Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sellaronda - odkrywamy na nowo


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku sezonów planowałem ten wyjazd. Nareszcie się udało. Przez trzy dni mmy okazję jeździć wokół Sellarondy, aby odkryć sekrety tej jednej z najbardziej znanych karuzeli narciarskich w Alpach. Mimo, że objazd masywu Sella zajmuje ok 4 godziny, naszym celem (moim i Pawła) jest sprawdzić, gdzie warto pojechać i co zobaczyć spędzając tygodniowy urlop w Dolomitach.

To pierwszy etap podróży dookoła Sellarondy, w który skupiliśmy się na regionach Alta Badia i Val Gardena położonych w Południowym Tyrolu. Następny w przyszłym sezonie :)

1450891_10152660881316723_636286152182301734_n.jpg?oh=bca49d6242a6f441cec8feadd4c12b15&oe=55925826&__gda__=1431674526_0afbc9be3dd067858b8efe6a087668bc

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień w Południowy Tyrolu poświeciliśmy na objazd Sella Rondy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, czyli trasą pomarańczową. Ruszyliśmy z Val Gardeny w kierunku Alta Badia po drodze odbijając na chwile w dolinę Edelweis. Ciche, bardzo urocze miejsce ze wspaniałymi widokami na masyw Sella.

Zdjęcia z doliny Edelweis

10959376_10152660942111723_3064057504937415186_n.jpg?oh=a113d463770a5f8fc2deb624b6ad4ee1&oe=5551CB39

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sella Ronda, czyli spiesz się powoli - z Val Gardeny do Alta Badia

Zgodnie z obietnicą przedstawiamy relację z naszego odkrywania mniej znanych zakątków Sella Ronda i jej okolic. Na początek zajmiemy się trasą i jej bezpośrednim sąsiedztwem, a w kolejnych odcinkach wybierzemy się nieco dalej od głównej pętli. Cześć pierwsza z Val Gardeny do Alta Badia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Tym razem opisujemy region Seceda w dolinie Val Gardena. To już ostatni tekst o Sella Rondzie w tym sezonie. Mam nadzieję, że w nowym uda nam się odkryć zakątki Trentino (Val di Fassa i okolice) i Veneto (Arabba i Marmolada).

Wstawiłem też dwie galerie zdjęć:

Seceda kraina długich zjazdów

La Longia licząca 10,5km jedna z najładniejszych tras w Val Gardena

Seceda kraina długich zjazdów

img_4961.jpg

Seceda kraina długich zjazdów

img_5097.jpg

La Longia licząca 10,5km jedna z najładniejszych tras w Val Gardena

img_5038.jpg

La Longia licząca 10,5km jedna z najładniejszych tras w Val Gardena

img_5019.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam wszystkich :)

Planuje wyjazd na Sellaronde z polecenia znajomego.

Zamówiłem nocleg w Hotel Fedaia - Via Costa w Canazei , znajomy był i bardzo polecał- ale to inna sprawa.

Chciałem zapytać o karnet.

Jadę w terminie po High Season wiec od 19.03.17r. na 6 dni i są ceny troche mniejsze, tylko nie wiem czy aby objechać całą Selleronde musze kupić Ski pass DolomitiSuperSki za 258Euro czy Ski pass Val di Fassa/Carezza za 223Euro wystarczy? widze ze ogolnie jest kilka mniejszych stref i kazda ma swoje różne ceny na te 6 dni.

Dziekuje z Góry za wyjaśnienie :)

p.s. Nie pogardzę cennymi wskazówkami dotyczącymi rejonu, restauracji dojazdu w tym okresie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
18 minut temu, JC napisał:

Wiem :). Mam nadzieję, że nasze opisy będą dla was motywacją do innej wycieczki każdego dnia!

Motywacja to jest. Pytanie jest inne:

Czy nam wystarczy sił i zdrowia :D .

Żona coś długo dochodzi do zdrowia po tym przeziębieniu a i ja po Pilsku trochę "poobijany".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat
  • 2 years later...

Nawet nie wiecie, jak bardzo się cieszę, że mogę odkopać ten zapomniany temat. Jutro wracam w Alpy, wracam m.in. na Sellarondę, gdzie będę realizował filmy pod wspólnym tytułem "Sekrety Sellarondy". W 2015 roku powstał cykl tekstów na temat Sellarondy, a teraz ma powstać cykl filmów, w których zaproszę Was w miejsca, w których może nie byliście.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...