Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

GoPro Hero 4 Silver - pierwszy test.


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Test kamerki GoPro Hero 4 Silver na nartach w Tumlinie 08.02.2015.

Wszystko kręcone z ręki, więc dużo drgań i niedoskonałości (jakość: 1080p i 60k/s).

Zmontowałem ujęcia w darmowym programie Movie Studio Platinum 13.

Polecam do obejrzenia jakości kręconego materiału z tej sportowej kamery poniżej w dwóch programach You Tube i Vimeo.

You Tube z automatu do wyświetleń podstawia 480p bez jakości HD. Polecam przestawienie ustawień na jakości 1080p HD - wówczas niestety buforowanie trochę trwa...

[video=youtube;76hQ-ok7wug]https://www.youtube.com/watch?v=76hQ-ok7wug

Muzyka: Lenny Kravitz "Are you gonna go my way".

Dla porównania - to samo w Vimeo:

[video=vimeo;119149704]https://vimeo.com/119149704

Teraz możecie również porównać obydwa programy do prezentacji filmów :happy:

Materiał źródłowy jest jednak dużo lepszy nawet od jakości Vimeo...cóż - niedogodności internetu.

Zamontowany dotykowy ekran w kamerce działa identycznie jak w smarkfonach - bardzo fajny i przydatny gadżet, niesamowicie ułatwia pracę z urządzeniem i jego ustawieniami. Niestety cierpi na tym bateria - dłuższy wyjazd, to konieczny zapas baterii albo przynajmniej jeden wydajny powerbank.

Edytowane przez marboru
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

You Tube z automatu do wyświetleń podstawia 480p bez jakości HD. Polecam przestawienie ustawień na jakości 1080p HD - wówczas niestety buforowanie trochę trwa...

You Tube z automatu dostosowuję rozdzielczość do szybkości twojego łącza.Jak masz dobry internet,to od razu pójdzie w Full HD,bez zwłoki. :rolleyes:: W domu mam kiepściznę,więc mi z automatu ustawia 144p... :sorrow:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vimeo zdecydowanie wygrywa z Youtube, a jak na pierwszy raz i pierwszy montaż to jest naprawdę dobrze, a z czasem będzie tylko lepiej i efektowniej, choć często filmowanie wtedy odbywa się kosztem jeżdżenia :wink:

Vimeo od dłuższego czasu bardziej mi się podoba ze względu na rygorystyczne podejście do jakości.

Działa to, tak - że jeśli masz kiepski materiał, to jest on odrzucany po przesłaniu właśnie z takiego powodu.

A co do mojego montażu - dzięki Marcinku. Sam nie jestem zadowolony z tego...ale miałbyć to tylko krótki test i obeznanie się ze sprzętem na stoku.

You Tube z automatu dostosowuję rozdzielczość do szybkości twojego łącza.Jak masz dobry internet,to od razu pójdzie w Full HD,bez zwłoki. :rolleyes:: W domu mam kiepściznę,więc mi z automatu ustawia 144p... :sorrow:

:eek: Nie wiedziałem, że YT tak ma - dzięki za info Maćku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem pare razy, i nie jestem w tym zbyt dobry. Coś tam wyszło, ale to oczywiście amatorka i zdaje sobie z tego sprawe. Dotego chyba trzeba mieć więcej czasu, chęci i talentu :smile:

Z apomniałem dodać, używałem Windows video maker. Jakieś tam podstawowe funkcje są, i jest dość prosty.

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem pare razy, i nie jestem w tym zbyt dobry. Coś tam wyszło, ale to oczywiście amatorka i zdaje sobie z tego sprawe. Dotego chyba trzeba mieć więcej czasu, chęci i talentu :smile:

Z apomniałem dodać, używałem Windows video maker. Jakieś tam podstawowe funkcje są, i jest dość prosty.

Windows Video Maker strasznie tnie jakość nakręconego materiału - bez sensu raczej w nim pracować. Dzisiaj usunąłem go z kompa :happy:

Zdecydowanie bardziej, nawet do pierwszych prób programik, o którym piszę w pierwszym poście wątku. Do ściągnięcia za darmo: http://www.sonycreativesoftware.com/moviestudiope

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Arku, nie Maniak, tylko uczę się obsługiwać nowego sprzętu, testuję możliwości itd :happy: A może i Maniak? :wink: Grunt, że chyba pozytywnie zakręcony :angel:

Poniżej dla uzupełnienia wątku testowego, również wczorajszy test kamery pod wodą.

Filmik, "ala Krystyna Czubówna" - przyrodniczy :biggrin:

[video=youtube;AZyhxWvNdXA]https://www.youtube.com/watch?v=AZyhxWvNdXA

A kto jeszcze nie widział - produkcja, w słoneczną pogodę - na nartach :happy:

[video=youtube;6HLy9bRRyxk]

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz bierz tą kamerkę do Egiptu, Chorwacji, ew. na basen z fajnymi laskami i będzie co oglądać, bo nasze wody, to raczej mętny obraz i mało ciekawe rzeczy :crazy: A w akwarium już fajniej to wyglądało niż w tej rzece :wink:

Tak mi się skojarzyło :stupid:

Kiedyś jak uczyłem się robić zdjęcia, to robiło się takie ćwiczenie mające związek z zamrażaniem ruchu w zależności od czasu otwarcia migawki. A chodziło dokładnie o ruch wody jak np. w tym filmiku, czy generalnie fontannie, wodospadzie. No a że czasem najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze, to fotografowało się... spuszczaną wodę w kiblu, bez innej zawartości żeby nie było :stupid: I na tym przykładzie można było łatwo zobaczyć różnice w zależności od czasu naświetlania :laughing:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz bierz tą kamerkę do Egiptu, Chorwacji, ew. na basen z fajnymi laskami i będzie co oglądać, bo nasze wody, to raczej mętny obraz i mało ciekawe rzeczy :crazy: A w akwarium już fajniej to wyglądało niż w tej rzece :wink:

Tak mi się skojarzyło :stupid:

Kiedyś jak uczyłem się robić zdjęcia, to robiło się takie ćwiczenie mające związek z zamrażaniem ruchu w zależności od czasu otwarcia migawki. A chodziło dokładnie o ruch wody jak np. w tym filmiku, czy generalnie fontannie, wodospadzie. No a że czasem najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze, to fotografowało się... spuszczaną wodę w kiblu, bez innej zawartości żeby nie było :stupid: I na tym przykładzie można było łatwo zobaczyć różnice w zależności od czasu naświetlania :laughing:

Tylko nie do Egiptu :sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz,szukałeś szczupaków w rzece? :crazy:

Maciek, Ty się nie śmiej bo w Radomce i jej czyściutkich dopływach żyją takie ryby, kręgowce wodne, o których pewnie w ogóle nie słyszałeś bądź ich nie widziałeś, bo są bardzo rzadkie, a niektóre chronione :eek:... Przykłady:

- śliz,

- koza złotawa,

- piskorz,

- minóg ukraiński,

- minóg strumieniowy,

- jelec,

- ciernik.

...spotkać również można pstrąga potokowego :happy:

A najwięcej gatunków, bo ponad 14 występuje właśnie w Radomce i malutkim dopływie w miejscowości Goryń - gdzie filmik był kręcony :tongue: 14 gatunków.

Niestety nic w kadr nie wpłynęło :frown::

Ale kto wie, czy kiedyś czegoś jeszcze tam nie ustrzelę kamerką właśnie? - większe prawdopodobieństwo z wody, na pływadle, a nie z brzegu.

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...