Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zimy w Polsce nie będzie...?? ;-(


MOSTOSTAL

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie to taka informacja bardzo mnie cieszy bo nie znoszę śniegu i zimowego syfu w mieście.... jednak martwi mnie to bo miałem nadzieję pojeździć nieco w Szczyrku tej zimy...Swoją drogą ciekawe jakby tak postawić wyprzęganą szóstkę na wielką piramidę w Gizie.... ;-)http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/114210,zimy-w-polsce-nie-bedzie-za-to-snieg-spadnie-w-egipcie

egipt.jpg

egipt.jpg.0b32c841ecc4892c0df5691da081d488.jpg

Edytowane przez MOSTOSTAL
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że oni się mylą non stop :applause:, podają np. dzisiaj pogodę dla mojego miejsca zamieszkania a brzmi ona następująco- pochmurno, 13 stopni i wiatr w porywach do 55km/h :eek:. A jest tak, słońce świeci od rana teraz jest 15 stopni wiatr w porywach max 20km/h :tongue:. Czego chcieć więcej , oby się tak mylili cały czas :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że oni się mylą non stop :applause:, podają np. dzisiaj pogodę dla mojego miejsca zamieszkania a brzmi ona następująco- pochmurno, 13 stopni i wiatr w porywach do 55km/h :eek:. A jest tak, słońce świeci od rana teraz jest 15 stopni wiatr w porywach max 20km/h :tongue:. Czego chcieć więcej , oby się tak mylili cały czas :wink:

u mnie dmucha już drugi dzień i to ostro w porywach na pewno jest 55 km/h, chyba będę musiał kupić wiatromierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AccuWeather (Amerykanie :smile:) dla Popradu (ok. 700 m.n.p.m.) przewidują od 17 listopada spadek temp do 2 st w dzień, apotem do 18 grudnia temp. oscyluje około 4-5 st. w dzień i -2 w nocy. Do wysokości 1000 m.n.p.m. zimy to nie zapowiada, ale już powyżej 1200 m. mogą być świetne warunki. Czyli w Szczyrbskim, Łomnicy od Startu, czy Chopoku od Priehyby.

Oczywiście gdyby prognoza się spełniła, bo jeszcze kilka dni temu była bardzo pesymistyczna. Sytuacja (w prognozach) jest jak mówią "bardzo dynamiczna" i prognozy mogą się zmienić za 3 dni. Albo że będzie przez cały czas plus 15, albo -10... :smile:

Czyli spokojnie, jaka będzie zima 2014/2015 będziemy wiedzieli gdzieś na początku kwietnia 2015 roku... :biggrin:

Tadek

Edytowane przez Tadeusz T
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję, żeby te wszystkie wróżki z tych portali dały sobie spokój z przepowiedniami, a zajęły się prognozowaniem na najbliższe 3 dni, bo nawet to im dobrze nie wychodzi, a zabierają się za to co będzie za 2 miesiące, choć w naszej strefie klimatycznej nikt tego nie wie, ewentualnie niektórym uda się strzelić. W każdym razie ja liczę na mróz (żeby okoliczne zbiorniki wodne mi pozamarzały na kilka tygodni), a śnieg w górach i na nizinach od połowy grudnia do końca lutego, więc niech mi tą ciepła zimą humoru nie psują te portalowe łobuzy, hultaje i ladace :smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee? A po ciooo...??

Na łyżwy:smile: , polecam w szczególności mniejsze rzeczki i kanały, szybko zamarzają i są bezpieczne, po drodze można zwiedzić wiele miejscowości od całkiem innej strony i blisko obcować z naturą, a przy okazji pokonać niezły kawałek drogi w niedługim czasie. Zdecydowanie ciekawej niż na sztucznych lodowiskach z tłumem ludzi i dyskoteką na lodzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na łyżwy:smile: , polecam w szczególności mniejsze rzeczki i kanały, szybko zamarzają i są bezpieczne, po drodze można zwiedzić wiele miejscowości od całkiem innej strony i blisko obcować z naturą, a przy okazji pokonać niezły kawałek drogi w niedługim czasie. Zdecydowanie ciekawej niż na sztucznych lodowiskach z tłumem ludzi i dyskoteką na lodzie.

Super zabawa , w 90 latach uprawialem ten sport na Nidzie pod kielcami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak w Holandii to przecież sport narodowy, a wyścig o którym mówisz to zdaje się ten http://pl.wikipedia.org/wiki/Elfstedentocht W poprzednią zimę u nas warunki niestety za bardzo nie sprzyjały, praktycznie tylko tydzień w styczniu, dlatego tak liczę na nadchodzącą zimę, tym bardziej, że mam do przetestowania nowe figurówki z marcowych wyprzedaży:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde ja na łyżwach ostatni raz w życiu byłem w 1977 albo 78 oku... Pamiętam miałem pożyczone od jakiejś koleżanki białe figurówki.. kostki zdarte do krwi po tym ale frajdy było co niemiara. Czy z łyżwami jest tak jak z rowerem... tzn czy jak się kiedyś raz nauczyło to do końca życia będzie się umieć...?? Ciekaw jestem, czy na mnie w ogóle jakieś łyżwy się znajdą... Obecnie mam wielki kłopot z butami narciarskimi. Mam .. uwaga.. 20 letnie Dalbello które kocham za wygodę ale już gąbka mówi papa... Witz w tym, że mam stopę 43 ale wysokie podbicie a od lat ostatnich wielu dość grube łydki... Efekt taki,ze dół mam spięty jak kiedys ale górę nieraz całkowicie odpiętą bo na ostatnim ząbku klamry pije jak diabli. Zapinam tylko do ostrzejszej jazdy w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde ja na łyżwach ostatni raz w życiu byłem w 1977 albo 78 oku... Pamiętam miałem pożyczone od jakiejś koleżanki białe figurówki.. kostki zdarte do krwi po tym ale frajdy było co niemiara. Czy z łyżwami jest tak jak z rowerem... tzn czy jak się kiedyś raz nauczyło to do końca życia będzie się umieć...?? Ciekaw jestem, czy na mnie w ogóle jakieś łyżwy się znajdą... Obecnie mam wielki kłopot z butami narciarskimi. Mam .. uwaga.. 20 letnie Dalbello które kocham za wygodę ale już gąbka mówi papa... Witz w tym, że mam stopę 43 ale wysokie podbicie a od lat ostatnich wielu dość grube łydki... Efekt taki,ze dół mam spięty jak kiedys ale górę nieraz całkowicie odpiętą bo na ostatnim ząbku klamry pije jak diabli. Zapinam tylko do ostrzejszej jazdy w dół.

Myślę, że skoro już kiedyś nauczyłeś się jeździć to na pewno dasz radę, kilka pierwszych minut niepewności na lodzie, a później wszystko się przypomni. Ja też nauczyłem się jako dziecko i z 10 lat nie jeździłem, choć w międzyczasie dość dużo na rolkach jeździłem, a to trochę podobnie. Z butami narciarskimi mam podobnie jak Ty mam San Marco, których już nawet nie produkują z 1998 roku i tez innych nie chcę. Myślę, że łyżwy spokojnie znajdziesz, tylko może zamiast plastikowej obudowy zazwyczaj w hokejówkach, wygodniejsza będzie skóra z figurówek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...