Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W weekend wraca zima a w przyszłym tygodnie spadnie 30-40cm! (oby i niech tak się stanie!) 

PS.  @leitner wiem że to zabrzmi dziwnie ale taki oszołom jak ja, też może kochać operę!  kocham muzyką od Metallicy po Verdiego!  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, surfing napisał:

Zostanie i jeszcze dosypie, to jest Chopok i mamy dopiero koniec lutego, a metr śniegu potrzebny do jazdy poza trasami.

też na to czekam z utęsknieniem! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jasiek człowiek z miasta Łodzi nigdy nie zawodzi...

To od początku. W środę kicha totalna, wiało na maxa(podobno do 140km/h) to na szczycie czułem się obrzucony żyletkami po twarzy. Krzesła z Jasnej, Otupnego i Rovnej Holi nieczynne. Pier***ona Biedronka to jakiś żart bo czekania na 30 minut, żeby się wydostać z Biela Put. Dla mnie osobiście warun najlepszy na górze bo jedyne miejsce z mrozem i bez deszczu - lodowo ale fajnie. Od Lukovej do Prieheby też całkiem dobrze. Poniżej Prieheby niestety fatalnie przez padający deszcz i sporą liczbę narciarzy - totalna klucha. Kolejki największe na Zahradkach od 5 do 10 minut.

Dzisiaj w czwartek mniej wiało, do Lukovej praktycznie brak wiatru i zdziwiony byłem, że znowu krzesło z Jasnej stało w miejscu. Echh kolejne 30 minut do Biedronki...jutro się chyba zastrzelę. Warun jakby lekko lepszy, ale też tylko do Prieheby, niżej kiepsko. Kolejki do wyciągów dużo mniejsze np. do Funitela się wchodziło prosto w wagonik. Deszcz zaczął mocniej padać o 14, więc podziękowałem już za jazdę. Z rańca dużo lepiej.

Jutro ma mniej wiać, więc bez ryzyka utraty możliwości powrotu zaczynam rozdziewiczać Południe. Dam znać co i jak.

Sorki jak zrobiłem literówki w nazwach, to mój pierwszy raz na Chopoku. Wrażenia oceniam na 4. Brak pełnej oceny to fatalna komunikacja w przypadku wyłączenia kolejki z Jasnej na Lukovą. Ta wolna Biedronka i tylko jedna Biedronka to zdecydowanie jakiś żart jak na taki ośrodek. Spodziewałem się czegoś więcej po właścicielach.
 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ptk89 na basenach zawsze jest pogoda.

A tak poważnie to jak myślisz, dlaczego od 2 tygodni nie byłem na Chopku? Wiedziałem że będzie tłok a prognozy od tygodnia podają fatalną pogodę z silnym wiatrem.

W sobotę wiatr ma zelżyć i wyjść słoneczko dlatego pojawię się zobaczyć te spustoszenia po katakliźmie :) 

Mam jeszcze nadzieję (a raczej marzenie) że fatalna pogoda wszystkich wygoni i będę jeździć sam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jasiek napisał:

 

W sobotę wiatr ma zelżyć i wyjść słoneczko dlatego pojawię się zobaczyć te spustoszenia po katakliźmie :) 

Mam jeszcze nadzieję (a raczej marzenie) że fatalna pogoda wszystkich wygoni i będę jeździć sam :) 

Se możesz marzyć :D . Ja przyjadę :ph34r:

 

Pozdr.Torres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy pisać bo obiecałem że się nie będę odzywał... ale potem wątek się obudził (a raczej szanowni jego użytkownicy) a nie będę na PRIVa 6 razy kopiował więc zapadła decyzja że coś naskrobię. 

Od razu piszę że to moje prywatne odczucia i całkowicie subiektywna ocena. Dlaczego taki wstęp: jeździliśmy z kolegą (obaj podobne umiejętności ale inny sprzęt) i... ja twierdziłem rewelka a on że jeździć się nie da... 

Pogoda: mieszana. Wczoraj słońce, chmury, śnieg, wiatr. Dziś chmury i wiatr x 2. Przerobiliśmy wszystko. Dziś 4 na Lukovą ruszyły dopiero około 11.  Na dole cisza, na Lukovej urywało łeb a na szczycie przewracało ludzi. Za to mała frekwencja (ciekawe dlaczego :rolleyes:) ale do godz. 13 - 37km? nie jest źle.

Warunki: Szczytowe odcinki przewiane, twarde, betonowo-lodowe. Od Końskiego wwiewy śnieżne do połowy Jedynki. Górny FIS nie ciekawy gorszy od Pretakarskiej. Wczoraj: lód, kamienie a dzisiaj trochę lepiej. W nocy wyprodukowali kopy śniegu na dolnej Pretakarskiej (1), Jelenim Groniu i łączniku Czarnulki z Otupne a i Lucky.

Pretakarska od Lukowej  i Czarnulka rewelacja... miód malina. Dolny FIS żeby nie część od wlotu Lucek to było by OK. Wawa pojechała ale przyjechali Slovaki bo mają FERIE! 

Południe rujnowaliśmy tylko wczoraj bo dziś baliśmy się zjechać ze względu na wiatr. Obawa przed zatrzymaniem kolei była większa jak chęci. Ale wczoraj jak dla mnie bajka! ale... zobaczcie na jakich nartach byłem. Dla tej narty im gorsze warunki tym lepiej. Przesypy, wiewy, pozatrasówka to warunki dla których ją stworzono. Choć i na twardym, lepiej spisała się niż Redstery (wymieniłem Atomiki na K2 po 2 godzinach jeżdżenia). 

Weekend zdecydowanie narciarsko udany (nogi bolą) a i baseny jak zawsze... no i fajnie :) 

PS. a temperatury: wczoraj szczyt -11 dół -6 dzisiaj szczyt -8 dół koło zera.

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 34 minuty temu, Jasiek napisał:

W nocy wyprodukowali kopy śniegu na (...) Lucky.

31 minut temu, leitner napisał:

Zapuszczasz się tam? :o 

 No jakoś do parkingu trzeba zjechać! a że Lucky startują 8.20 a reszta 8.30 No to wybór parkingu jest oczywistą, oczywistością! czy nie? 

31 minut temu, leitner napisał:

Podobno 1c (górna część Pretekarskej) była dzisiaj zamknięta, bo wywiało do lodu i kamieni. Z tego, co piszesz, chyba nie było tak źle.

A co to znaczy zamknięta? :rolleyes:  Zamknięta to będzie w maju jak już nic tego białego nie zostanie :) 

Marcin dla mnie nigdy nie jest źle. Chyba że nie ma na czym się ślizgać!

Zaczyna być wiosennie. W nocy mrozi w dzień roztapia. Łatwo domyśleć się co z tego wynika. Warunki są najgorsze jakie były w tym sezonie. Ale czy złe? Nie bo da się jeździć. Trzeba tylko dobrać narty do warunków. Dlatego jak już kilka razy pisałem na forum: Nie wiem jak można mieć jedną parę nart! :o 

Poza tym podziwiam RODZICÓW, którzy zabierają dzieciaki na narty, na takie warunki! Wiatr na szczycie 80-100km/h lód pod nartami, trasa faktycznie od 12 zamknięta (choć warunki rano i 12 były takie same) a DZIADOWSCY RODZICE! zabierają tam dzieciaki. Dzieci płaczą, rodzice drą mordę! (tylko nie wiem dlaczego na dzieci)... dla mnie niepojęte! Może ktoś mi wytłumaczy kretyńskie ambicje rodziców?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jasiek napisał:

 No jakoś do parkingu trzeba zjechać! a że Lucky startują 8.20 a reszta 8.30 No to wybór parkingu jest oczywistą, oczywistością! czy nie? 

(...)Marcin dla mnie nigdy nie jest źle. Chyba że nie ma na czym się ślizgać!

(...) Nie wiem jak można mieć jedną parę nart! :o 

Pisałeś kiedyś, że parkujesz zawsze na Biela Put, bo tam jest płasko na stok ;) 

Dla mnie też jest OK, kiedy jest chociaż trochę śniegu, chociaż nienawidzę trasy, gdzie nie ma śniegu, tylko są kamienie z lodem. Ale jak nie ma lepszej trasy, to nie ma wyboru. 

Ja mam jedną parę (właściwie dwie, ale druga tylko na miejsca, gdzie nie ma prawie śniegu) i jakoś daję z nią radę - na lodzie, w puchu i w wodzie. 

Co do rodziców - pełna zgoda, chociaż więcej może się stać tym rodzicom niż dzieciom. Dzieci się łatwiej przewracają, ale nic wielkiego sobie raczej nie zrobią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, leitner napisał:

Pisałeś kiedyś, że parkujesz zawsze na Biela Put, bo tam jest płasko na stok ;) 

"płasko na stok"? oj Marcinku chyba coś nie doczytałeś. Nie płasko tylko najszybciej. Ale to było. Teraz pozmieniało się na Chopku i trzeba weryfikować zamiłowania. Wiem byłeś tam jeden (niecały ) dzień to  mogłeś nie zauważyć. 

9 godzin temu, leitner napisał:

Dla mnie też jest OK, kiedy jest chociaż trochę śniegu, chociaż nienawidzę trasy, gdzie nie ma śniegu, tylko są kamienie z lodem. Ale jak nie ma lepszej trasy, to nie ma wyboru.

Nie szerz "defektywizmu" :) kamienie były oznakowane. W tym sezonie skipatrolowcy pilnują tego jak nigdy. A lepsze trasy były. 

9 godzin temu, leitner napisał:

Ja mam jedną parę (właściwie dwie, ale druga tylko na miejsca, gdzie nie ma prawie śniegu) i jakoś daję z nią radę - na lodzie, w puchu i w wodzie. 

A kiedy to zdążyłeś przetestować te nowe Heady w puchu :eek:: o wodzie nie wspomnę. 

9 godzin temu, leitner napisał:

Co do rodziców - pełna zgoda, chociaż więcej może się stać tym rodzicom niż dzieciom. Dzieci się łatwiej przewracają, ale nic wielkiego sobie raczej nie zrobią).

Tak i tak najchętniej bym na takich rodzicach kijki połamał. 

Pozdrowionka

PS. następne info za tydzień  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja zrobię krótkie podsumowanie mojego pierwszego razu na Chopoku. Spędziłem tam 4 dni z czego jeden dzień zamknięte wszystko poza Biela Put.
Wydaje mi się, że TMR ma sporo do zrobienia na wypadek wiatru - komunikacja z Biela Put na pozostałe wyciągi jest fatalna, bo Biedronka to zdecydowanie za mało.

Zakochałem się w Południowej stronie, a konkretnie niebieskiej 34c oraz czerwonych 33 i 35. Byłem tam tylko jeden dzień, ale jak pojechałem o godzinie 9 to wróciłem po 15. Najpierw świetny klimat na niebieskiej Panoramie, a potem mega dynamiczna jazda na czerwonych 33 i 35. Warunki idealne do szybkiej i bezpiecznej jazdy. Czarna 33a na Południu skutecznie mnie zniechęciła, pokonałem ją 3 razy, ale jazda nie sprawiała mi przyjemności z powodu wielkich odsypów.

Północna strona ma ciekawe trasy od Lukovej do Zachradek w różnych wariantach. Bardzo fajna też czarna 7. Sam szczyt z powodu wielkich połaci lodu mnie nie zachwycił, można zjechać ale chyba żadna przyjemność z jazdy. Jedynie oko można nacieszyć widokami. Otupne, Biela Put i trasa na Lucky to nic wartego odnotowania.

Na bank wrócę tam w przyszłym roku, by się jeszcze lepiej zapoznać z górą.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jasiek napisał:

"płasko na stok"? oj Marcinku chyba coś nie doczytałeś. Nie płasko tylko najszybciej. Ale to było. Teraz pozmieniało się na Chopku i trzeba weryfikować zamiłowania. Wiem byłeś tam jeden (niecały ) dzień to  mogłeś nie zauważyć. 

A kiedy to zdążyłeś przetestować te nowe Heady w puchu :eek:: o wodzie nie wspomnę. 

Dawno to było, to nie pamiętam :D Na Biela Put samochodem nigdy się nie zapuszczaliśmy, bo bliżej są Lućky i na końcu jest najdłuższy zjazd. Za kilka lat na Biela Put ma powstać ogromny budynek z gondolą (cały czas nie wiem po co), to tam będą walić jeszcze większe tłumy. 

Headów nie testowałem w puchu i wodzie (chociaż muldy prawie po pas już zjechały), ale poprzednie Dynastary jeździły po wszystkim i jakoś się nie zabiłem. Chociaż jazda na wąskich i krótkich nartach w puchu/niewyratrakowanym stoku (np. Spravodliva 3 na Chopku) nie należała do łatwych.

Pozdrowionka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie że jak ja zaczynałem przygodę z Chopkiem to nie było Lucek ;) powiem więcej nie było biedronki ani Funitela a zastanawiam się czy w ogóle było Biela Put? nie pamiętam ale raczej nie było kolei na Biela Put! 

Zaczynaliśmy zawsze na Zahradkach i to kilka lat, potem Biela Put kolejne kilka a teraz Lucky. Bo najbliżej i najwcześniej. Co nie znaczy że je lubię. Nie lubię ale muszę! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jasiek napisał:

Wyobraź sobie że jak ja zaczynałem przygodę z Chopkiem to nie było Lucek ;) powiem więcej nie było biedronki ani Funitela a zastanawiam się czy w ogóle było Biela Put? nie pamiętam ale raczej nie było kolei na Biela Put!

Kolej z Biela Put jest z 2007 r. Wcześniej był szybki talerzyk Pomy, o którym pisze zaruski

jch.jpg.1112beca949823a3bb292cd64732f15e.jpg

Gondole na Brhliskach:

brh.jpg.6b5b3482dfb001b68bf57f33f430056c.jpgbrh2.jpg.36e1ec32df53c983f49707115555e80b.jpgbrh3.jpg.c8a589720dda1427f458b3abaa77f5e6.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...