Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zimy w Polsce nie będzie...?? ;-(


MOSTOSTAL

Rekomendowane odpowiedzi

1 grudnia się zaczyna owszem ale w strefie podzwrotnikowej, a w tej strefie i ile mi wiadomo Polska nie leży:smile:, natomiast między zwrotnikiem raka a kołem podbiegunowym północnym zima meteorologiczna zaczyna się 8 grudnia i kończy 9 marca.

Podaj źródło i dlaczego zima od 8.12 do 09.03 a nie np. 12.12-13.03. Z dostępnych źródeł wiem od dawna ,że zima meteorologiczna na półkuli północnej to okres od 01.12 do 28.02 http://www.kalendarz-365.pl/pory-roku.html

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może z tą pamięcią u mnie nie jest jeszcze tak źle.. :biggrin: Ufff !!! Kamień z serca!

Michaś pewnie skorzystał z Wikipedii, gdzie i ja zajrzałem, gdy mnie poprawił...:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pora_roku

Obie wersje wydają się wiarygodne - choć sprzeczne... :biggrin: :biggrin:

Wiadomo że klimatologia to paranauka... :wink:

Tadek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym nie brał tych prognoz pod uwagę, skoro autor tego artykułu nawet nie wie kiedy rozpoczyna się meteorologiczna zima na naszej szerokości geograficznej, a nie jest to jak mu się wydaje 1 grudnia. Zatem spokojnie:smile:

autor ma racje, zima kalendarzowa zaczyna się 22 grudnia, a meteorologiczna 1 grudnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy do ogniska wrzuca Salomona, czy inną markę. Bo jak inną, to chyba ofiara mniejsza. Tyle, że na początku filmu to widać i tak lepszą zimę, niż była u nas w ubr. To ktoś musi spalić coś naprawdę dobrego. Ja nie mam, ale jakby ktoś się poświęcił, to poproszę o film. I z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znachorom przewidującym brak zimy lub co gorsza jeszcze "lepszą" niż ta ostatnia, dziękujemy :-) uprasza się o nieudzielanie w tym temacie :D walka o morale zimowej aury trwa ;-)

ps. Pan Szafrański ma zaplanowany ski-camp w Białce na 12-14.12 ;] zatem miejcie trochę więcej wiary w to, że zima nadejdzie i śnieżek będzie skrzypiał pod nartami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znachorom przewidującym brak zimy lub co gorsza jeszcze "lepszą" niż ta ostatnia, dziękujemy...

A co Ty się tak rządzisz :confused::Zeszłej zimy byłem 12 razy na nartach w tym 6 razy na polskich stokach. Dwa razy byłem na Stożku gdzie trasa czerwona (ścianka ) przypominała lodowisko. Zima zapowiada się podobna do poprzedniej, co nie zmienia faktu ,że na narty przynajmniej 10 razy się wybiorę. W styczniu 6 dni w Alpach powinno być O.K. i kilka razy polskie stoki do końca marca zaliczę, nawet w kiepskich warunkach śniegowych. Przed nami powiew zimy a wysoko w Tatrach zapowiada się zima z mrozem całą dobę http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=12650&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1. Zimno tez jest i będzie w Polsce pól.-wsch. ,ale tam to gór niestety brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na portalach typu onet wp itp. nie ma sensu czytać prognoz, bo oni wzorują się na Apaczach. Sam mogę Ci przepowiedzieć pogodę:

Będzie ciepło, temperatura od 10 do 20 stopni, lokalnie ochłodzenie do 0 stopni, miejscami przygruntowe przymrozki. Zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane, lokalnie wzrastające do dużego. Generalnie nie powinno padać, chociaż lokalnie mogą wystąpić przelotne deszcze, możliwe krótkotrwałe burze z gradem. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, w czasie burz porywisty.

Proste, prawda? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... Zimno tez jest i będzie w Polsce pól.-wsch. ,ale tam to gór niestety brak.

No bez przesady... może to nie Alpy ani Tatry ani nawet Beskidy ale plaskato to u nas nie jest tak bardzo jak w centralnej PL.. ;-)

[video=youtube;GUL0qC8McNc]

[video=youtube;GZX7u1ZKJZo]

[video=youtube;DKLOTiTxfb8]

[video=youtube;ZfUuPOrqnoQ]

[video=youtube;vYlEud966mk]

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny Cohen jakiego znam, to Leonard :D

Jankesy rok temu też prognozowały zimę stulecia w Europie, no i była zima stulecia tylko że bez śniegu :D oby tym razem się nie pomylili.

Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...