Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Coś dla MOSTOSTAL-a. Fajne podejście do historii co mi osobiście bardzo się podoba !!!!

http://wiadomosci.onet.pl/slask/dawna-gorna-stacja-kolei-na-szyndzielnie-bedzie-otwarta-dla-turystow/dhsvf9

Mostostal ma chyba nawet wkład w to muzeum :)

Niestety niektórzy rok temu nie pomyśleli jak ZIAD, tylko wszystko na złom wywalili!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i nie mam...

Mam o tyle, że zaoferowałem się ściągnąć do tego muzeum jeden wagonik pierwszej generacji z Zwoelferhorn (Austria), gdzie do dziś działa siostrzana kolejka wybudowana jak nasza w 1954r ale w stosunku do Szyndzielni wciąż jest w doskonałej formie i wciąż ma wagoniki pierwszej generacji choć pomalowane w kolory. Czy to się ziści.. zobaczymy. ZIAD będzie musiał sporo wyłożyć na taki eksponat. Ponoć już jest lista chętnych. Myślę jednak, że powinni się ogarnąć z tym tematem bo ostatnia taka możliwość. To se ne vrati.

Kto chętny niech się spieszy. To ostatnia taka kolejka. Można poczuć się jak w dawnych latach. Młodzi zaś mogą zobaczyć o czym mówią Ci którzy taką jeździli... ;-)

Edytowane przez MOSTOSTAL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Saas-Fee wymieniają starą gondolę Von Roll na nowy wyciąg.

Jest na sprzedaż jeszcze kilka starych wagoników (4 sztuki). https://www.facebook.com/Saastal.Bergbahnen.AG/photos/?tab=album&album_id=640494649459887

Wagoniki szybko schodzą, więc... jakby ktoś chciał to trzeba się szybko decydować.

Kontakt w sprawie zakupu bergbahnen@saas-fee.ch

Edytowane przez pawelb91
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
7 godzin temu, MOSTOSTAL napisał:

Z wyglądy podobają mi się niebieskie lub ciemne bublinki a nr jeden to żółte. Czemu..? Ano w latach 70 miałem takie gogle Carrery z żółtą szybką. Nawet w ciemny pochmurny dzień rozweselały świat, człowiek miał wrażenie, że świeci słońce... ;-)

W złą pogodę do dziś żółtych nic nie przebija ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Coś dla @leitner i @MOSTOSTAL

Na sprzedaż idą kultowe jajeczka z Cortiny d'Ampezzo. 

Po 500 euro za sztukę http://www.ilgazzettino.it/nordest/belluno/cabine_in_saldo_bastano_500_euro_ovetti_faloria_ovovia-2376989.html

W sezonie letnim jezdziły jajko-gondolki a w zimie zmieniali na krzesełka które wywoziły na Forcella Staunies 2930m n.p.m. w masywie Cristallo 3216m n.p.m. skąd prowadzi w górnej części nieprzygotowywana stroma trasa. Wyciąg w ostatnich latach często się psuł przez co miał przestoje. Nie widziałem żadnego planu budowy nowego, ale skoro sprzedają gondolki to może coś ruszy w tym temacie. 

Chciałem się tym przejechać ale chyba trzeba będzie już poczekać na nowy wyciąg.

13ITA-40141-Monte-Cristallo-Dolomites.jpg.e3c1307b1b94ff7459f0b694414b9734.jpg

image.jpg.a51aba7f6f75efa4b7e899f4d8fa1562.jpg

DSC03488.thumb.jpg.73fab7333a50f2e0aefe98555406904d.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
46 minut temu, leitner napisał:

Grupowy Funifor... dziwne połączenie. Pewnie Doppelmayr albo jeszcze Garaventa, chociaż stawiałbym na tego pierwszego.

Ani jedno, ani drugie, ani nie funifor ;)

W nazwie filmiku jest zawarta nazwa - to funitel. Typu wahadłowego. A producentem tegoż konkretnego jest BMF. A w tej samej stacji (Val Thorens) mają jeszcze takiego w potrójnym zestawieniu (od Pomy), dla ciekawskich - wpisać w guglu: Funitel Bouquetin.

O ile kojarzę, to mniejsze kabiny są łączone zamiast puszczenia jednej większej, aby nie była wymagana obecność woźnicy na pokładzie :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...