Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zabawy kamerką, nasze filmiki, pomysły.


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie Janek, to wszystko zawsze w różnym kierunku może pójść - ja czasami się zastanawiam, czy nie przeginam niejako obarczając swoim hobby rodziny. Ale chyba nie jest źle. Poza nartami staram się by też były i inne rozrywki podczas takich urlopów. Cieszę się, że żona daje się namówić na zjeżdżanie a nie zostaje w hotelu. No i może mieć oko na Hankę, gdy ja śmigam. Z drugiej strony mała ma frajdę i żona też to widzi i się do tego dostosowuje. A jak mała się podszkoli (szkoda, że ja mam słabe zdolności pedagogiczne, no i za małe umiejętności narciarskie) i zacznie dotrzymywać mi kroku, że będę mógł bez obawy zabierać ze sobą na swoje trasy to będę w siódmym niebie. Ale ona ma dopiero 6 lat.

A filmiki. Ja gadżeciaż jestem po prostu. No i zaleta tego taka, że wystarczy po prostu włączyć kamerkę, a potem normalnie cieszyć się jazdą. Wartość dodana to to, że to co się nagra to zostanie i można potem kiedyś obejrzeć, a jak się nudzi wieczorami to kleić to w takie klipy i chociaż taką mieć radość z nart w tej naszej Krainie Deszczowców ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, artix napisał:

No i z tą prędkością to niezły zonk O.o

Mi GoPro raz pokazało na rowerze 264 km/h.... :D

Także ja z dystansem podchodzę do wskazań, co nie znaczy, że w tamtym miejscu nie dałoby się rozwinąć ponad 9 dych.  Przy tak pustej i dobrze przygotowanej trasie, może... 9_9

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, artix napisał:

Maćku, na nartach na jakich kolega z filmu jedzie?

 

Poza tym wydaje mi sie że cyferki trochę wariują. 

Head Rally - Probably the best ski in the world emoji6.png
 

A mi się wydaje, że nie wariują. Speedmeter testowany w samochodach i prędkość mierzył identycznie jak liczniki.

Edytowane przez melo7anthony
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, johnny_narciarz napisał:

W większości jest bardzo dokładny, ale w górach i w lesie potrafi się gubić. Już montuję przykład... ;) 

Nie wydaje mi się, żeby akurat w moim przypadku coś świrował, kilkukrotnie zjeżdżając pokazywał podobną prędkości. Po za tym jak się rozpędzisz odpowiednio wcześnie to łatwo potem nabrać fajną prędkość, ale chętnie przykład zobaczę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, melo7anthony said:

Nie wydaje mi się, żeby akurat w moim przypadku coś świrował, kilkukrotnie zjeżdżając pokazywał podobną prędkości. Po za tym jak się rozpędzisz odpowiednio wcześnie to łatwo potem nabrać fajną prędkość, ale chętnie przykład zobaczę ;)

97 kmh na slalomkach, no no, nie ma miętkiej gry :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mitek

To chyba nie lęki, tylko to, że nie miały okazji korzystać z orczyków (w sensie kotwic). Ja zresztą też (trochę żałuję, że nie spróbowałem na Słotwinach, zwłaszcza, że były szybsze niż krzesło). Pamiętam początki żony na talerzyku, czy rozwalony nos córki przy pierwszym podejściu. Teraz sami się śmiejemy. :) Pewnie podobnie by było z "kotwicą". Ale skoro tutaj czują się komfortowo...  Na tym urlopie ćwiczyliśmy z małą wsiadanie i zsiadanie z kanapy. Też było trochę paniki. Grunt by na koniec były zadowolone :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, johnny_narciarz napisał:

Tutaj 3 przykładowe ujęcia. Najlepiej widać na pierwszym, jak nagle wzrasta prędkość i wraca do "normy". To tak na szybkości zebrane. :) 

 

No faktycznie coś u Ciebie świruję ta prędkość i wykres też jakiś dziwny. U mnie ani razu się z czymś takim nie spotkałem prędkość wzrasta normalnie, stopniowo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, melo7anthony napisał:

No faktycznie coś u Ciebie świruję ta prędkość i wykres też jakiś dziwny. U mnie ani razu się z czymś takim nie spotkałem prędkość wzrasta normalnie, stopniowo. 

U mnie też niemal zawsze jest ok, widać to na poprzednich filmikach, które tu puszczałem. Ale czasem zdarzają się takie kwiatki. :)   

Każde urządzenie, a właściwie GPS w nim, czasem się gubi. 

Jednak jak trafię na Pilsko, to zrobię kilka prób w tym miejscu... ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, johnny_narciarz napisał:

U mnie też niemal zawsze jest ok, widać to na poprzednich filmikach, które tu puszczałem. Ale czasem zdarzają się takie kwiatki. :)   

Każde urządzenie, a właściwie GPS w nim, czasem się gubi. 

Jednak jak trafię na Pilsko, to zrobię kilka prób w tym miejscu... ;) 

Zrób zrób, przynajmniej będziemy mieli 100% pewność :). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny ma rację. Pomiary GPS  w takich urządzeniach i z takim software'em są zawodne. Kurcze, co czasami pokazywało mi Endomondo czy Skitrack. Nie tylko prędkość dziwną, ale w jakich "krzakach" byłem. Z Hero5 mam też dziwne filmiki. Na jednym od początku do końca jadę z równiuteńką prędkością 51km/h .O.o:) xD

Jakkolwiek na Twoim, melo, filmiku widać, że puściłeś fajnie narty i niemal czuć tę prędkość "we włosach" (jeśli ktoś je ma xD ).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, paolomario napisał:

@Mitek

To chyba nie lęki, tylko to, że nie miały okazji korzystać z orczyków (w sensie kotwic). Ja zresztą też (trochę żałuję, że nie spróbowałem na Słotwinach, zwłaszcza, że były szybsze niż krzesło). Pamiętam początki żony na talerzyku, czy rozwalony nos córki przy pierwszym podejściu. Teraz sami się śmiejemy. :) Pewnie podobnie by było z "kotwicą". Ale skoro tutaj czują się komfortowo...  Na tym urlopie ćwiczyliśmy z małą wsiadanie i zsiadanie z kanapy. Też było trochę paniki. Grunt by na koniec były zadowolone :)

Cześć

Pamiętaj o jednej bardzo ważnej rzeczy to znaczy o Twojej pewności tego co robisz. Dziecko czuje nawet podświadomie Twoja niepewność i obawę i przejmuje ją. Wtedy rodzi się strach i blokada psychiczna. Jeżeli coś dziecku pokazujesz lub czegoś uczysz nie przyjmuj postawy nauczymy się razem bo ja tez nie umiem bo ono wtedy czuje się zagrożone. Po prostu teraz jedziemy krzesłem jedziesz z tatą, który wie o co chodzi i w każdej sytuacji ci pomoże. Dlatego sam musisz zadbać o to aby proste manewry krzesłowo-oryczykowe były dla Ciebie zabawą. Przećwicz sobie sam różne warianty zdarzeń pomyśl co może się zdarzyć lub zdarzało innym i zabezpiecz się przed tym. Proste zahaczenie się pasja plecaka może spowodować bardzo nieprzyjemną sytuację i panikę a to Twoja córka zapamięta. W najgorszym razie pozostaje dobra mina do złej gry, zero paniki i nerwów. Wiem sam jak to jest jak masz na krześle trzech sześciolatków i trzeba nad wszystkim zapanować żeby wsiedli, nie spadli, nie zakleszczyli się gdzieś, nie pogubili nart itd.

Jak czegoś nie wiesz albo czujesz się zbyt niepewnie skorzystaj z pomocy instruktora lub kogokolwiek kto umie a nie rzeźb sam jak jesteś z dzieckiem i uczciwie powiedz - lepszy efekt niż bezładna miotanina bo uczy świadomości samooceny..

Ja na przykład robiłem coś takiego że wypinałem czy celowo wywalałem się na orczyku i później kazałem łapać wolne orczyki i jechać dalej albo jak tego nie dawało się zrobić ( za wysoko na przykład) była zabawa w jeździe przez las. Nie wolno - wiem - ale po takiej zabawie normalna jazdy orczykiem jest zupełnie bezstresowa.

Pozdrawiam cie serdecznie

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎16‎.‎01‎.‎2017 o 04:30, paolomario napisał:

Pierwsze wrażenia z Jaworzyny Krynickiej :)

Ceny na Jaworzynie chyba wypłoszyły tłumu :o 

Paolo robisz postępy w montażu - dzięki za filmik.

Dnia ‎16‎.‎01‎.‎2017 o 15:15, Azmadan napisał:

Taka tam nartostrada... z wczoraj...

Nagrywane SJ4000 z 270zł... więc jakość nie powala jak przy Hero5 :-P

Jakość nie najgorsza - ciekawy jestem jej z oryginalnego pliku. Na YT - jak się zorientowałem różnicy w kamerach nie ma zbyt dużej - wgrywanie na Vimeo dopiero coś tam więcej pokazuje.

Ujęcia z klaty jak widać dosyć modne ostatnio a forum :D

Dzięki.

Dnia ‎20‎.‎01‎.‎2017 o 08:52, melo7anthony napisał:

Krótki montaż z wczoraj...

Pozdrawiam.

Fajna jazda "starszego" Pana :) 

Dzięki.

13 minut temu, Azmadan napisał:

znalezione na JM... ale warto zobaczyć...

A to akurat przykład głupoty na stoku :(

Ciekawe tylko, czy alkohol, czy dopalacze albo inny shit... Wygląda na shit.

Pozdro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, marboru said:

Paolo robisz postępy w montażu - dzięki za filmik.

Ujęcia z klaty jak widać dosyć modne ostatnio a forum :D

Dzięki, staram się by miało to "ręce i nogi" :)

A tych rzeczywiście dużo w moich filmikach, hehehe :D Trzeba pomyśleć nad różnorodnością ujęć następnym razem ;) Na klacie najwygodniej umieścić, kontrolować i mieć na oku kamerkę.

 

On 16/01/2017 at 2:15 PM, Azmadan said:

Nagrywane SJ4000 z 270zł... więc jakość nie powala jak przy Hero5 :-P

Też będę ostatnią osobą krytykującą SJ4000 (zwłaszcza jeżeli to oryginalny SJCam), bo mam i z jakości filmików zawsze byłem bardzo zadowolony. A na YT rzeczywiście, różnica jest jeszcze mniejsza do zauważenia.

 

A tym razem filmik z noworocznego szusowania po stokach Jaworzyny :). Ludzie przepili pieniądze na karnety to i pustki na stokach były xD

Rzeźbiony tym razem w GoPro Studio, co kosztowało mnie kupę nerwów :S, ale plik wyjściowy lepszej jakości niż z Movie Maker'a. Oczywiście na YT to inna bajka :|

 

 

:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...