Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 .12.  2016

Zjazdovka č. 1a (Luková - Priehyba) bude v termíne 13. 12. 2016 - 14. 12. 2016 dočasne uzavretá z dôvodu jej dosnežovania a prípravy na celkovú šírku.

Ďakujeme za pochopenie.

Optimistická prognóza na budúci víkend 16. - 18. 12. 2016 je spustenie zjazdovky 11 FIS Rovná Hoľa - Záhradky na severe.

csm_Zima__2016_17_a3_071216_75539d0295.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój zarezerwowany w Pavlina Lihota czy jak jej tam, tak że w sobotę i niedzielę sprawdzę co i jak na Chopoku. Gorzej, że pewnie na pewno będę miał ze sobą kamerkę i aparacik i będę robił zdjęcia, to zobaczycie jak sytuacja wygląda na tydzień przed świętami :) Cholera, chyba się starzeję, bo nie mogę się doczekać bardziej tego weekendu niż swojego pierwszego razu kiedyś tam :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kmarcin napisał:

Pokój zarezerwowany w Pavlina Lihota czy jak jej tam, tak że w sobotę i niedzielę sprawdzę co i jak na Chopoku. Gorzej, że pewnie na pewno będę miał ze sobą kamerkę i aparacik i będę robił zdjęcia, to zobaczycie jak sytuacja wygląda na tydzień przed świętami :) Cholera, chyba się starzeję, bo nie mogę się doczekać bardziej tego weekendu niż swojego pierwszego razu kiedyś tam :D

szkoda, że w łikend bo w tygodniu masz pustki teraz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2016 o 17:00, leitner napisał:

Tak jak napisał Borygo - najlepiej jest stanąć na Lućkach. Najłatwiejsze trasy to według mnie (w kolejności od najprostszej): 13 Biela Put, 10 Brhliska, 14 Lućky i 5 (Rovna Hola - Zahradky). reszta tras niebieskich to tak naprawdę trochę szersze trawersy (drogi przysypane śniegiem).

 

Jest jeszcze jeden plus  Lucek w/s Zahradki i BielaPut. Nie trzeba tyle drałować po schodach z poziomu parkingu do poziomu wyciągu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/12/2016 at 10:45 AM, borygo said:

W Lucky jest duzy parking wiec jak sie jest w miare rano to latwo cos znalezc. Tak Bela Put jest chyba najprostsza. JAk sie z jasnej chce wjechac wyzej to powstaje problem bo biedronka czyli kolejka szynowa jest 1 i bierze okolo 20-30 osob, a do gory i w dol jedzie gdzies 15-20 minut, a kanapa na lukowa czesto nie chodzi, pewnie wynika to z problemu z wiatrem. Na zachradkach jest maly parking , a za parkink przy drodze mozna dostac pokute :)

Dziekuje za podpowiedzi :)  Rozumiem ze przy tej trasie tj. 14 Lućky najlatwiej zaparkowac, ale problem parkingu nas nie bedzie dotyczyl bo skorzystamy ze skibusa.

Jesli 'Biela Put' jest najlatwiejsza (czyli cos dla mnie na poczatek ;) ) to mam pytanie, byc moze troche naiwne - jak sie do niej dostac?

Czy skibusy dojezdzaja do roznych tras, czy po prostu jada w jedno miejsce, a potem trzeba kombinowac jak sie dostac do tych prostych tras ie. 13, 10, 14 i 5? Bedziemy nocowac niedaleko Hotelu Tri Studnicky (jesli to ma jakies znaczenie dla tras skibusow...)

Jeszcze jedno pytanie - ktore trasy sa najtrudniejsze albo bywaja najbardziej oblodzone/niebezpieczne? Sama sie na nie nie wybieram, ale postaram sie, zeby mlodziez sie tam nie zapedzila... ;) Jezdza dobrze, ale moim celem jest bezpieczenstwo calej ekipy.

Z gory wielkie dzieki za wskazowki :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mifilim napisał:

no przepraszam ...a co robi małżonka i dziadkowie? :o chłopie, ogarnij się :D

Ona pracuje, moi rodzice pracują, a teściowie nigdy w życiu nie przyjadą do małego, żebym ja pojechał sobie na narty czy wyszedł na rower >:(. No i tak to wygląda. O ten jutrzejszy wyjazd też były fochy, a jadę z Bartkiem.

P.S.

Pamiętam doskonale, że wiszę Ci wyjazd, więc kiedyś na tygodniu szykuj te narty na Chopok czy jakąś Łomnicę :D 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, dziś na Chopoku razem ze swoim młodym zainaugurowaliśmy nowy sezon narciarski. O 8:40 meldujemy się na parkingu w Luckach, gdzie jest już dość dużo samochodów, ale dwa rzędy zostały jeszcze do upchania, tak że jest ok. Rozpakowanie, przebieranie i czas napocząć Sprytną Sezonovkę. Na początku temp. ok -8'c, a pogoda zapowiada się elegancko.

Na dzień dobry taka niespodzianka na parkingu. Czyżby Petra przyjechała sobie pojeździć na nartach?

IMG_6274.jpg

A mnie kusi mnie sprawdzenie od razu nowego nabytku Headów Titan, ale kocham swoje Salomony 3V i one wygrały na start, choć po serwisie kilka pierwszych skrętów było że tak powiem zaskakujących.

IMG_6276.JPG

Kolejnym miłym zaskoczeniem, był brak kolejki do wyciągu, co zresztą jak się potem okazało było normą przez cały dzień. Jedynie raz na Zahradkach było może ze 3 minuty czekania.

IMG_6279.JPG

Kilka pierwszych zjazdów to niebieskie trasy 5 i 14 oraz czerwona FIS 11. Do wyciągów kolejek praktycznie brak, a na trasach umiarkowana liczba narciarzy, choć momentami robiło się gęsto. Co mnie zaskoczyło to szybko pojawiające się odsypy, a te trasy same w sobie były przygotowane całkiem dobrze. Kilka zdjęć z w/w tras.

IMG_6284.jpg

IMG_6293.jpg

IMG_6311.jpg

IMG_6317.jpg

IMG_6319.jpg

IMG_6322.jpg

IMG_6328.jpg

IMG_6330.jpg

IMG_6331.jpg

IMG_6339.jpg

A w międzyczasie widoczki na Liptovski Mikulasz i okolice spowite chmurami:

IMG_6308.jpg

Na trasę nr 1 z Priehyby na Zahradki (równoległa 12 była zamknięta, choć ślady nart były tam wszędzie):

IMG_6301.jpg

I turowców, których było naprawdę dużo i byli wszędzie:

IMG_6342.jpg

No dobra, kilka rozgrzewających zjazdów odbytych, więc czas zjechać do Lucek, zabrać z samochodu banany i zamienić narty.

IMG_6344.jpg

Co mogę o nich powiedzieć? Zaskoczyły mnie dynamiką przy przejściu ze skrętu w skręt, a to 80mm w talii, zaskoczyły mnie tak fajnym wycinaniem skrętów, a nie zaskoczyły mnie stabilnością i pewnością jazdy w odsypach, głębszym śniegu, bo  w sumie tego się spodziewałem po nich i po to je kupiłem jako drugą nartę na gorsze warunki. Tylko, że jazda na nich bardzo mi się spodobała no i teraz dylemat, bo różnica w lubieniu no1 i no2 stała się pomijalna.

No dobra, czas wspiąć się trochę do góry, a konkretnie na szczyt.

IMG_6346.jpg

No to z Zahradek na Prihybę i w gondolkę na szczyt.

IMG_6350.jpg

IMG_6351.jpg

IMG_6365.jpg

A co do trasy 1c, 1b, 1a, czyli ze szczytu na Priehybę, to czasem była ona otwarta, potem fragmentami zamykana pewnie ze względu na wychodzący lód.

IMG_6394.jpg

IMG_6396.jpg

A na szczycie nawet mocno nie wieje, temp. ok -1'c i jest po prostu pięknie.

IMG_6399.jpg

IMG_6402.jpg

IMG_6415.jpg

No dobra, zjeżdżamy niebieską Turisticką 34c na południową stronę w dół. Nie jechaliśmy jeszcze tą trasą, ot taka wąska objazdówka czarnej 33a, ale widoki z niej są przepiękne. Wszystko byłoby super gdyby nie pojawiające się na niej wystające kamienie i luźne kamyki, a po kilkuset metrach duże fragmenty lodu zwłaszcza przed zakrętami, które słabiej jeżdżących w tym mojego młodego wprawiały w konkretny stres.

IMG_6421.jpg

IMG_6423.jpg

IMG_6427.jpg

IMG_6429.jpg

IMG_6433.jpg

Widok na czarną 33a z dołu:

IMG_6445.jpg

I na nową gondolę Krupovej do Kosodreviny. Kiedy dojeżdżaliśmy do Kosodreviny to wagoniki jeździły, więc pomyślałem, że uruchomili ją i decyzja, że jedziemy na sam dół.

IMG_6447.jpg

Zjazd z niebieskiej 34b przed Kosodreviną w kierunku Srdiecka oblodzony i stromo, więc widząc kłopoty Bartka na lodzie postanowiliśmy objechać niebieską za hotelem. A tam na odcinku może ze 200 metrów naniesione przez ratrak kamienie, żwir, ziemia, które ciągnęły się jeszcze już w mniejszej ilości na czerwonej 31. No nic, te 200 metrów trzeba było przejść z nartami w rękach.

A na 31 na ściance przed rozwidleniem na Srdiecko i Krupovą żywy lód i odsypy. Objazdu niebieską nie ma, więc wiele osób zaliczało gleby, w tym Bartek, ale jazda ze ścianki na boku była jak się okazało całkiem niezłą frajdą.

IMG_6451.jpg

IMG_6465.jpg

Myśląc, że gondola normalnie działa zjechaliśmy na dół wzdłuż orczyków czerwoną 31a, a tam niemiła niespodzianka, bo nie działa, a to że chodziła to tylko testy były.

IMG_6461.jpg

No to na orczyk i za drugim razem udało się wjechać. No to kierujemy się już na górę i na stronę północną coś zjeść w miejscu, które w marcu pokazał mi Tadek z Johnnym.IMG_6468.jpg

IMG_6473.jpg

Potem jeszcze tylko jeszcze emocje na oblodzonej 2 i można jeść.

IMG_6478.jpg

IMG_6482.JPG

A po obiedzie mega wolnym krzesłem B4 na Lukovą, gdzie już solidnie wiało, a potem objazdówką 5a, 5 i 14 na parking.

IMG_6483.jpg

IMG_6486.jpg

IMG_6487.jpg

IMG_6491.jpg

IMG_6501.jpg

Wg iSki Trackera zrobione 44km, więc jest ok jak na rozpoczęcie sezonu. A jutro kolejny dzień.

A na koniec dnia taki widok z okna kwatery w Pavcinej Lihocie.

IMG_6503.jpg

 

 

IMG_6447.JPG

Edytowane przez kmarcin
  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Jasiek said:

Ta trasa nie jest przygotowana tylko zamknięta 

a Marcin pisze:

" A co do trasy 1c, 1b, 1a, czyli ze szczytu na Priehybę, to czasem była ona otwarta, potem fragmentami zamykana pewnie ze względu na wychodzący lód. "

to jak w kocu, zamknięta, czy otwarta i czasami zamykana ? :D

BTW, często spotkałem takie warunki na otwartych trasach na Chopoku :)

Edytowane przez Plywak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, borygo napisał:

trasa z chopoka na lukowa byla zamknieta, ze tedy jezdzii to na dziko, byly tam haldy nasypanego sniegu, beda ja przygotowywac na swieta, natomiast 33a czarna na poludniu byla o dziwo dobrze przygotowana, byl tylko miejscami lod, takze na niej fajnie sie smigalo

Chopok - Lukova zamknięta.

W piątek próbowałem nią zjechać - sama góra, gdzie jeszcze śnieżyli warun super - oczywiście pomijając sztuczny śnieg z lanc, który uderzał w twarz - twarde podłoże i świeży sztuczny śnieg, naprawdę świetna zabawa. Po ominięciu "puszczonych" lanc lodowisko, dosłownie, nie było nawet na czym krawędzi przyłożyć. Ludzie sypią się jak cholera, ale to jakieś 50 - 80 m. Potem na zmianę lód z trochę lepszymi warunkami i kamienie, ale ogólnie zjazd z Chopoka na Lukovą było wyzwaniem. Oczywiście trzeba było omijać lub skakać na usypany śnieg :)

W sobotę próbowałem 12 - prawie w ogóle lodu, ale trzeba było uważać na kamienie - było ich sporo, trzeba było uważać - ale trasa tylko na początku trochę wyratrakowana - na szerokość jednego ratraka - pozostała większość sztuczny "puch" - oczy szeroko otwarte, ale ogólnie jazda przyjemna.

I jeszcze 11 - otwarta też w sobotę, jeździłem już na niej w piątek, ale nie do końca dobrze przygotowana, dużo średnich i większych grudek lodu, który tak naprawdę w ogóle nart nie trzymał - taka jazda mało przyjemna - choć uwielbiam do trasę na Chopoku ...

A ... jeśli chodzi o spanie - nie polecam Penzion Squash w Liptovskim ... same minusy ...

Edytowane przez moloo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...