Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zieleniec Ski Arena


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie o Zieleńcu w tym sezonie będziemy więcej pisać, dlatego zakładam osobny wątek dotyczący tego ośrodka.

Wczoraj odwiedziliśmy stację i przygotowaliśmy relację o nowościach, która możecie przeczytać tutaj. Zrobiłem jak zwykle "kilka zdjęć" - do obejrzenia w galerii, oraz nakręciłem krótki film, na którym możecie zobaczyć nie tylko budowę nowej kolei Skyway Express, ale także nowe trasy.

safe_image.php?d=AQB6f-EYWySq9nrp&w=484&h=253&url=http%3A%2F%2Fwww.skionline.pl%2Fgalerie%2Fstacje-narciarskie-polska%2Fzieleniec-2014-10-29%2Fimg_0001.jpg&cfs=1

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na weekend na pewno warto, choćby dlatego żeby zobaczyć i mieć porównanie z innymi ośrodkami. Porównując do Czarnej Góry to przede wszystkim większość tras w CG poprowadzonych jest między drzewami i jadąc nimi widzisz trasę i niewiele poza nią, w Zieleńcu natomiast jest to na większości tras otwarty obszar, gdzie często widzisz sporą część ośrodka, a przez to Zieleniec ma swój klimat, bo gdzie nie spojrzysz, wszędzie coś się dzieje. Zieleniec:

10703788_829927737038935_2857605522939382263_n.jpg

425063_334636783234702_797716110_n.jpg

Czarna Góra:

750x400px_4.jpg

Same trasy w Zieleńcu są jednak dość krótkie, raczej łatwe i mimo wszystko Czarna Góra wygląda tu lepiej, wykorzystując dostępne przecinki można pojeździć zdecydowanie ciekawiej. Infrastruktura transportowa podobna, z lekką przewagą Zieleńca po otwarciu nowego krzesła, parkingi darmowe, na plus dla Zieleńca ilość knajp, również na stoku, czego w CG trochę brakuje.

10703788_829927737038935_2857605522939382263_n.jpg.0ef9e7481b71094d7a8b90be8f8c9c1c.jpg

425063_334636783234702_797716110_n.jpg.56d22fc89b642ab1ba0bb341ac31184f.jpg

750x400px_4.jpg.816484702a72f25fc40e15caac63b2a7.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda z tym co napisał artkas Jeśli jeszcze można coś dodać. Czarna Góra pod względem tras nie ma sobie równych w naszych Sudetach, natomiast gorzej tu z dodatkową infrastrukturą. Natomiast Zieleniec to jeden z nielicznych w Polsce prawdziwych kurortów górskich, gdzie wszystko "kręci się" wokół nart. Klimat - bez porównania fajniejszy w Zieleńcu, który jest położony na dużej wysokości - praktycznie z każdej trasy otwierają się kapitalne widoki na góry, i co jest już u nas rzadkością - widać tylko góry, bez wiosek w dolinach. Przy ładnej pogodzie - wrażenia nie zapomniane. Dodać jeszcze mogę, że większa wysokość skutkuje tym, że są tu dużo lepsze naturalne warunki śniegowe - nawet przy słabej zimie jest dużo większe prawdopodobieństwo trafienia na dobre warunki. Jeżeli ktoś lubi takie klimaty to polecam jazdę wieczorną - cały ośrodek wygląd niezmiernie efektownie. Gdyby tak porównać np. do Białki Tatrzańskiej to w Zieleńcu są: 1. ciekawsze trasy (o porównywalnej długości); 2. mniejszy tłok; 3. zdecydowanie bardziej górski klimat (w znaczeniu nastrój :happy: ) 4. brakuje natomiast jeszcze trochę dodatkowych atrakcji. Jeżeli właściciele Zieleńca nie przeinwestują (a z tego co wiem - nie mają takiego zamiaru), to za kilka lat będzie to miejsce nie tylko jednym z najlepszych, ale też i najbardziej oryginalnych pod względem narciarskim w całej Polsce. Mają ogromny potencjał, tylko nie mogą tu niczego spartolić :happy:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ponieważ rzadko można poczytać o Zieleńcu więc pytanie do kolegów narciarzy? Warto tam pojechać z perspektywy Górnego Śląska. Jak się ten ośrodek ma do Czarnej Góry którą znam. Mapa stoków i strona internetowa nie powiedzą wszystkiego:)

Byłem w Zieleńcu kiedyś raz.. o kanapach jeszcze wtedy nikt tam nie słyszał i było całkiem całkiem... najeździłem się. W sezonie 12/13 do Zieleńca pojechał mój dość nadziany kolega z całą rodziną zwabiony pięknymi zdjęciami w sieci, że taka tam "alpejska" infrastruktura, ładnie utrzymane trasy, hotele niezłe itp.. itd... Zabulił za wczasy 10 dniowe kupę kasy (ja za tą kasę ze swoją rodziną (4 osoby) dobrze pożyję 3 tygodnie w Szczyrku!!) i po kilku dniach miał ochotę spadać. Kolejki do wyciągów niemożebne, tłum na stokach, rozpasanie.... Mimo tego, że jechał tam świadomie po to żeby dzieci pouczyć jazdy na nartach, powiedział, że więcej nie skosztuje. Ostatniego sezonu pojechali do Samnaum.

Może poza okresem świąt czy ferii jest OK.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieleniec Ski Arena

Dzięki za opinie:) Słyszałem właśnie że mimo relatywnie niedużej wysokości panuje tam korzystny dla pokrywy śnieżnej mikroklimat. Ilość inwestycji faktycznie może zachęcić do przynajmniej odwiedzenia raz tego miejsca. Tłokowi się nie dziwię, w sumie w polskich Sudetach to mamy tylko Zieleniec, Czarną Górę, Szklarską, Karpacz w stanie dosyć agonalnym i nudny Świeradów. Gdzie wrocławianie mają jeździć na jednodniowe czy wieczorne nartowanie? W sumie to ciekawe dlaczego tak mało jest wyciągów w tej części Polski. aha sorry jeszcze Dzikowiec pominąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz fajnej infrastruktury zjazdowej w Zieleńcu można poruszać się na biegówkach. Z jednej strony jest Jamrozowa Polana gdzie mozna spotkać Pana Tomka Sikorę naszego medalistę. Po drugiej stronie góry jest Lasówka z rodzinnymi trasami a w samym Zieleńcu przy końcu nowego wyciagu już w Czechach przy Masarykova Chata i tam można się włączyć do czeskich pętli. Jeżeli koś lubi baseny mozna skorzystać z oferty pewnego hotelu w samej miejscowości, natomiast wersja ekonomiczna skieruje nas do Kudowy do Aqua parku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Pewnie każdy z Was hula już na rowerach albo coś w tym stylu, ale ja mam pytanko odnośnie Zieleńca.

Nigdzie nie udało mi się znaleźć mapy tras i wyciągów Zieleńca, która odpowiadałaby rzeczywistości. Te, które znalazłem to ponumerowane są w cały świat, nijak tego dopasować nie można. Nadal nie mogę odnaleźć tych sławnych tras o długości 2000 i 2800 m, nie mówiąc o reszcie. Na stronie oficjalnej na mapce są jakieś numerki a zestawienie wyciągów jest oznaczone literami. Na innych www nie lepiej. Możecie dać linka do jakieś porządnej mapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie każdy z Was hula już na rowerach albo coś w tym stylu, ale ja mam pytanko odnośnie Zieleńca.

Nigdzie nie udało mi się znaleźć mapy tras i wyciągów Zieleńca, która odpowiadałaby rzeczywistości. Te, które znalazłem to ponumerowane są w cały świat, nijak tego dopasować nie można. Nadal nie mogę odnaleźć tych sławnych tras o długości 2000 i 2800 m, nie mówiąc o reszcie. Na stronie oficjalnej na mapce są jakieś numerki a zestawienie wyciągów jest oznaczone literami. Na innych www nie lepiej. Możecie dać linka do jakieś porządnej mapy?

Musisz poczekać do przyszłego sezonu. Projekt nowej mapy widziałem już przed sezonem, ale... widać im coś nie wyszło. Co do sławnych dłuuugich tras, to sprawdzimy je organoleptycznie w tym sezonie i na razie lepiej byłoby gdyby się nimi nie chwalili, bo nie nadawały się do jazdy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie umiesz "czytać"mapek! :smile: Tu na forum jest specjalista od czytania mapek. On Ci pomoże i znajdziesz tam trasy 2 i 2,8 km! A poza tym to dlaczego chcesz mapki odzwierciedlającej rzeczywistość? Czyż nie lepiej gdy kreuje ona marzenia? Właściciela i Twoje!:tongue:

Ano dlatego szukam mapy bo nigdy tam nie byłem a wszyscy znajomi mi polecają ten ośrodek. W najbliższym sezonie szykuje mi się wyjazd z kilkulatkami, więc szukam ośrodka w Polsce, w którym pojeżdżą i dorośli i własnie takie male brzdące i biorę pod uwagę właśnie Zieleniec, ewentualnie Czarną Górę. A skoro tak jak napisał JC, te sławne dłuuugie trasy to ściema, to oferta dla dorosłego w tym ośrodku robi się uboga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano dlatego szukam mapy bo nigdy tam nie byłem a wszyscy znajomi mi polecają ten ośrodek. W najbliższym sezonie szykuje mi się wyjazd z kilkulatkami, więc szukam ośrodka w Polsce, w którym pojeżdżą i dorośli i własnie takie male brzdące i biorę pod uwagę właśnie Zieleniec, ewentualnie Czarną Górę. A skoro tak jak napisał JC, te sławne dłuuugie trasy to ściema, to oferta dla dorosłego w tym ośrodku robi się uboga.

Nie wiem jak długi pobyt tam planujesz, ale jeżeli tygodniowy to się zanudzisz, z drugiej strony w Polsce nie ma ośrodka, który nadawałby się na tygodniowy wyjazd. W każdym razie Zieleniec na 2 dni jest jak znalazł, kolejne 2 dni możesz spędzić w Czarnej Górze tym bardziej, że od przyszłego roku będzie nowy wyciąg na samą górę, kolejny dzień możesz przeznaczyć na Lądek Zdrój i Kamienice, a ostatni dzień możesz przeznaczyć na zwiedzanie ziemi kłodzkiej, która jest jednym z najciekawszych regionów w Polsce.

Co do długości tras to faktycznie taki Zieleniec pod tym kątem nie zachwyca ale są dwie trochę dłuższe (3 i 18), a reszta jest przyzwoita długości no i jest ich trochę więc dorosły też pojeździ, a infrastruktura jest chyba jedną z najnowocześniejszych. Natomiast w Czarnej Górze to dorosły tym bardziej sobie pojeździ bo trasy jak na polskie warunki są długie, a lądek i kamienica to wiadomo nie ma się co podniecać, jedyny plus, że możesz je obskoczyć w jeden dzień skibusem. Zatem w mojej ocenie w tych ośrodkach spokojnie się najeździsz nie gorzej niż np w takiej Białce, a w Czarnej Górze to nawet lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano dlatego szukam mapy bo nigdy tam nie byłem a wszyscy znajomi mi polecają ten ośrodek. W najbliższym sezonie szykuje mi się wyjazd z kilkulatkami, więc szukam ośrodka w Polsce, w którym pojeżdżą i dorośli i własnie takie male brzdące i biorę pod uwagę właśnie Zieleniec, ewentualnie Czarną Górę. A skoro tak jak napisał JC, te sławne dłuuugie trasy to ściema, to oferta dla dorosłego w tym ośrodku robi się uboga.

Zależy jaki dorosły i jakich tras potrzebuje :wink:

Z Zieleńca i okolic masz "rzut beretem" do Ricky i Destne w Orlickich Horach :smile:

Tam tez nie ma 2 km tras ale jest po czym jeździć.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano dlatego szukam mapy bo nigdy tam nie byłem a wszyscy znajomi mi polecają ten ośrodek. W najbliższym sezonie szykuje mi się wyjazd z kilkulatkami, więc szukam ośrodka w Polsce, w którym pojeżdżą i dorośli i własnie takie male brzdące i biorę pod uwagę właśnie Zieleniec, ewentualnie Czarną Górę. A skoro tak jak napisał JC, te sławne dłuuugie trasy to ściema, to oferta dla dorosłego w tym ośrodku robi się uboga.

Jeśli chodzi o wyciągi, to wg mapki w sezonie wszystko chodzi oprócz wyciągów: 17, 15, 13, 1

http://zieleniec.pl/images/wyciagi/mapa_big2.jpg

Aktualna mapa części Nartoramy jest tutaj

http://nartorama.pl/budowa-kolei/

Zieleniec jest świetnym ośrodkiem dla dzieciaków, które umieją skręcać albo uczą się dopiero jeździć.

Jest tam prawie wszystko co jest potrzebne dla początkującyh: taśmy, krótkie talerzyki, dłuższe talerzyki,

orczyki, krzesła. Można pojeździć po łagodnym rzadkim lesie, są naturalne chopki, snowpark,

takie rzeczy dzieci bardzo lubią. Z punktu widzenia dzieci jest tam duża różnorodność.

Do tego na stokach albo zaraz pod jest mnóstwo barów i jadłodajni.

Jeśli chodzi o dorosłych, to d... nie urywa, ale pojeździć 2-3 dni bez nudy się da.

Najlepsze trasy dla dobrych narciarzy, to te przy Nartoramie, Winterpol czwórka (wyciąg nr 4)

oraz orczyk 23.

Jeśli jadę z dzieckiem na wspólne jeżdżenie, to wychodzę z założenia że przede wszystkim

to jemu ma się podobać i dla niego dostosowuję trudność tras i różnorodność. Akurat dla mojego dziecka

(7 lat), takie ośrodki jak Zieleniec oraz Pec są idealne. Moim zdaniem dziecko w takim wieku czuje

się bezpieczniej i bardziej komfortowo kiedy ogarnia wzrokiem całą trasę.

Poza tym Zieleniec ma swój niesamowity klimat.

Przy tygodniowym pobycie polecam mix podobnie tak jak kolega wyżej: Zieleniec, Czarna Góra, Kamienica, można też coś z czeskich ośrodków (to co pisze juice) albo Dolni Morava.

Przeklejam jeszcze moją relację z innego miejsca o Nartoramie.

Niebieska Masarykowa całkiem szeroka, ale jednak nachylenie oślej łączki.

Da się jechać bez odpychania kijkami, ale po bardziej głębokim skręcie na krawędzi to się już stoi.

Trasa sama w sobie cieszy, bo jednak część ludzi wybierze niebieską zamiast męczyć się na czerwonej

i słusznie

Ciekawostka, że trasa Na Krechę pod wyciągiem, która może służyć młodym frirajderom do legalnych

ćwiczeń, po świetnym opadzie w lutym zastawiona siatkami. I znowu offpiste trzeba robić na dziko.

Trasy czerwone Nartoramy bardzo lubię, i całość prezentuje się godnie.

Bardzo dobra rewolucja w tym miejscu.

Kiedy tam byłem w lutym, to spotkałem, że około 13-14 w niedzielę ratrakowali trasy na Nartoramie (było dużo świeżego opadu). Bardzo ładnie to było zorganizowane, trasa zamknięta siatką na górze, najpierw lewa później prawa część,

głośne komunikaty przez megafony, których chyba jest kilka na słupach wyciągu.

Niebieska też była zamykana do ratrakowania i facet przy tym górnym orczyku stał i ostrzegał aby nie jechać bo trasa zamknięta, chyba że ktoś chciał do Masarykowej Chaty.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jadę z dzieckiem na wspólne jeżdżenie, to wychodzę z założenia że przede wszystkim

to jemu ma się podobać i dla niego dostosowuję trudność tras i różnorodność. Akurat dla mojego dziecka

(7 lat), takie ośrodki jak Zieleniec oraz Pec są idealne. Moim zdaniem dziecko w takim wieku czuje

się bezpieczniej i bardziej komfortowo kiedy ogarnia wzrokiem całą trasę.

I to jest podstawowe pytanie w takiej sytuacji - czy patrzymy przez swój pryzmat czy dziecka. W tym roku zacząłem jeździć z młodym i priorytetem było jego jeżdżenie i nauka a nie mój fun :) Bo jeśli dziecko ma być na przyczepkę to może lepiej w ogóle go nie brać bo może się okazać że będzie zawadzać. Parę razy już słyszałem od znajomych że jedno nie pojeździło bo było uwiązane dzieckiem, zwykle jest to mama, a tata śmiga na luzie na górnych partiach. Taki model jest imho do bani, trzeba to jakoś wypośrodkować a najlepiej jeździć wspólnie :) Jazda z dzieckiem ma też dla dorosłego duże walory użytkowe, może sie dowartościować jako nauczyciel a przy okazji przy wolnej jeździe samemu można poćwiczyć technikę jazdy - dziecko jednak wymaga określonego zachowania i jazdy na stoku, więc można się wiele nauczyć. A jak ktoś umie jeździć to i na małej górce znajdzie przyjemność z jazdy i się wyjeździ - może nie z prędkością światła, ale jednak się da ;)

Dzięki za opis ośrodka, mam chęć tam wyskoczyć w przyszłym sezonie :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jakieś częste zmiany lokalizacji raczej nie wchodzą w rachubę. Oprócz kilkulatków będzie też kilkoro mniejszych dzieci 1-2 letnich, więc jeśli mam co 2,3 dni pakować ten cały tabor to odpada. Aczkolwiek podoba mi się opcja powiedzmy pół na pół Zieleniec/Czarna Góra. Priorytet będą miały dzieci, a jak będzie trochę czasu to wtedy dorośli. Dla mnie nie musi być 20 tras. Jeśli są ciekawe to wystarczą mi 3,4 trasy i mogę je katować do upadłego. Jednakże nie chciałbym jechać do ośrodka, gdzie tras dla dorosłych nie ma ( mam na myśli takie powiedzmy o długościach mniejszych niż 1400 - 1500 m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Podziękowałem i jeszcze raz dziękuję,...ale chyba nie będzie mi dane skorzystać.

Przecież szybciej dojadę do kilku alpejskich ośrodków,które to są co najmniej o 300 km dalej położone.:angel:

No i te szczyrkowskie ośrodki które to mocno się regenerują.

Lokalny patriotyzm ważna rzecz!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i te szczyrkowskie ośrodki które to mocno się regenerują.

Lokalny patriotyzm ważna rzecz!

Faktycznie wyjazd do Szczyrku już tylko lokalnym patriotyzmem może być powodowany, a pod kątem infrastruktury to przejazd ze Szczyrku do Zieleńca jest właściwie przeskokiem technologicznym niczym wyjazd w Alpy :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...