Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - ceny skipassów 2014/15


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Małe porównanie cen w większych, a właściwie największych, ośrodkach w naszym kraju.

Nie mogłem wkleić obrazka więc jest on dostępny pod linkiem, jak ktoś ma ochotę może poprawić:

https://drive.google.com/file/d/0B_jR8O5nJQ7QdHBFZjRBSzQ2X0U/view?usp=sharing

Na przykładzie karnetów 1-dniowych i 6-dniowych kolorami zaznaczyłem progres cen. Im kolor bardziej czerwony tym drożej i jak widać PKL tu przoduje już nie tylko na Kasprowym, ale też na Jaworzynie. Najtaniej na pojedynczy dzień wypada Karpacz, choć nie ma tu żadnej kanapy i z tego przede wszystkim wynika niska cena, natomiast przy karniecie 6-dniowym, tu niespodzianka biorąc pod uwagę ilość tras, połączony COS+SON, i to ze sporą różnicą do kolejnego Zieleńca. To pewnie już niedługo się zmieni więc warto korzystać póki czas :smile:

Nie we wszystkich wybranych przeze mnie opcjach dostępne są dane warianty karnetów więc przy nich starałem się wybrać opcję jak najbliższą pozostałym i np. przy składaniu karnetów kilkudniowych najtańszą.

Tabela zawiera ceny dla sezonu wysokiego, dla osoby dorosłej i nie uwzględnia dostępnych promocji.

Mam nadzieję, że niczego nie pominąłem.

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy cennik na Szczyrk, szczyrkowski.pl

Karnet całosezonowy 1190zł

3 godziny 50zł

4 godziny 60zł

8 godzin 85zł

Punkty: Czyrna - Hala Skrzyczeńska - wyciągi nr I, II, X, XI jeden wjazd 5zł

Wygląda że sezon dla karnetów całosezonowych podzielili na dwa sezony.

Ciekawe czy całosezonowy też można wykorzystać w COS...

Cytat:

Wszystkie typy karnetów wyszczególnione w cenniku uprawniają także do korzystania z wyciągów Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku.

:rolleyes::

Ciągle jednak czekam na całosezonowy na Beskidzką "5" - wtedy takową kupię. :cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderatora prosi się o skopiowanie tabelki Artikasa do pierwszego posta.

Małe porównanie cen w większych, a właściwie największych, ośrodkach w naszym kraju.

7MQhRjD.jpg

Na przykładzie karnetów 1-dniowych i 6-dniowych kolorami zaznaczyłem progres cen. Im kolor bardziej czerwony tym drożej i jak widać PKL tu przoduje już nie tylko na Kasprowym, ale też na Jaworzynie. Najtaniej na pojedynczy dzień wypada Karpacz, choć nie ma tu żadnej kanapy i z tego przede wszystkim wynika niska cena, natomiast przy karniecie 6-dniowym, tu niespodzianka biorąc pod uwagę ilość tras, połączony COS+SON, i to ze sporą różnicą do kolejnego Zieleńca. To pewnie już niedługo się zmieni więc warto korzystać póki czas :smile:

Nie we wszystkich wybranych przeze mnie opcjach dostępne są dane warianty karnetów więc przy nich starałem się wybrać opcję jak najbliższą pozostałym i np. przy składaniu karnetów kilkudniowych najtańszą.

Tabela zawiera ceny dla sezonu wysokiego, dla osoby dorosłej i nie uwzględnia dostępnych promocji.

Mam nadzieję, że niczego nie pominąłem.

Edytowane przez surfing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ktoś kupi sezonowy

Ja kupuję, 4 miesiące jazdy w największym ośrodku narciarskim w Polsce za 300zł miesięcznie, niektórzy na fajki wydają więcej.

a dzieci to do jakiego wieku? do 18

Jak to będzie z jazdą wieczorną w SON-ie. Jeśli kupię karnet np 2 dni za 150 to mogę jeździć też wieczorem? A tak w ogóle to do której można jeździć w SON wieczorem?

Na razie brak regulaminu, ale zniżki dla dzieci pewnie zawdzięczamy Słowakom.

Ciekawe czy całosezonowy też można wykorzystać w COS...

Można nawet na karnecie punktowym przykładowo, COS Jaworzyna- Skrzyczne 8 pkt. SON Czyrna - Hala Skrzyczeńska 5 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe porównanie cen w większych, a właściwie największych, ośrodkach w naszym kraju.

Podobne zestawienie na ten sezon zrobiłem dla ośrodków alpejskich: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/18146-Por%C3%B3wnanie-cen-skipass%C3%B3w-w-Alpach?p=203884&viewfull=1#post203884

Pozwalam sobie podać tutaj link, ponieważ mój dzisiejszy post z tym zestawieniem dość szybko zniknął z głównej strony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Osada ma znów nowy cennik i niestety,jak dla mnie,staje się ekskluzywnym stokiem... :eek:

Oto on:

SKIPASSY CZASOWE

-Skipass 1-godzinny od pierwszego użycia 30,00 zł

-Skipass 2-godzinny od pierwszego użycia 45,00 zł

-Skipass 4-godzinny od pierwszego użycia 65,00 zł

-Skipass dopołudniowy od godz. 8.00-13.00 70,00 zł

-Skipass popołudniowy od godz. 13.00-21.00 70,00zł

-Skipass wieczorny od godz.16.00-21.00 50,00zł

-Skipass nocny od godz.18.00-22.00 40,00zł

SKIPASSY PRZEJAZDOWE PROMOCYJNE

-10 wyjazdów koleją linową 60,00 zł

-12 wyjazdów koleją linową 72,00zł

-14 wyjazdów koleją linową 84,00zl

-16 wyjazdów koleją linową 96,00zł

-18 wyjazdów koleją linową 108,00zł

-20 wyjazdów koleją linową 120,00zł

Zwróciłem uwagę na dwie,a właściwie 3 rzeczy:

1. Nie ma karnetu całodniowego,np. 8.00 - 16.00, lub po prostu 8 godz. Ale tak jest od dawna... Jest jedynie ośmiogodzinna opcja popołudniowa od 13.00 do 21.00. Oczywiście jest jeszcze Skipass Wiślany. Czemu jedna Nowa Osada nie wprowadziła całodniowego karnetu? Brak zainteresowania? Może jednak chodzi o coś innego?

2.Karnety punktowe - cholernie drogie! 20 wyjazdów za 120 zł?! :eek: Gdybym chciał być uniezależniony od czasu,np. dłuższe posiedzenie w knajpie, to bardziej opłaca mi się kupić dwie czasówki.

3.Opcje karnetów nie zachęcają do dłuższej wizyty w knajpce.Przy karnetach 2,4 czy 5 godzinnych nie wejdę na dłużej do knajpki,bo czas leci. Przy 8 godzinach już bym więcej skorzystał,ale z rana nie ma szans.

Ot takie przemyślenia - może nieco pomogą Włodarzą zrozumieć,jak podchodzi do tego klient.Wiem,że zwyżki cen się nie zatrzyma,ale też jeszcze nie zgłupiałem,żeby na ośrodek jedno trasowy wydać w jeden dzień 200 zł... :stupid:

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio nie jest,ale ceny 2 i 4godz. są dość podobne w większości stacji i beskidów i podhala,a w tygodniu kiedy brak czasu takie częściej kupuje bo na punktowych nie wyobrażam sobie swobodnie jeździć.. dziwny jest brak dziennego karnetu:confused::

Dość dobrze w tym sezonie wygląda dzienny i wieczorny karnet na Mosornym http://www.pkl.pl/mosorny/Kolej_linowa_Mosorny_Gron/Cennik choć wiadomo że to tylko jedna trasa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Właściwie większą swobodę jazdy zapewniają karnety punktowe - uniezależniają od czasu. Widać to "w naszych kolejkach" przy zatłoczonych stokach gdy większość się pcha / spieszy bo karnet czasowy się kończy, i/lub trzeba zjechać więcej razy niż kolega :wink:

Niezaprzeczalną zaletą karnetów punktowych jest możliwość zwrotu niewykorzystanych punktów, przy czasowych ew. zwrot części kosztów jest właściwie niemożliwy (lub bardzo trudny - w szczególnych przypadkach).

Czytając ostatnio regulamin jednego z ośrodków (polskich) zastanawiałem się czy zapisy odnośnie zwrotu niewykorzystanych uprawnień terminowych są zgodne z prawem, a przy punktowych sprawa jest (w niektórych ośrodkach była - bo zrezygnowały z karnetów punktowych) prosta i w tym zakresie korzystniejsza dla klientów.

Decyzje ośrodków o wycofaniu karnetów punktowych moim zdaniem nie były podyktowane troską o klienta.

Edytowane przez Rafraf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...