Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 14/15


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że ten wpis opatrzony jest dużą dozą optymizmu, ale... co mi tam!

[/url]

To jest prognoza oparta na modelu numerycznym ECMWF. Prognoza oparta na modelu GFS jest typowo jesienna i chyba ona się sprawdzi.http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=x5230&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1 Po co nam atak zimy w końcu października ? Tylko by opóźniał prace związane z modernizacją i remontami S.N.Oczekuję na zimową pogodę w drugiej połowie listopada.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co nam atak zimy w końcu października ?

Żebym mógł rekordowo wczesniej rozpocząć sezon narciarski w PL ... :biggrin:

Dotychczas w naszym kraju najwcześniej jeździłem 30 października. :)

Poważnie, to wątpie żeby taka prognoza się sprawdziła.

Z reszta trzeba by choć zimowki założyć... :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło kilka godzin i prognoza na ten sam dzień już o 10 stopni wyższa, więc ze spokojem czekamy na zimę zimą :)

Pewnie Janek coś pogmerał:tongue:

Natomiast tam gdzie mnie interesuje jest o 10 w dół, z okolic zera oczywiście o 10 w dół:applause:

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co noga wyleczona ?

Nie,ale jestem dobrej myśli i może dam rady... ;)

Tutaj relacja z 30.10.2012 :

http:// http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/15838-Polska-warunki-narciarskie-2012-2013/page82

:)

Cosich mi ten link się nie otwiera...

Jak cos,to jest pierwszy post w temacie "Polska - warunki narciarskie 2012/2013"

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prognoza oparta na modelu numerycznym ECMWF. Prognoza oparta na modelu GFS jest typowo jesienna i chyba ona się sprawdzi.http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=x5230&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1 Po co nam atak zimy w końcu października ? Tylko by opóźniał prace związane z modernizacją i remontami S.N.Oczekuję na zimową pogodę w drugiej połowie listopada.

Prognoza na 24.10 już kilka razy się zmieniała, ale... Wg dzisiejszej prognozy dla Szczyrku od środy wieczorem, w czwartek i piątek w górach zima!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem malkontentem :rolleyes::, ale osobiscie wolałbym , żeby jeszcze tak do połowy listopada była "złota polska jesień " , a potem niech już przymrozi , przykurzy i tak do końca marca :smile: .

Bo po kiego czorta u nas taka "zima" w październiku:confused::

Popieram!!! Zima w pażdzierniku to jak urodzenie dziecka w gimnazjum, a trwająca do końca marca, to jak urodzenie trzeciego po czterdziestce!:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmMam do Was prośbę, która wykracza poza temat wątku, ale wiem z wielu relacji, że świetnie znacie polskie góry i ich okolice. Przygotowuję film fabularny, którego akcja dzieje się w Bieszczadach, podczas srogiej, śnieżnej zimy. Poszukuję domu : odizolowanego, trochę zapuszczonego, wysoko w górach, albo udającego taki, aby mogły dotrzeć tam samochody. Moje poszukiwania rozszerzam także poza granice Polski, jak np. Czechy, które zima w ostatnich latach hojniej obdarowywała. Mile widziana byłaby w pobliżu infrastruktura jak armatki śnieżne, skutery, ratraki. Załączam przykładowe zdjęcie.

straĹźnica.jpg

Będę wdzięczny za propozycje, sugestie.

57da82b0a5a80_stranica.jpg.cd72c1b721fa0c69335ec2c5aba1270e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto, gdzie i kiedy otworzył wyciąg w tej dacie ? :eek:

:biggrin:

Nie znasz Johnnego:tongue:

Musisz koniecznie go poznać:rolleyes::

On nie potrzebuje wyciągu, do jazdy na nartach, śniegu też, no może 2 cm, nart w zasadzie też, bo jak stwierdzi że jest 2 cm śniegu to narty se wystruga:applause:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto, gdzie i kiedy otworzył wyciąg w tej dacie ? :eek:

Co prawda SB dał wyczerpującą odpowiedź :biggrin: :

:biggrin:

Nie znasz Johnnego:tongue:

Musisz koniecznie go poznać:rolleyes::

On nie potrzebuje wyciągu, do jazdy na nartach, śniegu też, no może 2 cm, nart w zasadzie też, bo jak stwierdzi że jest 2 cm śniegu to narty se wystruga:applause:

ale dodam jeszcze od siebie,że był to skialpinizm,jeśli można to tak nazwać w naszych górach.

Dodam,że dla chcących była czynna gondolka.

Miejsce Szyndzielnia,choć wtedy rozważałem zupełnie inne,gdzie śniegu było zdecydowanie więcej. :rolleyes::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda SB dał wyczerpującą odpowiedź :biggrin: :

ale dodam jeszcze od siebie,że był to skialpinizm,jeśli można to tak nazwać w naszych górach.

Dodam,że dla chcących była czynna gondolka.

Miejsce Szyndzielnia,choć wtedy rozważałem zupełnie inne,gdzie śniegu było zdecydowanie więcej. :rolleyes::

Tak czułem, że to było "na dziko", bo przecież nikt nie otwiera jeszcze ośrodków o tej porze :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...