Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prosze o porade w sprawie sprzetu


waldek~

Rekomendowane odpowiedzi

WitamJestem nowy na forum wiec chce sie najpierw przywitac.Moja przygoda z nartami zaczela sie w tamtym roku, wczesniej tez jezdzilem, ale bylo to raz na pare lat, teraz mam 30km na stok wiec moge pojezdzic.Mam narty (stare, nie wiem ile maja lat, odkupilem od znajomego) Dynamic Top Magic Physio Kevlar i tutaj moje pytanie, co to sa za narty poniewaz nigdzie nie moge znalezc konkretnych informacji na ich temat, czy dla poczatkujacych, zaawansowanych?Sa podobne do tych: http://archiwumallegro.com.pl/zestaw+dynamic+mystic+buty+nordica+move+5+wroc%C5%82a-1_2042518895.html , ale mysle ze jeszcze starsze, maja calkowicie inny kolor- szare. Jezdzi mi sie na nich niezle (jak na poczatkujacego) ale chcialem kupic cos nowszego, zeby sprobowac to wypozyczylem narty Head Peak Three, pan z wypozyczalni powiedzial ze sa to bardzo dobre narty dla poczatkujacych, latwo skrecaja, ale mnie sie na nich jezdzilo okropnie, nie moglem nad nimi zapanowac i teraz nie wiem jaka byla przyczyna:-moje to stare narty carvingowe, nie az tak mocno taliowane i moze musze sie przyzwyczaic do tych nowych mocno taliowanych?-moje wydaja mi sie twardsze od tych Head i moze to bylo przyczyna, tylko ze czytalem ze dla poczatkujacych lepsze sa miekie?-Moze poprostu szukac innych nart, innej firmy?Bardzo prosze o wasze opinie, moze cos doradzicie koledze ktory zaczyna raczkowac w tym temacie.Pozdrawiam

20150105_140519.jpg

20150105_140519.jpg.af3e15191ced8bae94cbae79688b19cb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Narty miękkie zasadniczo sa dedykowane początkującym, ponieważ nad takimi łatwiej zapanować: znacznie łatwiej zainicjować skręt, nie potrzeba tak dużo siły, można szybko zmienić rytm jazdy nawet bez dobrej techniki czy większej siły. Oczywiście ma to też swoje wady. Narty miękkie nie są stabilne. Przy trochę większej prędkości nie dają takiej pewności, jak narty twardsze. Na stokach o większym nachyleniu, gdzie człowiek potrzebuje od narty większej precyzji, działają większe siły, narta miękka może w ogóle nie dawać poczucia bezpieczeństwa. Dlatego to wszystko jest dość mocno ze sobą skorelowane: narciarz początkujący wybiera łatwiejsze trasy, jeździ na miękkiej narcie i uczy się prawidłowej techniki --> staje się narciarzem średniozaawansowanym, wybiera się już na bardziej wymagające trasy, ma sprzęt ze średniej półki, cały czas pracuje nad techniką ---> staje się zaawansowanym narciarzem, jeździ głównie po czerwonych trasach, potrzebuje sprzętu, na jakim kilka sezonów wcześniej nie byłby w stanie jeździć, cały czas podnosi swoje umiejętności ---> staje się ekspertem, jeździ w kazdych warunkach, trasa czarna nie stanowi dla niego problemu, potrafi jeździć stylowo i dynamicznie tak na trasie niebieskiej, jak i czerwonej czy czarnej, a sprzęt, jakiego używa, to najwyższe modele sklepowe, narty o takiej twardości, że może w nich nawet wystartować w amatorskich zawodach. Gdybys takiemu ekspertowi dał miękkie narty, to na niebieskiej trasie jeździłby prześlicznie, ale na czarnej już nie byłby sobą. Gdybyś początkującemu dał twardą nartę, to nawet na niebieskiej trasie nie byłby w stanie skręcić.

Poczytaj proszę to:

oceń umiejętności

Jak sie z tym zapoznasz, będziesz mógł trochę lepiej określić nam swoje potrzeby :)

Dorzuć do tego wzrost, wagę i nastawienie. W ten sposób zdefiniujemy w miarę precyzyjnie Twój problem i myślę, że uda nam sie go rozwiązać :)

A jeśli o same narty chodzi - nie mam pojęcia, co to jest. Chłopaki z nieco większym doświadczeniem ode mnie zapewne pomogą Ci w określeniu specyfiki tej konkretnej narty.

Pozdrawiam!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Bardzo dziękuje za odpowiedzi, postaram się coś więcej napisać. Jak zacząłem jeździć w tym sezonie, to miałem problem, żeby zjechać płynnie na niebieskim stoku, teraz gonimy się z synem i muszę często ostro skręcać żeby mu uciec, więc jest nieźle. Znajomy powiedział, że moje stare narty są twarde i powinienem szukać czegoś w tym kierunku, jest to wbrew temu co czytam, bo wszędzie pisze, że miękkie lepsze dla początkujących. Robię bardzo szybkie postępy i myślę o czymś przyszłościowym.

Mój wzrost to 190, waga 80 kg. Lubię szybko ostro skręcać, na miękkich nie potrafiłem. Jeździłem 6 godzin dziennie przez prawie dwa tygodnie, więc trochę się nauczyłem.

Zastanawiam się nad dwoma modelami:

-Fischer RC4 Superior RC

-FISCHER PROGRESSOR 900

Oczywiście będę szukać najpierw w wypożyczalni tych nart, żeby sprawdzić jak się na nich jeździ. Co sądzicie o takim wyborze, która z tych nart jest według was ciekawsza, a może pójść w innym kierunku?

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem narty Fischer Progressor 800, 175cm, http://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,fischer,progressor-800-black,7150.html, jedyna różnica to zapiecia, bo są: Fischer RS 11 Powerrail (Z 3 - 11), a na stronie Fischera jest: RSX 12 Powerrail BRAKE 80(F), kupiłem narty u przedstawiciela Fischera tym bardziej mnie to dziwi. Chciałem najpierw 900, ale znajomy doradził mi zebym wziął 800, bo beda dla mnie lepsze, na 900 mogę się męczyc.

Narty wyprobowane i jestem pod wielkim wrazeniem, od pierwszego zjazdu czułem jakby były zrobione specjalnie dla mnie, są bardzo stabilne, prowadza się pewnie i wybaczają błędy :-) czego nie mogę powiedzieć o moich starych nartach i da się na nich jechać naprawde szybko. Na moich starych nartach na czerwonych trasach się troche pociłem, a na nowych nartach mogę jechać szybko i cały czas pełna kontrola. Na lodzie trzymają super, zjecham z trasy w puch, i nie stanowiło to dla tych nart żadnego problemu, naprawde fajne przyjemne, uniwersalne narty. Jutro dalsze testy.

Pozdrawiam

Edytowane przez waldek~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...