Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Najważniejsze technologie/parametry nart


Piri

Rekomendowane odpowiedzi

Jak uważacie, które z technologi/parametrów nart są dla narciarza najistotniejsze i najbardziej "odczuwalne" dla zwykłego śmiertelnika? Jakie głównie różnice można dostrzec pomiędzy modelami nart tej samej półki różnych producentów?

Wg mnie:

1. Twardość narty

2. Taliowanie

3. Rocker

4. Waga narty

Piszcie co jeszcze można brać pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak uważacie, które z technologi/parametrów nart są dla narciarza najistotniejsze i najbardziej "odczuwalne" dla zwykłego śmiertelnika? Jakie głównie różnice można dostrzec pomiędzy modelami nart tej samej półki różnych producentów?

Wg mnie:

1. Twardość narty

2. Taliowanie

3. Rocker

4. Waga narty

piszcie co jeszcze można brać pod uwagę

długość

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długość

Długości nie brałem pod uwagę, ponieważ jest ona uzależniona od konkretnego modelu/przeznaczenia nart, a średnio zaawansowany narciarz powinien się kierować doborem długości do jego warunków fizycznych (waga i wysokość) + przeznaczenie narty (slalomka, gigantka, freeride, czy do normalnego wożenia tyłka).

W skrócie można powiedzieć że długość to troszkę inny parametr i zawsze jeden model nart ma kilka długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Według mnie dla zwykłego średnio zaawansowanego narciarza te parametry są nieistotne. Po prostu nie będzie wiedział za co dany parametr jest odpowiedzialny i jak jego zmiana przekłada się na jazdę.

Nawet dobry, doświadczony narciarz nie jest w stanie powiedzieć w jaki sposób wpłynie na jazdę np. zmiana twardości (jaka?) narty bez zmiany innych parametrów.

Ja wiem jakie mniej więcej narty sobie kupić ale jakbym miał dobierać parametrami to bym się po prostu zgubił - daleko ważniejsza ( w wypadku narciarza amatora) jest adaptacja techniki do narty.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Według mnie dla zwykłego średnio zaawansowanego narciarza te parametry są nieistotne. Po prostu nie będzie wiedział za co dany parametr jest odpowiedzialny i jak jego zmiana przekłada się na jazdę.

Nawet dobry, doświadczony narciarz nie jest w stanie powiedzieć w jaki sposób wpłynie na jazdę np. zmiana twardości (jaka?) narty bez zmiany innych parametrów...

Czyli twierdzisz jeśli średnio zaawansowanemu narciarzowi damy komórkową slalomkę to będzie mu się tak samo dobrze jeździło jak na miękkim allroundzie? Jednym słowem narty niczym się od siebie nie różnią, a narciarz w ogóle nie odczuwa żadnej różnicy pomiędzy modelami?

Narciarz nie musi wiedzieć za co dany parametr jest odpowiedzialny i jak działa, ważne czy odczuje różnice jeżdżąc.

Być może nie w pełni jasno opisałem swoją koncepcję wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli twierdzisz jeśli średnio zaawansowanemu narciarzowi damy komórkową slalomkę to będzie mu się tak samo dobrze jeździło jak na miękkim allroundzie? [...]

nie tak samo, ale znacznie lepiej ... :-)

a z parametrów - kolory i wzór na grzbiecie narty. Ten z dołu też moze być ciekawy...... Dla niektórych to podstawowy parametr.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czyli twierdzisz jeśli średnio zaawansowanemu narciarzowi damy komórkową slalomkę to będzie mu się tak samo dobrze jeździło jak na miękkim allroundzie? Jednym słowem narty niczym się od siebie nie różnią, a narciarz w ogóle nie odczuwa żadnej różnicy pomiędzy modelami?

Narciarz nie musi wiedzieć za co dany parametr jest odpowiedzialny i jak działa, ważne czy odczuje różnice jeżdżąc.

Być może nie w pełni jasno opisałem swoją koncepcję wątku

Twierdzę, że:

po pierwsze:

nie wiadomo jak mu sie bedzie jechało na której

po drugie: (i to chciałem przekazać w poście)

nie będzie wiedział dlaczego mu się lepiej jedzie na jednej narcie a gorzej na drugiej

po trzecie:

narciarz średnio zaawansowany popełnia zbyt wiele błędów technicznych aby móc jednoznacznie ocenić obiektywne parametry narty.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tak samo, ale znacznie lepiej ... :-)

a z parametrów - kolory i wzór na grzbiecie narty. Ten z dołu też moze być ciekawy...... Dla niektórych to podstawowy parametr.

Sry to była ironia ;)

Choć grafika to nie element techniczny o jaki mi chodziło, jak najbardziej jest istotnym parametrem wpływającym na to czy się dobrze jeździ na sprzęcie czy nie, w szczególności wśród kobiet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Twierdzę, że:

po pierwsze:

nie wiadomo jak mu sie bedzie jechało na której

po drugie: (i to chciałem przekazać w poście)

nie będzie wiedział dlaczego mu się lepiej jedzie na jednej narcie a gorzej na drugiej

po trzecie:

narciarz średnio zaawansowany popełnia zbyt wiele błędów technicznych aby móc jednoznacznie ocenić obiektywne parametry narty.

Pozdrowienia

1. Komórka pojedzie tak jak sama chce, a nie jak narciarz. Dlatego z góry można stwierdzić na czym lepiej się będzie jechało

2. Napisałem już że nie musi wiedzieć dlaczego, ważne żeby mu się łatwiej/lepiej jeździło i to mają być jego realne odczucia

3. Dla średnio zaawansowanego określenie łatwiej/trudniej-lepiej/gorzej nie jest ciężkie a jeśli dostanie porównanie dwóch par będzie w stanie ocenić

Obiektywnie oceniać? To w jego interesie :) chodzi o jego odczucia a nie o to żeby wypowiadał się jako fachowiec.

Muszę lepiej przedstawić koncepcję tego o co mi chodziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...