARCIARZE! od 7 boleści :D 

poślizgać się... wypić 8 grzańców... (co godzina jeden) bo toż to wysiłek taki jest!... i doczołgać się jakoś do hotelu! a obsługa do pokoju już jakoś dostarczy (jak DHL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem zaraz się wszyscy oburzą że... itd!

ale zanim... to zastanówcie się czy to przypadkiem nie jest to realny obraz narciarza (janusza turysty) jak to @Domindomin nazwał a @piter100 udokumentował

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz jak najbardziej słuszny, ale uwierz mi, nie ograniczający się do Warszawy. Teraz współdzielili z nami ferie rodacy z zachodnipomorskiego i dolnośląskiego i trochę tej menażerii trafiło też i do Zillertal. "Halinaaaaaaa, gdzie jeeeeedziemy, skręęęęęęęęęęęęęęęęęcaj, tutaaaaaaaaaj..." - nie wiem dlaczego Polacy uważają, że jak będą się drzeć przez pół stoku to "Halina" na pewno się nie zgubi...Kultura kolejkowa też niczego sobie - jak nie po narcie, to z łokcia, wszak my pany w Alpy przyjechali... Ale oprócz Januszy spotkałam też wielu normalnych, ułożonych narciarzy z klasą, były miłe pogawędki, krótka wymiana info o pogodzie i trasach. Nie ma jednej szufladki.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@idealist ja naprawdę nie mam uczulenia na Warszawiaków... ani na Ruskich (dopiszę od razu bo znowu jakiś Andrzej mi to zarzuci) ale jak piszesz:

darcie mordy na cały stok w stylu: Waaaanjjjjaaaaa! albo wspomniana Haaallliinnaa!!! odstrasza od przyjemności nartowania!

Faktem jest że przez okres ferii warszawskich nie da się pojeździć na nartach bo przyjeżdżają tłumy (i to jest OK) ale w większości to ludzie którzy mają w d...e narty tylko przyjechali na relax i tak jak piszesz "każdy, każdego szuka", przyjeżdżają na 7 dni a czują się jak by stok do nich należał, bo on z żoną i z dziećmi przyjechał... i jemu się należy... i jak to ostatnio klasyk powiedział " jak Panowie"... sory! 

PS. cieszę się że w ten weekend zacznie się prawdziwe nartowanie! idzie marzec i kwiecień :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie !….  i dlaczego najeżdżacie na nas samych ?? (no ale przecież to nasz narodowy zwyczaj)   Nie jesteśmy gorsi od innych nacji przebywających w tym miejscu. Z moich spostrzeżeń z Chopoka  jest tu wyjątkowa kultura narciarska vs to co można spotkać na stokach w Polsce

Edytowane przez bolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my z południa mamy lepiej... bo bliżej. I to jedyne za. 

Co do kultury narciarskiej i ogólnej na Chopku 100% za. Ostatnio bylo ciepło, na płocie przed dolną stacją powiesiłem polar i... po 3 godzinach wisiał nadal. I to nie tylko ja, wisiały dziesiątki rzeczy wartych duże pieniądze. 

PS. ale popatrz inaczej do Opery Narodowej musimy gnać w jeden dzień tam i z powrotem to tak jak Wy na narty do nas. ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jasiek napisał:

 

Co do kultury narciarskiej i ogólnej na Chopku 100% za. Ostatnio bylo ciepło, na płocie przed dolną stacją powiesiłem polar i... po 3 godzinach wisiał nadal. I to nie tylko jawisiały dziesiątki rzeczy wartych duże pieniądze. 

 

No do tego jeszcze nie dojrzałem.... na razie plecak wożę ze sobą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jasiek napisał:

PS. cieszę się że w ten weekend zacznie się prawdziwe nartowanie! idzie marzec i kwiecień :D

Niech jeszcze spadnie 1m śniegu i będzie bajka.

Ja toleruję te tłumy januszy, bo bez nich nikt by nie inwestował w stacje narciarskie, nawet na parkingu jak przyjeżdżam mówię im Dzień Dobry - ale oni nie słyszą, pewnie mają w uszach słuchawki. Ciekawe że nie zdarzyło mi się aby Słowak mi nie odpowiedział.

Na szczęście na Chopoku są osobne trasy dla januszy i osobne dla narciarzy oraz single line do wyciągu, zresztą oni siedzą głównie w barach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


PS. ale popatrz inaczej do Opery Narodowej musimy gnać w jeden dzień tam i z powrotem to tak jak Wy na narty do nas. [emoji13]


Czy Ty mnie obrażasz? ;) W Operze Narodowej miałem być raz, ale na scenie. Nic z tego nie wyszło, bo okazało się, że jednak nie umiem śpiewać opery (wiedziałem to wcześniej, ale Pani Dyrygent twierdziła co innego).

Żeby nie odbiegać do końca od tematu, to chyba w takie dni jak dziś, kiedy wyłączają krzesła na Lukovą, powinien śmigać talerzyk z Kolieska.
Raz mnie tak udupili. Podchodziłem CAŁĄ czerwoną trasę Majovą (2). Zresztą tak jak dziesiątki innych wkurzonych narciarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, surfing napisał:

 

5 minut temu, surfing napisał:

Niech jeszcze spadnie 1m śniegu i będzie bajka.

Jeśli zostanie to co jest i nie spłynie to będzie ok ! Jadę znowu w przyszłym tygodniu i jeśli będzie tak jak w ostatni weekend to będzie git :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...