Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kurzętnik największy ośrodek narciarski w północnej Polsce


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Coś tam wczoraj się pobujałem. Śnieg jak to sztuczny i przekopany. To nie problem. Problemem są przecinaki. No i w sumie w zeszłym roku było chyba taniej. Teraz wychodzi drożej niż w Alpach. Godzina jazdy ok 33 -36 zł. Dystans 6 km w dół. Policzcie sobie sami. Jednak na rozruszanie gnatów i jakieś wygibasy, krakowiaki itp miejsce idealne. A zimno było -10 z dość sporym wiatrem, całe szczęście, że w plecy.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ranko od 9. Pusto do 10. Równo, mroźno, niezbyt twardo bo ratrakują rano. Wprowadzili alternatywnie karnety czasowe za 2 h 50 pln nie jest tanio. Jednak tak jak dzisiaj bez kolejki do wyciągu obróciłem 22 razy w dwie godziny ćwicząc. Jeżdżąc normalnie, czyli troszkę szybciej jeszcze ze dwa zjazdy bym śmignął czyli licząc karnetem na punkty 24*3 = 72 pln. Różnica pół litra na dwie godziny :-). Opłacalne, ale tylko jak nie ma kolejek no i trza stale jeździć, żadnych herbatek. No i dwie godziny na slalomkach krakowiaki i royale w nogi weszły.

Pozdrawiam.

PS Jak będzie jeszcze tydzień mrozów to śniegu starczy do marca, choć to naśnieżanie jakieś takie niemrawe. Taka wielka armata to potrafi usypać w noc górę śniegu, że choooo a tu jakieś takie nie za duże.

Edytowane przez lokiec3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś chyba siódma wizyta była  w ciągu raptem 15 dni. Jak zwykle karnet 2 h i jazda. Miękko było, ale w sumie fajnie bo pomimo, że podłoże lekko ustępowało to nie było ryzyka uślizgu. Starałem się przekroczyć granicę przechyłu do wywrotki (a co tam miękko jest), no nie dało się Hot Fire zawsze wyciągał. Pomimo, że nie cierpię krótkich nart ta jest genialna.  A w poniedziałek rano przez 20 minut tylko swoje ślady oglądałem na śniegu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No to dziś sezon zakończyłem. Mają jeszcze kręcić do niedzieli, ale to już sensu jeśli chodzi o mnie nie za bardzo ma, dużo przetarć. Rano nawet było twardo. No i jak zwykle wykupiłem karnet czasowy 2h. Pierwsze przejście przez bramkę 9-05. I tak do 10-35 i co i maszyna stop. Soję na deszczu jakieś 15 min zdjąłem narty i poszedłem do góry. Idę do kasy i mówię, że z winy ośrodka nie wykorzystałem 0,5 h jazdy. Należy mi się zwrot kasy. Pani coś tam marudzi o tym, że za niewykorzystane z powodów technicznych nie zwracają bla bla. Myślę sobie, że przy karnecie punktowym pani ma rację, bo jest możliwość wykorzystania kiedy indziej. A tu czas się skończył, sześć kółek stracone  i tyłek zbity. Utwierdzony w przekonaniu, że nie pani jest od rozstrzygania sporu, poprosiłem o wydruk zapisu z karnetu i oświadczenie od jakiej godziny wyciąg nie chodził, wystąpię z oficjalną reklamacją, co się będę z miłą kobitką szarpał. Pani nie może bla bla. No to grzecznie poprosiłem, żeby się pan kierownik pofatygował. Pan kierownik się nie pofatygował, ale forsę za niewykorzystany czas oddali. Pozytywnie. Wszystko w jak najbardziej normalnej atmosferze zostało załatwione. I wcale nie chodziło mi o tą dychę:).

Pozdrawiam.

Edytowane przez lokiec3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W sumie ośrodek pracował równe dwa miesiące. Trochę krótko. W symulacjach przyjmuje się ok 100 dni na sezon. No ale mrozy przyszły dopiero na przełomie roku. Myślę, że jeszcze powinni popracować nad efektywniejszym naśnieżaniem. Armat maja dużo. Zbiornik niby tez nie mały, ale jakoś to nie przekłada się na grubość pokrywy śnieżnej pomimo częstej, długiej pracy armat. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie można zacząć szybciej. Nie liczyłem ile razy w tym sezonie tam byłem. Coś pomiędzy 15 a 20 dwugodzinnych wizyt. Czyli ok 30-40 godzin efektywnych jazdy - to jakby tydzień w Alpach xD

Pozdrawiam.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Były zrobione już w minionym sezonie. Częściowo utwardzone. Chyba, że na ten sezon wykostkowali resztę. Muszę się przejechać. Zobaczyć co podziałali. Chociaż słabo to widzę bo właścicielowi trochę skrzydełka podcięła akcja służb zakrojona na szeroką skalę.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No to właściciele pojechali po całości. W życiu bym się nie spodziewał, że zafundują nam taką fabrykę śniegu. No to będziemy jeździć od grudnia do kwietnia. Jak w Alpach:D

 

Pozdrawiam.

 

PS i jeszcze mój kolega tirem przywiózł im lodowisko, tzn instalację i te inne cuda.

Edytowane przez lokiec3
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bubek napisał:

Oby w tym sezonie dało się jeździć dłużej! W zeszłym, molestowałem Kurzą ile się dało. Taki nasz pech, że w góry daleko, czasu mało. Trzeba się wspierać pagórkiem ;)

Myślę, że teraz to śniegu będzie na sezon o o długości ponad 100 dni. Jestem ciekaw gdzie prędzej będę w tym sezonie jeździł na nartach. Na Kurzej czy w Alpach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z synem obadaliśmy co i jak z tą fabryką śniegu. Wygląda to imponująco. Wydajność 220 m3 na dobę 3  razy więcej niż w BSA. Maszyna pracuje ciągle. Na początek grudnia otwarcie. Foto poniżej. Pozdrawiam

a4d3947e83e1c0e567ef8ff02e57001b.jpgc523abf5e1a3e30ae90380be4a051611.jpg10df9258b05851d9a6a55bb4d1a8da17.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez lokiec3
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Dnia 29.11.2017 o 10:52, lokiec3 napisał:

No to sobie nie poćwiczę przed wyjazdem w Alpy bo start ośrodka 9 grudnia.

Pozdrawiam.

No i dupa. 16.12 może... Mi jednak udało się już pojeździć w Wiśle :)

Co do Kurzej, to przy spodziewanym oblężeniu, te karnety godzinowe (i tylko godzinowe) to porażka...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...