Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic Hawx 2.0 100X czy Salomon XPro X90 - który but lepszy?


leon_2003

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam pytanie, w kwestii, który but będzie lepszy dla mnie:

Narty: Blizzard Magnum 8.0Ti 179cm

Wzrost: 186cm

Waga: 94

Umiejętności: 6

Oba buty mierzyłem i są wygodne. Który brać. Atomica z Flexem 100 czy Salomona z Flexem 90?

Z góry dziękuję za poradę :)

Pozdrawiam,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys kupilem ambitnie buty z flexem 130 czy 140 - juz nie pamietam. Kontrola byla rzeczywiscie doskonala. But z nogą stanowił jedność. Po prostu PRO. Co z tego, jeżeli na stoku byłem w stanie wytrzymać w nich godzinę, max półtorej i to w męczarniach. Po tej lekcji na Twoim miejscu wziąłbym 90. To spokojnie wystarczy żeby jeździć całkiem szybko. Ale nogi Ci nie poodpadają po całodziennej jeździe. Ale to tylko moje zdanie.

Nelis

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jeżeli Salomon miałby flex 100, to był brał Salomona, bo lepiej mi się wizualnie również podoba ten bucik, ma więcej bajerów i zgrał by się kolorystycznie z moimi nartami (czarno/pomarańczowe), ale Ja szukam buta lepszego, gdzie będę miał lepszą kontrolę nartą :) Wcześniej miałem buty z flexem 90 Tecnica Phoenix 10 AirShell, tylko, że były to moje pierwsze buty i sprzedawca wcisnął mi za dużego buta, nie na moją stopę. Bodajże rozmiar 31 i długość skorupy 352mm. Stopa latała w środku, a kontrola narty była naprawdę bardzo słaba. Teraz mierzyłem Salomony i Atomic w rozmiarze 29,5 i to są buty idealne dla mnie :) Jakby na długości trochę za małe, ale jak przybiorę pozycję do jazdy to pasują jak ulał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym sezonie kupiłem hawx plus z flexem 100 i teraz żałuję, że nie wziąłem troszkę twardszych. Na początku był szok bo przeskoczyłem z jakichś nonamów wyklepanych. Czucie narty ma początku świetne (w porównaniu do starych), ale teraz wziąłbym twardsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się również nad:

http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,14-15,fischer,rc4-110-vacuum,4675.html

http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,14-15,fischer,progressor-11-vacuum,4677.html

Bo nie widziałem żebyś brał pod uwagę fischery.

flex 110

system vacuum itp...

Z własnych i nie tylko odczuć buty fischera są sztywne i wygodne nawet na cały dzień ale koniecznie najpierw przymierz.

Polecam i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może szukać Atomiców lub Salomonów z flexem 110-120? Mieszkam w Szczecinie i tutaj niestety nie mam możliwości przymierzyć tych butów z takim flexem - bo sklepów z butami jest mało. Wchodzi w grę zamówienie w ciemno i później ewentualny zwrot :/

Pozdrawiam,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...