Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ustroń Poniwiec - Mała Czantoria !!!


Jusik2002

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie co się dzieje na Poniwcu :confused::? Pogoda odpowiednia a oni nawet nie mają zamiaru dośnieżyć stoku :stupid:. 20-30 cm śniegu to malutko a tam nic się nie dzieje. Czu ktoś był może ostatnio ? Kusi mnie wieczorna jazda ale wolę najpierw dopytać czy jest sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz moją krótka relacje z niedzieli, którą pisałem w temacie o warunkach w Polsce.

W sobotę byłem na Palenicy w Ustroniu, karnet od 8:00 - 12:00 - 40 zł - kolejek brak, jazda non stop, trasa dobrze przygotowana, zero kamieni, można było się najeździć W niedziele odwiedziłem Poniwiec, byłem od 14 - 17 - na stracie trasa już trochę rozjechana, ale nie było najgorzej - dało się jeździć, w godzinach 16:00 - 16:30 trasa miała być ratrakowana, ale niestety nie ratrakowali (ponoć dodatnia temperatura i nie miało to sensu - nawiasem moówiąc w aucie pokazywało mi -1) więc zebrałem się do domu, z minuty na minutę odsłaniało się coraz więcej lodu i zaczynały wychodzić spore kamienie, ale pewnie będąc z rana warunki na mój gust powinny być bardzo dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam w ogóle jest jakieś naśnieżanie ? A co ma temperatura na plusie do ratrakowania przed wieczornym ? Coś mi się wydaje, że takie mają podejście do klienta :frustrating: Albo brakuje kasy i dobrych ludzi na odpowiednie gospodarowanie ośrodkiem :frown::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj rano na Poniwcu. Mimo, że w nocy nasypało dużo śniegu to i tak w kilku miejscach zaczęły pojawiać się kamienie. Trasa średnio wyratrakowana, a świeży opad śniegu i powstające muldy sprawiły, że bardziej czułem się jak na kartoflisku niż na stoku. Warunki dla mnie trudne i po 2h dałem sobie spokój. Rano śnieżyły 2 armatki. (Zdjęcia z samego rana o 8:00)

WP_20150204_001.jpg

WP_20150204_005.jpg

WP_20150204_006.jpg

WP_20150204_001.jpg.6ff134b1a8671f73e411079eb7e6c956.jpg

WP_20150204_005.jpg.f71c3e65a36c1677445bb9dd904a5ea2.jpg

WP_20150204_006.jpg.b096d277061461a17525a3968b9a5291.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem z żoną 14 lutego na Poniwcu i tylko mogę potwierdzić info o warunkach.

O ile pretensji o lód i muldy nie mam (przy dużym natężeniu ruchu jest to naturalne przy stromszych stokach) zresztą osobiście lubie takie warunki :) - żona mniej :P.

Ale kamienie na trasie są nie do przyjęcia, a w lewej części stoku było ich sporo - różnej wielkości.

Stok to równo nachylona czerwona trasa, można fajnie "pocisnąć", ale na dłuższą metę może się znudzić :P

Najciekawsze jest to że na sam koniec wybraliśmy się na Halę Bakule i żona stwierdziła że to był najprzyjemniejszy zjazd ok 5cm luźnego sypkiego śniegu na twardej szreni.

Ja zjeżdżałem w kierunku górnej stacji oraz w prawo w dół i ten drugi zjazd dużo przyjemniejszy :))))

Myślę że to może być ciekawa opcja przy mocniejszym opadzie + hala z Małej Czantorii (Cichula?) tez wygląda na fajnie nachyloną i łatwo dostępną z górnej stacji (ok 10min pieszo)

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez MajorSki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar wybrać się jutro na wieczorną jazdę właśnie na Poniwiec. Warunki wg info na stronie osrodka -dobre , grubość pokrywy 20/30cm. Lecz minerały na trasie są nie do przyjęcia zwłaszcza wieczorem. Będę musiał zmienić plany co do miejsca.

...a propos, wyjeżdżam jutro ok 16 z Katowic zaraz po pracy, mam wolne miejsca w samochodzie, jadę na Wisłę mogę zabrać chętnych po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Sytuację mają podobną jak Skolnity w Wiśle - nowy wyciąg a nie zadbali/pomyśleli żeby mieć zabezpieczoną wodę - teraz to w beskidach chyba będzie konieczność posiadać wodę na naśnieżenie całości, bez liczenia, że coś z nieba spadnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...