Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 14/15


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Norwedzy z uporem zapowiadają zimę. Jeżeli prognoza pogody dla Szczyrku się sprawdzi, to Johnny ma szansę pobić swój rekord.

Myślę, że szanse są niewielkie, nawet jak prognozy się sprawdzą. Dotychczas mieliśmy bardzo wysokie temperatury, nie było nawet nocnych przymrozków, więc nawet jak sypnie, wszystko będzie natychmiast topniało. Grunt jest zbyt ciepły. No chyba, że walnie od razu metr. :angel:

Przypuszczam, że najciekawiej będzie na Pilsku... :rolleyes:: Ale z moją niedoleczoną nogą rozważam tylko Salmopol itp.

Zobaczymy, jak "bóg i partia" pozwolią to może się kiedyś zdarzy :smile:

Zawsze będzie miło poznać. :happy:

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, ino nigdzie nie pisze, że to "wróżenie" dotyczy Polski, czy choćby Europy!

Wszyscy wiedzą, że przewidywanie pogody na więcej niż 7 dni to "wróżba". Przewidywanie na 3 dni może mieć jeszcze jakiś sens gdy uwzgledni się dynamikę np. rozległych obszarów wyzowych bądż niżowych i średnie prędkosci ich przeuwania się. W pozostałych przypadkach pozostaje nam jedynie statystyka! Jeśli do tej pory było cieplej niż średnio, możemy przypuszczać, że następny okres będzie zimniejszy, aby jakoś do średniej dorównać. To samo z opadami.

Więc jak to jest w Polsce do tej pory, w okresie dekady, roku, pór roku czy miesięcy?

Trza tu wywołać do odpowiedzi Janka! Bez niego nic nie poradzimy!

Aha, Janek, jeśli coś żle wychodzi i zimy nie będzie, to napisz to jakoś tak delikatnie.:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, ino nigdzie nie pisze, że to "wróżenie" dotyczy Polski, czy choćby Europy!

Wszyscy wiedzą, że przewidywanie pogody na więcej niż 7 dni to "wróżba"... Jeśli do tej pory było cieplej niż średnio, możemy przypuszczać, że następny okres będzie zimniejszy, aby jakoś do średniej dorównać. To samo z opadami.

...Więc jak to jest w Polsce do tej pory, w okresie dekady, roku, pór roku czy miesięcy? Trza tu wywołać do odpowiedzi Janka!

:smile:

Jestem. Od środy zapowiada się podmuch zimy w Polsce pół.-wsch. oraz znaczne ochłodzenie bo do plus 4-10 stopni na przeważającym obszarze Polski. http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=12195&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1

http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=12560&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1

Wysoko w górach kilka dni prawdziwej zimy.(Powyżej 800m.n.p.m.?).

http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=12650&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1

W wielu miejscach w środę i czwartek (22,23.10) duże opady do 30mm w przeliczeniu na warstwę wody .W Tatrach i partiach szczytowych Beskidów kilka dni zimowej pogody .Te minus 14 nawet w górach mało prawdopodobne ,ale we wschodniej Polsce w nocy (czwartek, piątek) lokalnie minus 10 może być. Od poniedziałku 27.10 powrót cieplejszej pogody. Konkretny atak zimy (napływ PA) to u naszych wschodnich sąsiadów np. w Moskwie http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=RS&REGION=0006&WMO=27612&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1

Jaka zima 2014-2015 ??? Po długim bo trwającym rok ciepłym okresie (1,5 stopnia ponad normę za te 12 miesięcy?) powinna być mroźna zima . Tak to nie działa niestety i średnie wieloletnie ,,wychodzą ''dopiero po 13-15 kolejnych latach ,a w klimatologii ocenia się zmiany klimatu na podstawie średnich z kolejnych 30 lat. Klimat jest w coraz bardziej chwiejnej równowadze. Jak policzyć średnie kolejnych 30 lat to temperatura w ostatnich 50 latach rośnie średnio tylko 0,2 na każde dziesięć lat a teraz to mamy wzrost 1,5 stopnia w ciągu roku. I co? To się zniweluje w ciągu najbliższych 8-10 latach i po serii ciepłych zim bo taka się w zeszłym roku zaczęła przyjdą mroźne i śnieżne ( narciarskie). Liczę na w miarę normalny grudzień i styczeń tzn.z maksymalnym odchyleniem od normy na plus do 1 stopnia a nie 3-5 jak było w zeszłym sezonie. W lutym wiosna to nic nie warto planować narciarsko. Dużo opadów w grudniu. Takie prywatne wróżenie z fusów. Podsumowując to, moim zdaniem, czeka nas druga z serii ciepłych zim ,ale trochę lepsza narciarsko niż poprzednia. Nie będę wypowiadać się przez najbliższy miesiąc ,żeby nie drażnić szanownych Narciarzy i szanowne Narciarki. Życzę wszystkim dużo Zdrówka.

Edytowane przez janek57
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj musze się zdecydować, czy jechać 6 grudnia do les orres.

Problem jest, bo to dla mnie jedyna możlowość wyjazdu w tym sezonie...

:sad:

Śledź kamerki i módl się do kogo tam ci najbardziej pasuje :wink:

Ośrodek od 1500m. Bylem w tym okresie w Chamonix w tamtym roku i szału nie było. Mróz był, ale nie było opadów od paru tygodni. Ale na to wpływu nie mamy i może być różnie.

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jest środa, i jak tam w Szczyrku? Jest zima? Prognozy przewidywały!

Janek, prosiłem o takt i delikatność na wypadek złych wiadomości. Wiem, wiem, starałeś się. Dostrzegam to i doceniam. :smile:

Pozdrawiam i czekam na zimę!

W Bielsku +9C, gór nie widać - mgła. A opad śniegu były prognozowane wieczorem ze środy na czwartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...